Elhelyezés időpontja: 2015.06.03 13:00
Megjelenés időpontja: 2015.09.26 18:36
Utolsó lényeges változás: 2017.05.31 17:52
Utolsó változás: 2021.02.03 16:56
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 2100 m
Megtalálások száma: 305 + 1 sikertelen + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.1 megtalálás hetente
Wap
Megadott ponton, bükkfa talajszinti természetes üregében a 4x10x10 láda, benne a jelszóval, és a bónusz ládára vonatkozó információval. Jegyezd fel a jelszót!
A rejtés a Börzsönyi-források mintájára épül fel, azaz 10+1 pontból áll, minden pont egy önálló láda. A bónusz láda helyének megismeréséhez szükséged lesz minden ládában, vagy virtuális rejtésnél található információra.
A megadott parkolóból a piros majd a zöld+ turistaúton tudjuk megközelíteni a forrást.
A forrásról
A forrás Pilismarót felett, de Pilisszentlélek alatt található a Visegrádi-hegységben. A forrás vízhozama változó, csapadékosabb időben bővizű, ellenkező esetben csordogál.
A forrást 1876 augusztus 2.-án foglalták.
Hoffmann Sándor a forrás névadója
Hoffmann Sándor közalapítványi fő erdőmester is támogatta. Ekkor létesült az un.
"Hoffmann gunyhó, a Két bükkfa nyeregben a "Megszö
kő" (ma Mexikó) és a dobogókői menedékház is.
Az eredeti kunyhó már az 1880-as években állt. Zsindelytetős gerendaház volt, amelyet sövénykerítéssel vettek körül. Eleinte erdészek, erdei munkások menedékhelyéül szolgált,
majd 1890. június 15.-én, a természetjárók népes csoportjának jelenlétében átadták az egyre terebélyesedő turista társadalomnak. Kezelője a Magyar Turista Egyesület budapesti szakosztálya lett. Neve az erdészeti közalapítvány pilismaróti erdőgondnokának emlékét őrzi.
Ládatörténelem
2017.04.29: ha2 kessertárs pótolta az eltűnt ládát! Köszönöm neki!
Blue Mali
2021.02.01: szentvik kessertárs a tönkrement ládát kicserélte, így már tiszta állapotban kereshető! Köszönöm szépen neki a segítséget!- Blue Mali
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél.
Rövid túrát tettem Pilisszentlélek körül a tomboló koronavírusjárvány közepette. A néhai Shaolin falu láda parkolópontjából indultam, a csicsergő madarakat leszámítva kihalt erdőkön át eljutottam a Hoffman-kútkoz. A ládát alig találtam meg, nekem nagyon máshová mutatta a koordinátákat.
Tettem egy kitérőt a Hirsch-oromhoz is, itt kitett hely lévén erősen fújt a szél. Ennek is hála gyönyörű tiszta idő volt, így szép kilátás volt végig az útvonalon. A láda szélvédett rejteke mellett pihentem egyet, majd visszatérve a piros sáv jelzésre leereszkedtem a faluba.
Itt "végre" emberekkel is találkozhattam, majd az eddigi laza lefelé ereszkedős túra nehéz szakasza következett, mert az utolsó 2 km-en kellett minden elveszített szintet bepótolni. A Shaolin faluba nem merészkedtem be a tiltó táblák miatt, így a frissen épített villanyvezeték vonalán off-roadoztam vissza az autóhoz, ezzel kikerülve a forgalmas köves utat.
[Geoládák v3.9.6]
Úgy alakult, hogy felszabadult a délutánom, így egy rövid túra mellett döntöttem Piliszentlélekről. A napos, de hűvös idő nagyon kellemes kombinációt alkotott, nagyon jól esett így kint lenni.
Meglep, hogy a korábbi logok nem írtak semmit a láda állapotáról. Bár a jelszó még jól olvasható, a láda fedele kicsit repedt, és így egyszerre állt benne a víz és volt benne egy vékony jégréteg (köszönhetően az éjjeli fagyoknak). A logfüzet is teljesen átázott, és a beltartalom is elég feketés volt...bár ez inkább tűnt földnek/kosznak mint penésznek. Elsőre ki akartam takarítani kicsit, de aztán a logfüzet állapotát látva inkább egy csereládát raktam ki, és a még menthetőnek ítélt ajándékokat takarítás után uáthelyeztem. Tollat és friss füzetet várja a következő megtalálókat :)
[Geoládák v3.9.0]
Megtaláltuk! 🙂
A kolostor után az erdészeti út sorompójától baktattunk el a rejtésig. A Hoffmann kunyhótól elég sáros csúszós ösvényen lehet feljutni a kútig.
Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.4.1]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (307 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.