Elhelyezés időpontja: 2021.02.20 12:42
Megjelenés időpontja: 2002.04.25 16:00
Utolsó lényeges változás: 2021.02.20 17:19
Utolsó változás: 2021.02.25 13:55
Rejtés típusa: Mozgó geoláda
Elrejtők: Attolico
Felhasználó: V_Gabor Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
További infók: http://www.kektura.hu
Megtalálások száma: 1246 + 20 sikertelen + 129 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.3 megtalálás hetente
[ kötelező vinni | 2 hét | min 1 km | max 5 km | gyalog, biciklivel ]
A láda ezúttal újra nyugatról keletre halad! A láda nagyon nagy (kb. 30x20x15 cm), erre készülj (bringa esetén pl. hátizsák). Követ ne rakj rá, köszi! A zacskó a továbbitelhez van benne, ne azzal rejtsd el! Megköszönjük, ha tisztán tartod a doboz belsejét! Ne felejts el pecsételni a ládában található OKT füzetbe (festékpárna legyen nálad)!
Figyelem!
Tekintettel a koronavírus miatti fertőzésveszélyre, nem javaslom a mozgó ládák keresését!
Ha mégis megkeresed a ládát, akkor kérlek, hogy fertőtlenísd le a ládát!
Inkább maradj otthon, a geoládák megvárnak!
A következő bélyegzőhely: Mátraszentistván.
Megtekintheted a láda eddigi állomásait és a bélyegző helyeket interaktív térképen. Automatikusan frissül, ha hibát találsz, kérlek jelezd emailben (régi pontok rekonstruálása folyamatban)!
A Fair Play jegyében ne használjátok egyszerű pontgyűjtés céljára a ládát! Ha megtaláltátok, vigyétek is előrébb LEGALÁBB 1000 métert! A láda nem siet, így 5 km-nél se legyen több a táv (településeken átviheted, ha rizikós ott rejteni a nagy ládát). Ne vidd haza; kötelező továbbvinni (ellenkező esetben megtaláltam logod érvénytelenítve lesz); akár csoportosan is megtalálható.
Természetvédelmi területen csak a jelzett turistautak mellé, azoktól legfeljebb 10 méteres távolságra lehet ládát rejteni. Szerencsére ez automatikusan teljesül a GCKEKL esetében, hiszen az OKT-t járja végig :).
Ez egy mozgó láda, amelynek célja, hogy végigjárja az Országos Kéktúra útvonalát, az ország egyik végétől a másikig. Az Országos Kéktúra majdnem 1100 km hosszan húzódik a Hollóháza és a Kőszeg feletti Írottkő között. A láda 2002. április és 2007. január között Írottkőről eljutott Hollóházára. Onnan 2008-ban visszaindult, és 2014. novemberében visszajutott az Írottkőre. Most ismét nyugatról keletre halad.
Kérjük, hogy a láda megtalálója vigye arrébb a ládát a Kéktúra útvonalán - gyalog vagy biciklivel - és ismét rejtse el. Ennek a ládának változó jelszava van, amit minden rejtő újonnan talál ki!
Hagyj egy "bocsi cetlit", hogy az utánad érkező ládászok ne keressék feleslegesen (ha fogyóban van, kérlek pótold)! A cetlire írd rá az időpontot és neved (esetleg telefonszámodat is)!
Miután megtaláltad a ládát, keresd meg az aktuális jelszót. Adj meg egy új jelszót. Az új koordinátákat, magasságot, az új jelszót mielőbb regisztráld a honlapon. Ha ez nehézségbe ütközik, küldj egy e-mailt vagy SMS-t!
Fontos, hogy az új koordináták és a rejtekhely leírása minél előbb jelenjen meg a honlapon, mert az elmozdított láda sokakat megkavarhat. Lyukra fut, aki az átmeneti időben keresi!
Kérjük a rejtési koordinátákat mindenképp másoljátok be a hozzászólásokba is, hogy egy szép állomás-térképet készíthessünk!
FIGYELEM! Ezt a ládát többször is meg lehet találni.
Szigorítások a mozgó-láda megtalálásaira nézve:
1. ugyanaz a megtaláló nem találhatja meg kétszer egymás után a ládát,
2. ugyanaz a megtaláló nem találhatja meg 2 héten belül kétszer a ládát.
3. A Fair Play jegyében ne használjátok egyszerű pontgyűjtés céljára a ládát! Ha megtaláltátok, vigyétek is előrébb, - gyalog vagy biciklivel - legalább 1000 métert, maximum 5 km-t (ha belterületen rizikós a rejtés, akkor vidd kicsit tovább)!
2019.03.18 - pancserzso (és pancserzoli) átadja V_Gabor-nak a mozgót, köszönjük a sok-sok évnyi gondoskodást!
2019.03.21 - a piros szöveg változott, kiegészítettem a rövid leírást a következő bélyegzőhely felhívással és segédpontot is kapott; Országos Kékkör mozgó ládáinak linkjei bekerültek + ládatörténet
2019.07.09 - térképre került a láda eddigi útjának rekonstruált része, remélem sikerül a régebbieket is berakni
2019.10.17 - az interaktív térkép a mai naptól automatikusan frissül
2019.10.27 - új ládát kapott GCKEKL, reméljük így biztonságban lesz az esős, havas időszakban
2020.03.02 - bekerült a max 5 km és a 3 nap 2 hetenkénti limitre módosult
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A Szakadás-árok hihetetlen jégvilága után is tartottuk az addigi irányt. Hol gyengébb, hol erősebb utakat követve, néhol meg iránymenetet tartva gyönyörű erdőrészeket is érintettünk. Az ágakra fagyott hópamacsok igazi "winter wonderland" hangulatot teremtettek. Közben a lányok szép és egyértelmű nyomokat is azonosítgattak. Végül pont a ládánál értük el a Kéket. Még gps sem kellett a ládához, elég volt a nyomokat követni. Innen végig széles, egyértelmű volt az utunk. Sem sárral, sem jéggel nem kellett küzdenünk. Alapvetően emelkedtünk, de nem dőlt meredeken az út. Egy tarvágásnál a Zagyva felső völgyére nyílt kilátásunk. Innen már hosszan szinte szintben vezetett utunk. A ládát egy magas, 2 ágú fatönkben rejtettem el (N 47° 56,504' E 19° 48,438'), ami egyben egy com-os doboz rejteke is. Legalább 2 km-t haladt légvonalban. Ma Frédi fotózkodott a ládákkal.
....Csak egy "Bocsi cetlit hagytunk!" Reméltük, hogy mi tudjuk behozni a Mátrába, sőt, mivel még nem pecsételtünk bele, ezt a hiányosságot is szerettük volna pótolni. Alig vártuk, hogy leteljen a két hét, nehogy valaki megelőzzön! Nos, ma mind kettő sikerült! Áthoztuk Mátraverebélyen és mielőtt megkezdené hosszú kapaszkodását Magyarország legmagasab pontjáig, még megpihent egy méretes korhadt fa bölcsőjében, hogy visszapillantson a Cserhát hegyvonulatára. Tekintgethetett, mert a nagy ködtől semmit sem látott! Szerencsés megtalálást!
"Meglátod, milyen jólesik majd a gyaloglás… Mit is beszélek, hiszen te híres sétapárti vagy! - indult a fákkal sűrűn beültetett, sárga padokkal felszerelt árnyas ligetnek."
-Baráth Katalin ~ A türkizkék hegedű-
Ribizli9-el jöttünk Mátraverebély felől, hogy továbbvigyük a ládikót. Viszonylag könnyen sikerült megtalálni a rejtekhelyén. Gyors betegre állítás után visszaindultunk a sáros, de könnyen járható ösvényen. Még nem találtuk meg eddig ezt a mozgót, de még tuti találkozni fogunk vele.
Munka utáni lazításként felbuszoztam a Szentkútig, hogy onnan sétáljak vissza a ládával a Zagyva völgyébe. A Nagybátonyból induló, semmihez sem csatlakozó járatnak meglepetésemre más utasai is akadtak, több idős asszony is jött, hogy pár órát a kegyhelyen tölthessenek, még ilyen ködös, nyirkos hidegben is. A doboz könnyen meglett, majd másfél km-t vándorolt velem a hegyen át. A kövezett területen jég, az erdőben kevés hó, Mátraverebély felett pedig sár volt a jellemző. Alkalmas, új rejtekhelynek egy fácska és sarjhajtásai tűntek, ezek közé került a méretes láda. Én pedig tovább ballagtam Mátraverebélyre, immár a fővonali járathoz. N 47° 59,311' E 19° 45,742'
A legutóbbi bikaborjas kaland után, ma hála az égnek csak egy kicsit csúszós, befagyott ösvénnyel kellett megküzdenünk ezért a mozgóért. Kb. mésfél éve volt utoljára a kezemben, így nagyon jól esett megtalálni a tökéletesen leírt rejtekhelyen. A GPS is alig kellett hozzá. Roy meg én lassan és óvatosan lépkedtünk, így a haladási tempó nem volt túl nagy. És mivel Roy még nem volt Szentkúton, ott is körülnéztünk. Egy hideg, de csodásan napos februári hétfőn, ugyan nem voltak sokan, de egy jó páran azért voltak. Fiatalok mentek a remetebarlangokhoz, egy szimpatikus úriember még ránk is kérdezett angolul, hogy segíthet-e. Nagyon kellemes kis kirándulás volt, és nemcsak a ládatalálat, de a szobafogságból való kimozdulás is jót tett mindkettőnknek.
Új rejtek: fentről érkezve közvetlenül a kegyhelyekhez vezető híd előtt, de a kereszt után, balaoldalon egy nagy fa gyökerei között, faágakkal takarva.
Sajnos a vadászok nem engedtek tovább.
Út jobb oldalán. "Kék" fa mögött.
A pénteki rövidebb munkanap után rögtön buszra szálltam és irány Sámsonháza.
Útközben már elkezdett nagy pelyhekben hullani a hó és a túrám végéig kitartott.
A sámsoni várromtól egy jelzetlen úton értem el a kéket. Rögtön szembetűntek a friss bakancsnyomok a hóban. Talán kesserek? Esetleg kéktúrázók? Á, nem.
Egy széles tisztáshoz érve két lábnyom letért az útról és egyenesen az erdő széli magasleshez vezetett. Láttam is egy alakot a les árnyékában.
Ezután már számítottam rá, hogy lesz itt még több puskás is.
A ládát gond nélkül megtaláltam, de alig haladtam tovább pár száz métert, amikor szemből jöttek vadászok. Köszönés után rögtön felszólítottak,hogy forduljak vissza.
Elmondtam,hogy mi járatban vagyok itt. Nagy morgolódások közepette megengedték, hogy elrejtsem a ládát. Ezután végig kísértek az erdő széléig. Közben kioktattak,hogy sötétedés és vadászat miatt tilos ilyenkor az erdőben túrázni.
Köszönöm a rejtést!
Továbbvittem a ládát légvonalban kb. 1,5 km-re.
Egy kidőlt tábla(37) mellett raktam le egy fa tövébe, avarral álcázva.
