Előzmények
qtatom | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.16 13:59:07 (34697) |
ez se rossz, csak bemásolni nehezebb a "kikopizott" koo-t. ;)
De mivel van biciklis kategória az oldalon, nálad a pont. :D[ előzmény: (34695) SylverRat + Bogee, 2008.10.16 13:50:39] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.16 12:41:14 (34691) |
A három leggyakoribb írásmód:
1.) Fokokban megadva: fff.fffff°
2.) Fokokban és percekben megadva: fff° pp.ppp'
3.) Fokokban, percekben és másodpercekben megadva: fff°pp' mm.mmm
Geocaching-nél a második formátum a használatos.
Példák, egy konkrét koordinátával (hasraütés szerűen kiválasztva):
1.) Fokokban: N47.11111 E17.72222
2.) Fokokban és percekben: N47° 06.667' E17° 43.333
3.) Fokokban, percekben és másodpercekben: N47° 06' 40.000" E17° 43' 20.000"[ előzmény: (34689) josafar, 2008.10.16 12:14:15] |
|
josafar | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.16 12:14:15 (34689) |
a'szem a kordínáta írásmoddal van a baj. csak nem értem hogyan lehet leírni, a geocashingen melyik fajta van. Szerintem csak tökkel ütöt vagyok,
sesetleg valaki ad egy kis földrajz leckét [ előzmény: (34687) josafar, 2008.10.16 12:06:27] |
|
josafar | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.16 12:06:27 (34687) |
meg lehet adni fokos írásmodbande kicsit eltér attól amit te írtál: dd°xx' mm,mmm''
lehet hogy ezt szurtam el, az "x"el jelöltbe nem kellet volna írnom semmit a GPS-ben? vagy ez egy másik jelölt formátum?
lehet tizedes törtes írásmódban (ezt most látom, hogy ilyet is tud)
[ előzmény: (34686) SylverRat + Bogee, 2008.10.16 11:33:24] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.16 11:33:24 (34686) |
mint a neve is mutatja, ez egy noname autós GPS...
kalibrálni biztos nem kell. amit próbálj leellenőrizni: dd° mm,mmm formátumban kérje a koordinátákat.
ha nem sikerül, akkor adj pár példát, milyen koo-t adsz meg neki, és hova mutat helyette!
a következő kérdésedet megelőzendő: nem, nem lehet a tuhut rátölteni.[ előzmény: (34685) josafar, 2008.10.16 11:29:27] |
|
josafar | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.16 11:29:27 (34685) |
Sziasztok!
Vettem autozás céljából az ALDI-ban egy Medion (a'szem ALDI saját márkás termék-kinai gyártmány) márkájú autós GPS-t, ami tök jól mutatja a térképeket, csak a Megyeri híd nem volt rajta(nem is frissítettem elötte).
Gondoltam kiprobáltam geocachingre, mert lehet kordínátákkat is megadni.
Viszont a koordináták alapján vagy 1,2 km-t téved. megtaláltunk ládákat GPS nélkül is!
Nem értem teljesen a működési elvét a GPS-nek, mert a GoPAL Navigator4 szoftverrel az utakon jól írányít, pedig még gyalogosra is átállítottam. Be lehet/kell-e kalibrálni a kütyüt. Van-e valami köze, hogy az utcákat jól mutatja, viszont a koordinátákat nem? Valaki hasonlót tapasztalt már?
Válaszokat előre is köszönöm! |
|
|
|