Elhelyezés időpontja: 2019.03.06 12:00
Megjelenés időpontja: 2019.03.08 00:00
Utolsó lényeges változás: 2020.08.16 12:29
Utolsó változás: 2020.08.16 12:33
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+2V)
Elrejtők: GYEZegzug, dobozipatikus
Felhasználó: dobozipatikus Nehézség / Terep: 3.0 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1130 m
Megtalálások száma: 99 + 4 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.0 megtalálás hetente
Röviden
1. Gravírozott rézlemez, a korláton látható rézkereszt alatt.
2. Gravírozott rézlemez, legfelső szinten korlát alatt.
3. 10 x 11 x 5 cm-es hagyományos konyhai doboz talajszinten.
Megközelítés
A mintegy 1500 lelket számláló, bükkaljai Tibolddaróc Mezőkövesdtől 17 kilométerre található, a Kácsi-patak mentén. Közúton a 3-as főútról közelíthető meg.
Szinte napra pontosan, négy évvel ezelőtt itt találtam meg az első GCTIBD ládámat tarsolyos barátom segítségével. Óriási élmény volt az a csodálatos őszi nap. Azóta kilátó, kálvária és sok vendégváró egység épült Darócon.
Bronzkori leletek tanúsága szerint a Kácsi-patak völgye már a történelem előtti időkben is lakott hely volt. Nagyon szép lószerszámot találtak itt, kelta eredetű motívumokkal.
Az Árpád-kori település az egykori várkapitányról, Tiboldról kapta a nevét. A daróc pedig - a kutatások szerint - a királyi solymárok nevéből ered.
A közelben áll Szent Donát szobra, a szőlészek és borászok védőszentjének megmintázott alakja.
Tibolddaróc temploma: a szent Erzsébet templom, késő barokk stílusban, 1826-ban épültll. A Kálvária a dombon álló templom jobb oldalán kezdődik. A templom mögött meredeken mennek fel a lépcsők, mellettük a 14 állomás.
Az új kálváriát 2018. október 7-én szentelte fel az érseki helynök, Ficzek László.
Az első stációoszlop domborművét - emlékeztetve a régire - meghagyták, a kápolnával szemben helyezték el a régi keresztút maradványait.
A régi stációknak megfelelő formát egy cserépfalui fafaragó készítette el. A fülkék képeit kegytárgyboltból vásárolták, hasonlóan a Golgota corpusához. Minden egyes fülkén alul feltüntették a támogatók nevét.
A kápolna és a Golgota felújítását számosan segítették, ezt is felsorolták a kápolna jobb alsó részén. A kápolnában megmaradtak a régi festett másolatok, falra akasztva.
Ha végigsétálunk a domboldalon, akkor elénk tárul a falu szépséges panorámája. A tetőn az elmúlt években kilátót építettek, ahonnan jól rálátni a település házaira, tornyaira.
Ládatörténet:
2018.11.06-án beadom moderálásra, melyet +9 Í -2 arányban a tisztelt modik elfogadnak.
2019.03.06-án barátaimmal kirakjuk a jelszó hordozókat és a ládát, csodálatosan szép tavaszias napon.
2019.03.08.00.00-kor a rejtés kereshető lesz.
2019.03.08 01.05-kor zayd kesser P1 megtalálja, ezúton gratulálok neki.
2019.03.11.20.30-kor dobozipatikus-nak ajándékozom a rejtésemet, 11 megtalálás után.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nagyon szép falu, az útjelző táblák alapján könnyű a tájékozódás. A információs táblákról pedig sok érdekességet megtudtunk a település történetéről. A kis keresztet valóban nehéz megtalálni. Harmadik próbálkozásra sikerült. A láda az oszlopnál egyszerübb feladat volt. Szuper szilveszter utáni séta volt. Köszi a rejtést és a munkát vele.
Ládakarbantartásra indultam a Bükkben, közben begyűjtöttem két olyan ládát (Gcpoka, Gctkal) amik megközelítése kerékpárral körülményes lett volna.
Néhány hete Szilvásváradról indulva a Bükkön átkerekezve már megpróbáltam elérni a ládát, de a sáros utak visszafordulásra kényszerítettek. Nem is bánom, hogy nem sikerült akkor, mert cipelhettem volna a bringát fel a kilátóhoz.
Az első pont odafelé kifogott rajtam, gondoltam majd visszafelé ismét nekiveselkedek. A kilátónál a felirat könnyen meglett, majd visszafelé megakadt a szemem a "rézkereszten", nagyobbnak gondoltam, ezért siklottam át rajta odafelé menet.
Bicajjal a Mezőnyárád - Tibolddaróc - Sály - Latorpuszta útvonalon. Részben ismétlő láda, hiszen a barlanglakásoknál már jártam, de ezek olyan kuriózumok, amiket újra és újra meg lehet nézni. Ehhez jöttek még az új látványosságok, illetve érdekes infók és képek a tájékoztató táblákról. A kálváriás pont épp a rejtő által támogatott stációnál található. A ládától pedig borozni is betérhetünk. :) Szép, hogy a falu ilyen energiákkal csinosítja magát.
GCBABR után átautóztam ennek a multi ládának a harmadik pontjához. Mikor még terveztem ezt a ládát, nem sejtettem milyen élmények fognak majd kapcsolódni a láda pontjainak felkeresése közben. Autóval a harmadik pontnál parkoltam le. Ahogy elkezdtem keresni a ládát a közelben levő ház előtt állók leszólitottak, hogy nem a geoládát keresem-e? Mondtam, hogy igen. Kiderült, hogy két kessertárshoz dobozipatikushoz(rejtő) és tarsolyoshoz volt szerencsém. Kiderült, hogy a harmadik ponton a láda nincs meg, de a rejtő egyből mutatta a pótjelszót az ereszcsatorna alatt. És egyben beinvitált a házba, ahol megnézhettem a gyönyörű pincét. A pincében több helység is van, gyönyörű falfaragásokkal, és az ország minden borvidékéről származó borokkal találkoztam. Nagyra becsülöm őt, mert rengeteg munka van benne. Tarsolyosék felajánlották, hogy megkereshetem velük a multi további pontjait, de egyszerűbbnek láttam az első pontnál letenni az autót, és a második ponthoz gyalogosan közelíteni. A második pont gyönyörű helyen van, szép a kilátás. Végül tarsolyosékkal csináltunk az első pontnál egy közös képet, remélem felteszi ide. Köszönöm a rejtést!
Sajnos a ládát elvitték, a rejtő kisegített a pótjelszóval. A fa alatt két fiatal eléggé képben volt a környék ládáival kapcsolatban.
Gyanusak voltak nekünk . . . . . .
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (103 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.