Érdemes nyitott szemmel járni hiszen a környék vadban igen gazdag. Én több szarvas csordával is találkoztam. A Forró-kútnál még egy fehér szarvast is láttam.
...Csak egy "Bocsi cetlit hagytunk"! Nagyon várja már a Mátra ezért arra gondoltunk, lendítünk egyet rajta. Nem csak mi gondoltuk így Csizmások is, akikkel úgy látszik együtt jár a geoóránk. Ezért hát közösen lendítettünk! A láda Sámsonházán az út mellett található pihenőparkban lett elrejtve, a kishíddal szembeni többtörzsű fa tövében. Szerencsés megtalálást!
OKT - Hollókőtől Nagybárkányig
Társ(ak): Zsu, Lillu és Dia
Táv: 24,65 km
Szintemelkedés: 696 m
Idő: 5:35 perc (5:12 mozgási idő)
https://www.strava.com/activities/4637566489
Végre újra a kéken! Idei első kéktúránk Zsuval. A Cserhát télvíz idején mindig saras, dagonyás, kivéve ha fagy. Mostanában pedig fagyott, úgyhogy kapva-kaptunk az alkalmon, hogy nagyjából a végére járjunk a Cserhátnak. Ma Hollókőtől Nagybárkányig jutottam, így egy kis, nyúlfarknyi rész még maradt Mátraverebélyig, de a lényeg megvan.
Mínusz négy fok volt induláskor Hollókőn és ez nagyjából jellemző volt egész nap. Volt egy-két óra napsütés is, de alapvetően kicsit borúlt, tipikus téli időjárás volt kb. 3-4 centiméter hóval, ami nagyon hangulatossá tette a túrát. A lányok (hogy a logisztika meg legyen oldva) Nagybárkányról indultak szembe velem és ahol találkoztunk, ott visszafordultak és együtt sétáltunk vissza. Nekik 15 km jött össze, nekem majd' 25. Mindenki boldog volt és kellemesen elpilledt a hazaúton :-) Nagyon szeretem a Cserhátot és ezt a részt meg pláne. Sok kiloméren keresztül 500 méteres szint felett hullámzik a kék túra ezen szakasza, érintve egy sor Cserhát 500-as csúcsot. Klassz volt! Tepke persze vitte a prímet a kilátóval.
Mikulás
P.S. A kék ládát Nagybárkányt elhagyva a falu felett tettük ki. Menetirány szerinti jobb oldalban fogsz látni egy bokrot és egy kisebb földkupacot. Na, ott tessék keresgélni!
Gondoltam tolunk ma megint egyet a kék mozgón, hisz fagyos a talaj így nem lesz sár. Reggel -6 C ban indultunk Pestről szép napsütéses időben. Aztán kicsit melegedett az idő lefelé haladva, minden a terv szerint, hisz tudtam itt mindig kicsit hidegebb van mint Pesten, de mivel később érkezünk Nagybárkányba, így majd -1C-2C al megússzuk. Hát Sámsonházán mikor a kijelző -11 C-ot mutatott már nem voltam boldog.:-) Kiszálltunk a fagyban, majd nekilódultunk. Jól ismertem ezt a részt, anno egyszer Szöllövel ezt a részt szakadó esőben jártuk végig. Most szerencsére erről szó sem volt. A láda egyből meglett és mivel a beírásunk ellenére senki sem hozott bele bocsi cetlit, így mi nyomtattunk, hoztunk és beleraktunk. Így most egy ideig meg van oldva a cetli kérdés. Már felfelé kinéztük a helyet ahova hozzuk, igazából a település széléig akartuk lehozni, de azon a részen csak szúrós bokrok voltak, így végül felfelé menet az első fát néztük ki.
Garáb - GCKEKL - (Mátraszőlős) - Függő-kő - Macska-hegy - Garáb kirándulás Piroskával, hol napos, hol zuzmarás-ködös időben.
Új rejtés: úttól jobbra, mohos, kidőlt tuskó belsejében (2. kép).
Pontosan 1 km-t haladt légvonalban.
Bocsi cetli nincs (és most nálam se volt), kérlek vigyél!
Továbbvittük 1000 métert. A láda egy fa talaj menti odújában pihen, kéreggel takarva az út jobb oldalán (ha irányban haladsz).
Négyen indultunk el 9-kor Mátraszőlős felől a gerincre egy újonnan felfestett úton. Eleinte őzikék szaladták át előttünk, remek kilátásban volt részünk és a sár is kerülhető volt. Alattunk a köd játéka szép és marasztaló volt. Majd a -re becsatlakoztunk és mentünk megkeresni a ládát, de csak a "bocsi" cetlit találtuk meg. Mivel már majdnem dél volt, ránéztem az oldalra, hogy hátha beírták a korai kelők az új koordinátákat, és IGEN. Köszönjük! Tovább mentünk, megtaláltuk, boldogság! A Négyfenyői menedékháznál az ottani logbookba is bejegyeztük ottlétünket, majd mentünk tovább. Egy szekérútra tértünk le, ami eleinte egészen jó választásnak tűnt, mert egy nagyon szép részt találtunk közben (Ördög-völgy), majd később a hatalmas sártengert láttán kicsit átértékeltük. A kápolna környéke volt a mai nap legsarasabb része. A végén a sok cuppogás után Ildikónak mindkét cipőtalpa levált, amit Anti a túlélő hátizsákjában talált két kis gumipókkal rögzített, hogy menni tudjon. Az utolsó kilométer nehéz volt. :-)
Majd este telefonáltak a gyerekek, hogy a 14 évvel ezelőtt vásárolt, - akkor még Bajorországban gyártott - HANWAG cipőm talpa levált Bajorországban egy hegyi sétán Vivien lábán.
A Hanwag szlogen: "Born in Bavaria. Worn around the world." így kiegészült ... and died in Bavaria...
Érdekes év kezdet.
A Cserhát 500-as csúcsai kódok keresése miatt 2013-ban jártuk erre.
Évnyitó, bejgli ledolgozó túrára érkeztünk. Garáb határában hagytuk az autót. A parkolót jól ismertük, mert tavaly is itt parkoltunk, mikor a Garáb feletti ládákat és a Tepke kilátót kerestük meg. Most is azon az úton kapaszkodtunk fel a gerincre, mint egy éve, csak most nem délre, hanem északra folytattuk az utunkat. Hamarosan megtaláltuk a kék ládát. Ugyanaz a nagy doboz, amivel tavaly a Börzsönyben már volt dolgunk. Tovább mozgattuk kb 1km-t és elrejtettük egy sokágu fa tövében. A képeken Sirgalahad mutatja a helyét. Innen egy másik úton ereszkedtünk vissza a falu féle, így végül egy körtúra kerekedett belőle.
Felvittük a kilátóig, ami pont 1000 méternyi távot jelentett. Gondolom VP nem véletlenül rejtette el pont ott. 30 perc múlva rejtve és bejelentve. Új helye is egy mohos szikla pereme alatt van. Ld. utolsó két fotót.
Sok kéktúrással találkoztunk, persze tartva a tisztes távolságot.
A kilátás és az idő is pazar volt, nagyon jól esett ez a kis séta. A nap sem tudta mindenhol felolvasztani a földet, így a sáronjárás is egész tűrhető volt. ;)
Légvonalban 2 km-t vittem a ládát. Új rejtek a Tepke-hegy gerincén, mohos kövek mögött. A Bableves-csárdánál pecsételtem (csak másodszorra sikerült jól kivehetően).
A mai három kis kirándulásból az utolsó: Bableves-csárda - Tepke-hegy kör.
Reggel 5-kor indultam Budapestről, hogy kihasználjam a kijárási korlátozások miatt szűk időt. Gyönyörű napos, hideg idő. Fent a gerincen volt néhol egy kis friss hó.
Párás őszi napon Alsótoldról gyalogos kör. A friss aszfaltúton a ládáig, majd a sáros szekérúton tovább az erdő felé, ahol a vastag avarrétegben már kellemesebb volt haladni. Másfél km megtétele után hármas sziklatömb alá bújt a doboz. Ez után nemsokára és is kibukkantam a Bableves csárdánál, ami a következő pecsételő helyet jelenti. N 47° 56,315' E 19° 36,379'
...Csak egy "Bocsi cetlit" hagytunk! Mozgó láda vadászat Hollókő környékén. Jó volt újra a Kéken, frissek még az emlékek!
Tovább bandukolt, egy boróka bokor alól kukucskál Felsőtoldra!
Szerencsés megtalálását!
Új koo: 47°58'376, 19°36'277
U.i: ...nem sokáig kukucskált, Ákibard-ék nem sok időt engedtek neki lesekedni :)
1200 métert vittem. A GCMVV és a GCCRUX elrejtése után egy kisebb kört mentem a kéken indulva, majd fel a Fekete-hegyre a GCtrek ládáért.
Rejtek közvetlen az ösvény mellett, fekvő tuskó mögött, tuskódarab alatt.
Készítettem 3 mozgóról (GCKEKL, GCDDK2 és GCAK) egy kérdőívet. Ha érdekel ez a három mozgó, kérlek töltsd ki! Remélem közösen tanulhatunk belőle valamit.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.7.6]
Esős napok után némi sárdagasztás. A turistaút mellett békésen legelésző tehenek csodálkoztak ránk.
Korán jöttünk, az alvó Hollókő házai között még nem volt nagy nyüzsgés.
Nem könnyű ezt a "Mini" dobozt elrejteni!
"Bocsi" cetlikkel feltöltöttük.
Légvonalban ugyan csak 500 méterrel ment tovább, de úton kb. 1500 métert haladt, mert a kék útvonala keresztül megy Hollókőn, ahol megkapta a pecsétet, aztán a parkolótól nem messze új rejtekében várja a következő megtalálót.
[Geoládák v3.7.6]
ide vittük
47 59.816
19 35.324
tüskés bokor tövében menetirány jobb oldal
GCtrek és GCKEKL kombinációs nap szarvasokkal és őzláb gombákkal.
Felsőtoldon parkoltunk, majd egy autónyomnyi ösvényen indultunk el. Rövid séta után egy sorompót találtunk, és mögötte gyönyörű szarvasokat. A bika nagyon figyelt, kb. fél percig, majd komótosan ellépdelt a családdal együtt. Mindjárt megalapozta a jó indulást. Az ösvényen egyre nehezebb volt haladni a szúrós növények keszekuszasága miatt, így az ösvény melletti szántóföld szélén haladtunk. Meseszép panorámás útvonalban volt részünk. Nagyjából a szaggatott vonallal jelzett földutat tudtuk követni, de csak nagy nagyjából....
A kilátóponton a kilátást is megtaláltuk, bár először úgy tűnt, hogy a fák eltakarták, de nem. Nekünk tetszett a környezet. Innen tovább mentünk és becsatlakoztunk a zöld "Z" egy tanösvénybe, majd az OKT -ra. A GCKEKL megvárt, így mi vihettük tovább.
A kéknek ez a szakasza tényleg tele van villanypásztorral, szerencse kérdése, hogy találkozunk-e tehéncsordával, vagy nem. Ma messzebb voltak, így nem okoztak problémát. Már nincsenek tehénpásztorok?
