Elhelyezés időpontja: 2009.01.08 14:15
Megjelenés időpontja: 2009.01.09 00:03
Utolsó lényeges változás: 2017.09.29 08:57
Utolsó változás: 2018.08.23 21:21
Rejtés típusa: Multi geoláda (3H+3V)
Elrejtők: Ferencz család
Felhasználó: Ferencz család Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Megtalálások száma: 63 + 4 sikertelen + 25 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.1 megtalálás hetente
6 állomásos multi Aquila János freskói nyomán az osztrák-szlovén-magyar hármashatár vidékén.
1. állomás: Velemér (H) hagyományos láda egy korhadt, derékba tört fa tövében.
2. állomás: Bántornya (SL) virtuális pont, a templom melletti épület házszáma. ( a felső)
3. állomás: Mártonhely (SL) virtuális pont, a gólyafészkes ház templom felé néző frontján hány ablak van.
4. állomás: Nagytótfa (Tótlak) (SL) hagyományos láda (8 x 8, füles) egy fa talajszinti odújában.
5. állomás: Bad Radkersburg (A) virtuális pont, a Pistorhaus belső udvarán az emeleti folyosón hány beépítetlen boltív van.
6. állomás: Fürstenfeld (A) szokásos, félliteres, 4 füles doboz soktörzsű bokor ölelésében.
A teljes jelszó a részletek fenti sorrendben egymás után szóköz nélkül.
(6betű+1számjegy+1számjegy+5betű+1számjegy+8betű)
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Egy kirándulásra hívunk Benneteket, amelyben felkeressük azt a hat helyszínt, ahol Aquila János 14. századi freskói a mai napig megmaradtak. Fantasztikus élmény végigjárni ezeket a helyeket, felemelő. Nem csak egy-egy templombelső hat rád, hanem az összességük, ahogy egymás után felkeresed őket, megérinti az embert. És mindössze ennyi van belőlük, itt, a magyar-vend-stájer határvidéken, a Velemér, Radkersburg, Fürstenfeld által képzett háromszög területén. Ne vegye el a kedveteket a távolság, ez egy nagyon szép autós túra, ami gyönyörű tájakon vezet, a szlovén dombvidéken, az Őrségben, és Ausztria délkeleti csücskében, sok határátlépéssel. Mi a 2008-2009-es szilveszteri vendégeinkkel jártuk végig, Mátéval, Ritával, Mamóval, Andrással és Marival, és mindnyájunkat elvarázsoltak a közösen látottak.
Gondoljatok bele, ezek a freskók több, mint 600 évesek. Jó hatszáz év múlva vajon ki milyen értéket talál majd napjainkból?
A multi első állomása a veleméri Árpád kori templom. N 46° 43,935' E 16° 22,428' 219 m [GCAQU-1]
Itt kérhetitek el a templom kulcsát: N 46° 43,336' E 16° 22,333' 231 m [GCAQU+kulcs Velemér ], Velemér Fő út 54., Ica néni elérhetősége: 30/448-9276. Nézzétek meg a csodás freskókat, majd egy kis sétával juttok a ládához, ami egy korhadt, derékba tört fa tövében bújt el. Benne van az első jelszórészlet.
Egyedül itt kell fizetni a képek megnézéséért, de érdemes, itt vannak a freskók a legjobb állapotban, és itt maradt meg belőlük a legtöbb. Feltétlen hallgassátok meg Ica néni előadását a templomról! A belépőjegy 2009-ben 300.- Ft felnőtteknek, 150.- Ft gyerekeknek. Látogatható 9-15 óráig.
Itt van egy geoláda is:GCVLMR
A második állomás a Bántornya (Turnisce) temploma. N 46° 37,097' E 16° 19,227' 172 m [GCAQU-2] A templomtorony alatt nyíló bejáraton juttok a régi templomba az Aquila freskókhoz. A jelszórészlet itt egy számjegy, a templom mellett levő épület (a Kultúrház, a templom bejáratával szembenállva balra) házszáma (Turnisce ?.).
A harmadik állomás Mártonhely (Martjanci) temploma. N 46° 41,107' E 16° 11,520' 199 m [GCAQU-3] Nézzétek itt is meg a freskókat, keressétek meg az önarcképet, majd számoljatok a jelszórészlethez, a gólyafészkes ház (Martjanci 36.) templom felé eső frontján hány ablak van.
