Jelszó = 1. rész [3 jegyű szám]+ 2. rész [1db számjegy] + 3. rész [ékezet nélkül] egybeírva.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
FIGYELEM! A tanösvényen a kijelölt útvonalról letérni, illetve bármilyen virágot leszedni, TILOS!!!
Kérem ezt tartsátok be!
Bevezetés
Ezzel a ládával a Fertő-Hanság Nemzeti Park egyik tanösvényére invitállak benneteket a Csáfordjánosfa melletti erdőbe. A tanösvény fő látványossága a tavaszi hóolvadást követően - február végétől, akár március végéig - az egész erdő avarszintjét beborító millió szál tőzike virág, de a hely meglátogatása egész évben egy kellemes sétát nyújt. A még elő és már kidőlt több száz éves fák különleges hangulatot adnak az erdőnek, évszaktól függetlenül.
Megközelítés
A tanösvény a Répceszemerét Csáfordjánosfával összekötő útról közelíthető meg, az útról a N 47° 25,175' E 16° 57,504' 123 m [GCTZT+parkoló] pontnál kell letérni, a tanösvény felé vezető utat tábla jelzi. Kialakított parkolóhely hiányában az autót az út szélére érdemes leparkolni. Bár adja magát, de a mezőgazdasági bekötőutakra lehetőleg ne parkoljon senki. Esős idő után a bevezető út eléggé elrémítheti a látogatót, de nem kell megijedni, csak az első kb. 100m sártaposós, utána már jól járható füves és erdei úton folytatódik az útvonal. A biztonság kedvéért azért ajánlott a sártaposásra alkalmas lábbeli.
Leírás
"A Répce-menti rétek a Fertő-Hanság Nemzeti Park egyik legszebb részlete Győr-Moson- Sopron és Vas megye határán. A védett terület a Répce Nagygeresdtől Répceszemeréig húzódó szakaszát, az azt övező réteket, valamint a "Tőzikés" erdőt foglalja magába. Számos értékes növény- és állatfaj talál otthonra e területen.
A mocsárréteken szép számban díszlik az agárkosbor, a szibériai nőszirom, a réti iszalag, a buglyos szegfű és a kornistárnics. A magassásosokban költ a haris. Hajnalban és esténként hallani a hím jellegzetes harsogó hangját. A gerinctelen állatvilág jelesebb képviselői a farkasalmalepke, a nappali pávaszem, a fecskefarkú lepke. Az egykor vízimalmokat éltető, ma a Hany felé szabadon futó patak ágai kiválló életteret nyújtanak az édesvízi halfajok (csuka, sújtásos küsz, kövi csík) számára az év minden szakában.
A rétek ölelésében, Csáfordjánosfa határában található a "Tőzikés" erdő. Magyarországon a legnagyobb tömegben e tölgy-kőris-szil ligeterdő alját borítja olvadás után a tavaszi tőzike, melynek virágszőnyegébe ligeti csillagvirág, sárga tyúktaréj, berki szellőrózsa vegyül. Az erdőben az odúlakó madárvilág tagjai költenek: szürke küllő, közép fakopáncs, fekete harkály, nyaktekercs. A fák lombkoronájában fészkel a héja, a karvaly és az egerészölyv."
Útvonal
A multi első pontja a tanösvény kezdetén elhelyezett információs tábla. A jelszó első része az információs tábla hátulján található, egy 3 jegyű számot kell keresni.
A táblától tovább indulva három hídon és egy erdősávon kelünk át, majd kiérünk egy nagy rét szélére. Utunkat itt egyenesen folytatjuk a szemközti erdő felé, nehezen észrevehető, de kijárt ösvény vezet át a réten. Keressük meg, és ezt a nyomvonalat használjuk az átkelésre, így minimalizálhatjuk az eltaposott növények számát.
A multi második pontjánál megérkezünk az erdő bejáratához, ha virágzáskor jövünk, már messziről fehérlik az erdő, amerre csak nézünk.
A jelszó második részét a következő kérdésre adott válasz adja: hány tiltott lépés? A megfejtés még az erdőbe történő belépés előtt keresendő, 1db PÁROS!!! számjegy. Az összes lépés számít!!!
Az erdőben hatalmas, többszáz éves fák alatt visz az utunk, szeles időben nem árt az óvatosság. A gazdag növényvilágon kívül az állatok is remekül érzik magukat, így ne lepődjünk meg ha, például egy csapat őzzel találjuk szembe magunkat.
