Elhelyezés időpontja: 2017.10.08 09:40
Megjelenés időpontja: 2018.01.01 00:00
Utolsó lényeges változás: 2020.01.06 00:53
Utolsó változás: 2021.01.30 11:33
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Fairy
Felhasználó: Fairy Nehézség / Terep: 2.5 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 5100 m
Megtalálások száma: 142 + 1 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.9 megtalálás hetente
FONTOS FIGYELMEZTETÉS!
A geoláda a Bükki Nemzeti Park területére esik. A megközelítés és a keresés során szigorúan TILOS a jelzett turistautakról letérni.
WAP ON
Szilvásvárad felett, turistaút mellett, göcsörtös fa tövében találod a 450 milliliteres négyfűlő geoládát.
A ládába TravelBug (még) nem helyezhető.
WAP OFF
Megközelítés
A (fizetős) parkolótól indulva N 48° 5,375' E 20° 24,180' [GCABC+PARKOLO] a Z jelzésen a Fátyol-vízesésig, majd a Z3 jelzésen - Istállós-kőt is elhagyva - a S3 turistaútig haladunk. Ott balra térve kb. 200 méter után jutunk el a Bükk hegység tetejére.
(A túra tervezésénél érdemes figyelembe venni, hogy a parkoló és a láda között kb. 550 méter szintkülönbség van.)
Bevezető
A Bükk legmagasabb pontja 2014. előtt geoládaológiailag tiltott zónába esett, hiszen Istállós-kő környéke fokozottan védett terület. Ugyanakkor geográfusi körökben is több évtizedes bizonytalanság övezte a kérdést - csak annyi volt bizonyos, hogy a hegységben a Szilvásvárad feletti gerinc emelkedik legmagasabbra.
Fényes Elek (1851) még a Pes-kőt és a Bálványt tartotta legkiemelkedőbbnek, Jókai Mór (1898) az Örvény-kőt említette. A Borsodi Bükk-Egylet úti kalauza (1925) a Magas-tetőt és a Bálványt nevezi meg. A Thirring-Vigyázó-féle Bükk útikalauzzal (1930) került be a köztudatba az Istállós-kő. Ez a nézet több, mint nyolc évtizeden keresztül tartotta magát, míg a hegység barlangkataszterén dolgozó Regős József - a sok-sok éven át érlelődő gyanúját méréssel igazolva - valami mást tett közzé.
Szilvási-kő
2014. január 8-án megoldódott a "rejtély": a Földméter Kft. két munkatársa, Haffner Gábor és Kesztler Ádám egy NOMAD SPECTRA PRECISION típusú geodéziai mérőállomással, fél órát meghaladó átlagolással 960,715 m-t mértek. (A hely EOV koordinátái x= 753 399,142 y= 303 970,859.)
A "bizonyítási eljárás" lefolytatása után még a lényegében névtelen kiemelkedés elnevezésének hálás (vagy hálátlan?) feladatát is meg kellett oldani. Ennek során - régi topográfiai szelvények elemzése után - az Istállós-kőtől ÉK-re húzódó Kettős-bérc déli kiemelkedése a Szilvási-kő nevet kapta.
Bár az Istállós-kő és a Szilvási-kő hazánk legmagasabb hegységének legmagasabb kiemelkedései, de előbbi egy kis, fákkal övezett tisztás, utóbbit pedig egy csenevész bükkös borítja. Ha emlékezetes panorámát szeretnél, akkor erre érdemes továbbolvasni...
További látnivalók
Ha még nem jártál a környéken, akkor véletlenül se elégedj meg ennek a ládának a megkeresésével, azzal, hogy a Bükk legmagasabb pontján jártál! Haladj tovább Tar-kőig és a leglélegzetelállítóbb pontjára is eljutsz!
Ládatörténet
2020.05.23 Attibati gyorssegélyben részesítette a kissé megviselt ládát: új naplófüzetet és tájékoztató szöveget helyezett bele. Köszönöm szépen.