Az ötödik állomás Bad Radkersburgban (Regede) Pistorhaus-Pásztorház (Hautplatz 30.) N 46° 41,243' E 15° 59,340' 208 m [GCAQU-5] A freskókat tartalmazó pince kulcsát itt is el kell kérni, a Hautplatz 14-ben levő I-büron, N 46° 41,247' E 15° 59,261' 212 m [GCAQU+kulcs Pistorhaus ] nyitvatartása: ápr-okt. H-P:9-18 óra, Szomb: 10-15 óra, nov-márc: H-P:9-17 óra, Szomb:10-12 óra. Kulcsot és zseblámpát(!) is kaptunk.
Az itteni képek különlegessége, hogy világi témájúak. Jelszórészlet egy szám, ami nappal a nyitvatartáson túl is begyűjthető: az udvaron az emeleti folyosó beépítetlen boltíveinek száma.
A hatodik pont felé útbaejthetitek a GCGRAD és a GCVASD ládákat.
És az utolsó templom a fürstenfeldi (Fölöstöm) Ágoston-rendi szerzetesek temploma. N 47° 3,042' E 16° 4,420' 273 m [GCAQU-6] Itt kérhetitek el a templom kulcsát hétköznap délelött : N 47° 3,078' E 16° 4,465' 279 m [GCAQU+kulcs Fürstenfeld] (Augustinerplatz 8. Gemeinde). Az utolsó jelszórészlet egy hagyományos láda egy soktörzsű bokor közepében. Itt alternatív jelszót is elhelyeztünk, ha a láda eltűnne, a templom észak-nyugati ereszcsatornáján szemmagasságban.
Aquila János (Johannes Aquila) freskófestő
az ausztriai Radkersburgban született a 14. században. Élete során főként a korabeli Vas és Zala megye területére eső településeken alkotott. A magyarországi művészet történetében az egyik első mester, akinek nem csak művei, de neve is fennmaradt. Nevét, amely valószínűleg védőszentjére, Evangélista Szent Jánosra utal (attribútuma a sas - aquila), valamint származási helyét (Radkersburg, Ausztria) öt templom falfestményeinek feliratai őrizték meg számunkra. Legkorábbi szignált munkája a veleméri templom kifestése 1378-ból, ezt követik a bántornyai 1383/1389-es falképek, a nagytótfai freskók az 1300-as évek végéből, a mártonhelyi falképek 1392-ből, majd a fürstenfeldi ágostonrendi templom díszítése, amely 1400 körülre datálható. A szignált emlékeken kívül ide sorolhatóak még a radkersburgi ún. Pistorhaus 14. század végi, stilárisan a bántornyai falképekkel kapcsolatba hozott lovagi jelenetei is. A nevét megörökítő feliratokon kívül a művész öntudatáról tanúskodnak veleméri és mártonhelyi önarcképei. Ezekből látszik, hogy bár Radkersburgban született, külső megjelenése magyar volt.
Velemér Szentháromság-templom:
Feltehetően 1377-1378 között épült. Kialakításában, tervezésében kiemelkedő szerepe van a templomba belépő fénynek, mely az egyes díszítőelemeket célzottan világítja meg az év adott szakaszának megfelelően. Freskói: A szentély alsó síkjában jobb és bal oldalon Gábriel arkangyal illetve Szűz Mária képe látható. A két alak közé ékelődő hosszúkás ablak bélletét növényi inda és 9 vörös színű virág-motívum díszíti, mely jelentésében az emberi fogantatástól a születésig tartó 9 hónap szimbolikája. Az ablaknyílás felett Krisztus-arc látható, mely valószínűleg eredetileg csukott szemmel ábrázolta Krisztust (Veronika-kendő motívum). A szentély csúcsíves záródású ablaktalan mennyezetrészeibe a négy evangélista jelképes ábrázolásai kerültek: Lukács (bikafejű emberalakban), János (sas alakjában), Márk (szárnyas oroszlánként), Máté (szárnyas ifjú alakjában). A szentély alsó részének déli falán Szt. Mihály Arkangyal alakja áll, jobbjában kardot tartva, szárnyai befelé hajlanak. A hajó oldala felőli boltívcsúcs felett Krisztus, mint Pantokrátor, a világ ítésze ül, jobbján az üdvözültek, balján a kárhozott lelkek csoportja. Ezek alatt, az ív egy-egy lábánál a keresztre feszítés Golgota-ábrázolását, illetve egy Szt.-Anna harmadmagával kompozíciót láthatunk. A hajó bejárat felőli oldalán: balról a bűnösöket palástjával oltalmába Szűz Mária, felette Szt. Márton, a kapu felett a fiait vérével tápláló pelikán. A bejárat jobb oldalán feltehetőleg Szt. György alakja, illetve egy ókori városkép (feltehetőleg a Mennyei Jeruzsálem) szerepel. A hajó legjobb állapotban fennmaradt freskórésze az északi oldalon látható képsorozat, melynek fő motívuma a három királyok gyermek Jézushoz történő vonulása, mely egy vadászjelenetből bontakozik ki. A jelenetet követően keleti irányba haladva Szt. László király alabárdos, és az elszegényedett szüzeket pénzzel támogató Miklós püspök alakja bontakozik ki.
