Előzmények
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.05 22:38:02 (78365) |
Ebben nincs semmi lenézés. Jómagam se vagyok tisztában vele, hogy hol, melyik térkép a pontosabb, naprakészebb. Nyilván nem lehet realtime követni az útvonal változásokat, de a laikus számára szerintem ez nem ad használható infót. Attól, hogy látom, hogy OSM nem leszek okosabb, s ha eltér mondjuk a tuhu-tól, akkor még mindig nem tudom meg, hogy melyik mutatja a friss, és melyik a volt állapotot. Természetesen ettől még jogos az igény a forrás megjelölésére.
Köszönöm a jelzést, az elírást javítottam.
[ előzmény: (78360) Old Eye, 2020.01.05 16:51:57] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.05 16:51:57 (78360) |
Jól tetted, hogy feltüntetted a forrást. Köszönet!
Ne nézzük le a felhasználókat! Azért többségük tudja, mi a alapvető különbség a turistautak.hu és az openstreemap között - a tuhu célközönsége természetjáró turistákból és kesserekből áll, ezért vannak a jelzett utak és a geoládák ráégetve a térképére, ezek adatait saját embereivel szedi össze; az OSM mindazokra gondol, kiknek általános igényeket, tájékozódást kielégítő térkép kell, ezért kezeli külön a jelzett turistautakat, melyek adatait különböző forrásokból szedi össze.
Google satellite a helyes (a térképek/rétegek ablakában).[ előzmény: (78356) gusty, 2020.01.05 10:59:21] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.05 10:59:21 (78356) |
Szerintem a userek többsége nem érzékeli a különbséget, magam is azt gondolnám, hogy a térképen azt kell látnom, amit az erdőben a fákon.
Persze belátom, hogy lehet különbség, de a laikus user számára az semmit nem fog mondani, hogy OSM, de hogy egyértelmű legyen, feltüntetem.
[ előzmény: (78355) Hev, 2020.01.04 21:05:33] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.04 21:05:33 (78355) |
Igen igazad van, azért ez a szöveg nem igazán pontos: Jelzett turistautak kiemelés
Mivel ez nem a tuhus-utakat emeli ki hanem az OSM féle utakat, ezért az elnevezésbe pontosabb lenne az OSM jelzett turistautak - elnevezés.
A kettő között vannak eltérések.[ előzmény: (78354) gusty, 2020.01.04 19:21:38] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.04 11:43:31 (78352) |
Köszönöm a jelzést. Úgy tűnik, ez megszűnt, de rétegként továbbra is rátehetők a turista utak.
Kárpótlásul betettem helyette egy topo térképet.
[ előzmény: (78351) Hev, 2020.01.04 10:50:12] |
|
|
|