Elhelyezés időpontja: 2011.10.03 15:00
Megjelenés időpontja: 2011.10.04 00:00
Utolsó lényeges változás: 2020.02.23 20:53
Rejtés típusa: Multi geoláda (2H+3V)
Elrejtők: Griffs 20/9211-738
Felhasználó: griffs Nehézség / Terep: 3.5 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 40000 m
Megtalálások száma: 90 + 6 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
Ez a geoláda az MH Bakony Harckiképző Központ Lő- és Gyakorlóterületén található.
A Magyar Honvédség legújabb fejlesztéseinek eredményeként a megnövekedett tűzerő miatt a központi lőtér fölötti gerincen kifejezetten veszélyessé vált tartózkodni, illetve a gyakorlótér egyéb részén is fokozott óvatossággal közlekedjetek. Általában is a Központi Lő- és Gyakorlótér területén csak a kijelölt utakon (turistaút, szilárd burkolatú, erdészeti gerincút) szabad közlekedni, bejelentett lőgyakorlat idején még ott sem. Ha túrázás közben esetleg fel nem robbant tüzérségi- vagy egyéb lövedéket találsz, akkor jelentsd be a MH-nek.
Hasznos információk: - A Központi Lő- és Gyakorlótér területe a turistautak.hu térképén rózsaszín satírozással kiemelve. - Ha fel nem robbant lövedéket találsz, itt tudod bejelenteni: +36-88-549-555 vagy +36-88- 549-500 vagy +36-88-549-583 - Az időszakos korlátozásokat, azaz a lőgyakorlatok időpontját itt tudod ellenőrizni
Ötpontos multi láda.
1. N 47° 17,711''' E 18° 10,108'
Hány szem található a turistajelzéssel ellátott fán:) Szemmagasság felett.
2. N 47° 18,017' E 18° 06,935'
A Fa matuzsálem melletti facsoporton, térdmagasságban, henger, kéreggel takarva.
3. N 47° 16,901' E 18° 04,990'
Megjelölt fadarab, combmagasságban. SESENGÁM
4. N 47° 14,011' E 18° 07,131'
Egy szép fenyő melletti fa tövében, kövek közt. Fadarab.
5. N 47° 13,368' E 18° 10,666'
Láda, faodúban. Jelszóképzési sorrend:2,1,3,4,5
Az útvonal tracklogja letölthető innen.
Parkoló Bakonykuti játszóterénél található (a bolt és kocsma nem üzemel)!
A multi teljes átalakításon esett át: Jelenleg csak a WAP-os leírást és a fenti tracket használd, a részletes leírás szövege még átdolgozás alatt van (letöltéskor természetesen már az új koordinátákat kapod)! Köszönöm a türelmedet!!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Mivel a Sárréten elkerülő utat építenek, ezért a multi útvonalát átalakítottam. Olyan kört csináltam belőle, amely az egyik kedvenc Kelet-Bakonyi karikám. Igaz az 1-es pont pár km.-es környéke sárérzékeny, a vadászok terepjárói miatt, de sajnos más, montis alternatíva nincs a kör azon részén. Szóval egy Bakonykúti-Isztimér-Kisgyón-Hamuház-Hétházpuszta-Királyszállás-Lőtér-Bakonykúti túrával van dolgunk. Én imádom :) Ráadásul így most az MTB1-el és MTB2-vel egy nyolcast alkot a multi, akár 3 kerékpáros ládát begyűjthetünk egy közel sem teljesíthetetlen túrával. Kocsmát csak Isztiméren találunk, a főút menetirány szerinti bal oldalán.
Meghagyom az eredeti leírást is:
A GCMTB1 és GCMTB2 multi kedvező kritikái után, megjött a folytatás. Most jóval nagyobb fába vágjuk a fejszénket, 100 kilométer teljesítésére vállalkozunk. Legalábbis, ha egyben teljesítjük, a két szakaszra (GCMTB4) bontott távot.
Csőszpusztától Szápárig, az aszfaltra szavazók sebességrekordokat döntögethetnek. A merészebbek itt 60 km/h fölé is engedhetik a cajgát. Nekem 52.8 a rekordom, de fékeztem rendesen. Ezért lett a cím: gurulj velem. Mondjuk egy idő után rájöttem, hogy a terepes rész (a tracken mtb3terep) sokkal szebb és élvezetesebb. Az 50 km/h-t itt is megközelíthetjük.
