Előzmények
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.13 15:40:39 (39240) |
Akkor mégis csak van valamiféle korrekciós lehetőség.
Egyébként némi kis időráfordítással (pár óra alatt) össze lehetne ütni egy programot, ami jól "meg-undulálja" a bemenetként megadott GPX formátumú fájlt, elvégezve a szükséges korrekciókat.
Ehhez fel lehetne használni az INNEN letölthető 15 ívperc felbontású (Magyarországon ez kb 27x18 km-es rácshálót jelent) korrekciós állományt (WW15MGH.DAC, szerkezetének leírása a README.TXT fájlban).[ előzmény: (39239) [PSP], 2009.04.13 15:12:45] |
|
[PSP] | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.13 15:12:45 (39239) |
Kibővítettem a bejegyzést az undulációról szóló résszel, és leírtam, hogy bár kissé esetlenül, de hogyan lehet beállítani (manuálisan) telefonon belül az unduláció értékét.[ előzmény: (39235) jekaeff, 2009.04.13 10:04:15] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.13 10:04:15 (39235) |
Elég ciki, hogy sem az LD4W vevő sem a Nokia Sports Tracker nem korrigálja a geoid undulációból adódó 40 méter körüli függőleges hibát (amely a WGS84-ben használt szabvány-ellipszoid és a földi geoid alakjának eltéréséből adódik).
Egy pár kilobájtos korrekciós adatbázissal ezt a 40 méteres hibát 1-2 méteresre lehetne redukálni. Nincs esetleg valami kapcsoló erre a Sports Tracker szoftverben?[ előzmény: (39233) [PSP], 2009.04.13 01:34:00] |
|
|
|