Előzmények
b-lint | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.24 19:28:13 (70684) |
Azt értem, hogy abból készült. De akkor a két link alapján az látszik, hogyha lemond a tuhu adatairól, akkor Magyarországon (számomra) használhatatlan lesz. Jól értem/nézem? Ha így van, akkor nem igazán értem, hogy
1: miért éri meg elmozdulni az openmapsnak ebbe az irányba Magyarország területén?
2: mit ad hozzá az openmaps az openstreetmapshoz, amiért azt nyitom meg és nem az utóbbit?
Mindez azért szomorú, mert tuhuból nincsen vektor térkép, ami pedig nagy könnyebbség lenne.
[ előzmény: (70683) Hev, 2014.06.24 19:20:45] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.24 19:20:45 (70683) |
Lényegében eddig az OMP-n Magyarország térképe a turistautak.hu adatbázisból készült.
Elméletileg egy hónap mulva a térkép az OSM adatbázisból fog készülni.
Ez az OSM ez pedig a turistautak.hu/OMP, nagyjából ugyanaz a terület, lehet hasonlítgatni és eldönteni, hogy melyik is jobb a kessereknek vagy túrázóknak.[ előzmény: (70682) b-lint, 2014.06.24 18:58:40] |
|
b-lint | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.24 18:58:40 (70682) |
Sziasztok!
Tudsz nekem egy kicsit mesélni arról, hogyan működik az openmaps, mit jelent a változás?
Bevallom, nem tudom mit jelent, hogy openstreetmap-ra fognak ezentúl alapozni. Nem értem mit nyújt majd így külön csak az openstreetmap, illetve mi lesz az openmaps ráadása. Nem vagyok otthon a térképvilágban sajnos. Olvastam, hogy a licencekkel valami változik. Ennek mi a következménye? Külön ki lett emelve a tuhu.
És végül, a legfőbb kérdés: ezentúl is láthatóak lesznek a turistautak rajta Magyarországon, vektoros térképpel?
Előre is köszi Hev, vagy másnak ha válaszol :)[ előzmény: (70679) R.Guszty, 2014.06.24 18:36:34] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.24 18:36:34 (70679) |
Kösz a beírást. Enélkül sosem tudtam volna meg (vagy csak jó nagy késéssel), hogy végre - legalábbis az OMP részéről - meglépték azt a rég várt lépést, hogy a "szokásos" magyar különállást megszüntetik, és végre egy egységes, világméretű térképet szerkesztenek.[ előzmény: (70678) Hev, 2014.06.24 18:02:23] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.24 18:02:23 (70678) |
Egy hónap alatt senkinek nem tűnt fel az a gyomorforgató stílus ami itt megy a turistautak.hu fórumain ? Meddig tűrik még? Már gyakorlatilag nincs turistautak.hu csak a megváltó Kolesár!
Azért valljuk be, az is közröhej, hogy az MGKE vezetése szó nélkül tűri, hogy egy másik civil szervezet beköltözzön a turistautak.hu oldal fórumaiba kizárólag bomlasztás céljából.
Már régen ki kellett volna tiltani azt aki évekig szarban hagyta a turistautak.hu és a gc.hu közösséget és hithű követőit!
... és ha off akkor tessék kimoderálni, de nem itt kellene! |
|
|
|