Vagyis többször is válaszút elé foglak állítani, így mindenki szájíze szerint választhat egyes szakaszoknál.
Számottevő szintkülönbségek, aszfaltos szakaszokon vannak. Mindezek ellenére, nekem, átlagos fizikummal, 9-10 órára van szükségem a két multi együttes teljesítéséhez. Melegben ez a kedvenc útvonalam, a tracken fordítva haladva. Így szinte az összes emelkedő árnyékban és erdőben jön! Országúti kerékpárral az útvonal jelentős része járhatatlan. MTB !
A körútról track log készült, ami letölthető a leírás végén. A track log használata erősen ajánlott, az útvonal bonyolult és hosszú. A lépésről-lépésre leírás most el is marad, csupán a pontok környezetének leírására vállalkozok. Az érintett helyiségekről bővebb információkat, bármelyik keresőprogram segítségével, könnyedén találunk.
Részletes leírás
Mivel körtúrával van dolgunk, így bármely ponton beszállhatunk. Fehérvárról indulóknak, 1 kilométeren belüli, a Lidl áruház. Tágas, biztonságos parkírozója van. N 47° 12,265' E 18° 23,144' 107 m [GCMTB3+parkoló]
Nem kedvelem az emlékművek tábláit, virtuális pontként. Most viszont nem hagyhattam ki, mivel ez a buszbaleset az én környezetemben és korosztályommal történt. Annak idején fél órán belül a helyszínen voltam.
Ez az emlékmű az első pont. N 47° 17,711' E 18° 10,108' 307 m [GCMTB3-1]
Az évszám hasznunkra lesz a GCMTB4 utolsó pontjánál, jegyezzük fel. Most viszont a harmadik áldozat (élt 29 évet), vezetéknevének első két betűjére lesz szükségünk.
Kis forgalmú, hangulatos, külvárosi utakon haladunk tovább, pár kilométert, a 8-as főút, benzingőzös, bringaútja helyett. Hamar elérjük a Sárrét szélét. A magasabb részeken fog vezetni utunk, amit még a 2010-es belvíz is csak részben érintett. Dimbes-dombos részek, öreg fák, nádasok szegélyezik utunkat, váratlanul változatossá téve azt.
A második pont is egy öreg, odvas fában található. N 47° 18,017' E 18° 6,935' 230 m [GCMTB3-2]
Fémlemez, jól elrejtve, légy figyelmes. Mivel birkanyáj szokott itt legelészni, 1 kilométerrel tovább, helyeztem el alternatívot. A földút mellett nem lehet nem észrevenni a tájvédelmi körzet táblát. Az oszlopon, földközelben, fémlemez.
Csóron is a kisebb utcákat választjuk, itt egészen más az élet, mint a főúton. Csór és Inota között lesz ismerős szakasz annak, aki teljesítette a GCMTB2 multit. Haladhatunk ugyanazon az útvonalon, a track log azonban a temető mellett már felvisz. Ez keményebb, MTB-s rész, viszont hamar fenyőillat csapja meg az orrunkat. Árnyékosabb, hangulatosabb.
Ne hagyjuk ki az Inotai Készenléti Lakótelep kocsmáját. Kívül ronda, belül hangulatos. Vendéglátó egységet csak 30 km-el később találunk. N 47° 12,339' E 18° 12,212' 145 m [GCMTB3+Kocsma]
Elhaladunk az eldugott inotai horgásztó mellett is, majd pár kilométer kavicsút leküzdését követően, jön az igazi kihívás.
A legendás, Tési fennsíkra vezető út. Itt még a 'békebeli' autók is meg szoktak szenvedni. Közel 300 méter szintkülönbség.
Hamar letérünk róla, a panoráma és a harmadik pont kedvéért. Ez egyben a láda is, pluszos doboz formájában. Egy berobbantott bunker, levegőztetőcsöveinek egyikében, kővel takarva. N 47° 16,901' E 18° 4,990' 291 m [GCMTB3-3]
A sok eltűnés miatt kb. 2 méterre, egy fix kőre is felírtam a jelszórészletet, a bunker lejáratánál.
