Wap
1.-es pont: Az úttól nem messze egy sziklán hatalmassá nőtt jellegzetes bükkfa tövébe rejtve a geopalack (0,5 litereres) benne a jelszó első része, illetve a 2.pont koordinátája, még jóval a sziklás rész előtt!
2.-es pont: A láda az árok Bakonyoszlop felőli vége előtt, fent magasan az oldalban egy érdekes sziklaalakzatban van rejtve.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Ajánlott parkoló
A rejtéskor mi Dudar felől a piros turistajelzésen közelítettük meg az árkot . A falu Zirc felőli végénél a vasúti sorompó előtt kell betérni a jelzésen. A falut elhagyva murvás köves úton megy a jelzés az erdő szélén, aztán szép bükkösbe ér.
Mi itt az erdősarokban
N 47° 18,804' E 17° 54,777' [GCOset+parkoló] hagytuk a kocsit.
Ajánlott útvonal
A piros

jelzésen indulhatunk lefelé, hamarosan a zöld sáv

csatlakozik utunkhoz, majd nemsokára a piros elválik jobbra. Mi a piroson

menjünk tovább az árok felé.
(Másik lehetőség Gézaháza felől az atlasz szerint a P+

majd a Z sávon

, de ezt az utat most nem jártuk be)
Az árkot kétszer is oda-vissza bejárva nagy gondot okozott az, hogy a szép és érdekes részeknél a holdvétel érthető okokból (mély sziklás szurdokvölgy) nagyon bizonytalan volt. Így a palackot
N 47° 19,316' E 17° 54,325' 123 m [GCOset-1]a láda koordinátáival egy az úttól nem messze egy sziklán hatalmassá nőtt jellegzetes bükkfa tövébe rejtettem, még jóval a sziklás rész előtt, ahol a vétel a szurdok következő részeihez képest elfogadhatóbb volt. (a bükk előtt nem sokkal nagy vadcseresznye) Ha megtaláltuk a palackot elindulhatunk a szurdokvölgyben lefelé, nem lesz unalmas.... Hatalmas sziklák és rengeteg bedöntött fa teszi izgalmassá utunkat. (Mi találkoztunk ugyan biciklijüket cipelő vállalkozó kedvűekkel, de biciklivel semmiképpen nem ajánlatos...)
A völgyben viszonylag hűvös és párás a levegő, így sok az érdekes páfrány és moha.
A láda az árok Bakonyoszlop felőli vége előtt, fent magasan az oldalban egy érdekes sziklaalakzatban van rejtve. (A sziklák egy kicsit emlékeztetnek a Pápalátó-kőre)
Ha végképp nincs a völgyben vétel a 25-ös számmal jelzett hasadéknál kezdjünk neki a kaptatónak fel balra (irányban egy kicsit visszafelé) a meredek oldalon. ( jó cipőben induljunk, mert nagyon meredek, csúszós időben csak tapasztaltabbaknak ajánlom....)
Ahogy emelkedünk (és a holdak is láthatóak lesznek) már érezhető a gerinc, amin hamarosan kis tisztást érünk el - kilátás a szurdokra, és tovább balra sziklák és nem utolsósorban a láda is vár....
A jelszó a palackban és a ládában talált jelszórészlet egybeírva.
(A láda telepítése két bejárással 2003.08.17-én és 20-án történt)
Bakony, Ördög-árok
Az "Ördög-árok, a víz és tán a földrengések borzasztó remekműve... vihartól felizgatott kőtenger. Az egész árok medréből háznyi nagyságú sziklák tornyosulnak - itt nem látsz talpalatnyi földet, minden lépted sziklára esik." írta Rómer Flóris 1860-ban.
Fenséges szurdokának kialakulásához a víz mélyítő-romboló hatása, barlangjáratainak beszakadása is hozzájárult. A völgyoldal szikláiban, ereszeiben csaknem 50 kisebb-nagyobb fülke, barlang, hasadék bújik meg, a szurdok alját hatalmas, mohás szikladarabok borítják. Zeg-zugos, kanyargós, a felette összezáró lomboktól félhomályos a szoros, kár, hogy víz már csak hóolvadáskor, ill. nagy esők után surran a kövek között.( A telepítéskor is sajnos ki volt száradva)
Az árok egy meghatározó pontja az Ördög-gát. A szűk szoros alján, falai között egy hatalmas, fentről leszakadt, beszorult sziklatömb hever, mely csupán 2 m széles nyílást hagy az Ördög-kapun át, a "gát" mögé történő 4-5 méteres leereszkedéshez. A közlekedést egy vaslétra segíti, amin egy kis leleménnyel gond nélkül fel, és lemászhatunk....
Itt található a Bakony legnagyobb barlangja, a sűrű-hegyi Ördöglik, széles szája az Ördög-gát felett 32 m magasságban tátong. Környékén mindkét oldalán kisebb barlangok, kőodúk, fülkék, hasadékok sorakoznak. A kétszintű barlang nummunális mészkőben keletkezett, több folyosóból és teremből áll. Hamar összeszűkülő bejárata ágakra szakad -járatainak teljes hossza 168 m, mélysége 20 m, lámpa és kötél nélkül nem járható végig -, majd a cseppkőképződés nyomait mutató első terembe ereszkedik le. Sziklaküszöbön át továbbhatolva egy ásatási gödrökkel bolygatott elágazásba érünk. A bal oldali ág egy 10x3 m-es terembe vezet, a jobb oldali újra kettéágazik. Az innen nyitó bal ág erősen emelkedik, hossza 18 m, a jobb rövidesen 8 m mélyre, a "hegy gyomrába", az alsó szint bonyolult hasadék és teremlabirintusába ereszkedik.
A gáttól mintegy 120 m-re, a jobb oldalon, 10 m magasan nyílik az Ördög-árki (egy emelkedő folyosóból álló, 24 m hosszú, két ízben megtörő) barlang. A szurdokvölgy "S" kanyart ír le, végén újabb sziklás szűkület vár ránk. Rengeteg fát, gallyat, hordalékot sodortak itt össze a zivatarok, a turistaút balról ki is kerüli. Az Ördög-árok sziklaalakulatainak üregei közül kiemelhető még az Ördög-gáttól 500 m-re, a bal oldalon, 50 m magasan nyitó, bonyolult járatrendszerű, kétszintes, 78 m hosszú Ördög-árok 28/a-val jelzett barlang, de szinte minden sziklaalakulat rejt valamilyen kisebb-nagyobb hasadékot, "likat"
(forrás: Bakony turistaatlasz)
Ládatörténelem
2016.05.24.-én örökbe fogadtam eme ládát az adoptálható ládák felhasználótól. Remélem méltó gazdája leszek eme remek Janó ládának! - Blue Mali
2018.05.05: Discover kessertársamnak köszönhetően kaptam egy új laminált jelszó, illetve koordináta hordozót, amit a mai napon kihelyeztem!- Blue Mali