3 doboz.
Az elsőt egy kétágú fa keskeny nyílásában érdemes keresni. A második doboz egy fa tövénél van, a harmadik pedig egy kidőlt fa tövénél.
Kiindulásnak az első pont koordinátái vannak megadva, abban található a következő ládikó helye, majd a másodikban a harmadik adatai.
Mindhárom doboz tartalmaz jelszó- részletet is!
Börzsönyi cache.
N 47° 53,852' E 18° 53,527' 595 m [GCHorv-1]
Kiindulópontnak Nagyírtáspusztát ajánlanám, ahová vagy Nagybörzsönyből lehet eljutni
kisvasúttal, vagy Kóspallag felől kocsival. Itt a
Szt. Orbán panziónál lehet hagyni a kocsit
N 47° 53,963' E 18° 52,911' [GCHorv+parkoló].
Innen a

zöld kereszt jelen kell megindulni a Nagy-Sas -hegy felé. A

zöld kereszt egy kereszteződésnél megszűnik, mivel szemből érkezik a

zöld sáv, és az jobbra , derékszögben befordul az erdőbe. Te is arra menj! Innen végig a zöld jelzésen kell majd menni, csak a dobozkákhoz kell esetleg kitérőt tenni. A zöldről elágazik jobbra fel a

zöld háromszög jel, arra kell menni! Egész a csúcsig hatolni! Amikor felértél az ösvénytől jobbra pár méterre van a doboz, egy kétágú fa keskeny nyílásában.
A dobozban megtalálod a második pont koordinátáját, és az első jelszórészletet is.
A második pont egy fa tövében van, a csúcstól kicsit lejjebb. Ebben a harmadik pont koordinátáját, és a második jelszórészletet találod.
A harmadik pontot egy kidőlt fánál találod. Ott, ahol eredetileg a fa kinőtt a földből. Ebben találod a harmadik jelszórészletet.
Kérlek, az első és második pont dobozába ne tegyél ajándékot, ezekben logbookot sem találsz. A 3. pontnál
lesz lehetőséged logolni.
Innen aztán már rád van bízva minden!!
A dolog úgy volt, hogy a Nagy-Sas-hegyet a jelzett utak elkerülték régebben. De egy Horváth József nevű úr ebbe nem törődött bele, és több hónapi kemény munkával új turista utat készített a dzsumbujban, majd le is jelezte azt. Ez 1989-ben történt, rá egy évre sajnos meghalt az illető, 71 évesen. Tehát 70 éves korában állt neki az írtásnak!!!
Gondolom fanatikus természetbarát lehetett: turistatérkép-lektor is volt, meg mellesleg 1952-ben ő járta végig elsőként az újjáélesztett kék-túrát! Az ilyen fickókkal jó lenne megismerkedni, de mivel nincs már rá lehetőség, így marad a rá való emlékezés, akár multi- ládával is.
Nem kell megijedni, a pontok nincsenek messze egymástól, az első ponttól szerintem 1- 1.5 óra alatt el lehet jutni a végéig.
Mint minden kilátós helyhez- ehhez is jó időben érdemes indulni, mert ha köd van vagy sötét, akkor a doboz nem nyújt semmit, persze az 1 ponton kívül!
Az utolsó pont után már nincs túl messze Nyunya ládája, a
Kopasz-hegy. Érdemes felkeresni!
2008.03.09. A ládát meggyógyítottam és örökbefogadtam. Az eredeti elrejtője
Snake, akinek ezúton is köszönöm, hogy örökbeadta a ládáját.
Kellemes kirándulást, és jó keresést!
Fonte