A legnagyobb dilemma itt fogad minket. Ha az eddig megtett nyomvonalon visszatérünk az aszfaltútra, akkor sima utunk lesz. A track log azonban terepen visz felfelé. Nem szeretek visszafelé haladni, a kihívásokat jobban kedvelem. Úgy 150 métert toltam is a bringát, de jó erőpróba volt. Az aszfaltútra felérve viszont már át is hidaltam a szintkülönbséget. Csőszpusztán, a szápári elágazó első háza mögött található a Bakonyi Barlangkutató Állomás. Sokat barlangásztam itt fiatalkoromban és még többet ittam-buliztam. Nyugodtan járjuk körbe az épületet, érdemes.
Pár méterre található a negyedik pont, filmes dobozban. N 47° 14,011' E 18° 7,131' 446 m [GCMTB3-4]
Alternatív: falu vége tábla tövében fémlemez.
Jön a nagy száguldás a Gaja patakig és egy kisebb lejtő Szápárig, de erről már beszéltem. Van közben emlékhely és egyéb látnivaló, de nem láttam még bringást, aki megállt volna. Ezt a száguldást vétek félbeszakítani:)
Az ínyenc mtb-sek, viszont inkább a falutábla után letérnek jobbra, a kék jelzésen. Itt egy rövid földút fogad bennünket, amiről hamar letérhetünk a pirosra. A jóleső erdei gurulás, kíváló minőségű utakon, egészen az uccsó pontig tart.
Ha mégis az aszfalt verziót választottuk: Szápárt csak érintjük, a terjedelmes Bakonycsernyén viszont végigtekerünk. Üzemelő éttermet csak a falu elején találunk (baloldalt), egy Pizzéria formájában. Egy gyros tállal szoktam magam itt feltölteni:)
Az ötödik pontot Kisgyón területén helyeztem el. N 47° 13,368' E 18° 10,666' 248 m [GCMTB3-5]
Egy feliratot keress egy dobozon. Necces rejtés, ezért az eggyel visszább lévő villanyoszlopon fémlapot találunk, földközelben, alternatívval.
Ha probléma támadna, csak bringás keresést fogadok el (fénykép), elvégre ez egy kerékpáros multi.
Egy szuper Videó, a multi csoportos tekeréséről, mentororom, Gextrem tollából.
Jó tekerést!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
-
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Igen, tudom, ez egy alapvetően bringás láda, de a mai gyalogtúrán annyira útbaestek, hogy még kitérő(ke)t sem kellett tenni a pontokért. Az Alba Regia-barlang felől érkeztünk, így a kiszáradt Úttörő-forrást is érintettük. Hamuháznál én egyszer már aludtam a házikó felső teraszán. Ennek emlékére ma is felmásztam, közben meg a Mikulás kiosztotta mindenkinek az ajándékait. Innen a Csikling-várhoz tettünk egy pinduri kitérőt, majd gyalogosan ereszkedtünk le a Tűzköves-árok felé Kisgyónba. Megnéztük az egykori bányászati központ hihetetlenül kevés maradványait, majd innen már aszfalton értünk le mai túránk végére, Kisgyónba. A mai túrán Brumi jött velünk.
2020.12.20. 14:40
Aranyvasárnapi csavargás 2+1
A mai napra tervezett túra második felében a Csörget-völgyben lévő multit (GCCRGT) jártuk végig, s ez után tettünk egy kis kitérőt a multi ezen pontjához. A völgyből kiérve igen sűrű köd fogadott, így az esetleges kilátás gondolatának is búcsút inthettünk. A széles, murvás úton egy különös módon meggallyazott fenyő jelentette az érdekességet. Az itteni pont könnyen meglett, így Macóval a kocsi felé vettük az irányt.
Megtaláltuk, de nem volt egyszerű. Az 1. pontot 2x kerestük fel, elsőre már szürkület volt, szóval vissza kellett menni. Világosban sem volt egyértelműbb, sokadikra jöttünk rá, mire gondolt a rejtő. A 2., 3. pont oké, viszont a 4. nem egyértelmű szintén, javasolnám, hogy a jelszó részlet felülvizsgálatát, az 5. pont szintén rendben.