2020.01.06 00:50 A rejtek vízszintes koordinátáit skiccpausz mérése alapján pontosítottam. Köszönöm az adatot.
2019.02.20 10:00 Ládaellenőrzés pliptai által: a doboz újra az eredeti helyén. Köszönöm az együttműködést.
2018.01.01 00:00 Az év első ládájaként megjelenik.
2017.10.08 09:40 A láda elfoglalja a helyét.
2017.08.05 A geoláda elhelyezését a moderátorok +10/-0 szavazattal jóváhagyták.
2017.08.04 Újra a moderátorok előtt a terv.
2015.07.01 Az 5. moderációs körben is marad az eldöntetlen állás, így a tervet egy időre félretettük.
2015.06.27 A terv a 4. moderációs körben - a korábbi határozott elutasítás után - +5/-5 szavazatot kap.
2015.05.25 A ládaterv először jelenik meg a moderátorok előtt.
Göcsörtösnek nem mondanám a fát.
A doboz belül nyirkos, a tetejéből kitöröltem a jégréteget. A füzet szerencsére száraz, a nylon jól zár.
Fagyott, de csodaszép napsütés volt ma.
Kétnapos bükki kirándulás első napján a fennsíkon jártunk egyet a Héreg-rét környékéről indulva. Az Őr-kő felől jöttünk a legrövidebb(nek gondolt) úton. Ládáztunk, majd fent a csúcson ettünk-ittunk. Innen sietve indultunk le, mert volt kb. 2 óránk a kocsiig, hogy még az esti vacsi is beleférjen az időnkbe. :) Köszi a pontot.
Ma egy csodálatos Bükki-körtúrval ünnepeltünk. Szilvásváradról indulva gyűjtötük ba a GCMKT, a GCGere, és a GCABC ládákat és még a GCB900-ból is csipegettünk. Nagyon jól éreztük magunkat! Köszönjük!
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! A vizes ládát kitöröltük, a logbookból is csöpögött a víz, amit papírzsepkendővel próbáltunk szárítgatni. Ettől még vizes maradt, ezért egy száraz zsepit alatta is hagytunk. A jelszót a láda tetejére felírtuk, de egyenlőre még olvasható a nedves papírokról is. [Geoládák v3.3.2]
A Geovándor túra alkalmával egy jó hangulatú kis csapattal, 23-an kerestük fel a Bükk csúcsát. A Szalajka-völgyből indultunk, jó volt újra látni a Fátyol-vízesést is. Jó hogy ezzel a ládával kezdtük a túrát, mert izzasztóan meredek, nagyon szép hegyoldalon jutottunk el a célig. De megérte, jó érzés volt itt lenni a csúcson és még a B900 új láda 7-es pontját is megcsíptük. Indulunk tovább a GCTAVM-hoz, a barlanghoz. A mai nap túrájával, a Bakony után meg van a második Geovándor hűtőmágnesem :) Köszönet a rejtésért és Kitkat-nak a túra szervezéséért.
A csapattól itt már különváltunk páran, hogy a GCB900 multi pár pontját (amik nekem még hiányoztak) felkeressük. Jártam már itt, de akkor még nem volt itt láda. Ez a hely, azzal együtt, hogy az egész hegység legmagasabbjának számít, teljesen jellegtelen. Ha nem lenne itt a közelmúltban állított csúcsoszlop (és nem kapta volna fel a média) nem is tudnánk, hogy ennél feljebb csak fáramászással juthatunk. De meg jó sokáig elvoltunk azzal a tudattal, hogy az Istállós-kő a numero 1. Ám a tények makacs dolgok és ami jár, az jár. A beázott ládát kitakarítottuk, a derékhad meg tett bele új logfüzetet. Mi meg mentünk a dolgunkra Dörmivel.
