Elhelyezés időpontja: 2015.05.27 16:05
Megjelenés időpontja: 2015.09.26 18:34
Utolsó lényeges változás: 2020.11.27 17:53
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali & Piroskaa1 & Pötyike
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1600 m
Megtalálások száma: 448 + 1 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.6 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak a turistautakon és az esetleges erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni, azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos.
Wap
Megadott ponton, korhadt fa patak felőli gyökere alatt a láda, benne a jelszóval, és a bónusz ládára vonatkozó információval. Jegyezd fel a jelszót!
A rejtés a Börzsönyi-források mintájára épül fel, azaz 10+1 pontból áll, minden pont egy önálló láda. A bónusz láda helyének megismeréséhez szükséged lesz minden ládában, vagy virtuális rejtésnél található információra.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A rejtés az "Erdészek emlékére" láda sorozat egyik tagja. A GCEEZ záróláda helyének megismeréséhez szükséged lesz a sorozat mind a 23 ládájának megtalálásához.
Innen egészen a forrásig a piros turistautat kell követni.
A forrásról
A forrás Kaán Károly erdőmérnökről, a magyarországi természetvédelem század eleji nagy úttörőjéről kapta nevét. Kaán Károly szívós előkészítő munkájának eredményeként 1935-ben megszületett a második erdőtörvény, amely egyben az első magyar természetvédelmi törvény is. A törvény életre hívta az Országos Természetvédelmi Tanácsot, amelynek javaslata alapján a földművelésügyi miniszter - más tárcákkal egyetértésben - természetvédelmi területeket és tájvédelmi körzeteket létesíthetett.
A forrást 1938-ban foglalta a szentendrei cserkészcsapat. Emléküket egy kőtábla őrzi, amelyet a szentendrei 914. számú Endre Cserkészcsapat állított elhunyt társaik emlékére. A forrás második foglalása 1974-ben történt Bertényi Miklós erdőmérnök irányításával. Ekkor kapta a forrás mai arculatát, és elnevezését (az első foglaláskor még nem Kaán-forrásnak hívták). 10 évvel ezelőtt került kihelyezésre a Kaán Károly emléktábla.
A forrásvíz alkotói alapján a Kaán-forrás vize csekély ásványi anyag tartalmú, kálcium-magnézium-hidrogén-karbonátos jellegű, kissé kemény, alacsony nátrium-tartalmú, ivási célra megfelelő víz. Legjobb ízű és legegészségesebb forrás a Dunakanyarban.
A Kaán-forrás vizének kémiai jellemzői
• tiszta, üledék mentes,
• permanganát index (KOIps): 0,25 mg/L
• klorid tartalom: 6-8 mg/L
• nitrát tartalom: 2,8 mg/L
• nitrit tartalom: 0,01 mg/L alatt
• ammónium tartalom: 0,02 mg/L alatt
• össz. keménység: 84 CaO mg/L
• vas tartalom: 30 µg/L alatt
• vezetőképesség: 284 µS/cm 20oC
Antimont, arzént, báriumot, cinket, higanyt, kadmiumot, krómot, nikkelt, ólmot, rezet, szelént és cianidokat nem lehet kimutatni vizében.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Örülök, hogy meggyógyult a láda és én lehettem az első megtalálója. A megadott parkolóban hagytam az autót és onnan gyalog mentem fel a forráshoz. Egyébként autóval egészen a forrásig lehet menni. Piri (kutya), Zoli Érdről.
Kedves keresők - ne a logokat vegyétek alapul a keresésnél - a láda november 27.-én új helyre költözött - frissítsétek az adatokat, az oldal már az új helyszín koordinátáit mutatja! Kedves BlueMali Köszi a gondozást és a karbantartást! :)
A megadott koordinátán és helyen a ládát nem találtuk, valószínű már nincs a helyén. A csatolt kép alapján kérem az elfogadást. Köszönöm! [Geoládák v3.4.0]
[Jóváhagyta: Blue Mali, 2020.06.08 16:03]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (452 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.