Elhelyezés időpontja: 2019.11.30 12:00
Megjelenés időpontja: 2020.01.27 21:31
Utolsó lényeges változás: 2020.02.27 10:25
Utolsó változás: 2020.02.27 10:26
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Dudu, Kokó, Mathau, Povyagi
Felhasználó: Kokó Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 3000 m
Megtalálások száma: 14, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
10x10x5 cm-es doboz az utolsó pad utáni fa tövében.
A ládába TravelBug NEM helyezhető.
1957 július 27-én nyitották meg a Szlavóniai hegymászóút elnevezésű túra útvonalat 20 ellenőrzőponttal. Az ezredforduló további 18 felkeresendő ponttal bővítette a patkó alakú nyomvonalat, melyet 2011-ben a Szláv Hegymászó Szövetség - egy újabb szakasz bevonásával - körtúrává alakított. Jelenleg 31 kötelező és 4 ajánlott pecsételőhelyet tartalmaz. A 18. pecsétje itt, Bedemgrad romjánál található.
Bedemgrad valaha Nekcse vára lehetett, bár a fellelhető adatok zavarosak. Ami szinte bizonyos, hogy Károly Róbert előtt a templomosok birtokolták a környéket. A XV. században házasságok útján járt kézről-kézre egészen 1532-ig, amikor a török sereg foglalta el. A XVII. századi visszafoglalás egyben a pusztulását is jelentette. Ma már csupán a kapu fölé tornyosuló fal maradványa látható. A várból megmaradt faldarabokat a természet lelkesen és gyorsan hódítja vissza. A belső területek már szinte megközelíthetetlenek.
Az ajánlott parkolótól sétáltam fel. Az út első fele, a bánya mellett, kicsit unalmas és nyáron elég meleg lehet - most 0 fokban és napsütésben OK volt. A második fele a bükkerdőben tetszett.
A várból nem sok maradt, és az is teljesen be van nőve szúrós aljnövényzettel. A nagy fáktól kilátás se nagyon van. Ezzel együtt nem bántam, hogy feljöttem ide.
Nyílik az illatos hunyor.
Ma igencsak korán keltünk, hogy elsőnek érjünk az új ládához. Reggel 7-kor a Doni Miholjaci tavaknál lenyűgöző volt a felkelő nap látványa, egy halászcsónak éppen beúszott a képbe. A "totem" oszlopnál parkoltunk le és a kőbánya mellett szép erdei utakon haladva mentünk fel a hegytetőre. Érdekes látvány a nyúlánk vár maradvány, a környezetét valóban visszahódítja a természet, a rengeteg nagyra nőtt szúrós szedrek miatt megközelíthetetlen a vár. Üdítő látvány volt az egyik legkedvesebb téli virág, de már a tavasz hírnöke, az avar alól kibúvó szépséges zöld hunyorok látványa. A láda hamar meglett és pappcsalád ismét elsőként logolhatott. Gratulálok a piros1-es találathoz! :)
Köszönet a rejtésért.
Mai virág szépség:
Illatos hunyor (Helleborus odorus)
A hunyorok az üde erdők tavaszi virágai. Az illatos hunyorral (Helleborus odorus) a Mecsek környékén találkozhatunk, virágtakarója a kisvirágú hunyorhoz hasonlóan zöld színű, de annál nagyobb, kb. 5-7 cm-es átmérőjű, illata a bodzáéra emlékeztet. A fekete hunyor után a legkorábban nyíló hunyorfaj, jellemzően a hóvirággal egy időben virágzik. Hazánkban ritkasága miatt minden faj védett növény. Az illatos hunyor eszmei értéke 5000 forint. Mint minden hunyorfaj, az illatos is erősen mérgező!
[g:hu 1.6.6]
A két új láda eldöntötte, hogy merre kiránduljunk a hétvégén. Itt is mint a Lapjaknál halvány gondolatom volt az hogy ha nem jön senki elindulok akár egyedül is a P1-ért. Szerencsére akkor sem tettem. Most nem kellett erőltetnem hogy megteljen az autó, Liberty, Adrián2008, bátyám aki csak az élményért jön és elkísért minket asszonyom is, így ma sem maradtam főnök nélkül :) Érdemes volt korán elindulni, mert elsőként érkeztünk a ládához, így a piros1 találat garantált volt. Szép hely, jó rejtés. Köszi.