Hármas-szikla
A neve csalóka, ugyanis nem három sziklát találunk, hanem egyből négyet. Vajon miért ezt a nevet adták akkor a képződménynek? Érdekes élmény az óriási sziklák között mászkálni, és felnézni a magasba... A sziklák mellett található egy kettőskereszt is. A hely a Nagy-Szémon és a Sípoló-hegy által közrezárt völgyben található, a vaskapu lábánál.
Sípoló-hegy
A Sípoló-hegy kiemelkedő csúcsa jelen formájában részben mesterségesen kiképzett sáncmű maradványa. Az erődöt a 16. század végén, Esztergom 1595. évi ostroma alkalmával építették az ostromló keresztény seregek. Mansfeld Károly fővezér Claudio Cogonaro olasz hadmérnök vezetésével az Esztergom várát körülvevő dombokra őrtoronyszerű kis várakat épített, s azokat árokkal, ágyúkkal és katonai őrséggel erősítette meg. Ezek közül a sípoló-hegyi erőd egy négyszögletes, sarkain óolasz bástyákkal ellátott sáncmű volt. A sáncot akkor Szt. János-erődnek ("Forte di santo Giovanni") nevezték. Az erődítmény sáncait valószínűleg még a török korban maguk a császári seregek hányták szét a vár visszafoglalása után.
Vaskapu
A Vaskapu egy Esztergom óvárosától keletre található, 404 méter magas hegycsúcs a Visegrádi-hegységben. A Maróti-hegyek legalacsonyabb tagja.
A hegy nagyban befolyásolja a város arculatát, mert a Vaskapu és a Duna által közrefogott kis területen így alakult ki a kisvárosias városkép szűk utcáival. A hegy nyugati oldalára felfutó utcákban hagyományosan pincesorok állnak, de manapság egyre több hatalmas villa épült a hegyoldalra.
A környező hegyek nem haladják meg az 500 méteres magasságot, ezért vegyes lombos (gyertyán, szil, juhar, hárs, több berkenyefaj), valamint tölgyerdők borítják területüket. A Vaskapu hegy északi oldalán telepített fenyves található. Az erdőkben sok az ehető gombafaj: máj-, csiperke-, őzláb-, galamb-, tinórugomba terem. Az erdők jellegzetes növényei a páfrányok, mohák mellett, a réteken árvalányhaj. Az erdőkben, mezőkön a leggyakrabban előforduló állatok a nyúl, vaddisznó, őz, szarvas, róka, borz. Gyakran láthat a szemlélődő ragadozó madarakat.
Mai terepfutásom egyik állomása, köszönöm a célpontot! A rejtés négyszeres 1-es: nincs megadva a Rejtő telefonszáma, a nyomorult kis üregből kilóg a láda, kétféle jelszó van megadva, és csak az egyik jó, átázott a logbook, nem is írtam bele.
Logolni nem tudtunk, mert el van ázva teljesen a logfüzet. Sajnos másik füzet nem volt nálunk. De csodálatos volt az idő és a friss levegőn sétálni nagyon jól esett. Jó volt ide eljönni.
A jelszóval tényleg vigyázni kell az a jó ami fedélben van, ami a papíron van az utolsó 2 karakter nem kell!
Remek hely!
Logbok darabokban, szétázva, ezért beleírtam a jelszót a láda fedelébe.
A fedélbe írt jelszó az aktuális, mert mint utóbb kiderült, az eredeti 2 karakterrel hosszabb volt, csak az már leázott.
A találat könnyű volt: a láda a feltételezett rejtek helyett a szikla tövében hevert, visszarejtettük. Nagyobb baj, hogy teljesen be van ázva, a jelszó ugyan olvasható, de logolni nem lehet.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A Pilisi Csupapirost jártuk végig, néhány ládával és kilátóponttal kiegészítve. Sajnos nem volt nálam pótfüzet, így nem tudtam kicserélni, de teljesen el volt ázva a láda. [Geoládák v3.9.6]
Megleltük, köszönjük a rejtést!
Sajnos valaki 1 pogácsát tett a dobozba, ami a rejtekből kiesve a közelben hevert. Tartalma alaposan elázott. Pogácsa eltávolítva, doboz visszarejtve.
Kedves kesser-társak!
NE TEGYETEK ÉLELMISZERT A DOBOZBA!