Bő 1 km-t vitte Anti a dobozt a rózsaszín szatyorral, ami mindig megmosolyogtat. Végül egy korhadt fa odújába tettük letört ágakkal álcázva.
Hollókőn alig voltak a faluban és a várnál, de egy péksüteményest nyitva találtunk. Nagyon finom túrós és meggyes rétest ettünk. Innen már csak a visszaút volt a kéken, ami újra lett rajzolva mióta mi erre jártunk. (11 éve) A Szárhegyre jó hogy felvisz, mert nagyon szép panorámás, de onnan lejőve betonoszlopos kerítéssel zárták el a völgyet. Bár egy hétig esett az eső, egészen jól járhatóak az utak.
Tudtam, hogy egy-két nagyszerű ládázós nap után, valamikor be kell ütnie a krach-nak. Hát ma reggel ez megtörtént. Már nagyon régen szemeztem ezzel a mozgóval, mert utoljára Csobánka fölött találtam meg több, mint egy éve. Aztán, amikor Bérhez legközelebb volt, akkor volt a karantén meg Roy balesete. De hát Hollókő sincs messzire innen és a beigért eső sem érkezett meg, így ma kora reggel nekivágtunk. Roy szépen leparkolt a nagy hollókői parkolóban és én nekivágtam a kb. 2-2.5 km x 2-nek. Az erdő csodás volt, az a nagy csönd, meg a hagyásfás legelő, aztán egy egész nagy erdő dugig tele 100 éves tölgyekkel, mi kell ennél még jobb? Hát tudjátok mit, tisztességes, felelősségteljes állattartók kellettek volna ma reggel nekem. Már kezdett gyanus lenni a helyzet a hagyásfás legelőnél, ahol össze-vissza villanypásztor volt, egyszer kétszer életveszélyes helyeken, keresztbe meredek utakon, sőt az Országos Kéken keresztül is. Aztán rájöttem, hogy nincs benne villany, de azért ez nem volt szép a helybeliektől. Már kb. kétharmadát megtettem az útnak, amikor megint csúszva kúszva kellett többször is kereszteznem a villanypásztort, amikor elég nagy zajra lettem figyelmes az erdő sűrűjéből. Ahogy elértem egy kanyart, egy hatalmas állat állt az út közepén és engem nézett. Nem igazán voltam elég közel ahhoz, hogy megítéljem, tehén vagy bika volt-e, de alapjában mindegy, mindkettőnek kerítés vagy villanypásztor mögött kellene lennie. Ez a példány elindult másfelé, így én is, ugyan óvatosan tovább mentem, mire nagy zaj közepette 6-8 bika borjú kirohant az erdőből és felém rohantak. Itt aztán a megfutamodás volt az egyetlen megoldás. Talán ha nem vagyok egyedül bátrabb lettem volna, de mivel volt már kényelmetlen élményem szarvasmarhákkal, Angliában is és itthon is, húztam a csíkot visszafelé amilyen gyorsan bírtam. Egy idő után kergetőim lemondtak rólam, biztos csak játszani akartak, de kicsit túl sokan voltak, hogy megreszkírozzam a tovább haladást. Szóval a GCKEKL-nek még várnia kell rám, talán majd ha már civilizáltabb környékre kerül, ahol az állattartók biztonságosan tartják állataikat és nem kerítik el az Országos Kéket, majd ott megkeresem. Persze, maga a séta csodás volt, gyönyörűek errefelé az erdők meg a meredek dimbes dombos és hegy méretű alakzatok, de olyan jó lett volna a ládát is megtalálni, tovább vinni, de hát ez kimaradt. Pedig már csak 4-500 méterre voltam tőle. :(
Mila megy vissza Cambridge-be, és a mostani helyzetben nem tudjuk, mikor jöhet legközelebb haza, így elmentünk még egyet ketten kirándulni. Alsótold - Dobogó-tető - Remete-hegy - GCKEKL - Hollókő - Szár-hegy - Alsótold 20 km-es séta, bágyadt-szép koraőszi időben. A lombok még épphogy csak kezdenek színesedni.
A ládát légvonalban bő 1 km-t vittük, új rejtek: hatalmas tuskó tövében, amely a fiatalosból kimagasló tölgy mellett található, a mellékúthoz közel.
Bocsicetli nincs a ládában, és sajnos nálam se volt.
Timi&Kiki-nek gondja van az oldal szerkesztésével.
Amint megkapom tőlük emailben az adatokat, aktualizálom a ládát.
Addig kis türelmeteket kérem, köszi!
_____
2020.08.11 20:10
Emailben megkaptam az adatokat (képeket). Lásd csatolva a rejteket (lehet, hogy a koordináta nem átlagolt).
Az egy hete Nógrádsipek határában táborozó ládára ma délelőtt nem csak én vadásztam, hanem a Mravik-csapat is, és ők voltak a gyorsabbak. Így nekem elsőre a bocsi cetli jutott. Mivel úgy éreztem, hogy nemrég állt tovább a doboz, így elindultam a kéken, hátha összetalálkozunk. Ez szerencsésen be is következett, és nem is kellett túl sokat visszagyalogolnom az ő rejtekhelyükig. A logolási nehézséget az okozta, hogy az előző rejtő nem írta át a jelszót, így az eggyel korábbival működött a dolog. Ily módon lett egy bocsi cetliből egy jó beszélgetés, és minden szempontból happy end. :) (A szempontokból azon szúnyogokat kivéve, amelyeket leütöttem magamon.) További számos élményteli találatot a csapatnak!
Én még visszarongyoltam 1000 m-t Hollókő felé, és elrejtettem a vándort a kékkel jelzett fa melletti "lomos" társának tövébe, ágak, alá, az ösvény felőli oldalon. (lsd. a képen) N 47° 59,434' E 19° 32,475'
Meglelve eme remek rejtek!
A ládát tovább vittük a Dobos-kúti elágazásig, mert mi ma erre mentünk tovább. A láda új helye N47 59.410 E19 31.670, az elágazással szemben egy fa tövénél. A nagy sár és dagonya helyett szúnyoginvázióval találtuk szembe magunkat az úton.
További jó utat!
Ui.: Visszafelé jövet találkoztunk kobcikrajcival, aki már tovább is vitte a ládát. Így a "bocsi cetlit" is összegyűjtöttük a láda régi helyéről. Innen is köszönjük a tanácsaidat.
Megtaláltam, továbbvittem, pecsételtem. Rejtve az út mellett kb 10 méterre egy fa tövében, fenyő és avar alatt. A domboldalra nem kell felmászni érte.
Köszönöm a lehetőséget.
Második megtalálása ennek a ládának... míg itt van a közelben.
Gyönyörű hely ez az útszakasz is. A kilátás csúcs, és jó pár őzet láttunk baktatni.
Ezúttal is eső után indultunk útnak, de nem bántuk meg. Pont jó, túrázós időt fogtunk ki.
Az új rejtés: az úttól 8 (emberes) lépésre, egy mohás tönkrement tönkben:)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A láda egy kilométert , én 21 futottam. Az új rejtek a szép kilátás után, a picike hűs szurdok mellyén , vagy inkább tetején van, Sipek felé mész, akkor balra fönt "a fák V alakban nőnek" hagyományos rejtést. Nem tudom feltölteni a fotót!
Szélesség N 48° 0,062'
Hosszúság E 19° 25,910'
Ok, megtalálva...
Jó volt így 10év múlva újra a ládával találkozni. Most továbbvittük Ter?ny és Felső told között, Nógrádsipek után nem sokkal, a sokadik Szandavári panoráma láttán.
Rejtés: úttól 10m-re bentebb, a vízmosás másik oldalán, egyerűen elrejtve.
Képek mellékelve.
Üdv, Ati, Jakubik, Melcsi, Kele
Eső után Szandaváralja környékén. A kőbányához tett kitérőt követően a Terény felé vezető szakaszra léptem. Néhol tapadt a talaj, de gond nélkül lehetett füves részre váltani. Némi keresgélés után előkerült a doboz, és 1 km-t megtéve egy képen látható fatönkbe rejtőzött. Az úttól kb. 15 m-re, a tábla vonalában. A képek segítenek megtalálni!
Továbbvittem a ládát, megkapta a szandaváraljai pecsétet is.
Új rejtés: A faluból kivezető panorámás földút mellett, egy tölgyfa csemete alatt, avarral takarva.
(A kerítésen lévő kiskapuhellyel szemben vezet fel egy nyom a kb. 10 méterre lévő ládához.)
Esős hétvége után indultunk neki a mai túrának. Hát, meg is küzdöttünk a csúszós emelkedőkkel, de megérte. Meglett ez a ládikó is.
Egyúttal felmentünk a várba is. Gyönyörű a kilátás!!!
No, a láda új helye:
Szélesség N 47° 55,220'
Hosszúság E 19° 24,832'
Többelágazásos fánál keresd!Ne gázolj át az árkon, inkább a feltöltött képnél levő táblánál fordulj a fák közé:)
Egész napos csavargás a Cserhát lankáin LionDaddyékkel. Az időjárással is szerencsénk volt, a lehető legjobb kirándulóidőt fogtuk ki, bár volt amikor kicsit csepegett.
1400 méterrel vittük közelebb a céljához, két korhadt, kidőlt fatörzs között kell keresni. Mi továbbmentünk innen a Mária-forrás felé.
A karanténból kiszabadulva egésznapos ládázást tervezetünk kectamékkel a Cserhát tájain. 11/4. találat
Volt ebben minden jó... Szoborpark és víztározó, kápolna és sztúpa, GCKEKL és Szanda vára valamint 4-5 db forrás is. A végére még egy Bánki-tó is belefért. Szuper volt, mint mindig! :)
A terven felüli, ráadás láda volt ez, amit az előző megtaláló még közelebb is hozott a 4 db ládát felölelő 6,5 km-es túránk kiindulási pontjához. A ládát ~ 1400 m-t vittük tovább a GCSF02 felé és két kidőlt, már korhadó fatörzs között rejtettük el az út bal oldalán.
Becskéről a kéken munka után, napos délelőttön. A faluból kiérve jól jött az árnyas lombsátor, melynek ösvénye egyre feljebb kúszott. A Parlagföld utáni erdőrészben 7-8 vadmalac turkált közvetlen közelben, csak úgy zizegett az avar mindenfelé, míg távolabb húzódtak. Szerencsére a szülők nem köszöntöttek. :) A láda ezúttal egy méretes kő mellé rejtőzött, ágak, avar alá.
N 47° 54,659' E 19° 24,125'
OKT-19 Becske-Cserhátsurány szakasz teljesítése közben meglett, vargamatyival közös találat.
ÚJRAREJTÉS:
2020.05.17. 09:33
A GPS szerint 2400 m-t haladt, a becskei peséteket beütöttük.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rejtekhely: N 47°54.734' E019°23.367' mag: 297m
Új rejtek az út mellett, nagyobb facsoport közepén. A közeli fán fészek van, vigyázz!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
A Romhány és Becske közötti OKT szakasz bejárására fűztem fel négy láda megkeresését. Menet közben jöttem rá, hogy mára minden típusból (hagyományos, virtuális, multi és mozgó) jutott 1-1 db. Ez volt a harmadik, a mozgó.