Kerestük egy ideig, de aztán meglett. Sajnos, a jelszó vége olvashatatlanná ázott, így rejtői segítséget kértünk. Hagytunk egy cetlit az olvasható jelszóval a dobozban.
A geoláda elázott, nem olvasható a jelszó. Van fényképem róla.
Sajnos csúcsfotó nem készült, csak arról van fényképem, hogy arrafelé bóklásztunk. A zöld háromszög jelzésű turistaúton baktattunk át az Istállós kőről a kettős bérc felé. A másik pedig Cserepes kő-i barlang felé a kék túra vonalán lévő gyönyörű kilátóhely.
Régóta tervezett túrára adtuk a fejünket a mai napon. A Bükk 900 túramozgalom pontjait jártuk, összesen 20 db 900 méter feletti bükki csúcs megmászását jelenti. Az úttalan csúcsokat védő csalán és dzsindzsa, a rengeteg szúnyog és a nagyon meleg idő (30+ C°) is mind nehezítő körülmény volt. Így utólag belátható, hogy nem volt optimális az időpontválasztás. Maga a túra remekül kitalált. Mi a modern verziót jártuk végig, így az egyes csúcsokon nem pecsételtünk, hanem qr kódot olvastunk le. Nagy küzdelem árán 8óra 22perc alatt jártuk végig, ami alatt 28km-t és kb 1600m szintet kellett leküzdeni. A nehezítő körülmények ellenére mindenkinek csak ajánlani tudom.
A túra közben útba esett pár geoláda is. Így ez a pont is. Az Istállós-kő után következett ez a láda. Ennyi csúcs megmászása után ez már tényleg gyerekjáték volt :) Köszönjük az invitálást.
Az ötfős lelkes kiscsapatot a csöpörgős idő nem rettentette vissza. Remek helyet kerestünk fel, köszönet érte. A koordináta nem pontos, az út túloldalára mutat.
A környezet, mint mindig, most is csodás volt! A megfagyott hó tetején megolvadt vízréteg valóságos korcsolyapályát csinált az utakból! Kicsit illúzióromboló a Bükk legmagasabb pontjának egy kőkupaccal történő jelölése! A láda nem a helyén volt, hanem egy fedetlen résbe volt betolva, amibe annak rendje és módja szerint bele is fagyott. A láda nem élte túl a fagyáskárokat, így annak tartalmát átraktam egy új dobozba, majd visszaköltöztettem a helyére. Köszönet a rejtésért!
Nosztalgia túra.
Sok-sok évvel ezelőtt a Bükk 900-as csúcsai túramozgalom idején bóklásztam erre.
A legemlékezetesebb esemény a 900-as csúcsok 24 órán belüli felkeresése volt. Bizony akkor sötétben is kellett nyomni.
Most a geoládát a nappali fények ellenére sem találtam meg a rejtekben. Pedig nagyon egyértelmű a kis odú. A túrabotommal is alaposan megtúrtam. 30-40 cm mélyen. De semmi. Nem könnyű most a Bükk tetején túrázni. 20-25 cm csontkeményre fagyott hó van fenn.
Kicsit meglepődtem,hogy több fiatal túrázó párral is találkoztam itt a hegy tetején.
Kérem a jóváhagyást.
35 km-es túra a Bükk NY-i oldalán a GCLALO-GCBELK-GCORK-GCTAVM-GCTARK-GC3KO-GCKOLY-GCABC-GCGEREGCMKT és a GCSZVD ládák érintésével. Szép helyek, jó idő, de a téli körülmények és a túra végén már a sötétség is megnehezítették a haladást és a keresgélést. Köszönöm a sok szép hely bemutatását!
A ládát nem találtam a hó alatt. Kérem a képek alapján elfogadni! Köszönöm!
Nemzeti parkos túrán ChefBogi, kosztandi és nyarytamas társaságában.
A csúcsra a letérést egy bugyiba bújtatott papír jelzi egy fán. Nice. Kikerült egy új, 2018-as tábla is, ott készítettünk csoportképet, megörökítve, hogy a Bükk csúcsán is jártunk már. Kis pihegés után célba vettük a ládát illetve a Cserepes-kői Barlangszállást.