Összességében nem voltunk elragadtatva az egésztől, szerintem a két tekerés (Bakonykútiból Fehérvárra és vissza), és a Velencei terepezés jobb volt.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.6.4]
A környéken lévő ládák megkeresése mellett ennek a multinak is levadásztuk a pontjait.
A második pontot 2018.04.01-én kerestük fel. Majd az átalakítás miatt újra felkutattuk az első, harmadik és negyedik pont megkeresése mellett 2020.07.18-án. Az utolsó ponton lévő ládát ma találtuk meg.
Az első jelszórészlettel akadt egy kis gondunk. Nem megfelelő számú szemet számoltunk a fán, de a többi részlet ismeretében ezt jól kiokoskodtuk. :)
A harmadik, negyedik és ötödik ponton lévő rejtések nagyon ötletesek.
Ma a 3. és 4. pontok között sétáltunk egy jót. Mindkét rejtés nagyon tetszett. Kár lenne a gyalogosakat megfosztani ettől az élménytől. :-) Ragyogó idő volt 0-9°C között.
A Burok-völgyben indultunk. Ez a 5. alkalom, hogy ott járunk, de az első, hogy decemberben. Majd befordultunk a Bükkös-árokba, ami kezdetben nehezebben volt járható, mint a Burok-völgy, de később "kitisztult". A Csikling várnál megkerestük az ötletesen elhelyezett 3. pontot, majd újból ellátogattunk a víznyelőkhöz, majd a makadám úton mentünk vissza, útba ejtve a Nagy-Magyarország parkot, amit eddig még soha sem láttunk. A 4. pont környezete nagyon tetszett, jó kilátásunk is volt, de itt már feltámadt a szél. Az itt elhelyezett fiola bekerült a legjobb ládák mappámba. Köszönjük.
2*2 lábbal.
Isztiméren parkoltunk és a 1. és 2. pontot kerestük meg, illetve a csigakövületet (ammonitest) harmadszor :-) a , , majd sorrendben. Trevben volt a 3. pont is de kezdetben (délelőtt) gyönyörű tájban volt részünk és jól járható utakban, kb. 1/2 1-kor rohamos olvadás kezdődött, ami jégdara hullást eredményezett és elvetettük a továbbhaladást. A pl. nem lehetett haladni, mert a jeges-vizes belógó ágak néhány lépés után eláztatták a ruhánkat, így visszatértünk a Az ammonites pihenőjében megettük a szendvicsünket, majd a már jó ismert -en mentünk vissza az autóhoz. Jó kör volt. 19,7 km. 560 méter szintemelkedéssel. Az 5. ponthoz átautóztunk, hogy felmérjük a területet, a következő kiránduláshoz, de éppen a holnapi Mikulás kupához készülődtek, így elég rumlis volt az egész terület.
Folytatjuk....
A 2. pont felé menet egyszer csak egy sorompót találtunk, rajta "MAGÁNTERÜLET" tábla, majd egy hatalmas munkagép jött szembe, amiről két ember sózta a turista utat. Nem akartam hinni a szememnek. Szóba elegyedtünk és kiderült, hogy "újgazdag" János megvette a területet, és mindjárt le is zárta, és hogy kényelmesen fel tudjanak autózni az épülő házhoz fel is szórják környezetbarát sóval.
(a csere GPS első útja. Működik!)
Ismét egy remek útvonalat kaptunk. Egyedül az első pont előtt volt kicsit sok az aljnövényzet, de az út többi része remekül járható. Várpalotától indultunk, így a végén már csak gurulás maradt, ami a kövek miatt nem volt pihentető. Gyönyörű őszi színek voltak.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
50 km, 700 m szint, nekem nehéz volt, ráadásul több dolog is próbára tett: derékig érő fűben biciklizni, 1 m drót feltekeredett a hátsó kerekemre (fél óra volt leszedni), meleg, Isztimér Bakony ABC ebéd, a második pontot nem találtam meg (köszönöm a rejtő segítségét).
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Eddig a sorozatból az MTB 1, MTB 2,
MTB 5 volt meg, de ez a láda viszi a pálmát!!!
Nagyon jó, ötletes rejtések, szép tájak, jó utak!
