Előzmények
GyZsTeam | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.13 12:51:30 (42662) |
A "paperless geocaching" is működik PDA-n. Az ingyenes GPXviewer nagyon jól használható. Gps kapcsolaton keresztül ismeri az aktuális pozíciót és így tudja távolság alapján rendezni a leírásokat.
.gpx formátumban kell letölteni a láda adatokat. A log-ok nem jelennek meg, csak ennyi a különbség az Oregonhoz képest.[ előzmény: (42659) sawkuk, 2009.08.13 09:15:14] |
|
sawkuk | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.13 09:15:14 (42659) |
Szép összefoglaló, csak egy fogalmi pontosítás: Úton tartás != Static navigation.
A Gpsgate csak szükségmegoldás, a gond a SirfIII firmware-ban van. Egyes készülékek eléggé sajátságosan értelmezik az NMEA/Sirf beállításokat. Több esetben hiába állítok be valamit SirfTech progival a GPS nem úgy, vagy egyáltalán nem veszi figyelembe. Legbiztosabb ha készít az ember egy NMEA logot SirfTechben vagy akár Russában.
Ha már PDA, akkor inkább Navitel, persze nincs ingyen. A Coloradóm csak három dologban jobb minta a PDA+Navitel: üzemidő, "paperless geocaching" és terepálló kivitel. Alkalmi trackelés/túrázás/ládázás -ra nem is hurcolom a krumplibogarat, mert a hibáktól hemzsegő gyári FW és a kezelés nehézkessége miatt nem éri meg vesződnöm a terepen.[ előzmény: (42656) Old Fairy, 2009.08.13 06:45:00] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.13 06:45:00 (42656) |
(továbbá @Csuhás, @kukacka): Köszönöm a segítségeket, megpróbáltam összefoglalni a tanultakat itt :-))[ előzmény: (42643) nemethadam, 2009.08.12 21:37:58] |
|
nemethadam | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.12 21:37:58 (42643) |
A MIO P560-on Sirftech a következő táviratsűrűségeket adja amivel a Russa tökéletesen megy:
GGA : 1s
GLL : 1s
GSA : 5s
GSV : 5s
RMC : 1s
VTG : 1s
Más típusú távirat ne jöjjön!
Próbáld ki a Russát HP iPaq... GPS-re állítani. Amig az Nmea-0183, vagy Nmea-0183 (9600bps)-en állt a Russa és nem a fizikai port volt kijelölve, hanem a Windows beépített port osztója, nekem is mindig elejtette a vételt.
Ha nem segít próbálj meg egy Factory resetet.
Azt is kipróbálhatod, hogy a russának a fizikai com portot adod meg, csak akkor az Nmea-0183 esetében 4800, Nmea-0183 (9600bps) 9600 bps-re kell állítani a GPS communikációs sebességét a Sirftech-el.[ előzmény: (42626) Old Fairy, 2009.08.12 18:34:03] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.12 18:34:03 (42626) |
(egyúttal: @Csuhás) Természetesen a faq volt az első (amit a gugli kidobott :-)) ) - SiRF-módban a beállítások elvileg megegyeznek az ott leírtakkal, NMEA-módban is GSA=1. Arról nincs valahol konkrét dokumentáció, hogy a Russa melyik NMEA-mondat(ok)ból, milyen gyakran állapítja meg, hogy van-e navigációra alkalmas jel? Mert akkor tudnám, hogy pontosan mit és mire kell átállítani...
(Egyébként abban reménykedtem, hogy a PDA enciklopédiában másodikként említett (ingyenes) GPSProxy képes arra, amire a GPSGate - mármint, hogy kiküszöböli ezt a jelenséget. De nem. :-( )[ előzmény: (42623) sawkuk, 2009.08.12 18:14:18] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.10 20:08:08 (42590) |
visszapakoltam a 3.10-et. Mivel sehol nem volt telepítő, csak webupdaterrel tudtam. ezt úgy, hogy először vissza 3.01-re manuálisan, majd webupdaterrel 3.10-re. Melóhelyen több mint egy órát csücsült az ablakban zárt udvarra nézve és olyat csinált amit eddig egy gps sem ami ott járt: talált műholdat! és méghozzá 15m-es pontossággal! Szóval meló után élesteszt gcnews befejezése. Közben már a buszon is bekapcsoltam, hogy teljen az idő, és szerencsére minden ok. News után hazafelé is a buszon. Az éles teszt 41 perc volt gond nélkül. Reménykedem. Ja és a 3.40 antenna szoftverrel is olyan csiganyálat húzott, hogy hanyatt vágtam magam. Szuper. Amikor gyalog megyek akkor is jó. végig 4-5m pontosság, fák alatt 6-8m. Remélem nem szúrja el a nyaraláson a ládázást, különben az ipx7 teszt követlkezik: kacsázás a tisza tavon, majd jó 300év a 4m-es vízben.:)))[ előzmény: (42589) Togo, 2009.08.10 17:57:39] |
|
Togo | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.10 17:57:12 (42588) |
Esetleg próbáld meg visszarakni a 3.10-et. Ha a a hiba marad akkor a vas betegedett le és irány garanciázni, ha megjavul akkor viszont egyéb varázslat van.[ előzmény: (42580) diego, 2009.08.10 13:13:53] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.10 13:13:53 (42580) |
