Röviden
20*20*10cm-es geoláda többágú fában elrejtve, 3 méterre a turistaúttól, térdmagasságban várja a megtalálóit.
A láda a környéken történő vadászat miatt nem kereshető sötétedés után.
Ezzel a ládával egy nem régiben átadott tanösvényt szeretnék bemutatni nektek. Az odafele úton érdemes nyitott szemmel járni, mivel útközben mi nyulakat és őzikéket is láttunk.
Ha nem tudod, mi az a bozótmívesség, avagy bushcraft, akkor éppen itt az ideje megismerkedned vele. Szerencsére a most kialakított tanösvény Mogyoród, Szilasliget és Kerepes között pont ezt a célt szolgálja.
A nyolcállomásos tanösvény igencsak eltér a megszokottaktól: nem csupán a környék élővilágát ismerteti meg az erre túrázókkal, azok fontos témakörökben is bővíthetik az ismereteiket, ilyen például a tájékozódás, a tűzgyújtás vagy éppen a vízhez jutás. Az útvonal létrehozói, a Magyar Bozótmíves Egyesület tagjai olyan természetszerető emberek, akik örömmel töltenek akár hosszabb időt is a vadonban, és élelemszerzési, túlélési praktikákat gyakorolnak, miközben nagyon jól érzik magukat. Szinte mindegyikük természetjáró is, ezért is fogtak össze 2017-ben Kerepes város önkormányzatával és a Pilisi Parkerdő Zrt.-vel, hogy létrehozzák hazánk első bushcraft tanösvényét.
A túra a Szár-hegy csúcsáról indul és a lábánál ér véget. A kezdőponttól nem messze gyönyörű kilátás nyílik a környező dombokra. ( N 47° 34,938' E 19° 17,091' 315 m [GCBOZT+Szár-hegyi kilátás] )
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.8.3]
Hát, ez érdekes volt.
A koordináták által megjelölt helyen megtaláltam - egy HATÁGÚ fa tövei között lelcache pót logbook-ját egy zippes zacsiban. Teljesen jó állapotban volt a füzet, így azt beraktam egy egyesületi gyógyládába, és visszarejtettem a megtalálási helyre.
Ezután elindultam visszafelé a parkoló irányába, és két fával arrébb - csak úgy a fa tövéhez lerakva - semmiféle takarás nélkül - észrevettem KÉT geoládának kinéző dolgot... Felemelve láttam, hogy - igen, ez mindkettő geoláda (...Valaki mozgót rakott ide? Futott ál elsőként...)
Jobban megvizsgálva a dobozokat, mindkettőben GCBOZT feliratú logbook volt, és a nagyobbik doboon is fel volt tüntetve a láda neve - szóval nem mozgóláda, hanem az itteni doboz korábbi változatai voltak. (fotó)
A HÁROM doboz tartalmát egyesítettem és elhelyeztem a lelcache - pótlogbook megtalálási helyszínén - a HAT - egy gyökérről fakadó facsoport tövei között.
Egyetlen logikusnak tűnő magyarázat, hogy valaki elvitte a dobozokat, majd visszahozta - különösebb méregetés nélkül egy közeli fa tövéhez letette.
A dobozban most 3 logbook van - 2 fagyott állapotban, lelcache pótlása viszont teljesen jó kondícióban van. Azért a doboz belsejére is felírtam a doboz jelszavát - biztos, ami biztos.
Köszönöm a rejtést!