Előzmények
lacerta | hozzászólásai | válasz erre | 2009.02.20 16:32:16 (38158) |
Konvertáló programról én sem tudok, de az AutoCad képfájlba is tud nyomtatni, amit lehet pozicionálni EOV koordináták szerint. Viszont ez nagyon favágó és nagyon értelmetlen eljárás.
Mellékesen a GPSTuner GEO ismeri (lehet, hogy már nem...) az EOV koordináta formátumot és képes tracket dxf-be menteni, amit Cad-es EOV koordinátás alaptérképbe be lehet másolni. De ez még elméleti szinten is csak PDA-val tűnik működőképesnek.
http://www.gpstuner.com/hu/[ előzmény: (38150) Áron csapata, 2009.02.20 14:45:58] |
|
Áron csapata | hozzászólásai | válasz erre | 2009.02.20 14:45:58 (38150) |
Bocsi, nem akartam beleszólni, de mint tervező, és CAd-et jól ismerő (és használó) annyi mindenképpen kikívánkozik belőlem, hogy az Autocad formátumok (dwg) is tartalmaznak koordinátákat, csak EOV formátumban (X,Y,Z), ahol a kétdimenziós (leggyakoribb) megjelenítésben Z=0. Tehát a dwg formátumú rajzok (nyomvonalak, vagy térképek) EOV koordináta helyesek (ami ugye nem egyezik meg a GPS-ek által használt északi-déli szélesség, nyugati-keleti hosszúsági adatokkal). Bár azt nem tudom, hogy az EOV koordináták hogyan konvertálhatók át a szélességi-hosszúsági koordinátákra, miközben ugye a fájl formátumát is módosítani (konvertálni) kell valahogyan dwg-ről img-re. A kettőt együtt valószínűleg sehogy sem lehet megoldani.[ előzmény: (38137) scele, 2009.02.20 08:03:04] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2009.02.20 08:03:04 (38137) |
Az általad leírt formátumok abban az egyben egyeznek a gps-re töltendő formátummal, hogy mindkettő vektoros.
Ezen kívül semmi közük egymáshoz. A dwg biztosan nem tárol koordinátákat, tehát maximum nézegetni tudnád a 60csix képernyőjén.
[ előzmény: (38135) Útonálló, 2009.02.19 23:12:59] |
|
Útonálló | hozzászólásai | válasz erre | 2009.02.19 23:12:59 (38135) |
Utolsó próbálkozásként mégegyszer. Egy .dgn (Microstation) vagy .dwg formátumú térkép betölthető, használható 60CSx-ben?[ előzmény: (38042) Útonálló, 2009.02.16 16:26:46] |
|
Útonálló | hozzászólásai | válasz erre | 2009.02.16 16:26:46 (38042) |
Egy település .dgn (Microstation) vagy .dwg formátumú térképét szeretném 60CSx-be töltve használni. Lehetséges ez? Amennyiben igen, akkor hogyan, mivel? Bármilyen ötletre vevő vagyok. |
|
|
|