Az első Virágos Magyarországért versenyt 1994-ben hirdették meg azzal a céllal, hogy a lakosság aktív bevonásával kulturált, tiszta lakókörnyezetet teremtsenek hazánk településein. A Virágos Magyarországért egy környezetszépítő verseny, amely a környezetbarát, vendégváró országkép kialakítását ösztönzi. Célja az épített és természeti környezet értékeinek megőrzése, az életminőség javítása, valamint a magyar virág- és kertkultúra felélesztése és ápolása.
Csemő 1997-ben Magyarország legvirágosabb faluja címet nyerte el, míg 1998-ban Európa legszebb települései sorában lett a harmadik. Azóta, itt a minden év július első szombatján tartott falunap Virágünnep. Kitűnő infrastrukturális ellátottságának köszönhetően egyre több német és holland család választja állandó vagy ideiglenes lakhelyéül Csemőt.
A nyolcezer hektárnyi területen fekvő falu ezerháromszáz hektáros belterületén a négyezer lakosból ezerháromszázan élnek, a többiek tanyán laknak. Magyarország összes valaha létezett tanyatípusa megvan itt. Tanyavilág volt Csemő mindig, most is az. Két város, Cegléd és Nagykőrös versengett érte területszerzési lázában, de 1952-ben hivatalosan községgé nyilvánították.
Ha érdekelnek további geodéziai tornyok, akkor ajánlanék egy jelvényszerző mozgalmat a témában !
Érdemes megnézni Csemő község hivatalos oldalát további információkért.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról! [g:hu 1.6.4]
A Csemő körüli 4 ládára ráterveztem egy 21 km-es gyalogtúrát, ez volt a 2. találat. A GCSEMO ládától az Őze, majd pedig a Vári dűlőn gyalogoltam el ehhez a ládához, melyet könnyedén megtaláltam. Logolás és visszarejtés után felnéztem a mérőtoronyhoz, majd pedig a Határkő érintésével a zöld sávon elgyalogoltam a Strázsahalom irányába, a GCstha ládáért.
Köszi a rejtést! :)
Hosszabb idő után sikerült baráti társaságban kirándulni. Könnyen autózható, kevés szintet tartalmazó ládákat kerestünk, így esett a választás a Cegléd környéki ládákra. Hűvös, szeles időben, összesen 7 pontot sikerült megtalálni.
2/7: Egy darabon autóval, majd gyalog közelítettük meg a helyszínt. A rejtek környékén és a közeli házrom körül is sok a telepített virágtő. Több helyen láttam már ilyet, nagyon szép a virága, de a nevét nem ismertem, de tanult túratársaim szerint jukkaliliom. Biztosan jól néz ki, amikor ilyen tömegben virágzik. Logolás után a toronyba is fel akartunk menni, de hiányzik az alsó szint létrája, így ez most kimaradt.
Keletről a Határ út felől érkeztem, kocsival is jól járható homokos úton. A láda valóban egy cseréplap alatt található, viszont pontos a koordináta. Én nem ide rejteném, hanem a faluhoz közelebb. Köszönet a rejtésért!
Csemő nagyon tetszett, kár, hogy a láda a leírás ellenére egyáltalán nem a falu szép részét mutatja. A rejtés alapján inkább az "illegális szemétlerakatok városa" nevet érdemelné a pont.......[Geoládák v3.5.0]