Bántornya Szűz Mária Mennybemenetele templom:
A templom a falu fő utcáján található, kívülről jó állapotú, a freskók viszont erősen restaurálásra szorulnak. A templom üres, vallási célra a közvetlen szomszédságában épült újabb, barokk berendezésű templomot használják, melyet egy oldalajtó köt közvetlenül össze az Aquila János által kifestett eredetileg román kori templommal. A freskórend itt lazább programot követ. Velemérhez hasonlóan itt is megjelenik a bűnösök számára menedéket biztosító Köpenyes Madonna jelenete, melynek kialakítása a hajó eredeti sík zárására is utal. Az északi falon egy utolsó ítélet, Szt. Anna harmadmagával, Katalin-legenda, Borbála-legenda és Zsuzsanna-történet volt látható. Még az északi falon, de a diadalív ciklusához tartozóan látható Szt. Ferenc stigmatizációja. A déli oldalon mártírjelenetek: Péter keresztre feszítése, Szt. Lőrinc vértanúsága. A diadalív két oldalán fülkébe helyezve Szt. Miklós és Szt. Péter alakja áll. A déli oldal alsó sávjában ismét egy valamikori vadászjelenet illetve Madonna-ábrázolás lehetett. A Szt. László legenda - az északi falon - itt is központi elem, valószínűsíthetően a királyi hatalmat is hivatott hangsúlyozni. Az apszisban a gótikus ablak felett a Veleméri templom diadalívén látható Krisztushoz hasonló Pantokrátor ábrázolás látható elhegyesedő körbe foglalva, melyet négy angyal emel az Égbe. Több donátor címere is felfedezhető.
Mártonhely Szent Márton templom:
A templom szabadon álló, egyhajós építmény, melyhez nyugati oldalról torony csatlakozik benne a legszebb a freskókkal díszített gótikus szentély. A freskók feliratán olvasható latinul: "Az 1392. esztendőben építtetett ez a templom azoknak a szenteknek a tiszteletére, akiknek ereklyéi itt vannak, tudni illő, hogy Erasmus plébános idejében a radkerspurgai származású Aquila János keze által". Mártonhelyen a freskók elhelyezése szigorúbb rendet, szinte kidolgozott programot követ. Az ábrázolások határozottabban a vallásos áhítat szolgálatában álltak, kevésbé narratív jellegűek. Megfigyelhető a korábban már ismert témák újbóli megjelenése: angyalkórus, apostolciklus, a diadalíven Remete Szt. Pál és Szt. György jelenete. A szentély boltozatában az evangélisták szimbolikus ábrázolásai kapnak helyet (sas, szárnyas oroszlán, szárnyas ifjú, bika), melyeket a boltsüvegek páros angyalábrázolásai fognak közre írásszalaggal a kezükben. A Márton legenda az egyedüli narratív stílusú kompozíció. A szentély északi falán a koldussal ábrázolják, míg a déli falon halottakat támaszt fel, illetve saját halálának képe. Alakja az ablakok ornamentikája által határolt ablakközben is megjelenik, akárcsak Szt. Miklós alakja. A szentélyzáradék keleti és délkeleti falán - szokatlanul - női szentek kaptak helyet, de Szt. Erazmus ábrázolása sem tekinthető szokványosnak. Aquila önarcképe itt már egészalakos figuraként jelenik meg a szentélyzáradék délkeleti szegletében az ablak felső vonalában, lábánál a Bánffy főnemesi család, a donátor címere. A sekrestyeajtó timpanonjában Szt. Mihály arkangyal klasszikus ábrázolása, kezében mérleggel.
