Elhelyezés időpontja: 2017.10.21 18:00
Megjelenés időpontja: 2018.03.10 17:23
Utolsó lényeges változás: 2018.03.10 17:23
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Fairy
Felhasználó: Fairy Nehézség / Terep: 2.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1500 m
Megtalálások száma: 76 + 1 sikertelen, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
WAP ON
Kajdacs határában, fal tövében, betűs tégla alatt rejtőzik a 450 milliliteres négyfülű (kb. 15 * 11 * 6 cm külső méret) geoláda. A kápolna környezetében figyelmesen, óvatosan közlekedjetek: ottjártamkor nem volt jele közvetlen omlásveszélynek, de az eső, hó, szél, fagy évről évre igyekeznek tovább rombolni az épületet.
WAP OFF
Bevezetés
Az egykori Perczel-birtok félreeső szegletében, kis homokdomb tetején, facsoportban, kedves kis kápolnában terveztek életútjuk után békében időzni a környék urai, de az utókor máshogy gondolta. Ide hívlak ezzel a rejtéssel.
A Perczelek
A Perczelek bonyhádi ágának megalapítója I. József (1699-1768), akinek tizennégy gyermeke született. Közülük minket I. Tamás (1728-1780) érdekel, akinek Sztankovánszky Jusztinával kötött házasságából tizenkét gyermeke született. Közülük az egyik Lajos (1765-1824), akinek Geitl Katalinnal kötött házasságából öt gyermeke született. Közülük az egyik, István, aki az ág alapító egy másik dédunokáját (saját másodunokatestvérét) vette feleségül. Az ő egyik gyermekük Perczel Lajos országgyűlési képviselő - és innen a kiskajdacsi birtok vonalát követjük.
Az elfeledett erdei kápolna
A dombtetőn, száraz homokba épített kápolna körül kis temetőt hoztak létre és maga az épület alatti kripta is több Perczel temetkezési helyéül szolgál. Ami biztos, hogy itt "nyugszik" dr. jur. bonyhádi Perczel Andor (1873-1902) és testvére, bonyhádi Perczel Gizella (1878-1938).
A 2. világháború után a földosztást majd a kolhozosítást követően a nagybirtokosok világa nemkívánatos lett - ez a kis kápolna feledésbe merüléséhez, elhanyagolásához vezetett.
Ládatörténet
2017.10.21 18:00 Elrejtettem a geoládát.
2009.01.30 12:52 Ismét felkerestem a kápolnát.
2008.11.12 13:44 Az első Tolnai Halloween rendezvényünk után idehoztam a GCSPIR Szellemjáró geoládát.
2008.10.20 13:37 A kajdacsi polgármesteri hivatal munkatársainak segítségével megtaláltam az elfeledett kápolnát.
Autós ládavadászat a már jól bevált összetételű társasággal Somogyban és Tolnában 18 találattal, ez volt a tizedik.
A fagyott földúton egész jól megközelítettük a kápolnát, látótávolságra tudtunk leparkolni. Még így télen is elég sűrű az aljnövényzet, nem volt egyszerű odajutni, de mindenképpen megérte. Nagy kár ezért a szép kis épületért!
Ez méltó párja volt a GCUTTE ládának, hasonlóan GC nélkül soha, ráadásul itt azért volt haladást lassító bodzás/akácos/susnyás is. Nyáron kérdezték a nénik a GCSZKM ládánál, hogy ide átmegyünk e, de mondtam hogy nem. Milyen jól tettem. Most remekül megközelíthető volt, kis hajlongással, meg egy két bozótvágó suhintással odaértünk és megtaláltuk a ládát is. Ezek azok a pontok, amik néha valóban kínlódást okozhatnak, de ha az ember jó időben keresi meg, akkor remek élményt ad. A kényelmesebbek száraz időben be tudnak autózni a TUHU-n is jelzett földúton az erdőfolt mellé 100 m-e a kápolnától. Köszi a rejtést!
Az aszfalt végén parkoltam, innen kb. 2 km volt a kápolnáig. A tűző nap nem javított a közérzetemen, de mikor ÉK felől nekiindultam a bozótnak, nem volt egyszerű átkelni. Némi véráldozatot árán végül elértem a kápolnát. Bemásztam a lyukon, belül is körülnéztem, igyekeztem nem beleesni a kriptába nyíló lyukba. Ezért a valaha szép épületért is nagy kár. A láda rendben a jelzett helyen.
TFTC!
Tolnában kirándultunk.
Nekem tetszett, ha van eldugott hely akkor ez az. Itt valóban sűrű a növényzet, csak kitartóknak ajánlott! A rejtő által ajánlott ponton mentünk be, kifelé a másik irányt választottuk, az utóbbi szerintem jobb.
[Geoládák v3.4.1]
Nem csak hogy elfeledett kápolna, de a hozzá vezető út is felejtős.
Különösen most, hogy az esős időben alul-felül minden vizes volt.
A többit Anett leírta.
Megtaláltam! Gabival közös találat. Nagyon szeretem az ilyen elhagyatott épületeket, romokat. Tetszett a helyszín. A beautózás ezen a homokúton a mi autónkkal a kizárt dolog kategóriába esett, ezért az aszfaltút végétől sétáltunk a 34 fokos hőségben. A dzsindzsán a megközelítés így nyáron már nagyon durva volt, igazi követhető vadcsapást csak részben találtam, úgyhogy guggolós, hajolós, bokorhajtogatós, igazi dzsungelharc volt. Erre is készültem, így nem lepett meg, de ez nem való mindenkinek, az biztos.
Hát, ide el kellett jönni!
Biciklivel közelítettem a vasúti átjáró után. Aztán azt is letettem, gyalog tovább. A rét az előző napok esői miatt rendesen cafatos volt. És még hátra volt a bozótharc. Végül meglett.
Tetszett! Lehet, hogy nem ilyen vegetációs időszakban érdemes keresni?
Megtaláltuk ! 🙂
Az ajánlott parkolóig sikerült elautóznunk kihasználva a pontos térképes útmutatást. Innét a lucernás szélén sétáltunk a rejtés közeléig, kb. 50 méteres bozótharc után értünk el a ládáig. Vannak a vadak által járt ösvények amiket ki lehet használni. A természet lassan visszafoglalja a kápolnát. A láda rendben. Köszönjük a lehetőséget!
Világvégi, ritkán keresett láda koronavírus idejére.
Még így, kora tavasszal is nehéz az utolsó ~100 méter, nagyon erősen növekszik a sarjerdő. Hosszú nadrág, zárt cipő erősen ajánlott. A düledező épületbe nem mertem bemászni. A rejtés hibátlan.
Nagyon jó hely. Az utolsó 30 méter az akácoson át elég izgi. Nyáron még durvább lehet. Érdekes, és elszomorító, hogy minden ajtó és ablak be van falazva. Egy lyukat azért valakik csináltak az oldalába. A láda jó állapotban a helyén van. Köszönöm a rejtést.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (77 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.