A láda úgy be van fagyva az odúba, hogy nem tudtuk kirángatni onnan. Talán majd tavasszal újra hozzáférhető lesz...
Még tegnap este láttam, hogy két mozgó láda (GCTELJ és GCTREK) olyan jó helyen van kirejtve, hogy egy 24km-es gyalogtúrával begyűjthetem a fennsík számomra még két szűz ládáját a GCTAVM és GCABC geoládákat is. Mivel ma délután megyünk vissza Tárnokra, így adta magát, hogy hajnalban keljek, de a másik korlátozó tényező a napkelte volt, végül az 05:30-as start mellett döntöttem.
Az autót Felsőtárkányban az Egeres-völgyi kisvasút megállóban hagytam, innen a jelzésen jutottam el a Pes-kő házig. A Pes-kő háztól torony iránt felkapaszkodtam a Pes-kő aljához vezető gerinchez, majd a és a jelzések találkozásánál tértem vissza a turistautakra. Innen már nem volt messze a Cserepes-kői barlangszállás. A GCTAVM ládától a jelzésen indultam a Szilvás-kő felé. Már a Bükk 900-as csúcsain túramozgalom keretében jártam itt, örülök, hogy láda is lett itt. A láda belseje kicsit nedves, de nem vészes. Köszönöm a rejtést!
Egy újabb ajándékláda a geogo-n, amire nem számítottam. A gps először ugyan az út másik oldalára küldött, de a végén csak megtaláltam - köszönjük a rejtést!
Ősz a Bükkben 4/1.
Csapatunkkal a bánkúti szállásunktól indulva átvágtunk a Bükk-fennsík egy részén, útbaejtettük a két "fő" csúcsot - nekem a Szilvási-kő, mint legmagasabb újdonság volt - majd a meredeken, a barlangot is útbaejtve leereszkedtünk a Szalajka-völgybe.
Egy másik úton tértünk vissza Bánkútra. Összsen 22 km és 700-800 m szint volt a túra.
Köszönöm a rejtést!
Köszönjük a rejtést. Célszerű lenne valami esőbiztosabb rejteket találni a ládának, mert most lényegében a szabad ég alatt van. A szatyor, amibe be van tekerve már szét van szakadva, a láda pedig beázott.
Ez a nagyon szép és hálás környezet egy újabb színfoltot varázsolt a palettára.
Köszönjük a rejtő invitálását erre a helyre!
.......
Minden évben néhány napot itt töltünk eme tájegységen. Az idei napokat is természetesen a kirándulásra áldoztuk (megérte). Több helyen megfordultunk már néhány alkalommal, de ez a pont egy új útvonalat és egy újabb látogatási helyet varázsolt a szabadidős programunkba.
....
A láda rejtése tökéletes! ! !
ok [g:hu 1.5.4]
A keresés után csúcstámadásra indultam a felhők közé vesző oromra, a nagy magasság miatt az utolsó métereken már oxigén hiányos állapotban vánszorogtam.
A gyors csúcsfotó után lemenekültem regenerálódni a 5m-el alacsonyabb Bálványra, ahol a kilátóban 971m-re küzdöttem fel magam, elérve a nap legmagasabb pontját.
28km megtétele után, az utolsó 2km-en ronggyá ázva értem vissza a parkolóba.
A doboz nem a képen látható helyen van.
Egri Bükk 50 teljesítménytúra közben. A láda megjelenése óta nem jártam a Szilvási-kőnél, így összekötöttem a kettőt. Nem ott volt, mint ahol a GPS és a korábbi logok alapján vártam, de meglett hamar, köszönöm a rejtést!