Nagytótfa (Tótlak) körtemplom:
Selo körtemploma még a 13. században épült román stílusban, tetőzetét fa zsindelykupola fedi, melyből egy alacsony toronycsúcs emelkedik. Korához képest a rotunda kiváló állapotú. Fazsindelyét csodálatosan 2008-ban újították fel. Belül a falakat boltíves ülőfülkék tagolják. A falakon megjelenő freskók a 14. század végéről valók, Aquila János alkotásai : körben Krisztus szenvedéstörténete látható, valamint a boltíves mélyedésekben szentek alakjai jelennek meg. A kupolában elhelyezkedő ellipszis alakzatban szintén Krisztust fogja közre a négy evangélista allegorikus jelképe: egy sas (János), egy szárnyas bika (Lukács), egy szárnyas oroszlán (Márk) és egy szárnyas ifjú (Máté) alakja. Az ellipszisben meglepő, szinte egyedülálló ábrázolás: Isten alakja - akit a Hold és a Nap fog közre - kezében tartja a keresztre feszített fiát.
Bad Radkersburg Pistorhaus:
Aquila Martjanciban festett felirata szerint ebből a városból származott. A plébániatemplomként funkcionáló Pistorhaus freskói 1405-ben készülhettek. A Pistorhaus 1951-ben került felfedezésre a Hauptplatz 30 ház belső udvarából nyíló pincelejárat föld alatti folytatásaként. Freskói a mai Ausztria területén található legrégibb freskók, az első világi témájú ábrázolások (középkori város ostroma, vadászjelenet, lovagi torna, bekerített kert). A föld alatti építmény négyzetes, zárása dongaboltozatos. Ábrázolások csak az északi és a déli fal ívmezőiben maradtak meg, illetve az akantuszleveles ornamentika. Az északi fal lunettájában két réteg van egymásra festve: az alsó egy várat ábrázol, melytől balra sisakos alakok feje látszik, alsó részüket eltakarja a felső réteg vadászatjelenete. A felső réteghez tartozik még a vártól jobbra látható kert jelenet. A lunetta alatti falrészen csak töredékekben látható egy Pyramus-Thisbe történet. A déli fal lunettájában egy város látható, melynek előterében egy mozgalmas csatajelenet kapott helyet. A lépcsőnél már ismerős motívumok köszöntik a látogatót: templommodellt tartó figura és írásszalagok.
Fürstenfeld Ágoston-rendi templom:
A templomot Ágoston-rendi szerzetesek számára emelték 1362-1368 között. A szentségfülke 1978-as feltárásakor (csak 30 éve!) egy felirat került elő Aquila nevével. A szentélyben az ablakzóna alatt párosával medaillonok találhatók az apostolok és próféták portréival, félalakjaival. Az ótestamentumi próféták és királyok(Iheremias, David) megjelennek széles trónokon ülve; neveikről írásszalagjuk tanúskodik. Ezen alakok fejéből nőnek ki a boltozat bordái, melynek megfelelően az alakok fejeit is kiemelte az alkotó a festmény síkjából plasztikává. A fejek ma már nem láthatók, valószínűsíthető, hogy a barokk átépítés idejében verték le őket. A későbbiek során kerültek megfestésre a Jeremiás alatti falfelületre a Veronika kendőjével és a Dániel az oroszlánbarlangban jelenetek. 1503-ban és 1685-ben is súlyos tűzvész pusztított a kolostor és a templom területén, melyet követően átépítették a templomot késő-barokk stílusban. Ekkor került kialakításra a mai kőkapuzat, majd a 18. században nyerte el a templom a mai formáját: a belső kialakítás (szószék, padok, stb.) intarziás, faragott berendezései is ekkor készültek.