A rejtekhelyen VP pár órás bocsi cetlije várt, de szerencsére tudtam vele beszélni telefonon és feldiktálta az új koordinátákat.
1,4 km-t vittem a dobozt és újrarejtettem egy K- jelzésű fa és egy régi betonkorlát között, ahol felbukkannak a vasúti sinek. Ágakkal és levelekkel takartam be a ládát. Az új koordináták: N47° 55.605' E19° 20.799'
Továbbment másfél km-t. Cseresznyefa tövében.
Sokáig nem lesz itt, valószínűleg már el is vitte a következő játékos. :-)
Végre rászántam magam, hogy lecseréltessem az autón a téli gumikat, és ennek örömére utána egészen Nógrád-megyéig merészkedtem. Kis körút Szécsénkéből. A láda átment a cserháti Cser-háton, ami egy elég jelentéktelen dombocska, nevével ellentétben fiatal akáccal beültetve. A kaszálókon, tarlókon sok virág.
Csend, nyugalom, zöldsátor - ma ezt adta a kéktúra aktuális szakasza Kétbodonyból indulva. Tovább vittem a panorámás helyről a következő csúcshoz, de itt erdő borítja a magaslatot. Kidőlt fák törzsei közé bújt a doboz.
Ládapozíció: N 47° 55,312' E 19° 19,126'
Tovább vittük egy szép kilátóponthoz., tul.képp ennek a szakasznak az egyik legszebb pontjához. A pecsételést Kétbodonyban lerendeztük.
Szélesség N 47° 55,666'
Hosszúság E 19° 18,078'
Magasság: 280 m
(14 évvel ezelőtt 2006.05.02-án találtuk meg az első ládánkat a Prédikálószéken)
A láda - szigorúan egyedül - odébbált. Most egy kidöntött fatuskó mögött rejtőzik a turistaúttól kb. 5 méterre:
Szélesség N 47° 54,339'
Hosszúság E 19° 14,685'
Magasság: 303 m
Hűvösödő hétfőn vittem tovább a ládát egy átdolgozott hétvégét követő kikapcsolódó séta során. A vadászháznál felismertem a nyári melegben már bejárt útvonalat, mikor a Prónay-kilátóhoz látogattunk. Az építmény közelében, egy fatönk tövébe került a doboz, ágakkal fedve. N 47° 53,779' E 19° 14,603'
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Viszem! [Geoládák v3.3.2]
Kicsit hosszabban vittük, mivel nem akartam Alsópetényben a településen hagyni a ládát, illetve úgyis a Prónay kilátó volt az úti célunk. A buszmegállóban természetesen belepecsételtünk.
Út baloldalán, fa gyökereinél keresd a ládát. Képek segítenek.
Matyival jártam erre.
Az utolsó börzsönyi láda (GCSRKN) teljesítése után elkanyarodtam a kéktúra ládáért. Alsópetényből indultam, hogy keressek a ládának helyet még az odaúton, de a láda ránézésre kinőtte a tervezett rejteket. Ezért egy kidőlt fa mellé költözött, fakéreg-bunda alá. GCKEKL 2020 :)
Ma kéktúráztunk fiacskákkal. Rövid napot terveztünk, így ládákra nem is készültem. (Kivéve, hogy mindig vannak a zsákban cseremütyűrök). Aztán egyszer csak egy kedves párral találkoztunk (mégpedig maga a rejtő járt arra!), akik éppen előásták a ládát. S ha már ott voltunk logoltunk és örültünk, hogy kéktúrázás közben összefutottunk a kék ládával, s terepen ismerhettük meg a történetét :)
Fiatal akácosban rejtőzik. A következő játékos ne felejtsen el pecsételni a településen!
Közös találat Troll és fiaival, éppen a ládánál találkoztunk. Ők szemből érkeztek, együtt folytattuk az utat Felsőpetény felé. A lejtőn a gyerkőcök futva távolodtak tőlünk. :)
Megnéztük az elhagyatott Almássy-kastélyt és a kertjét is.
Egyszer szikrázóan napos, majd felhős délutánon csodás tájon vezetett a kék Ősagárdról Felsőpeténybe. Egy szép panorámájú helyen, erdőszélen a láda a képen látható fatörzsek közé bújt. Kár, hogy a társadalomba visszatérve a nap döntései nem ilyen békés hangulatot vetítettek előre.
Egy izgalmas nap zárásaként...
A mai napom alapvetően az Ipolyról szólt. Balassagyarmatról eveztem le Drégelypalánkig 23,5 km-t és azt hiszem nem mindennapi képét mutatta az Ipoly. Emlékezetes vizitúra marad, a belföldi kalandok közül talán a legjobb eddig. Nem másolom ide a részleteket. Akit érdekel kattintson ide és a 2020-as blog aljára tekerve olvashatja, nézheti (fotók és video).
A KÉKtúráról. Aktívan kéktúrázom, szépen gyűlnek is a pecsétek, a kilométerek, de legfőkébb az élmények. Ezt a szakaszt 2016.12.03-án jártam le Katalinpuszta és Felsőpetény között. Az enyhe téli napokban és tavasszal a Cserhát jellemzően saras, ezt sok barangolásom, tapasztalatom mondja, így pontosan tudtam, hogy kiadós esővel járó napok után nagyjából mi várja az erre tévedőt. A templom mellett parkoltam Ősagárdon és bizony felhúztam a gumicsizmát, ami remek választásnak bizonyult :-) A ládát légvonalban mérve is bőven több mint egy kilométert vittem. A faluba egy rövidítésen jutottam le, így egy kb. 5 kilométeres kis köröcske lett. Elképesztő nyugalom, szélcsend és szép délutáni fények és szinek. Kellemes befejezése volt a mai izgi napnak. Remélem sok ilyen napom lesz még.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.3.2]
Átsiklottunk Ősagárdon, temetőnél megpihentünk. Tinta nélkül pecsételtem, halványan látszik, de ha van nálad párna ismételhetsz, közel a stempli.
Levelét vesztett puszpáng bokorban keressétek.
A Naszály tetejéről jöttem le a ládáért. Amikor kikerestem a ládát a rejtekhelyéről, akkor döbbentem rá, hogy mekkora a láda. Az útvonalon 1100 métert haladt a láda, a következő megtaláló figyeljen az ősagárdi bélyegzőre ki ne maradjon! Új koordináta a fejlécben. Köszönöm a rejtést!
Gábor pár napja kért, hogy vigyem vissza a ládát az ősagárdi pecsételőhely közelébe. Akkor mások gyorsabbak voltak, és a láda még egy jó darabbal előrébbre is került. Így most dél felől közelítette Ősagárdot, de még mindig nem érte el. :-)
Kb. 1,5 km-t vittem, ami légvonalban épp 1000 méter, mert a jelzés újabban nagy ívvel körbekerüli a Nagy-Májat, és kihagyja a kis vadászházat (visszaúton arra mentem, és megnéztem).
Az új rejtek: kicsi, mohos ikertuskó mögött az úttól 2 méterre, a nyugati oldalon, avarral, ágakkal álcázva.
Naszály, most Kosd felől, a múltkori után éppen egy hónappal. Most nincs köd, de a felhők néha eltakarják a Napot, és a csúcson egy kis hódara is hullott, a szél miatt hideg volt.
A Naszály egyértelműen nem a Börzsöny (bár régen is a Börzsöny-térképen volt rajta), de szerintem nem is a Cserhát. A wikipédia szerint ugyan "természetföldrajzi" értelemben odatartozik, de geológiailag teljesen eltérő attól (is). Nekem szimpatikusabb, ha ez a "Duna-balparti rögök" (legmagasabb) tagja, vagy akár egy külön hegység.
Eső utáni csatangolás Kosdról, kikapcsolódásnak tökéletes. Tovább haladt a láda 1 km-t, és egy töbör aljába bújt el. Természetesen a Börzsönyben. :D
(Az utolsó mondat az előző ládajelszóra vonatkozó tréfa - smiley jelzi a végén. Aki elbizonytalanodna e miatt: a Naszály a Cserháthoz tartozik.)
A láda újra nyugatról kelet felé halad.
Nem rohan és célja továbbra is a Kéket járva gyűjteni az igazoló pecséteket!
Mozgó esetében mindenképpen olvassátok a leírást és az utolsó logokat, hasznos mindenki számára!
A ládát visszavittem az ősagárdi pecsételőhely elé. 1-2 km-t szokott utazni, ezért a Naszály-tetőről lefelé jövet az ősagárdi elágazásnál helyeztem ki. A turistaúttól 5 méterre, egy kisebb tuskó tövénél rejtettem el. A láda kelet felé halad!
Esős, Naszály hódítós időben utazott tovább Felsőpetényre. Sajnos ott bontottuk ki és ott vettük észre a füzetet, így az ősagárdi pecsét kimaradt.
Rejtés a felsőpetényi pecsét közelében. Az utca másik oldalán lévő kukatároló mögötti nagy bokorban várja a szerencsés megtalálót. (patak feletti kis hídnál)
Koordinátát nem tudtuk jól belőni valamiért, így a pecsételő helyre mutat az új. (kb 20 méter)
Séta a Nagy-szál erdőben Szendehelyről a Naszály felé szeles időben, kevés záporszerű hódarával kísérve. A láda további 1 km-t utazott a 400 m-es szinten, majd a képen látható letört fa földön fekvő törzsrészébe rejtőzött.
N 47° 50,346' E 19° 9,291'
Katalinpuszta - Gyadai-rét - Naszály - Vác kis koradélutáni 16 km-es kis kirándulás. 600 m alatt zuzmarás ködben, fent a Naszály csúcsán szikrázó napsütésben: körben ködtenger, csak a Magas-Börzsöny, a Mátra fő csúcsai és a Pilis-tető legteteje látszott ki.
Kirándulásokról, nappali és éjszakai tájfutóversenyekről, és persze sok korábbi ládakeresésből ismert környék, de a déli oldalon már elég rég jártam. A Naszályról a kiugró déli dolomitgerincecskén akartam lemenni, de a tuhu szerint ott megszűnt a jelzés és "Magánterület!", így a csúcsról a S3-ön, a gerincecskétől keletre, egy völgyben mentem le. Aztán lent láttam a "magánterület" alját is, és sok ugató kutya is volt a tanyákon, végül az M2 keresztezése.
A ládát bő 1 km-t továbbvittem. Új rejtés az ösvénytől 2 m-re, kidőlt fa és tuskó között.
A következő megtalálók (és a láda) nagyon szép helyen fog járni a Naszály északi, sziklás oldalában.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. Visszük tovább. [g:hu 1.6.6]
Elrejtve a piros és a kék jelzés szétválása után egy nagy gödörben szikla előtt.
N 47° 50, 958 E 19° 06. 482 az új hely ahova vittük. Már csak egy boci cetli van a dobozban.
