A láda 12*10*5 centiméteres, ne a földön keresd. A ládába TravelBug helyezhető.
Több okot is sorolni tudok, miért fogadtuk örökbe. Elsősorban, mert gyönyörű hely, ugyanakkor egy "ősláda", amely nem maradhatott gazdátlanul. De az sem elhanyagolható szempont, hogy kedves barátomék, a Turi család háza mellet vezet el az út a ládáig. Így a gondos, figyelő szemek állandóan ott lesznek a ládán és a karbantartásával sem lesz gond.
A láda megérdemelte, hogy ne csak egy fa tövében nyugodjon, bezacskózva, vadak esetleges zaklatásának kitéve, ezért kapott egy természetes, de mégis készített lakóhelyet.
Bármennyire is önálló településként, a legkisebb faluként beszélünk róla, valójában Abaújlak külterületi lakott helyének számít. A kis völgyfalu olyan mint egy skanzen, eredeti formájában megőrzött lakóépületei ma többségében turistákat fogadnak.
A láda "őrzőit", a Turi családot azért ajánlom jó szívvel a figyelmetekbe, mert négy házat a 19-ből (Domokos ház, Urbán ház, Számadó ház, Ducsa ház) ők őriztek meg, újítottak fel és ők újították meg a Rejtekadó-völgy tábort is. Ha tehát a szabad ég alatt fával fűtött dézsában akartok a teljes csendben megmártózni, akkor legyen Szanticska a túrázás kiindulópontja.
Szanticska, az ország legkisebb faluja a Cserehát dombság közepén egy völgyben található. 2000-es adatok szerint 19 háza és 3 állandó lakosa van! Megközelítésére javaslom a Miskolc-Szikszó-Felsővadász-Abaújlak útvonalat. A falu melletti parkolóból gyalogösvényen érjük el Szanticskát.
A település a kihalás szélére sodródott, mígnem Pál István lelkesedése és kitartó munkája ismét életet lehelt a faluba. Manapság sokféle népi hagyomány, kézműves mesterség műveléséből kaphatunk ízelítőt, és gazdag kulturális programok is várják az ideutazókat. Érdekes látnivalók: a kápolna és harangláb, az ifjúsági művészeti tábor (területén a Szt. István "totemoszlop" - N 48° 24,371' E 20° 58,434' 260 m [GCSZNT+Totemoszlop] és szabadtéri tantermek), a "gyíkliget". Mindenképpen ajánljuk a templom melletti mellékutcácska végén található temető megtekintését is.
A faluból jelzett út vezet a Magas-hegyi kilátóhoz N 48° 24,550' E 20° 58,760' 285 m [GCSZNT+Kilátó], melyből körpanoráma tárul elénk a Cserehát dombjain túlmenően a Zempléni-hg. (Regéci vár, Tokaji-hegy stb.), az Aggteleki-karszt és a Bükk látványával.
134 kilométeres kerékpártúra a Csereháton.
Fáj felől érkeztem egy kis terepezés után. Először felülről akartam megközelíteni a ládát de nem találtam a téképen szereplő ösvényt, így a falu bekötő utján - jókora kerülővel - értem el a ládát. Úgy látom, hogy a falut kezdik felfedezni a városból menekülők, néhány ház szépen fel van újítva és több portán nagy élet volt.
Visszafelé azért csak megpróbálkoztam az idefelé nem talált ösvénnyel, ezuton sikerrel jártam.
Zempléni geotúra kis csapatunkkal: Anita, Bea, Judith, molka, LionDaddy, kópé1993, pliptai társaságában. Hol napsütésben, hol esőben, de végig jókedvben. Körbejártuk a falucskát, majd jót beszélgettünk egy helyi lakossal. A láda jól van, köszönöm a rejtést.
Magas-Tátra pótló (a COVID előtt még a Tátra volt tervbe véve) 4 napos Zempléni Geotúra Anita, Bea és kectam, molka, Judith, pliptai és Kópé1993 társaságában.
Remek hangulatú és minden értelemben vegyes napokat töltöttünk a Zemplénben. Volt, hogy szikrázó napsütésben és 35 °C-ban kerestünk fel hegytetőkön várromokat, egy nappal később meg 19°C-ban, gatyáig ázva az É-i Zöld jelzés ládáit. Csak két dolog volt állandó: A szokásos remek társaságból eredő jó hangulat és nevetés, illetve a vérszívók hada (amik úgy tűnik, az idén hihetetlen mennyiségben szaporodtak el és minden ládánál a vérünket adtuk a találatért). 17/12. találat.
Gyönyörű kis falu, lenyűgöző és szépen rendben tartott kis házakkal. Jó fél órát sétálgattunk és fotóztunk, majd a ládát is sorra kerítettük. Klassz rejtés!
Ezt is megtaláltam! Köszönöm a rejtést. Nem volt hiába eljönni ide. :)
Részletek és képek hamarosan.
Sokáig szemeztem ezzel a ládával, mert nagyon meg szerettem volna találni, de sose jött ki rá a lépés. Nemrég rájöttem, hogy vasárnap van rá lehetőség, akkor van megfelelő busz, de akkor pont nem sikerült kijönni. Szóval nem a szanticskai elágazásnál, hanem az utána lévő megállóban szálltam le, és a térképen "benőtt, gazos" felirattal jelölt úton mentem le. Van ahol tényleg az, így nem túl könnyű megtalálni az utat, ráadásul egy részen egy felesleges kerülőt is tesz, a simább út pont a ládához vezet.
Szóval meglett a láda, a faluban még ilyenkor is volt élet, valahol építkezés zajlott. Aztán mivel még bőven volt időm, így szép lassan lesétáltam a buszhoz, ott pedig várakoztam, ritkán jár arra ember. [Geoládák v3.0.0] 1244.