Még garis! Alig 2 hónapos. Írtam garminéknak, mert a 3.10-ig semmi gond nem volt vele.[ előzmény: (42578) scele, 2009.08.10 13:02:01] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.10 12:46:03 (42577) |
Sajnálattal jelentem 3.13-mal is kikapcsolgat az oregány. kb 20 percig bírja és kikapcsol. Ha bekapcsolom mindetn folytat mintha miSE történt volna. Aztán megint kb 20 perc és kikapcs. :((( asszem újabb levél lesz a garminnak. Bár az előzőre se nyökögtek semmit. Mondjuk akkor már kint volt a frissítés.[ előzmény: (42543) diego, 2009.08.09 11:22:38] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.09 11:22:38 (42543) |
Egyébként a 3.13 csak a 3.12 hibáinak a javítása. Tehát a waypoint managerben a kilépést állította vissza, és az iránytűnek valami javítása, mert állítólag az is rossz lett. Én eddig nem tapasztaltam. Viszont ez a kikapcsolgatás idegesítő.[ előzmény: (42541) Aty, 2009.08.09 06:35:19] |
|
Aty | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.09 06:35:19 (42541) |
Értem... nekem a 3.12 már régóta fent van és nem kapcsolódott ki egyszer sem, viszont tényleg szép track-et gyárt a régihez képest! :) Azt hiszem megpróbálom akkor a 3.13-at is, bízom benne jó lesz.[ előzmény: (42540) diego, 2009.08.08 20:59:34] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.08 20:59:34 (42540) |
nem
a 3.12vel. Igazából a 3.13-at csak ma délután találtam, amikor visszajöttem ládázásból. Tehát aktív próbán még csak a 3.12 volt és azzal kapcsolgat ki.[ előzmény: (42539) Aty, 2009.08.08 20:49:07] |
|
Aty | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.08 20:49:07 (42539) |
A 3.13-assal kapcsolgat ki állandóan?? :o akkor várok a frissítéssel asszem...[ előzmény: (42532) diego, 2009.08.08 18:23:38] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.08 18:23:38 (42532) |
Most már csak a 3.14beta van hátra, hogy ne kapcsoljon ki állandóan:((((
Valyon ha ezt íóis megírom másnapra lesz javítás? :)))[ előzmény: (42531) diego, 2009.08.08 18:22:48] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.07 21:53:14 (42524) |
írtam garminéknak meil-t hogy a következő frissítésnél próbálják meg kijavítani ezt a hibát. Kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán válaszra méltatnak-e.[ előzmény: (42523) diego, 2009.08.07 21:19:44] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.07 21:19:44 (42523) |
igen ezt csináltam ma. Csak azt hittem van rá valami trükk. na mindegy, hátha a kövi frissítésnél helyrehozzák. Nagyon jó lenne, mert így elég macerás egy-egy pontot bemérni.[ előzmény: (42522) Csigabiga, 2009.08.07 20:58:45] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.07 19:48:37 (42517) |
és hol kell tapizni a kilépéshez? nekem útpont lemetése és szerkesztése után vagy az útpontkezelőben módosítás után(pl ha ikont akarok cserélni) akkor nem tudok sehova lépni. Tehát nekem se visszanyíl, se X. Kikapcs bekapcs. :(((( [ előzmény: (42516) Csuhás, 2009.08.07 19:39:23] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.07 19:39:23 (42516) |
Eddigi tapasztalat: Sokkal jobb mint a régi. Enyhe késéssel veszi be a kanyarokat, néha képes több száz méteren keresztül az úttal párhuzamosan menni 20m-el ( ezt bekacsolás után tette egyszer ) De mindent összevetve nagyon jó. A X hiánya ismert hiba, javításig két tapizással tovább tart a kilépés. Illetve külföldi oldalak említenek iránytű lefagyást is, de azt nem tapasztaltam eddig. [ előzmény: (42515) diego, 2009.08.07 19:27:21] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.07 19:27:21 (42515) |
Sziasztok!
Csak, hogy ne mindig elégedetlenkedjek és szidjam az oregont: A 3.70-es antenna szoftverrel elképesztően szenzációsan mocsok jó és pontos. Ma voltunk mcfreeze-zel a gclige ládánál és olyan gyönyörű tracklogot húzott az oregon, hogy majd a földhöz csapkodtam magam örömömben. kütyün is és mapszószban is gyönyörű. nyoma sincs az eddigi részeges kóválygás tracknek.
Na de, hogy én is kiélhessem magam: Az útpontkezelést nagyon elcseszték. Nem tudtam még rájönni, hogy a 3.10-ben vagy 3.12ben mert közvetlen egymás után tettem fel őket. De nekem az útpontkezelőből eltűnt a kilépő X. Tehát lementek egy pontot és nem tudok visszatérni a menübe. Ti nem tapasztaltatok ilyet?
És 1001. alkalommal is egy RTFM-ért cserébe felteszem a kérdést: Mi is annak az oldalnak a címe, ahol az összes eddigi FW fent van minden kütyühöz? |
|
|
|