Forrás: internet
Ládatörténet
2017.8.11 A láda régóta beteg, a rejtőknek nincs érkezésük a javítására. Aki menne keresni és van kedve javítani, az írjon egy mailt nekem, megírom a jelszót és örülnénk a gyógyításnak. Szabályaink szerint a láda már adoptálható, de ezzel csak a végső esetben élnénk, mert nagyon egyedi, a Ferenc család sok erőfeszítését igénylő multiról van szó. [Admin(Fazék)]
2017.9. 29. Liberty, emiGrant és Párduc50 játékostársaink javították a multit. Az 1., 4. és 6. ponton új ládát raktak ki, a 4. és 6. pontok koordinátája is változott. Köszönjük a javítást, a leírást aktualizáltam. [Admin(Fazék)]
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Strombus mindent leírt. Csodás, visszatérésre érdemes helyek.
Nagy kár, hogy a rejtő elvesztette a játék iránti érdeklődését. Az lenne a tisztességes, ha bedobná ládáit a "közösbe".
Csodálatos tehetségű művész csoda, hogy megőrződött festményeit ismerhettem meg ennek a nagyon szép tematikájú multinak köszönhetően. Kár, hogy a rejtések szinvonala kisérletet sem tesz arra, hogy a helyszinekhez méltó legyen.
Veleméren tavaly márciusban jártunk. Sajnos a templomot zárva találtuk. Csak most tudom, mit veszítettem.
A 2-5 pontokat augusztus 28-án kerestük fel, a Mangartra menet. Ámulatba ejtett mindegyik helyszín.
Bántornyán (Turniščén) nagyon érdekes a két egymás melletti templom és hogy szabadon járhat-kelhet bennük az ember.
Mártonhelyen (Martjanci) teljes szépségükben pompáznak a freskók.
Nagytótlak (Selo): ide sajos nem jutottunk be, így csak a bájos körtemplomban gyönyörködtünk. Jó lenne egyszer visszatérni.
Bad Radkersburg: ez vicces volt, mert ahol leparkoltunk, egy érdekes régi házat láttunk és nagy bőszen elkezdtük keresni rajta a beépítetlen boltíveket. De hiába jártuk alaposan körbe, sőt még kérdezősködtünk is, nemhogy beépítetlen boltívet, még emeleti folyosót sem találtunk. Akkor végre ránéztünk a GPS-re és kiderült, hogy vagy 150 m-rel arrébb van a dolgunk. Hamar meg is lett a ház, a kapuján épp kijött valaki, így bekéredzkedtünk. Beengedtek. Hurrá, megvannak az ívek! És a látnivaló? Nincs nyitva az oda vezető ajtó. :-( Akkor eszünkbe jutott, mit írt a rejtő. Irány az idegenforgalmi hivatal, ahol valóban egyből, minden irat vagy pénz kérése nélkül kaptunk kulcsot is, zseblámpát is. Vissza a néhány méterre lévő öreg ház szép fakapujához. De most épp nem jött ki rajra senki és nem nyitja a kulcs. Hogy megyünk be? Talán nyomjuk le a kilincset! És lám, nyilik! Aztán a pince is, a kulccsal. Érdekesek a képek, de az itteni élményhez legalább annyit hozzátett az ügyetlenkedésünk, a helyszín és a szép kis városka, mint amennyit a képek.
A 6. pont, Fürstenfeld akkor nagyobb kiesett az utunkból, így "eltettük későbbre". Nem gondoltam, hogy nagyszerű szlovéniai hosszú hétvégénk után hamarosan egy újabb ellenállhatatlan program csábít errefelé, de kitkat0123 váratlan invitálásának köszönhetően ezt a hetet a Dolomitokban töltöttem, hazafelé pedig Fürstenfelden át jöttünk. Szombat lévén a templomot nyitva találtuk. Míg én a freskókban gyönyörködtem, a többiek megkeresték a ládát, ami jó mélyen elbújt egy mogyoróbokor tövében. A keresést a sok avar és a pontatlan koordináták nehezítették. Ez helyesebbnek tűnik: N 47° 03,046' E 16° 04,423'.
A fölöstömi helyszínt két nappal korábban kerestük, mint a többit, de sajnos az nem lett meg. Sem a láda a bokorban, sem a pótjelszó. Ezért köszönjük a rejtő segítségét! Nem az összesbe, de több templomba be is mentünk, szépek voltak mind!
