Előzmények
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.07 21:31:13 (26966) |
OFF
Azt a sok képből egy képet milyen módszerrel lehet összehozni? Nagyon tutin néz ki!
ON[ előzmény: (26956) kocsi, 2008.03.07 19:15:19] |
|
kocsi | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.07 19:15:19 (26956) |
Huhh!
Letöltöttem, kipróbáltam, de alaposabban nem vizsgálgattam. De nem azért mert nem tetszik, hanem mert nem nagyon volt rá időm. (Csak a szívemet fájdítom, ha térképeket nézegetek mikor nem tudok menni :-) )
Ha igazán elkezdem a bringás tereptúrákat akkor szerintem ez lesz az egyik legalaposabban tesztelt progid :-)
Letöltöttem az újat is, ezt is meg fogom nézni és ha valami észrevételem lesz, tudatni fogom. És mégegyszer köszi!
(Ez itt meglehetősen off, de ha már eszembe jutottak a bringatúrák, akkor megmutatom a picit átalakított képtáramat. Ahol koordináták is vannak, onnan lehet ugrani a térképre.)
[ előzmény: (26951) jekaeff, 2008.03.07 17:02:13] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.07 17:02:13 (26951) |
kocsi!
Hogyan teljesített eddig a route-ból szintemelkedést számító programom? Vannak már tapasztalatok?
Elkészült egy újabb verzió, főbb változások:
- A korábbi verzió a hosszú nyílegyenes útszakaszokat nem bontotta fel több részre, csak azok végpontjain mérte a magasságot. Vagyis csak azon pontokban vizsgálta a magasságot, ahol a térképen amelyen az útvonalat megrajzoltad volt egy "töréspont", vagyis kanyarodott az út. Így előfordulhatott, hogy akár egy 8-900 méter hosszú szakaszt is csak a kezdő és végpontján vizsgált a program szintemelkedés szempontjából. Az új verzió maximum 6 méteres szakaszokra bont minden útvonalat, így ez már nem probléma többé (bár a feldolgozás kicsit tovább tart).
- Route-okon kívül most már track-eket is feldolgoz a program (bár továbbra sem nyújt olyan széles körű analízist, mint a TrackAn). Ekkor természetesen a track-ben tárolt magasságadatokat használja fel az analízishez, nem az SRTM adatokat.
- A vertikális szűrő előtt lefut egy Gauss-szűrő is (ennek hatósugara változtatható), ami kisimítja az apróbb magasságingadozásokat. Pl. track esetén hirtelen széllökéstől 2-3 méteres szintingadozás egy barometrikus GPS-ben vagy route esetén domborzatmodell darabosságát csökkenti. Ha erre nincs szükség, át lehet írni a szűrő hatósugarát pl. 1 méteresre, így csak a már megszokott vertikális szűrő fut le. Érdemes vele kísérletezgetni, a szintmeteszetbe belenagyítva vizsgálva ennek hatását.
A programot INNEN tudod letölteni. Érdemes lehet esetleg megtartani a korábbi verziót, összehasonlítgatni a kettőt. Sajnos a kettő együtt már nem fért el egymás mellett a webtárhelyemen.
[ előzmény: (26334) kocsi, 2008.02.22 09:22:32] |
|
kocsi | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.22 09:22:32 (26334) |
Bocs, user error! :-)
Az előbb nem route, hanem tracklog gpx-et kapott. Útvonallal szépen működik. Bővebben majd később.[ előzmény: (26333) kocsi, 2008.02.22 09:14:41] |
|
kocsi | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.22 09:14:41 (26333) |
Köszi!
Letöltöttem, de nálam floating point exception-t okoz. Több gpx-szel is próbáltam, egyikben sem láttam hibát. (Text editorban átfutottam, de nem találtam lezáratlan tag-et és egyéb rendellenességet sem)[ előzmény: (26319) jekaeff, 2008.02.22 00:09:40] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.22 00:08:00 (26318) |
kocsi!
Elkészült az első béta a programból, amely Mapsource-ban megtervezett útvonalból szintemelkedést számol (.gpx-ként kell menteni hozzá a megtervezett útvonalat).
Használata:
A fájlnév megadása után és a szintemelkedés-szűrőt igény szerint beállítva rá kell kattintani a "Feldolgozás" gombra. Ennek hatására megjelenik az SRTM adatokból számolt szintrajz, és igény szerint megjeleníthető a "szűrési modell" diagrammja is. Ezen túlmenően a program kiszámolja a maximális és minimális tengerszint feletti magasságot, az útvonal hosszát, valamint a szintemelkedést és -süllyedést.
A diagramba bele lehet nagyítani, az egérgombot lenyomva tartva és a nagyításra szánt területet kijelölve. Sajnos a nagyítás csak úgy működik, ha balról-jobbra és fentről-lefelé irányban jelölöd ki a területet, minden más kijelölésre vagy egérkattintásra ismét a teljes bejárt út jelenik meg (vagyis maximálisan "kizoomol" a program).
A szűrés mértéke 0-15 méter közt változtatható, én 3-5 métert ajánlok. A program csak északi szélesség 45.7-48.6° és keleti hosszúság 16.1-22.9° közötti útvonalakra működik, ez a Magyarország területét befoglaló legkisebb (0.1 fokkal osztható) "téglalapnak" felel meg .
Próbálgasd, és kíváncsian várom a tapasztalataidat.[ előzmény: (26264) kocsi, 2008.02.21 12:58:36] |
|
kocsi | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.21 12:58:36 (26264) |
[i]"PC-n kicsomagolva 60MB körül lesz a program adatbázissal együtt."[/i]
Ez kisebb mint 4db RAW ami a fényképezőgépemből kijön :-)[ előzmény: (26262) jekaeff, 2008.02.21 12:35:35] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.21 12:35:35 (26262) |
Ma vagy holnap meglesz. ;)
Én már tesztelem, immár szintemelkedést is számol és szerintem elég korrekt eredményeket ad. Már csak a megjelenítésen kell csiszolgatni kicsit.
Mivel azonban kell a program futásához háttérinformációként a Magyarországot lefedő SRTM adatbázis-részlet (ez tartalmazza a magasságadatokat, ahogy említettem 3x3 ívmásodperces felbontásban), kissé dundi programocska lesz: tömörítve 30MB-ra saccolom, PC-n kicsomagolva 60MB körül lesz a program adatbázissal együtt.[ előzmény: (26259) kocsi, 2008.02.21 11:48:56] |
|
|
|