Előzmények
pockok | hozzászólásai | válasz erre | 2016.09.25 14:38:44 (74755) |
Nézegetem, de nekem itt mindkettőnél ugyanakkorák a betűk az egyes nagyítási szinteken - holnap tudom tesztelni más gépeken is. A nyelv jogos, ugy látom nálam is csak a Chrome alatt jön a .org angolul, más böngészőkben magyar. Ennek is utána nézek még.
Én a magyar ládáknál is megnézem mindkét térképet. Változó, hogy melyik a jobb (ld. pl. a most megjelent GCKTAP). A .org-nál nem a TuHu turistajelzéseit hiányolom, hanem az OSM saját turistajelzés rétegét, amit az openstreetmap.hu-nál be lehet(ett) kapcsolni. [ előzmény: (74753) V_Gabor, 2016.09.25 11:40:06] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2016.09.25 11:40:06 (74753) |
Openstreetmap térképet alapvetően a külföldi ládáknál lehet használni, ezért került be a ládaoldalra a link. Tévedésből lett .hu a kezdeteknél is, most egy javítás során alakult .org-ra.
Tuhu-ra előtte is, és most is ott a tuhu-s link.
A .org is magyar nyelven jelenik meg.
A .org-ra váltás alapvető oka a térképen megjelenő szöveges információk nagyítási szintje miatt volt. A .hu-n kisebbek a betűk.[ előzmény: (74749) Pogánypeti, 2016.09.23 21:45:08] |
|
pockok | hozzászólásai | válasz erre | 2016.09.23 21:17:53 (74748) |
Mintha, nemrég még openstreetmap.hu alapú link szerepelt volna a ládaoldalak fejlécében. Most pedig az openstreetmap.org van.
A .hu előnye (a nyelven kívül), hogy a jobb oldalon be lehet kapcsolni a turistautak réteget, ami sokszor hasznos.
Lehet tudni erről valamit? Köszönöm.
|
|
|
|