Előzmények
kigyula1 | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.23 19:54:11 (19574) |
IGEN nekem is a com 4-en ment az utolsó HR ig azóta áttelepült a 2-re, és russa.n kívül nem is okoz gondot senkinek.[ előzmény: (19571) HanDor, 2007.01.23 19:34:42] |
|
HanDor | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.23 19:34:42 (19571) |
Bár ez nem ide, hanem a kütyük topikba való, de hadd szóljak bele, mert ugye nekem is van egy ilyen készülékem, amint tökéletesen működik a Russa. Nekem a COM4-en (mint ahogyan a többi navi proginál is) NMEA-0183-an jön be, segítségül kérve a letölthető file-t (előre ismert műhold pozíciók) még gyorsan is talál. Szóval bár nem ezt a készüléket használom GC-re, de azért sikerült ezzel is ládát találni már...[ előzmény: (19569) kigyula1, 2007.01.23 19:08:45] |
|
kigyula1 | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.23 19:08:45 (19569) |
Hy!
Mio A701.Nem fut semmi más csak a russa,és mégem találja ,amikor ment akkor com 2 NMEA-0183-al működött.Az a gyanum hogy Hard Reset_et kíván.:-([ előzmény: (19565) nootropil, 2007.01.23 18:07:06] |
|
nootropil | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.23 18:07:06 (19565) |
Szia! Én próbáltam a tuner-t, térképet is kalibráltam, de meg kell mondanom hogy így sem lett pontos! Valamint lassú is. Mindenképp a russat ajánlom!
A GPS beállításoknál lesz a hoba! Milyen PDA-t használsz?
Kikapcsoltál minden más programot ami GPS vevőt használ !? [ előzmény: (19560) kigyula1, 2007.01.23 15:12:51] |
|
kigyula1 | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.23 15:12:51 (19560) |
Tetszik nekem a russa ,sőt a legjobbnak tartottam ,csak hát nem találtam oda vele sehová.
Mivel öregesen kirándultunk :-).De most majd belenézek a kütyü lelkébe,és remélhetően maradhat a nyugodt tempó :-) Viszont most ,hogy visszatettem a gépre ,az van ,hogy egyeltalán nem találja a holdakat 1.0.25.5 ezután leszedtem és ment fel a 1.1.28.15 beta na ezzel ugyanaz, nem bírom rászedni ,hogy működjön . Van még fent GPSTUNER és GPSDash2,IGO ezek mind jók .
Mi lehet a gond ???
A térkép amit belinkeltél sajnos nem túl részletes ,mecsek kellene turista utakkal :-( van nekem egy de az kicsit pontatlan ,és akkora méretü,hogy csak a russa ette eddig meg.[ előzmény: (19558) imitto, 2007.01.23 14:42:08] |
|
imitto | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.23 14:42:08 (19558) |
Szerintem is jobban járnál egy Russával, a hiba pedig amit írsz, valszínű tényleg beállítási hiba - sirftech vagy hasonló szoftverrel nézz bele a vevő beállításaiba, és kapcsold ki a "static navigation"-t...
Ha mindenáron kalibrált térkép kell, akkor http://www.terkepcentrum.hu/index.asp?go=mapeu&nz=2.50&cx=19.56&cy=47.3&z=30.0 - mozgatható/zoomolható, mikor azt látod, ami a térképedre kell, nyomsz alul egy "kalibráció"-t. A köv. oldalon letöltöd a .png-t és kimásolod a szövegdoboz tartalmát...ezt elmented egy .map kiterjesztésű fájlba és mehet bele mondjuk egy oziexplorerbe...[ előzmény: (19537) kigyula1, 2007.01.22 16:44:02] |
|
kigyula1 | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.22 16:44:02 (19537) |
Sajnos nem szereti a russa.t a kütyüm.Sirf III as PDA.s teló nem igazán jó igy kesselésre. Russával ,nagyon lassan frissiti a műhold jeleket,van,hogy percegik nem változik rajta semmi aztán beugrik valami adat és megint semmi :-) Ugyan igy jártam GPSTUNER 5 el is .Viszont ebből a régebbi verzió kitunően működik./maradok a kaptafánál/Valamiért nem tökéletesek ezen a kütyün ezek az uj szoftverek.[ előzmény: (19536) KiVi, 2007.01.22 16:31:33] |
|
KiVi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.22 16:31:33 (19536) |
Hello!
A kalibrált meg a pontos kifejezések ütik egymást, nincs is ilyenem. Ami pontos az a tuhu s ezt Russaval tudod használni. Keresd meg andorpapa leírását (kütyük fórumban 1001x ott a link) abból minden kiderül.[ előzmény: (19535) kigyula1, 2007.01.22 16:04:28] |
|
kigyula1 | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.22 16:04:28 (19535) |
Szia KIVI!
Meg tudnál osztani velem egy Mecsek térképed ami pontos ?
És Kalibrált .GPS Tunerra vagy GPSDash2 re kellene feltennem .
Köszi
[ előzmény: (19524) KiVi, 2007.01.22 09:42:34] |
|
padler | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.22 01:36:30 (19518) |
Most tudtam reprodukálni GCAKLF-nél. Mapsource (2007.01.21-i verziójú TUHU-val). Mapsource-ban a GCAKLF fölé megyek, jobb gomb, "Látványosságok - GCAKLF-Balatoni löszfal" kiválasztva, "Jellemző tulajdonságai" kiválasztva. Ezt kapom:
"GCAKLF - Balatoni löszfal
47,015317;18,155883;GCAKLF-BALATONI LöSZFAL;H-S:808-M:173M-N:2.5-T:1.5-R:2003.12
898-808"
Kategória: Látványosságok
Alkategória: Tereptárgy
Ha a kapott koordinátákkal felveszek egy útvonalpontot, az teljesen máshová mutat, nem GCAKLF-re (valódi: N 47° 0,9190' E 18° 9,3530').[ előzmény: (19516) padler, 2007.01.22 00:38:08] |
|
padler | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.22 00:38:08 (19516) |
Mi is jártunk úgy, hogy GCAKLF-nél szó szerint a Balatonba akart vinni a letöltött koordináta:( Aztán a kinyomtatott ládaoldalról átírtuk a számokat, utólag pedig nem sikerült reprodukálnom a hibát:( Garmin Venture Cx-ünk van. Mindenesetre azóta ha nem úgy néz ki a helyszín mint amire emlékszünk, vagy már sokat kerestük a ládát, összehasonlítjuk az adatokat.[ előzmény: (19514) Pétör, 2007.01.21 23:33:16] |
|
Pétör | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.21 23:33:16 (19514) |
Hátha tud valaki segíteni, ideírjuk a problémánkat.
etrex Garmin Cx GPS-ünk van. A Trip & Waypoint Manager segítségével letöltjük rá GCMNK-2 koordinátáit (N 48°12,3100', és E 21°8,8750' 216 m) de a készülék az N 48°12.113', E 021°09.103', 216 m koordinátákat tárolja el.
Mitől van ez? Lehet ezen segíteni?
|
|
|
|