A 2. pontnál nincs meg a láda, ezért, köszönöm a rejtő segítségét.
Igazából nem most találtam meg a multit, de most segített Griffs értelmezni nekem a jelszó részleteket egy bringás szemszögéből. Így már a logolás is ment.
A pontokat gyalog kerestem fel az elmúlt 7 év során, szerintem mindegyiket minimum kétszer, de biztos volt olyan is, amit még ennél többször is. Közben a jelszót elvesztettem, megváltozott, tehát eltartott egy darabig, de most megvan Fejér megye utolsó ládája is.
Ma bringával GCMTB3 és GCMTB4 teljesítés elején mozgattam GCKEKL ládát.
Összesen 92 km-t 865 méter szinttel mentem.
+ 1 kullancs
A bakonycsernyei kis kocsmától indultam. Az ajánlott út nagy részét igen jól ismerem már. Kedvencem a 2-es és 3-as pont környéke. A 4. pont után a gurulás igen jó volt, bár a kövek kicsit elvettek a suhanásból. Félek, hogy rosszkor kapcsoltam be/ki a GoPro-t, így az a rész nem lesz meg. Az 5. pont és környéke nekem nem jön be. Innen, a multi teljesítése után az Inota-Csór vonalat céloztam meg. Egész jó kis útvonalat találtam. Az aszfaltra kiérve Székesfehérvárig, azaz GCMTB4 első pontjáig meg sem álltam.
Megvan!
Két nappal ezelőtt letekertem a GCMTB4-et, mára pedig bevállaltam ezt a multit. A tracket nézegetve, mert a leírást sajnos nem érdemes olvasgatni (remélem Zoli barátom előbb-utóbb rászánja magát, és azt is aktualizálja, bár tudom, hogy a Griffek télen sem szállnak le a bringáról, de hátha....) szóval a tracken gyanús volt, hogy a multi neve nem teljesen fedi a valóságot, illetve lesz egy kis gurulás is, de a ravasz rejtő a szinteket sem hagyja ki.
A kocsit Bakonykútiban hagytam a bezárt kocsma előtt, majd Guttamásin keresztül feltekertem Isztimérre. Isztimérről tovább felfelé a jelzésen. Sajnos az erdőhöz érve az út eléggé besűrűsödött, itt nem is tekertem, nem akartam defektet kapni, csak toltam az első pontig. Innentől kicsit jobb lett, legurultam a felé, de nem tértem rá, hanem eltekertem a közeli GCKEM-hez. Onnan visszafelé láttam a gps-en egy földutat az erdő szélén, gondoltam majd ezen eltekerek a kékig, Elsőre jónak tűnt, de később sajnos az út a semmibe veszett, így közel 300 méter bozótharc várt rám és a bringámra. Nem volt egyszerű, de kiverekedtem magam. A nagyon jó volt, pár napja dózerolták le az utat, jó volt gurulni rajta. Mivel a kék ezen részét jól ismerem, így gondoltam, hogy inkább a jelzésen gurulok le Kisgyónba. Sajnos ez kb 400 méterig bringázható, utána eltűnt a dzsindzsában. Viszaküzdöttem magam a kékre, és azon száguldottam be Kisgyónba. Szomorú látvány most a Természetbarát telep, kihalt minden, felverte a gaz, nem tűnik úgy, mintha lenne gazdája a kulcsosházaknak. Innen hosszú megfeszített pedáltaposás jött a Hamuházig ahonnan kellemes út vezetett Hétházpusztáig. Itt sem jártam még soha, nem számoltam meg a házakat, de elhittem, hogy csak hét darab van. Elkerekeztem Királyszállás mellett, majd az úton átkelve tettem egy kis kitérőt a GCCRGT ládához. Innen visszatértem a track-re, megkerestem a 4. pontot, megcsodáltam a távolban a Balatont, majd leszáguldottam Várpalota felé az aszfalton. Az utolsó pont felé vezető köves út nem esett túl jól. Logolás után már nem volt messze Bakonykúti.
A rejtések a szokásos Griffs színvonal, ötletesek, egyediek.
Nagyon tetszett ez a multi, talán ez a legjobb a sorozatból, köszi Zoli!