Nagyszerű hely, kiváló rejtés, stmesterék társaságában. Kajla bejárta a patak zeg-zugait, jól érezte magát. Köszi szépen a lehetőséget. Vittük tovább az ajándékokban bővelkedő "bőröndöt".
Ha már a "kert végében" volt a láda, gondoltam, segítek neki céljai mielőbbi elérésében. Már tegnap is tervbe volt véve, de azután másképp alakult a nap. Ma sem siettük el a dolgot az indulással kapcsolatban. Nem volt nehéz Kokót (ööö..., akarom mondani Dudut) rávenni egy sétára. Amikor először belefutottam a ládába, akkor Árpi fiammal hoztuk pontosan ezen a szakaszon. Elég hasonló terep- és időjárási viszonyok között. A láda gyorsan meglett és annak rendje és módja szerint továbbvittük. Légvonalban 1400 métert gyalogoltunk vele Mityóval. Vastag tölgy bocskorában, úttal átellenes oldalon rejtettük el.
Éppen a szokásos verőcei cukrászdában iszogattam a finom gyümölcsteámat, amikor ránéztem a gc.hu oldalra. Gyanúsan nagy volt a "csend". Egész nap egy email értesítést sem kaptam GCKEKL-el kapcsolatban. Pedig elérhető helyen volt.
Ekkor a weblapon láttam kobcikrajci "egyéb" bejegyzését, benne az aktuális koo-val. Indultam, pár perc múlva már az ismert úton sétáltam.
Az alapos rejtek azonnal meglett. Sétáltam vele egy kicsit. Közben GCArk pihenőjénél végeztem el az adminisztrációt. Kényelmes asztalon. Több csoportot is láttam mindkét irányba haladni, jó idő volt egy kis túrázáshoz.
Öröm látni, hogy gyarapodnak az ajándékok! Köszönöm! :)
A láda 1,09 km-t haladt.
A láda új helye menetirány szerinti jobb oldalon, épp egy jelzésnél kell kicsit letérni a rejtekhez. Utolsó két fotó segíthet.
Új helye: N47 51.079 E19 03.086 186m
Már telefonon továbbadtam a koordinátákat az utánam jövőnek, rögtön tovább is ment a láda. Hazaértem, átírtam a jelszót, koordinátákat. Most már adminisztrálhat a következő. Köszönöm a türelmet.
Nagyon mehetnékem volt ezen a zúzmarás szombaton, így a közelben lévő kék utazót szemeltem ki ismét egy kis kiránduláshoz. A "szuper" hétvégi mellékvonali menetrend miatt a bicajt választottam Verőcétől, a kis tekerés is jól esett. Csodás díszletek között haladtam a láda felé, ám a rejtekben csak bocsi cetlit találtam. Mivel logolás még nem történt, örültem a telefonszámnak, és hogy gabortel elárulta az új koordinátát. Tovább sétálva a bekerített telek kerítése mentén kijutottam az Irma forráshoz, ahol megszereztem az aktuális pecsétet, majd nekivágtam a patakvölgyben futó útnak. A kellő távolság megtétele után ágak közé rejtettem a vándort, és vártam a logolás lehetőségét.
N 47° 51,393' E 19° 3,389'
Ma ködben, fagyban, vaddisznók között másztunk a Lokó-pihenőhöz. Ezúttal hízott a pára, mert 400 m magasan sem volt átlátható a levegő. Tovább sétáltunk vele 1 km-t és fatörzsek alá rejtettük.
Magyarkútról indultunk az Irma-forrás parkolójából. Először az Aranyos-kúti ládát és a régi bejegyzésünket találtuk meg, majd a mozgóhoz mentünk a Kis-Kő hegy nyereghez. A pontos koordináta gyorsan a rejtekhelyhez navigált. A továbbvitelhez szánt "Orsay" feliratú zacskón jól szórakoztunk, ahogy Anti az erdei úton sétált vele. A Nagy-Kő hegyig, a LOKO-pihenőig vittük, ahol pecsételtünk a dobozban lévő füzetbe és a sajátunkba is. Nagyon rég jártunk erre (2008.03.09), mikor még nem volt kialakítva sem a pihenő, sem a pecsételőhely. Innen a kéken ereszkedtünk vissza a parkolóig. Az utolsó méterek kalandosra sikerültek, mert egy kerítés állta utunkat. Végül az elzárt részt a kerítés mellett lavírozva és egy patakmeder átmászással elkerültük.
Új koordináták: É 47°52.7419 és K 019° 02.1673
A dobozt egy kidőlt fa gyökerei által kreált mélyedésébe rejtettük, egy letört fadarabbal és levelekkel álcázva.
Nagyon szép időnk volt. A kilátóponttól alig tudtam szabadulni. Az alattunk hömpölygő köd látványa minden pillanatban újabb csodálatos képet mutatott. Kezdetben a kővé fagyott földnek örültünk, lefelé viszont kisebb-nagyobb szakaszokon "rendesen" dagonyáztunk, mamuszosodtunk...
11 km lett a kör.
Magyarkútról indultunk feleségemmel a láda becserkészésére, hogy valami sportértéke is legyen a dolognak. Már Verőcén feltünt, hogy sok hátizsákos ember gyalogol jó tempóban az utakon kezükben papirlappal. Régi teljesítménytúrázós emlékeimből felderengett, hogy ilyen időtájban szokott lenni a Wass Albert TT. Már nem így hívják, de az útvonalnak Nógrádig vezető része nagyrészt azonos volt a régi túrával. Nem akartuk magunkat úgy érezni, mintha a körúton sétálnánk, ezért a K+ jelzésre tértünk át Magyarkút határában. Nem csak mi, hanem több csapat is követett minket, úgy kellett őket visszaterelni a helyes útra.
A láda hamar meglett a rejtekhely egyértelmű volt.
Nem volt egyszerű egy ekkora ládát elrejteni,de végül is a Kis kő hegy nyereg útjelző táblájától mintegy 20 méterre egy mélyedésben sikerült megfelelő rejtekhelyet találni.
A ládához egy ösvény visz, ne toronyiránt vágjatok neki a bozótosnak
Séta a kék út Nógrádon átvezető szakaszán. A kálvária környéke ismerős, az "alvégen" viszont még nem jártam. Itt rejtettem el a dobozt a képen látható helyen ágak-bogak alá. Közben pecsételtem a faluközpontban, illetve vizet vettem magamhoz a forrásoknál.
N 47° 53,771' E 19° 2,783'
Délutáni séta közben találtam a ládát,már messziről látni lehetett
A bocsi cetlit elfelejtettem.
Az új koordináták
N4754099
E01900713
A ládát az úttól kb 10 méteres távolságban rejtettem el.
Beton akna félretolt fedele alá.A rejtés nem életveszélyes de a figyelem nem árt.
Régi hagyomány nálunk a Szilveszter napi családi kirándulás, ám ma valahogy senki sem ért rá, így egymagam vágtam neki egy túrának a Börzsönyben. Diósjenőről indulva négy hagyományos ládát találtam meg és ezt a mozgót is tudtam tovább vinni, továbbá a "Börzsönyi Kéktúra" és az OKT füzeteimbe is kerültek pecsétek. 32,2 km lett a vége a Nógrádon befejezett mai utamnak.
A mozgót a Béla-rét táblánál, az út túloldalán, egy fekvő tuskó mellé rejtettem. Jó sok avar és faág kellett az óriási láda álcázásához. :)
Az új koordináták: N47° 54.341' E18° 59.703'
Pontosan 1000 métert vittem. Új rejtek az út jobb oldalán, 10-15 méterre, fa - szikla - fatönk - ágak - avar kombóban. N 47° 54,749' E 18° 59,284' 395 m
Kismaroson már hívott KP1965 a koordinátákért, ő már azóta tovább is vitte. :-)
Királyrétről indulva tettünk egy körtúrát. A GC3HAR láda megtalálása és a Csóványoson álló kilátó megmászása után lefele jövet cipeltük kb 1 km-t ezt a kék ládát. Új rejtekhelyén egy nagy mohás kidőlt fa odvában várja az újabb megtalálókat.
Megtaláltam ezen a számomra jól ismert helyen.
Levittem a Saj-kút-nyeregbe és az OKT táblával szemben, egy nagy bükkfa tövénél helyeztem el. (47° 55,861; 18° 58,438)
Köszönöm a lehetőséget!
Megtaláltam, köszönöm hogy megmutattad!
újra rejtve: Egy nagy kidőt fa "gyomrában" simán megtalálod. fotó segít... Királyrétről indultam és egy szép nagy kört tettem. Nem volt betervezve ez a láda, de végül megoldottam. Nem zavart a sár se a hó. De a szél... az nem volt egyszerű. Át is fagytam rendesen :-)
Nem tudtam ellenállni az egy börzsönyi túrára felfűzhető négy mozgóláda kísértésének. Királyrét volt a kezdő és végpont, idén már másodszor is feljutottam a Csóványosra, 30,2 km lett a vége. A négy mozgón kívül még hat találatom lett.
Ezt a nagy kék ládát még felcipeltem magammal a kilátó legfelső szintjére, mielőtt tovább vittem volna.
Újrarejtettem a Három-hárs gerincnél, a nagy magányos, kiszáradt fa tövénél.
Továbbvittem másfél km-t. Új rejtés a Csóványoson, a Nógrád felé továbbinduló (új) jelzéstől jobbra, egy felül fekvő, kidőlt fa egykori tövében, ágakkal takarva (képek).
Havas, zuzmarás, kösös kirándulás az (egykori) Spartacus-ház - dr. Bubó fája - Csóványos - Pogány-vár - Három-Hárs-gerinc - Spartacus-ház útvonalon. Fent 10 cm gyönyörű porhó, az átfújásokban néha 30. Mindenen vastag zuzmara. Reménykedtem fent kilátásban, de végig ködben voltam. Sok állatotláttam, és nagyon kevés emberrel találkoztam. Jó volt!
Hangyás bércig vittem tovább, a kilátáshoz vezető csapástól balra. A koordinátákat a Geoládák 3.0 alkalmazással átlagoltam. Meg is viccelt, mivel csak átlagol, de azon kívül nem csinál semmit a kimért ponttal, pl nem tárolja le a koordonátát. Szerencsére lefényképeztem, így onnan fogom bemásolni a ládaoldalra.
Mai túrám útvonala: Kemence Feketevölgy panziótól K, Hamuház, K+, Lósóskás rét, K3 forrásig, K3 Rakodóig, K NHH Th-ig, K és Hangyás bérci kitérés, K, P+ Spartacus forrás felé, P3, KO Kettős (Természetbarát) forrás kitérő, K+ vissza Kemencére. 10 perccel napnyugta előtt értem vissza a kiinduláshoz.
