Előzmények
spagoca | hozzászólásai | válasz erre | 2009.05.10 21:44:20 (40081) |
UMAGA Ugyan az még hagyán, hogy nem úgy néz ki, de kritikus környezeben a szakadékba visz. Ezért én már leszoktam az előrajzolásról. A polgári térképek és a polgári GPS lehetőségekkel csinján kell bánni a sziklás vagy hasonloan elfajzott terepen. Csak segédeszköz!!!!!!! Nem több mint egy jó térkép és tájoló csak a lustaságunkat simogatja!!!![ előzmény: (40063) csiba..., 2009.05.10 17:06:02] |
|
csiba... | hozzászólásai | válasz erre | 2009.05.10 17:06:02 (40063) |
Üdv!
A válaszom az alábbi, remélem jól értelmeztem a problémád:
ilyennel én is szenvedtem, aztán rájöttem, hogy a garminnál ez lehetetlen. Szóval, ha a mapsource alatt számítógépen megtervezel egy útvonalat, és ezt áttöltöd a gps készülékre, akkor ott az istenért se úgy fog kinézni, mint ahogy a számítógépen volt. Hogy miért, azt ne kérdezd.
Én anno az alábbi megoldást kaptam:
megtervezed szgépen az útvonalat, majd elmented pl 1.gdb-ben. Ezután csinálsz egy teljesen üres mentést, amit szintén elmentesz pl 2.gdb-ben. Majd a WinGDB3 programmal az 1.gdb-t átkonvertálod, úgy, hogy az input file-nak az 1-et, míg az output file-nak a 2-t adod meg. Ezután a 2-t megnyitod, majd elmented másként, úgy, hogy már a kiterjesztése gpx legyen. Magyarul egy útvonalból csináltál egy tracket. Ezt már minden probléma nélkül át tudod tölteni a gps készülékre, persze arra figyelni kell, hogy max hány pontból állhat egy track.
Szóval egy számítógépen megtervezett útvonalat nem fogsz tudni tökéletesen áttölteni a készülékre. [ előzmény: (40042) Umaga, 2009.05.10 13:00:01] |
|
Umaga | hozzászólásai | válasz erre | 2009.05.10 13:00:01 (40042) |
Sziasztok!
Egy problémámra keresnék választ és előre is köszönöm ha valaki segítene benne!
Egy Vista HCX-re szeretnék túraútvonalat (konkrétan Kinizsi 40 feltölteni), illetve saját waypoint-ban szerkesztett útvonalat is. A faq-ban elolvastam az erre vonatkozó módszereket és sajnos egyik sem vezetett eredményre. ACTIVE LOG-gal is próbáltam mps formátumban és a program szerint át is mennek a a navigációra, de sem a track-ek sem az útvonalak között nem találom. A teljes Mo turistautak térkép felment rá simán. Egyedül gpx-ben jelenik meg a kártyán a track, viszont azon ugye nem tudok navigálni. Tehát a számítógépről gps-be töltéssel van problémám!
Még egyszer köszi, ha valaki segít! |
|
|
|