Megtaláltam, stunclival, Norbival, és Artúrral a kutyával köszönöm a rejtést! Egy 26 km-es Bükk fensíki túra során útba ejtve, tavaly, mikor a környéken jártunk még nem volt itt ez a láda, ezért természetesen most megkerestük.[Geoládák v2.2.3]
A leírások alapján várható látnivaló és a "trükkös rejtés" izgalmának lehetőségén felbuzdulva úgy döntöttünk: ezt majd egyszer később, ha már minden geoládát beszedtünk és nincs mit keresgetnünk... ;)
Hát nem vártuk, hogy március közepén hóban, hóesésben találjuk meg a ládát. Miket a GPS a turistaút másik oldalára vitt. De azért csak megtaláltuk. Sajnos csak rövid időt töltöttünk az Istállós-kőn, hideg volt. De így is szép utunk volt --több turistát sem rettent vissza az időjárás. Szilvásváradról fel Gerenna vár érintésével vissza a Szalajka völgybe (ahol nagy volt a sár sajnos)
Köszi a rejtést
Cilu&Gyurkoo
Szilvásváradon parkoltunk. Először a forráspontos sorozat 3. tagját kerestük meg, annak is a 2. pontját, mert a látványos terület a jó idő, és jó levegő megbolondított és az első pontot elfelejtettem megkeresni. :-)
A tó szélétől induló régi -ön másztunk föl szűz hóban. Az Istállós-kőhöz érve láttuk a figyelmeztető kiírást, miszerint a járhatatlan és veszélyes. Ez lent nem derült ki, felérve pedig rácáfoltunk. :-) Útközben a remek idő egyre borultabbá vált és havazni kezdett. A ládát a koordináta körül (földgyűrűs terület) 20 percig kerestük hiába, mikor hívtuk a rejtőt. Ez az egyik legfrissebb rejtett láda, így feltételeztem, hogy a rejtő tud majd pontos információt adni a láda hollétéről. Kb. 20 perc telefonos beszélgetést folytattunk, miközben egymásnak ellentmondó információkat kaptam. A fa közel van a háromszög jelzésű fához, át lehet érni, ha átkarolom, nem lehet átérni, amorf formájú, a csúcs felé esik az odú, stb... És jó tanácsot is kaptam, hogy kellett volna vinnem seprűt. :-) Az instrukciók alapján még jó-néhány fatövét körbetakarítottam.
Végül, kicsit belefáradva megkérdeztem, hogy ha fényképpel igazolom az ottlétemet, akkor el tudja-e fogadni. NEM! Na ez volt az a pont, ami igazán szomorúvá tett. A rejtő hozzáállása elgondolkodtatott, hogy vajon milyen megkeseredett ember az olyan, aki egy önkéntes, becsületkasszás, szabadidős tevékenység esetén ebben a szituációban nemet mond. Ekkor jelent meg Strombus és Péter60, a felmentő sereg!
Ők Mikulástól kértek segítséget, akinek leírása alapján megtaláltuk a dobozt. Ez után jött a következő csalódás. Igénytelen újrahasznosított logbook fogadott félbehajlított tollal, ajándék nélkül. Ez nem egy kincskeresős játék??? Hol vannak a kincsek?
Ez az élmény így együtt, a sokéves játékom mélypontja lett. Nagyon sajnálom.
A továbbiakban viszont remek társaság volt Strombus és Péter60. Ők lettek a vigaszdíj! Olyan jókat beszélgettünk útközben, hogy háromszor kellett keresztülvágnunk az erdőn, hogy a helyes útra térjünk.
A mai kör 23 mk volt 890 méter szintemelkedéssel. Reggel 9-kor indultunk és du. 5-re értünk vissza. Majdnem 6 órát töltöttünk mozgással és kettőt álltunk.