Két hónap alatt csupán néhány kilométert sikerült haladnia a ládának. Látszik, hogy itt a Börzsönyben, ahol bizony gyalogolni is kell a ládáért (na pláne a ládával), nem annyira kapkodnak utána, mint egy autóval könnyebben elérhető részen. Mivel mi nem vagyunk lusták buszra ülni és gyalogolni, útrakeltünk a szép napos időben. Nem rajongok az Inóci-vágásért, de most (mivel régen jártam erre utoljára) nem annyira zavart. A Barna-emléknél megkerestük a com-os dobozt, majd ezt is zsákmányul ejtettük. Nem volt kisebb? Ezt csak kézben lehetett vinni, mert a hátizsákokba sem fért bele. Tettünk vele egy kisebb kitérőt a Felső-Rózsa-táróhoz, majd picit pihent NHH-n. Innen látta következő nagyobb megmászandó hegyét, a Naszályt is. Szívem szerint végigvittem volna a gerincen, még a Csóványoson is túlra, de végül megelégedtünk azzal, hogy a meredek lejtmenetben elrejtettük a turistaúttól pár méterre, kidőlt fa tövéhez. A mai túránkat Királyréten fejeztük be Mukival.
ballag... [g:hu 1.6.4]
A két közeli mozgó okán a Börzsönybe csábultam.
Kismaroson leszálltam a vonatról, és sajnálattal vettem tudomásul hogy a neten kiszemelt kóspallagi busz a valóságban nem jár, így 9km-el megnőtt a táv.
Gyorsan megtoltam GCFV-t és GCKEKL-t, a szép napsütésben továbbmentem Nagyhideg-hegyre, majd megkerestem a számomra utolsó börzsönyi ládát GC3HAR-t. Innen végig a kéken Nógrádig, ahonnan - életemben először - a kis piros vicinálissal döcögtem tovább. 32 km lett a vége, szép volt, jó volt, elég volt.
A láda az úttól kb 15m-re egy kidőlt fa és egy nagyobb kő között pihen.
Tényleg jó nagy a doboz, csak kézben tudtam vinni.
Szomorú hogy az előző láda kevesebb mint egy év alatt tönkrement.
Hétfő délutáni börzsönyi mozgolódás az eső utáni és sötétedés előtti rövid időben. Az esőtől szép élénk novemberi színek az erdőben. és mindenhol (patakban, utakon, növényzeten) sok-sok víz. 2 megtalálás és 3 rejtés.
2019.11.04 15:15 új rejtés: a láda elindult a Magas-Börzsönybe, 1000 métert és 130 méter szintet közeledett a Nagy-Hideg-hegyhez. Rejtek: nagy tölgy törzse mögött, sok ággal takarva (nagy a láda!).
Vittük egy jó km-t, majd pecsételtünk a Kisinóci túristaháznál. A parkolótól már csak 60 métert tett meg a láda, amikor az úttól balra egy 5-törzsű fa ölelésében avarral, ágakkal takarva elrejtettük. A jelszó végén írásjel van, ne felejtsd el beírni!
Ma remek kirándulóidő volt, Zergivel, Marcival, Dórival s Szigmával a szokolyai látogatás után elhelyeztük a Forrás vadász ládát, majd megnéztük, hogy megvárt-e minket a Kéktúra láda! Micsoda öröm, hogy szalamandrát is láttunk amint álmosan mászott az avar alá!
Fogtam!
Közös lelés és rejtés ésKatával, meg a családdal szokolyai gyertyagyújtás és a forrásvadász láda rejtése után. Kisinócról mentünk oda-vissza kicsit párás, de nem esős időben. Élveztük!
Úton, új dobozt kapott.
Nagyon NAGY lett a láda!
Bocsi cetlit is tettem bele, mert nem volt egy darab sem.
Felvittük a kálvária mögé. Előtte próbáltam egy lyukas, pöttyös vödörbe is elrejteni. ;) Nem volt túl jó ötlet. :D
Fiatal fák csoportja öleli a ládát. A nyíl alakú kék jelzéstől 3 méterre.
A kálváriánál egy csapattal találkoztunk, akik a NHH-ről jöttek éppen lefelé. Volt ott Leukoplast ragtapaszozás rendesen. Egy másik csapat a ládával azonos irányba haladt, de a kálváriához valami fura okból kifolyólag nem értek fel.
Dunai kajakozás után Szobról hazafelé kis átmozgató kocogás a holnapi (óvás miatt újrarendezett) bükki tájfutó bajnokság előtt.
1300 m-t haladt a láda.
2019.10.22 18:30 új rejtés: pirossal való találkozásnál, dupla törzsű fa törzsei közt, ágakkal, avarral takarva.
1400 métert vittük biciklivel. A tanyák mellé a mezőre nem akartuk rejteni, így a közeli erdő adja az új otthont. Úttól balra kb 10 méterre, föld szintjében kettéágazó, öblös, terebélyes makkfa tövében keresd. Kókány_művekkel vittem.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget, vittem. A többit majd otthonról! [g:hu 1.6.4]
Zebegényből döngettem felfelé a ládáig a jelzésű úton. Találat után továbbvittem Törökmező felé, de útközben levadásztam a GCCKOF multit is. Olvasva az előző logokat, újrarejtés előtt a repedezett, töredezett ládát fehér színű szigszalaggal megragasztottam, így legalább nem fog majd beázni (szerencsére eddig sem volt).
A láda most Törökmező előtt a - fonódáson lévő útelágazásnál, egy kettétört vastag fa tövében, talajszinten, fakéreggel álcázva várja a következő megtalálót.
A kessereknek jó keresést és rejtést, a ládának pedig további jó utat kívánok! :)
Tovább viszem! Már csak itthon láttam Ákibard felhívását, hogy szigetelőszalagot vigyek magammal, így a ládajavítás a soron következő megtalálóra marad. Kövesmezőn népes csapat volt a szép időben. Osztálykirándulás lehetett, a gyerekek grundként vették birtokukba a farakásokat.
--------------------
Az új rejtés az úttól kb. 10 méterre fatönkből kinövő új hajtás tövében a föld színén található. Új koordináta: N 47° 48,996' E 18° 56,131'.
Nagymaros szélén vaddisznók keresték a vacsorát a szélső házaknál. Ha előre mentem volna tovább, a központ felé terelem őket, ezért kicsit hátramentem és vissza tudtak vonulni az erdőbe.
Meglepődtem, hogy egy hét alatt senki sem mozdult rá. Most Duduval, egy javító célzatú kirándulás közben felkaptuk, és elvittük Kövesmezőig. Mivel a füzetben nincs Hegyes-tető bélyegzési hely, így az éppen ott tartózkodó BaDigarddal üttettem egyet a legmegfelelőbb helyre.
A doboz egy nagy kidőlt fa mögött, kéreg alatt várja a következő szállítót.
Tegnap, a versenyen, az Ökör-hegynek felfelé futottunk össze Pilis50-nel, aki mondta, hogy itt van a láda. Kicsit nosztalgikus érzésem van a ládával kapcsolatban. Amikor pár éve Árpimmal átvittük a Naszály lankáiról a Börzsönybe, akkor is volt némi szentimentális áthallás a helyzetben, s most is érzek benne hasonlót. Gyakorlatilag pár napja múlt 3 éve, hogy el kellett költözzek a Dunakanyarból. Most pedig a sors iróniája, hogy pár napja költöztem vissza, s a láda is ideért a Börzsönybe. Abba a hegységbe, melyet idehaza a kedvencemnek számít és nem csupán a BTHE miatt. Így amikor Karcsi bácsi említette, hogy Maroson van a doboz, már tudtam, hogy ma jönni fogok érte. A 9:40-es vonatot terveztük, de végül a 12:40-es lett belőle. Gps sem kellett a láda megtalálásához. A rejteknek használt futónövényzetet nem szeretem, de most megtette ideiglenes álcának. A templomról a közelmúltban vették le az állványzatot, így jó volt teljesen megújult külsővel fotózni. A jól ismert úton indultunk meg a Templom-völgy felé. Tetszetős hely az extrazonális bükkössel és a mély vízmosással. Adta volna magát, hogy ide rejtsem a dobozt, de nem igazán találtam a láda méretéhez megfelelő méretű rejteket. Ahogy közeledtünk a Szent Mihály-hegy nyergéhez, úgy jöttek egyre többen szembe. Ezek szerint a szép, napos idő többeket is felcsalt a Dunakanyar egyik legszebb panorámájú hegyére. Egy rövid pihenő után indultunk is tovább az Ürmös-rétre, ahol feltételeztük, hogy lesz bőven lehetőségünk válogatni a fotózandó őszi kikerícsek között. Ebben nem is kellett csalódjunk. Felérve a Hegyes-tetőre kiláttunk mi is a tömegben, majd elrejtettem a ládát és folytattuk utunkat Kövesmező felé. Itt ránéztem a másik környékbeli dobozomra is, majd a városka vasútállomása felé vettük az irányt. A mai túrára Maceket hoztuk el. A doboz jó 4 km-t haladt a kéken.
[wapon beküldött és később kibővített szöveg]
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Legutóbbi keleti irányba tartó útján a mozgó 2004.11.26-án kelt át a Dunán. Ez kicsit több, mint 14 év és 9 hónap egy teljes oda-vissza útra.
Harmadszor kel át a folyón.
Nagyon szerettem volna átvinni a ládát a Dunán. Örülök, hogy sikerült.
Megkapta a bélyegzőt a Duna-rév-nél, majd a Nagymarosi vasútállomásnál is. Miután az eddigi füzet betelt - a ládában lévő új füzettel indult a Dunán inneni bejárása.
A kompról nagyonl szép volt a rálátás a Visegrádi várra.
Elrejtve Nagymaroson a vasúti híd alatt, a jobboldalon, a támfal oldalában, zöld futónövényzet takarásában, mellmagasságban.
A mai napon Pilis50 kisért el ládázni.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget.
Miután BlueMalitól megkaptuk telefonon az új koo-t, továbbvittük kb. 1,2 km-t. Közben megkapta a Nagy-Villám pecsétet. [g:hu 1.6.4]
Újrarejtettük a Visegrádi Vár közelében, a láda haladási iránya szerinti út bal oldalán egy mohás farönk mögött.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget.
Részletek később...
vittük
-------
rejtve, nézd a képet a logomba! [g:hu 1.6.2y]
-----
Már tegnap kiszemeltem, hogy a sulikupa#6 rendezvény után elugrok, s tolok rajta min.
1 kilométert, mert bevinni a Villámra nem akartam, de ugye min. 1-et kell vinni.
Elkezdett Dömösön szakadni az eső, így letettem róla, mert megkeresni/logolni/vinni/újrarejteni, ezt ma nem szerettem volna.
Viszont így ma Piroskaa1&Pötyike társaságában felkerestem, majd együtt vittük az egyik csodás rétig a Nagy-Villám előtt! Miután elrejtettük, majd indultunk Dömösre, jött a telefon, hogy más is rácsapott (volna) Denhoék. Elmondtuk az új koot, majd Ők sikeresen megtalálták/továbbvitték!
Jó utat a ládának. Ha megkeresem ismét, az már Duna-Tisza közt lesz!
Visszajöttem az elveszett szemüvegért. Köszönet érte! Napközben Visegrádon volt dolgom, gondoltam, elugrok érte. Újrarejtve út menetirány szerinti jobb oldalán fatuskóba. Kb. 1150 métert haladt.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget.
