Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.18 20:56:59 (54023) |
Egyáltalán ki hiszi azt komolyan, hogy a geodéziai alappontok hivatalos, több évtizede rögzített koo-i és a GPS-einkkel rögzített koo-k megegyeznek?
Más és más a meghatározásuk módja. Átlagoljunk csak rendesen, perceken át. És akkor is keressük meg az alappontot, ha már megelôztek, elôbb 'felfedezte' közülünk valaki - és átlagoljunk csak újra és újra. Minél több adat gyûl össze az alappontokról, annál pontosabb GPS koo értékeket kapunk. Ide a rozsdás bökôt, el fognak azok térni a 'hivatalos' értékektôl, de ez legyen a megrendelô gondja.
Fussátok csak át Mount Everest pontos magasságával kapcsolatos eszmefutatást. Hogy melyik tenger átlagos szintjét vesszük alapul ott is, itthon is - megállapodás kérdése. Így erdektelen is.
Ha a Föld középpontját tekintjük 0 pontnak, akkor a Csimborasszó több, mint 2000 m-rel tornyosul Mt Everest felett...
Azért az emberiségnek már Mt Everest marad a föld legmagasabb csúcsa mindörökké. Túl sokan haltak meg itt.
Egyáltalán... a GPS koo-ink mihez is vannak kalibrálva? Hol az abszolút 00.000000 00.000000 lat/lon helye?[ előzmény: (54007) snake, 2010.12.18 17:33:31] |
|
snake | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.18 17:33:31 (54007) |
Azért annak idején nem gyenge lehetett beszintezni az egész birodalmat. Ha valaki 20 évesen belépett a bécsi KFI_hez, akkor a nyugdíjig (ami tán nem is létezett) szintezhetett.
Kérdés, hogy 100 évvel ezelőtt hogy csinálták. Mert ha alkeszek hozták fel akkor is a szintet az Adriáról Nadapig, akkor megnézhetjük magunkat. :))
És ugye módosították is már a szintet azóta, mert változott a tenger vízállása, vagy miszar.[ előzmény: (53991) KoLa, 2010.12.18 12:08:05] |
|
snake | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.18 07:58:42 (53984) |
Ha utólag bemérték tutira mindet, akkor ez talán így is van.
Viszont a földmérésben eltöltött 4 évem alatt rájöttem, hogy a kimért dolgokban sem lehet mindig megbízni (lásd lejjebb)
Volt pl nálunk egy vendégmérnök annak idején, aki viszonylag rosszul kezelte a figuránsokat, cserébe fél év után kirúgták, mert soha sem lett jó egyik szintezése sem. És nem azért, mert rosszul csinálta, hanem a figuránsok kiszúrtak vele állandóan. Forduláskor egyszerűen átrakták a lécet máshová.
És akkor most mondd azt, hogy tuti egy bizonyos pont magassága, mert egyszer megmérték. [ előzmény: (53979) Yoss, 2010.12.17 21:31:03] |
|
snake | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 17:31:06 (53960) |
Kb a műemlékemhez hasonlatos felmérést terveztek?
Nyilván itt azért nem árt majd a köveken, magassági pontokon átlagolni 1-2 percet, nem csak úgy lökni egy pontot a környéken.
Gondolom használható képek is kellenek majd. Mind az objektről, mind pedig a kilátásról minden irányba.[ előzmény: (53957) Attibati, 2010.12.17 17:14:48] |
|
Attibati | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 17:14:48 (53957) |
A pontok hozzávetőleges helyeit itt nézheted meg , használható koordinátákat majd a project indulásakor fogunk adni.[ előzmény: (53956) zsoooc, 2010.12.17 16:55:45] |
|
zsoooc | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 16:55:45 (53956) |
Hol lehet megnézni, hogy pontosan hol találhatók ezek a geodéziai alappontok? Esetleg koordináták? |
|
|
|