22 km-es kellemes túránk csúcspontja volt ez a láda - mármint földrajzi, nem minőségi értelemben. Úgy látszik csúcstalálkozók helyszíne is ez a hely, mert míg Attibati Mikulásékkal, mi N.Zs.-ékkel akadtunk össze, akik már a legtöbb fa tövét körbe túrták és elég reményvesztetten ácsorogtak a hóesésben. Igaz, a hó eltakarja a rejtekeket, de legalább abban segít, hogy az ember lássa, hol járt már, ne újra és újra ugyanazok a fák körül keringjen. Egyesítettük erőinket és végül N.Zs. nyúlt jó helyre. Göcsörtös fa? Nem igazán. Az, hogy egy útmenti, vastagabb törzsű fa, sokkal inkább jellemzi.
A rejtő ismeretében a láda tartalma nem okozott meglepetést: újrahasznosított papírból készült logbook már számos, "gyárilag" teleírt oldallal és görbe toll. :-( A tollat kicseréltem, a ládát N.Zs.-vel közösen ajándékokkal feltöltöttük.
"Bár az Istállós-kő és a Szilvási-kő hazánk legmagasabb hegységének legmagasabb kiemelkedései". Mi?????
Kapva kaptam az alkalmon a két új láda kapcsán, hogy újra felkeressem a Bükköt. Szilvásváradról indultam a még kihalt szalajka-völgyi sétaúton. Először a Gcbk03 ládám törött dobozát cseréltem ki, majd nekivágtam a Z3 jelzésnek. A tavaly áprilisi fakidőlések miatt a környék még mindig nincs teljesen rendben, az Istállóskői-barlanghoz vezető turistaút még mindig el van terelve. A barlang után is sok bajom volt a kidőlt fák kerülgetésével, de kb. 700 méteres magasságban már ép volt az erdő. Az utat mintegy 5 centis hó borította ami nem akadályozta az előrehaladást, a meredek emelkedő annál inkább. Terv szerint még dél előtt értem a láda közelében, ahol Mikulásékkal futottam össze. Hamarosan másodszor is találkoztunk és együtt indultunk a Gctavm megkeresésére.
Hihetetlennek tűnik, hogy a Szilvási-kő magasabb mint az Istállós-kő.
Egy gyönyörű téli túrát álmodtam meg magunknak, kedvenc hegységemben, a Bükkben. Eredetileg szombaton szerettünk volna jönni, de az időjárás előrejelzést elnézve: szombat borult, esős, vasárnapra meg derült, szép, napos időt mondtak, így áttettem vasárnapra a "bevetést". Zsuzsival kettesben érkeztünk Szilvásváradra és már idejövet egyértelmű volt, hogy nem csak napsütés, hanem friss hó is vár majd minket. Szépen felautóztam az Olaszkapu melletti parkolóig. Aznap garantáltan mi voltunk az elsők, mert az utolsó kilométereken nem voltak nyomok. Felérve és kiszállva megborzongtam: hideg volt! :-) Rendesen be kellett öltözni, pedig nem fújt a szél sem. Szűz hóban indultunk el a Szilvási-kő irányába, kezdetben jelzett, majd jelzetlen utakon (Fakút-lápa. Fakút-nyak). Nagy élmény volt a háborítatlan, csendes erdőben haladni. Kezdetben még vadak nyomai sem látszódtak a friss porhóban. A helyszínre érkezve a ládát keresnünk kellett, ugyanis az sem volt egyértelmű, hogy az út melyik oldalán kellene keresni. Hamarosan azonban Zsuzsi megtalálta az út keleti oldalán, egy az úthoz nagyon közeli fa tövében (a térképen az út nyugati oldalára teszi a ládát, ez picit megtévesztő). Lényegében tehát nem volt olyan gondunk a megtalálással, mint az utánunk érkezőknek. Innen kb. 30 méterre van az igazi "csúcs", nyilván felkerestük azt is. Inkább érdekesség, mint látvány. El is indultunk szépen a Bükk azon csúcsa felé, amit anno a legmagasabbként tartottunk számon, az Istállós-kőre. Ekkor egy ismerős alak közeledett, akiben Attibatit fedeztük fel :-) Köszöntöttük egymást, váltottunk pár szót, majd mindenki ment a "dolgára"... de ezzel a mai történet még nem ért véget...