Részletek később...
vittük [g:hu 1.6.2y]
-----
Ma befejeztük a Hollókőtől-Vörös-kőig túramozgalmat, s kis kitérővel továbbtoltuk a kéken, 1100 métert. Menetirány szerint balra, a turistaúttól kb.2 méterre van egy korhadt fatuskóban.
Jó utat neki!
Könnyen megtaláltam. Aztán a "Bocsi" cetli elhelyezésekor találtam egy olvasószemüveget is a meredek oldalba. Ha az előző rejtő hagyta el, akkor a dobozban utazik tovább, abban keresse, ha nem akkor országlátó szemüveg lett belőle. :)
A láda kb. 5 kilométert vándorolt és közben két pecsétet is begyűjtött.
A Pap-Réten várja a következő útitársát, az
N 47° 44,345'
E 19° 0,774'
koordinátán a "Balázs-kő" mögött jobbra.
Továbbvittük 1200 métert Párduc50-el. Az út mellett, fent a fa gyökerében keresd, kissé meredek az oldal, légy óvatos. Az utolsó képen látható a rejtés helye.
Továbbvittem Libertyvel. Az újrarejtésnél hatalmas hengerbucska, néhány sebbel, az éppen arra járó rendőrség szeme láttára...
A ládát a fejed fölött keresd, fa gyökérzetében!
Térerő semmi, bejelenteni csak a falu főterén a buszmegálló elötti padon űlve tudtam.
Nagyon kedves lakók élnek itt - amíg bibelődtem a telefonnal - többen megszólítottak: arra - ott a kocsma - ott kapok bélyegzőt is ...
Ahol letettem: N 47° 42,461' E 18° 58,414' egy gyaloghíd Pilisszentlászló felöli vége alatt.
Három és fél napi értelmetlen otthoni punnyadás és töketlenkedés után végre összeszedtem magam, és eljöttem biciklizni. Pilisszentkeresztről az erdészeti aszfalton, országúti biciklivel. Gimnazista korom óta, tehát 45 éve tekerek ezeken az utakon. Azóta romlik az állapotuk: felfelé még jó, de lefelé már nem lehet megerszteni keskeny gumival, annyira ráz. Azért jó volt: csak 25 km, de 6-700 szint. :-)
Légvonalban 1,2 km-t vittem (a jelzésen a kanyarok miatt 1,6), Sikároson pecsételtem, a bocsicetliket pótoltam, és elrejtettem a ládát: a pecsételőfa melletti nagy éger mögött, fahánccsal takarva.
Közös találat Erzsivel, tovább vittük kb. 1100 métert. Az új rejtek az úttól balra egy kifordult fatönk mellett van, egy kis kőkupacot építettem a láda fölé. N47° 42.610' E18° 55.255'
Egyik régi kedvenc helyem a Dera-patak szurdokvölgye, kihagyhatatlan volt, hogy eljöjjek és tovább vigyem a mozgót. Pont egy km volt a faluközpont, ahol megkapta a füzet a Pilisszentkereszt pecsétet. Aztán vittem még egy km-t a falu túlsó széléig, hogy megfelelő rejtekhelyet találjak.
A láda most egy nagy villanyoszlop tövében, ágakkal takarva várja, hogy tovább vigyék. N47° 41.856' E18° 53.782'
A Dera szurdokban rengeteg gyerek számháborúsdit játszott, ezért úgy ítéltük meg, hogy jobb ha előbb lerakjuk a dobozt. Még a híd előtt eldugtuk egy kidőlt fa gyökerei közé az úttól kb. 9 méterre.
Mi négyen voltunk Gábor :-))
OKT-15 Rozália téglagyár-Dobogókő szakasz teljesítése közben meglett.
Gyors találat volt, vittem tovább.
ÚJRAREJTÉS:
2019.08.04. 14:23
A GPS szerint 1100 m-t haladt, a következő bélyegző még messze volt, és itt Bp. környékén amúgy is rohan a láda.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rejtekhely: N 47°40.281' E018°56.055' mag: 220m
Kőrakásnál, fatuskó alá rejtve. Billentsd fel a tuskót!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Megvagy bestia... Jól felkaplak és viszlek! Kövessétek a keréknyomot! :D
Kb 1500m után bal oldalon fákon színes jelek, utána a jobb oldalon "kidőlt" fa alatt rejtve, jól alcazva.
Tovább vittük Csobánka közelébe. De még előtte megkapta a füzet az aktuális pecsétet. Az egykor itt állt turistaházban jártam az öcsémmel a felgyújtása előtti hétvégén.
Közös találat és rejtés Párduc50-el. 1500 métert vittük tovább, a Kevély-nyereg táblával szemben levő, turista jelzésekkel festett fa tövében, faodúban keresd a ládát.
Felkaptam, viszem tovább. :)
Hátizsákból "kidobva" a murvás útszakasz jobb oldalán, az úttól kb. 10 méterre. Kidőlt és élő fa találkozásánál keresd ágakkal, gallyakkal takarva. Koo: N47°36, 994, E18°58,679
Örülök, hogy szerencsém volt végre ehhez a mozgóhoz is. :)
Megtaláltam és vittem tovább majdnem egy kilométert. Az új rejtekhely a GCKOVB, az első és eddig egyetlen saját rejtésem mini katlanában van, egy nagy lapos kő alatt. Akinek már megvan, tudja hol kell keresni, akinek még nincs meg, két legyet üthet egy csapásra. :)
N47° 35.909' E18° 59.217'
Munka után bringás körön begyűjtve.
Tovább vittem, és a Köves-bérc közelében, az út bal oldalán (ha lentről érkezel), egy mohás kő mögött, fakéreggel, és egy rönkkel álcázva újra rejtettem.
Új koordináták: Szélesség N 47° 35,727', Hosszúság E 18° 59,316'
Trópusokat idéző légköri viszonyok mellett Ürömről fel a hegyre. A láda könnyen meglett, majd lefelé menet elért a zivatar, így esőben rejtettem el a dobozt a kék ösvény déli oldalára, a belső, méretes fenyő tövébe.
Szélesség N 47° 34,739' Hosszúság E 18° 59,002'
Köszönönjük, Mai95-tel visszük tovább. [g:hu 1.6.4]
A GCJGTS és GCGER felkeresése után 1 km-t sétáltattuk a ládát, majd újrarejtettük. Geodéziai oszloppal szemben, nagy kidőlt fa alatt, fakéreggel takarva, turistaúttól 6 méterre.
Köszönöm, pont hivatalos szakaszteljesítés közben :)
Viszem!
....
Szélesség N 47° 34,198'
Hosszúság E 18° 59,196'
Magasság: 393 m
Bükkfa mögött az úttól menetirány szerint balra 5 m, levelek alatt. Kicsit fel kell lépni a rézsűn, de nem vészes. Mobillal mért, remélem jól sikerült. Segítségül fotó a fáról.
Ja és megkapta a Virágos-nyereg pecsétjét!
Köszönöm, jön velem a láda. [g:hu 1.6.4]
1,5 km séta után a Hármashatár-hegyen pecsételtem az igazolófüzetbe, majd 7:57-kor újrarejtettem a ládát ott, ahol letér az út a Guckler Károly-kilátóhoz. Úttól másfél méterre, kék jelzéses fa tövében, rőzsével takarva.
Tovább vittük! Munka utáni levezető kis túra keretében tettünk errefelé egy kört. Új rejtélyes az Oroszlán-szikla közelében, az út menti falban, egy fehér szikla felett! Figyeld a tobozolat!
Munka után terveztünk egy kis testmozgást, így kapóra jött, hogy a kék láda a közelbe ért. Utoljára 8 éve találkoztunk, így már éppen ideje volt rámozdulni. A Fenyőgyöngye parkolótól indulva tettünk egy 13km-es sétát érintve több korábban már megtalált ládát (GCKIL, GCLIBC, GCTRIC, GCORSZ, GCKOTA) érintve.
A ládát a régi határkő közelében találtuk, ahol kb fél órával előttünk stmester lerakta. Innen kb 1000métert vittük és elrejtettük az Oroszlán-sziklával szemben a kőfal egy üregében (nagy fehér kő felett szedd ki a kavicsokat, tobozok mutatják a helyet).
Sárgabaracklekvár főzés közben láttam, hogy már közel jár hozzánk a láda, de megvártam amíg ha2 megtalálja. Jól gondoltam, hogy reggel kár elindulni, de délután Péter megelőzött, szembe találkoztunk miután elrejtette a ládát.
Új rejtés egy 1833- as határkőtől jobbra 10 méterre kő mögött álcázva.
Koordináták: 47° 32,915' 18° 58,755' 312m
Megtaláltam és tovább vittem pontosan 1 km-t. Az új rejtek egy jelzett fával egy vonalban, az úttól jobbra 8 m-re, egy hatalmas kettéágazó bükkfa tövében van. Gondosan betakartam ágakkal, kérgekkel és levelekkel, bár gondolom nem fog sokat itt pihenni a láda. :) Koordináták: N47° 32.950' E18° 58.431'
...és tényleg! Visszafelé úton találkoztam Mariannal és a kutyájával, siettek a ládához, alig pihent a láda egy fél órát, már vitték is tovább. :)
Megtaláltuk a ládát, visszük tovább Hűvösvölgy felé. 19:40
Lehoztuk a ládát egészen a Hüvösvölgyi Nagyrét elé, a parkoló és a nagyrét közötti úton egy pad közelében (attól jobbra befelé) az erdőben. Egy nagy fatönk tövében van, rendesen eltakarva ágakkal (szinte már elásva).
Koordináták:
N 47°32,630'
E 18°57,186'
A kéktúrának ennek a szakaszát már korábban teljesítettem, de végre a nagy Kék Láda is megvan így a megtett 410 km után. :)
A szerdai tájfutó edzőverseny után jó ötletnek látszott GCKEKL levadászása, mielőtt túlságosan frekventált Budapest közeli vidékre kerül. Remeteszőlős felől mentem érte, mert VP közelebb hozta. Jó szuszogtatós (mondaná radpeter). Fent hagytam a hegyen, másszon más is érte ... farönk mellett, fakéreggel takarva. Miután volt időm itthonról módosítani, ezért az új jelszó az érvényes. GCKEKL 2019 :)
Új helye:
Szélesség N 47° 33,786'
Hosszúság E 18° 55,663'
Hazai terepre, a "kertek alá" érkezett a láda, és épp itthon vagyok, így kibicikliztem érte.
Másfél km-t gurult velem, új rejtés az egykori (mára teljesen beerdősödött) Kovácsi-erdőföldek déli sarkának közelében. Kicsit ferde törzsű, vastagabb tölgy mögött, az útkanyartól (és a kis ösfény elágazásától) 5 méterre.
200. mozgó megtalálás.
Köszönöm, jön velem a láda. [g:hu 1.6.3]
Másfél km-t sétáltam vele, majd 8:50-kor újrarejtettem ott, ahol a Mária-út becsatlakozik a Kékbe. Turistaúttól 8 méterre, kidőlt tuskó mögött, rőzsével takarva.