A megközelítést néha nehezítette, hogy egy-egy falvakat összekötő utacska a térképemen rendes útnak volt jelölve, a valóságban kővel felszórt, autóval nehezen járható út volt, ezért kerülni kellett, vagy egy-egy másik út nem volt kitáblázva, és ezért kerültünk, és csak a másik végén láttuk kiírva, hogy ez lett volna az. Ami még érdekes volt, az a sok hasonló, de mégsem egyforma kápolnácska a Regedét délről megközelítő főúton, minden faluban egy-egy.
Az első pont megvan (jó sokáig kerestük mire meglett, a GPS ide-oda dobált minket, de nem adtuk fel és a gombák is segítettek), a többi még vár ránk...
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést. Az első pontot már nagyon rég megtaláltam, sőt már többször is. Most a napot a többi pont felkutatására szántuk. Voltunk Veleméren is, ez az egy volt zárva, pedig kisebb tömeg volt kíváncsi a templomra.
Ezt a ládát komoly munka volt így összerakni, köszönet a rejtőknek!
Két ponton akadt nehézségünk, és ez legyen egyben építő jellegű kritika.
A második ponton a g.hu-s leírás nem egyértelmú. Egyszer egy házszámot ír megfejtésnek, másszor pedig "szomszéd házon a kezdőbetűk" a megfejtés. Sikerült is rossz számot felírnunk, de kis szerencsével megoldottuk.
A hatodik pontnál a telefonos leírásban nem láttuk az alternatívot, így megkerestük a ládát. Ez elég ciki volt! Fényes nappal egy osztrák kisvárosban egy nyugdíjas csapat mellett egy középkorú fickó csörtet elegánsan a bokorba... gondoljon mindenki amire akar! :-))
Úgy gondoljuk, hogy ez az utolsó pont már nagyon kiesik a láda többi pontjától, a sort be is lehetne fejezni Kerékerősítővárban.
Megtaláltam! Gabival közös ládázás fercsipeter és Webber társaságában. Osztrák - szlovén - olasz geocaching körút során kerestük fel a pontokat. A péntek késő délutánt és estét, illetve a szombat délelőttöt fordítottuk ezen multi levadászására. A freskók iránt nem érdeklődünk, de a ládavadászat és a helyszínek tetszettek.
Külön öröm, hogy több ponton is hagyományos láda volt, bár a 6. ponton nem találtuk meg, így ott alternatív jelszót használtunk. A virtuális rejtések kevésbé jöttek be.
Tavaly októberben kezdtük, de háromszori nekifutással sikerült teljesíteni.
Közben útba ejtettük a GCGRAD-ot és a GCVASD-ot is. Gratulálunk a rejtőknek!
Minden várakozásunkat felülmúlta! Tavaly kezdtük, de nem is siettünk a befejezéssel.
A hozzánk legközelebb álló, a veleméri templom maradt. Talán azért, mert ezt már nagyon régóta ismerjük. Azt viszont még szeretném tudni ennek kapcsán, hogy a festő szabadon választotta-e, vagy a "tanácsadók" mondták meg mit-hova kell festeni. Hatalmas tudást igényelt ezen lenyűgöző mű megalkotása.
Köszönjük, hogy megmutattátok!
( A 4. jelszó részletért köszönet a rejtőknek.)
Nagy kiváltság volt ezt a fantasztikus nemzetközi multit megjavítani Liberty és Párduc50 társaságában. Csodás helyekre visz el és bár nem mindenütt tudtunk bemenni, láttunk szép freskókat, tüneményes épületeket és csodás tájakat. Köszi a rejtést!
30/5. Barangolás a nyugat-magyarországi határvidék és Ausztria gyönyörű tájain.
Még itthon elhatároztuk, hogy útba ejtjük a láda pontjait, és ahol beteg, ott gyógyítunk :) Fazékkal egyeztetve, pótoltuk a hiányzó három ládát.
Egy időutazásban volt részünk a szebbnél szebb helyek felkeresésével, megcsodáltuk a még épségben látható freskókat. Élmény volt. Köszönet a rejtésért és a helyszínek bemutatásáért.