WAP
3 pontos rövid multi:
1. Bokros területen, az ösvénytől 20 méterre egy többtörzsű bokor tövében ágakkal, avarral álcázva egy 14,5x14,5x6,4 cm-es műanyag doboz.
2. Második jelszórészlet: az ismertető tábla tetőszerkezetében elhelyezett, kivehető 9x4x1,5 cm méretű falap túloldalára írt szó.
3. A füves terület szélén elhelyezkedő bozótcsoport tövében egy követ kell keresni.
Jelszó: a 3 jelszórészlet, sorrendjüknek megfelelően egymás után írva.
A láda és a hozzávezető út karbantartása megtörtént 2016.09.18-án, így nem kell bozótoson átvágni vagy alatta kúszni.

A ládába TravelBug helyezhető.
Megközelítés:
Van ugyan buszmegálló a tónál, de elég ritkán jár a busz, így autóval vagy gyalogosan célszerű megközelíteni.
Autóval Budakeszi, Perbál, Tinnye felől vagy Pilisvörösvár, Piliscsaba felől, a 10-es útról Tinnye felé lekanyarodva érhetjük el. Ha csak a tavat szeretnénk megnézni parkolás:
N 47° 37,508' E 18° 48,338' 245 m [GCGrto+1 Parkoló]
A tó északi partján haladó tanösvényről szépen látszik a tó, a déli parton a növények eltakarják.
Ha egy garancsi sétávál szeretnénk összekötni (
GCGasi), akkor célszerű a garancstetői lakóparkból indulni. A tinnyei úton a Piliscsaba táblától pár méterre indul egy aszfaltozott út a lakóparkba. Ajánlott parkolás:
N 47° 37,353' E 18° 48,866' 285 m [GCGrto+2 Parkoló]
A parkolási helynél induló földúton be az erdőbe, majd 10-15 méter után indul jobbra lefele egy szép ösvény a tóhoz. 5-6 perc az 1. láda.
Garancsi-tó
Piliscsaba és Tinnye között található, gyönyörű környezetben. A térség egyetlen természetes tava kedvelt kirándulóhely. Környékét szabadtéri rendezvények, könnyűzenei partik rendezésére használják. Télen sokan korcsolyáznak a jegén. A tó és közvetlen környéke helyi védettségű természetvédelmi terület.
A tó természetes völgyelzáródásból keletkezett. Több fenékforrás táplálja, helyenként 7 m mély volt. Nád szegélyezi. Sajnos az utóbbi években erőteljes eutrofizálódás indult meg több métert apadt. Az 50-60 m-es lejtők közül a déli kopár rét, bokrosodó, az északi lejtő akácos.
Jellemző halfajtái: ponty, keszeg, amur, csuka.
Az 1970-es években a tó nagyon hínáros volt ezért több mázsa amurt telepítettek. A tó nagysága eredetileg 4 hektár volt vize már a nyolcvanas évek közepén apadni kezdett, és az iszap vastagsága is számottevően nőtt. 1987-ben tervet készítettek a tó medrének kotrására, de a kotrás elmaradt. A kilencvenes évektől a tó felülete rohamosan csökkenni kezdett, a tó vízfelülete 2-2,5 ha között ingadozott, az iszap vastagsága helyenként elérte az 1 méter vastagságot. A tó rehabilitációja 2009-ben megkezdődött az Új Magyarország program keretében EU pályázati forrásból. A tó körül tanösvényt alakítottak ki, amely bemutatja a tó történetét, állatvilágát.
Itt található az Üvegtigris büfé is, amivel részletesen a
GCUTIG foglalkozik.
Bejárhatjuk a tó körüli dombokat is, remek kilátásunk lesz a környező hegyekre, ebben segít a
GCGasi leírása.
1. pont: A tó Garancs felől
N 47° 37,321' E 18° 48,683' 264 m [GCGrto-1]
A tó északkeleti oldalán elhelyezkedő lankás, bokros domboldalon található. Ha tó felől érkezünk, akkor a tó északi partján futó tanösvény folytatásaként haladjunk tovább a földúton, majd a dombra felkapaszkodó, balra induló kitaposott ösvényen felfelé. Ne vágjun neki toronyiránt a bozótosnak, nagyon sűrű és szúrós! Az ösvény ládához legközelebbi pontjától minimális bozótjárással elérhetjük a rejteket kb. 20 méterre az ösvénytől. Ha felülrő, Garancstetőről érkezünk pár perc alatt a ládánál is vagyunk.
2. pont: A Garancsi-tó geológiája
N 47° 37,316' E 18° 48,510' 245 m [GCGrto-2]
A második jelszórészlet az ismertető tábla tetőszerkezetében elhelyezett 9x4x1,5 cm méretű falapon található. A felirat csak akkor látszik, ha kivesszük a falapot.
3. pont: A tó felülről
N 47° 37,353' E 18° 48,196' 288 m [GCGrto-3]
A tó déli oldalán elhelyezkedő, bokros domb tetején található. Szép kilátásunk lesz a tóra. Ne vágjun neki toronyiránt a bozótosnak, meredek, nagyon sűrű és szúrós! A 2. pont táblájától egy ösvény indul, ami meredeken felvisz a déli domb tetejére, különösen a vége meredek. A tetejére érve jobbra kanyarodjunk az enyhén tovább emelkedő ösvényen, ez felvisz a domb legtetejére, sőt a kilátáshoz egy kicsit tovább kell mennünk néhány métert lefele. A füves kilátóponttól kb. 20 méterre, a kezdődő bokros övezet szélén, egy bozótcsoport tövében található a jelszóhordozó kő.
Kicsit sétálva a domb tetején (50-60 m) kinézhetünk a déli oldalra is Tinnye irányába, szép kilátásunk lesz, megszemlélhetjük a tinnyei dombokat is.
Ha a GCGasi 4. pontjához akarunk átmenni, akkor célszerű a domb előtti kis nyereghez visszamenni, onnét dél felé indul egy füves út, kis kanyarral a GCGASI4-hez visz. Máshol átjárhatatlan bozót lesz!