Ködös túra a Bükkben Szilvásváradtól Felsőtárkányig a fennsíkon keresztül. A z3 Szalajka-forrás feletti szakasza igencsak viseltes, a kezdeti emelkedő, majd a barlangtól hosszabb távon kidőlt fákkal van tele. Később már "csak" a folyamatos kaptatóval kell küzdeni. Kis csoda, hogy 850 m magasan megszűnt a köd, de az idő odafent sem lett sokkal naposabb, de azért mindenképpen barátságosabb képet mutatott. A láda nem pont ott van, ahová a kütyü mutat, a földsáncnál, hanem közvetlenül az ösvény másik oldalán, egy magányos fa tövénél. Szerintem nem göcsörtösebb, mint a többi. A derékszögű toll és újrahasznosított füzet már védjegynek számít! :)
Bánkútról mentünk, végig szitáló esőben, a sárga jelzésen. Az út jeges, csúszós volt. A GPS nekünk jobb oldalra mutatott, de balra volt, az úttól kb. 3 m-re . Örültünk az új ládának a Bükkben, még nem voltunk ezen a csúcson. Köszönjük a rejtést.
Szilvásvárad - Szalajka-völgy felől, délutáni felhős időben, kezdődő havazásban, sűrűsödő ködben.
Másnap megnéztem mégegyszer, ekkor már hóban és napsütésben.
2018.01.01 14:10 egyéb log: Gratulálok az 1. és 2. helyhez!
Amikor éjfélkor megláttam az új ládát, szívesen nekiindultam volna hajnalban, de ma délelőttre már meg volt beszélve a szokásos újévi futásunk.
Eddig figyeltem az oldalt, és elhatároztam, hogy ha sötétedésig nem találja meg senki, akkor este nekivágok fejlámpával. Most már nincs miért rohanni, borozhatok nyugodtan. :-)
Legutóbb idén nyáron jártam erre a forrásláda sorozat befejezésekor. Az első két kép pedig közel két éve készült, szép hóban.
update: Szerencsém van, hogy qtatom is megtalálta, és belogolt hamar, különben du. 4 tájban elindultam volna abban a tudatban, hogy még első lehetek...
77 km ködben, esőben, jégpályán. Kb. ennyi röviden az újévi első tekerés. Közel 4 óra alatt értem a célhoz, ahova máskor 2,5 kell, Lusta-völgy - Nagy-mező - Zsidó-rét - Olasz-kapu szinte végig jeges útvonalon. Toltam is 1 órát, ezért késtem az első helyről, de legalább kézbe kaptam a logbookot. ;)
Visszafele Olasz-kaputól inkább (Faktor-rét felé) Bánkútnak tekertem, ott sokkal jobban haladtam a kevésbé jeges erdei utakon. Bánkúttól meg végig aszfalt hazáig, idefele is ezen jártam volna meg gyorsabban.
A telefon párás lett, ezért homályosak a képek.
Jókor jelent meg a láda, szilveszter napján jöttünk volna erre, de a reggeli eső miatt inkább a kaptárkövek felé mentünk. Újév napján viszont éppen úton voltunk Háromkőre, mikor észrevettük az emailt. Cudar köd, jégkása, a Bükk mégis szép volt. Belevettük az útvonalba a ládát, a Köröslyuk-barlang felől érkeztünk. Nem találtuk egy ideig, nekünk az út másik oldalán mutatta a gps. Ergó ne a földgyűrű körül keressétek. Jól feltúrtuk. Közben megérkezett qtatom biciklivel, akivel együtt kerestünk tovább. Végül sikerült megtalálni, Nagyúr lelte meg. Az odú csurig volt vízzel.
Bélapátfalvára erőltetett menetben, 23 km után, épp sötétben, de megérkeztünk.
Köszönjük az élményt!