A Kossuth kilátó Dörgicse és Mencshely között kb. félúton található, a közigazgatásilag Mencshelyhez tartozó Halomhegyen.
A kilátó a műúttól kb. 900 m-re van, földúton egy darabig gk.-val is megközelíthető, de javaslom a sétát, ami nem túl megerőltető, de van egy kis szintkülönbség (cca.100 m).
A Mencshely-Dörgicse műútról a Kiscsutorás borozó táblánál kell letérni, és itt parkolni is lehet N 46°55.712', E 17°42.823'.
Innen elég egyszerű, állandóan fölfelé kell menni.
A Halom-hegy a környék legmagasabb pontja(399m). Már 1269-ben oklevélben említik.Az 1962-ben épített Kossuth Lajos kilátóról a Balaton-felvidékre talán a legteljesebb panoráma nyílik. Azért nevezték el Kossuth Lajosról, mert a hegy alatt északra fekvő Mencshely községben rejtőzködtek Kossuth gyermekei és felesége 1849-ben.
A kilátóról északi irányban az egész Déli_Bakony megmutatkozik.Középen a Kab-hegy látszik a tv-közvetítő toronnyal.Balra tőle a Somló emeli fel kilátótoronnyal koszorúzott tetejét.Jobbra a szentgáli hegyek, erdős hegytetők emelkednek, majd átvált a kép a Tihanyi-félsziget, a Kű-völgy, Dörgicse tornyai és házai irányában.Zánka, a szepezdi hegyek (felettük Fonyód), Hegyestű, Badacsony, Tóti, Gulács, a szigligeti vár romja, az edericsi Sárkányerdő; Szentgyörgy-hegy, Csobánc, a Sátormál, a Boncsos-tető, Szentjakabfa, Óbudavár felett a Dabas-Agár-tető a sorrend, végül a hosszú lapos tető után ismét Somlóval végződik a gyönyörű körkép.
A Halom.hegy teteje bazaltból van, rajta korábban bazaltbányát nyitottak.Vigyázat, a kilátótorony közelében nyitott bányagödör tátong! Éppen ezért a kilátótól a ládához nem szabad toronyiránt elindulni,mert közben van egy nagy bányagödör.
Egy ösvényen kell menni kb. 70-80 lépést.