A tanösvény 4. ismertető táblájánál jobbra fordulva folytathatjuk utunkat. Az út menti fák közül nem egy 250-300 éves is elmúlt. Kb. 300 m után újra kiérünk a mezőre, ahol 40-50 méter füves terep után egy kocsival kijárt útra érünk. Itt a tanösvényről balra letérve, a patak mellett haladva, 7-800 méteres sétával eljutunk a ládáig.
A ládát a régi jánosi malom romjai mellet rejtettük el. A láda egy 9x13 cm-es befőttes üveg, megtalálásához kicsit vonatkoztassatok el a szokványos rejtési formáktól! A rejtekhelyről kérlek titeket ne tegyetek fel képet!
Jelszó = 1. rész [3 jegyű szám]+ 2. rész [1db PÁROS!!! számjegy] + 3. rész [ékezet nélkül] egybeírva.
Ha az erdő víz alatt áll, a láda akkor is megkereshető száraz lábbal (kivéve ha áradás van). Az első pont után a rétre kiérve, látni lehet egy autóval kijárt nyomvonalat, azon a folyó mellett végigsétálva megközelíthető a láda!
Kedves kereső játékosok,
Október elsején Bimbee87 az új táblákon felírta a továbbhaladáshoz és a bejelentéshez szükséges dolgokat (köszönjük szépen!) így a multi ismét kereshető (és megtalálható ;) teljesértékű lett.
Csatlakozom az elöttem szólokhoz hogy az elsö két pontot éppen felújitják és a jelszó nem található.A láda rendben.A rejtönek írtam de semmi válasz.
Kérném a kép alapján az elfogadást.
Köszönöm a rejtést.
Kerékpáros találat.
Répcelak - Zsira - Röjtökmuzsaly - Réprcelak 129 km
A vámoscsaládi multi felgöngyölítése után a Tőzike tanösvény 3. pontjával kezdtem. Két irányból is próbáltam megközelíteni a ládát, végül beláttam, hogy nem úszom meg a dzsindzsa járást. Eleve úgy terveztem, hogy az országúton közelítem meg az első két pontot. A magas fűvel benőtt kocsiút ebben az elhatározásomban megerősített, nem volt kedvem a váltót tisztítani a sok betekeredett fűszáltól.
Az 1. és 2. pontosn levő táblákat felújítják, a régi táblákat már eltávolították, így a jelszavakat nem találtam.
Jó volt. Fordított sorrendben kerestük meg a pontokat. Az ajánlott parkolóhelyen hatalmas tócsa és sár fogadott, ezért átautóztunk a túloldalra és a 3. pont közelében parkoltuk le. Így végül elkerültük a sarat. A 2. pont jelszórészlete tetszett a legjobban.
Jó volt itt sétálni. Ilyen "elhagyatott" tanösvényeknél mindíg elmélázok azon, hogy a kessereken kívül vajon hányan járják végig?
Ötletes a 2. pont "rejtvénye", a végláda - dunsztos üveg - szabadon hevert, igyekeztem álcázni.
Mindíg elszomorít, amikor egy virágzó kultúrának csak a romjait láthatom.
Azért tetszett!
November szerintem a legrondább hónap, de még így is, ilyenkor is kellemeset sétáltunk itt. Idén láttam életembe először élőben tőzikét, a Gemencben, így most nem szomorkodtam annyira, hogy rossz időszakban jöttünk. Érdekes, hogy a Gemencben ez április 21-én történt, amikor itt már elvileg rég nem nyílik. Úgy látszik, ahol szeret lenni ez a szép virág, ott szőnyeget alkot, mert a gemenci ártérben is, hacsak jóval kisebb területen is, de nagyon sűrűn nő. Az őszi kikericset is nagyon kedvelem, de azt is lekéstük legalább egy hónappal. Szerencsére a méltóságteljes öreg tölgyek megvártak minket. :-)
Élveztük a hidakat, a vizeket, a hatalmas tuskókat és rönkdarabokat, és a rejtéseket.
1. pont: Hogy miket megtud itt az ember Guzmics Izidorról?!
2. pont: ötletes. Nekem jobban tetszene, ha valóban csak a tiltott lépések számítanának.
3. pont: az üveg szabadon hevert. Visszaraktuk a rejtekébe. Itt a bozótban bóklászás nem annyira tetszett, azt gondolnám, lehetne ennél szebb helyet találni a ládának.
Köszönjük a hangulatos sétát a tanösvényen! Igaz, tőzike helyett most a réten őszi kikericsek ezreiben gyönyörködhettünk, de azért ez sem volt megvetendő látvány! :)