Előzmények
simon.phoenixx | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.13 16:48:15 (17201) |
Hú köszi szépen! Szóval akkor nyugodtan vehetem nem lesz vele gondom. Ez a magyarra tanítás érdekelne de ott nem találtam infót ahol mondtad vagy nagyon vak vagyok. Ha meglecc a gps akkor zargatnálak.. jah és látom neked is ilyen van. Megvagy vele elégedve? erdőben lombok alatt jól teljesít?[ előzmény: (17200) jekaeff, 2007.05.13 15:55:57] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.13 15:55:57 (17200) |
...ja, és mellesleg az amcsi készülék is ismerni fogja az EOV-t, ha esetleg arra fanyalodnál (ami rendkívül valószínűtlen). Viszont csak angolul fog tudni, hacsak nem szánsz rá 10 percet, hogy "megtanítsd" magyarul. Lásd (17152)-es hozzászólás.[ előzmény: (17199) jekaeff, 2007.05.13 15:53:08] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.13 15:53:08 (17199) |
Nem lesz vele gond. A GPS-ek 99.99%-án a WGS-84 nevű ellipszoid koordináta rendszerét használják.
Vannak ugyan országspecifikus vetületek is, mint nálunk az EOV (Egységes Országos Vetület), de azt tényleg csak a "legelvetemültebbek" :o) használják. Akarom mondani a földmérők, de ők egy "kicsit" komolyabb GPS-ekkel mászkálnak...[ előzmény: (17198) simon.phoenixx, 2007.05.13 14:52:20] |
|
simon.phoenixx | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.13 14:52:20 (17198) |
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A közeljövőben fogok vásárolni ajándékba egy Garmin GSPMAP 60 CSx-et Amerikából. Azt szeretném kérdezni tőletek h az is olyan koordinátákkal fog működni mint a magyarországi darabok? Szóval amit kiír aktuális pozíciónak az ugyan az mint a magyarországi darabok esetén? egyezményes dolog? mert gondolom a műholdak nem tesznek országok közt különbséget csak a progi ami azon lesz (amcsi) azok is ilyen koordinátákkal dolgoznak mint mi.. Nézzétek el nekem ha nagyon hülyeséget kérdezek de ebben abszolút kezdő vagyok. köszi szépen előre is a válaszotokat. bye |
|
|
|