Vittük Zergivel. Pecsételtünk a Muflon itatónál, rejtés az úttól 1,5 méterre, fatuskó mögött.
Következő pecsételőhely: Hűvösvölgy. Egyre közeledik a láda a főváros felé, így gyorsabb cserék várhatóak.
A láda pillanatnyi helyzete:
N 47° 35.345'
E 18° 54.076'
Fogtam!
A Nagy-Szánástól a Muflon itatóig vittük a ládát kb. 1,9 km-t és bélyegeztünk a füzetbe is. Az úttól kb. 1,5 méterre levő fatuskó takarásába rejtettük újra avarral, ágakkal takarva. Irány a Hűvösvölgy!
Köszi, visszük
.....
Szélesség N 47° 35,440'
Hosszúság E 18° 52,713'
Magasság: 499 m
Nagyobb törzsű fenyő tövében tűlevelekkel és ágakkal takarva. Az út jobb oldalán kb. 10 méterre az úttól.
Egy gyors reggeli fejtágítás után Nagykovácsiból fel a Szénásra. Jó időt fogtam ki, sem tűző nap, sem hőség nem kísért. Az OKT bejárt része mentén nem idén vágott farönkök, de a tábla még mindig fadöntésre figyelmeztet. Egyszer kirakják, aztán örökre ott marad... A "veszélyes" szakaszon túljutva kék jelzéses sarjas ikerfa tövébe került a láda. N 47° 35,571' E 18° 51,383'
ballag...
új helye 47 36,204 18 51,074 tuskóban [g:hu 1.6.1c]
Telkiből indulva, egy 21km-es túrán másfél km-t toltam a dobozon.
Bocsi cetlivel feltöltöttem.
1 km után csere a Természetvédelmi terület kapujában.
N47° 37.253' E 018° 50.144'
Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.2y]
Újrarejtve, az út jobb oldalán , a jelzett fa mögött a N47° 36.740' E018° 50.053' ponton.
Örültem ha2 rejtésének, hiszen a vonatról leszállva két perc múlva már meg is találtam a ládát. Továbbvittem 1,36 km-t légvonalban. Út melleti akácosban, talajszinten van a láda. Előre is bocsánat, ha picit szúrós a hely, óvatosan közelítsd a ládát. Bocsi cetlit vigyél majd magaddal, nekem már nem volt időm kinyomtatni.
Tovább vándorolt Piliscsabára.
A füzet megkapta a pecsétet. Már nem a vasútállomáson található a bélyegző.
Új rejtek: Kék jelzésű, kettős beton vill. oszlop mögött(magasan).
Bocsi cetli már nem volt a ládában!
Közös találat Gödével. A ládát továbbvittük, az új koordináta:N 47° 39 390' és E 18° 49 670'. A láda egy kék jelzésű fa tövében, a kék forrás jelzésű ösvény torkolata közelében.
Közös találat Mollival. A ládát továbbvittük, az új koordináta: N 47°39 390' és E 18° 49 670'. A láda egy kék jelzésű fa tövében, a kék forrás jelzésű ösvény torkolata közelében.
Újrarejtettük a falu túlsó végén, talajszinten, szintén jelzett fa mögött.
Az előző rejtek valóban szúrós és csípős volt, de a leírással egyértelmű volt. A fán a jelzést azt hiszem, nem láttam volna, ha nincs a láda :) eléggé be van nőve. Régen jártunk a faluban, megfakultak már az emlékek. Itt is zajlanak az építkezések, felújítások. Meglepő volt az erős autóforgalom is. Az időjárás is kellemesebb volt a tegnapihoz képest. Köszönjük a lehetőséget, 9 év után találtuk meg újra!
Nagyon kellemes nyári kirándulóidő (33°C :D), egy nap, három hegység, három láda, három kicsi kirándulás (összesen 22 km).
3. Pilis (széle).
Miután egy hónapja Kesztölc felett keresés nélkül elgyalogoltam a láda mellett (lásd lent), most Piliscsévről sétáltam fel a ládához. Az árnyéktalan úton nagyon meleg volt, így csak vágyakozva néztem fent, a Pilis oldalában a Sziklatarajt.
A ládát továbbvittem egy bő km-t, még a falu előtt rejtettem el. Új rejtek: jelzett akácfa (az úttól 3 m-re keletre lévő) törzse mögött. Gazos, sűrű, szúrós! (A láda védelmében. :D)
Az utolsó bocsicetlit használtam el, és nem volt nálam utánpótlás. Kérlek, vigyél magaddal!
2019.05.25 14:00 egyéb log:
A Kinizsi százas mezőnyével - a levendulásnál kínált remek kesztölci fröccs után - elmentem közvetlenül a láda mellett, de ellenkező irányban, így nem tudtam volna az előírt irányban továbbvinni, és így most ez a megtalálás kimaradt.
Eredetileg két barátomat kisértem el - benevezés nélkül - a teljesítménytúra bő első felére (Péliföldszentkeresztig, ahol két vagy három éve hasonlóan bekapcsolódtam), de aztán minden olyan jól alakult, hogy annak ellenére, hogy egyáltalán nem készültem rá (az elmúlt két évben soha nem gyalogoltam 30 km-nél többet egy nap), végigmentem az egész távon. 36 év után újra teljesítettem (ha nem is hivatalosan) a K100-at - igaz, az akkori rohanós 16:40 helyett most kényelmesen, fröccsözve, sörözve 20:20 alatt.
Pont 1 km-rel vittem tovább. Újrarejtve a nagy rét szélén, nagyjából a vadászlessel egy vonalban, egy szép nagy cseresznyefa tövében.
Az új koordináták: N47° 41.566' E18° 49.738'
Megtaláltuk és tovább is visszük Klastrompusztára. Még a mai napon újrarejtjük: Évi, Toti
A klastrompusztai pálos kolostornál pecsételtünk a füzetbe és a romok közelében, a hagyományos láda közelében egy lukas törzsű fa odvában újrarejtettük.
Új koordináta: N47 42.013 E18 50.084
Börzsönyi túránkról hazafelé még megcsíptük a ládát és továbbvittük Párduc50-el.
1,47 km-t utazott légvonalban, a rejtés bokor tövében út mellett, lapulevéllel álcázva.
Ma délután még belefért egy kis dorogi séta. Jött velem a láda is, egészen a pecsételőhelyig, ahol megkapta az aktuális igazoló jelzést. A legközelebbi terebélyes facsoport túlsó oldali törzsei között álca alatt pihent meg. Az útról könnyen elérhető.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget, vittem. A többit majd otthonról... :) [g:hu 1.6.2y]
A ládát lehoztam Dorog határáig, ezzel meghagyva az utánam jövő kessernek a dorogi vasútállomáson való bélyegzés örömét... :)))
Ha felfelé mész a városból, akkor egy útelágazás előtt álló vékony, magas, kék sáv jelzéssel ellátott akácfa tövében találod, mely az út jobb oldalán áll (utolsó fénykép segít).
A láda koo-i: N47° 42,485' / E18° 43,457'
A ládának további jó utat, a kessertársaknak jó keresést és rejtést kívánok! :)
A szép új kéktúra igazolófüzet megjelenése meghozta a kedvemet és nem rég újra belekezdtem a pecsétek gyűjtésébe. Ma a munkahelyről elszabadulva kéktúráztam a Tokodi pincéktől Dorogig, közben megtaláltam három ládát és továbbvittem ezt a mozgót 1100 métert.
A láda egy kék jelzéssel megjelölt kissziklával pont szemben lévő bokorban pihen közel a Csolnokról érkező kék négyzet jelzés csatlakozásához. N47° 42,396' E18° 41,848'
Egy kis tatai kirándulás (Fényes-tanösvény), ebéd és Öreg-tó környéki séta után felvittük a KÉK ládát a Nagy-Getére. Csodás tavaszi időjárásban volt részünk. Szép kis emelkedő Tokodról (350m bő 2 kilométeren), de megéri. Minden gyönyörű zöld, volt eső, minden burjánzik. Szép volt. A kis túrácska után Táton vízre tettem a deszkát...
A mai kirándulós nap végén már alkonyati fények mellett megmásztuk a Hegyes-követ, gyönyörködtünk a csodás látványban, majd a faluban begyűjtöttük az alternatív pecsétet is. A túlvégen egy méretes fatönk mögött pedig mára megpihenni a láda.
Közös találat és rejtés Párduc50-el. Továbbvittük 1600 métert.
Új rejtés helye: A GCHEKO közelében, az úttól 20 méterre, egy nagy bokor tövében.
Kicsit viccesnek tűnt, amikor rejtés közben egyszer csak felbukkant egy fiatal srác, egy szál alsó gatyában és hátizsákkal, felment a kilátóig, körbenézett és már jött is lefelé és ment tovább a kék jelzésen, a szikrázó napsütésben és a langyos melegben.
OKT-11 Mogyorósbánya-Dorog szakasz teljesítése közben meglett.
Ez egy mókás találat lett. Azért jöttem el erre, mert a mai Gerecse túra nem érinti ezt a részt. Erre Mogyorósbányán pedig Nyerges20 túra volt... A rejtekhelynél percenként 20 ember haladt el. 10-15 percig vártam, majd "szerencsémre" összeverekedett 2 túrázó kutyája, ami megakasztotta a forgalmat, én pedig magamhoz vettem a ládát. Tetszett a rejtés :)
ÚJRAREJTÉS:
2019.04.27. 13:17
Ha már megszereztem, vittem 2600 métert. Itt már nem jöttek-mentek a túrázók, illetve megkapta a Tokodi pincék régi és új pecsétjét is :)
A bocsi cetli fogyóban, de van még belőle!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rejtekhely: N 47°43.033' E018°37.963' mag: 153m
A rejtek az úttól balra pár méterre egy soktörzsű minifa közepében, ágakkal, avarral takarva.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
Feleségemmel kerestük meg. Szereztünk bele egy pecsétet Mogyorósbányán és félig felvittük a hegyre.
Úttól balra, fenyő tövében.
Családi sétálgatás Mogyorósbányáról tavaszi illatokkal teli levegőben. Tovább jött a doboz újabb 1 km-t, az út feletti fatörzs tövébe.
Szélesség N 47° 43,237' Hosszúság E 18° 36,001'
Születésnapi találat (percre pontosan).
Továbbvittem másfél km-t a kék barlang jelzés elágazásáig.
Új rejtek: soktörzsű fa mögött, avarral, faágakkal takarva.
Utána felmentem a Bajóti-Öreg-kőre. Régóta ismerem és kedvelem ezt a hegyet. A 70-es években a Móricz gimnázium Földrajz szakkörével (Leél-Őssy Sándorral) a zsombolyba is leereszkedtünk.
A tegnapi, koranyári idővel szemben ma igazi április volt: élénk szél, felhők, aztán egy rövid zápor, de pár perccel később már újra napsütés. Nyílnak a tavaszi virágok, de az erdő még alig ébredezik.
ballag... [g:hu 1.6.1c]
Átballagott Péliföldszentkeresztre, egy vén fa hatalmas odvába, a pöcsétet megkapta.
Néhány 10m-el odébb GCKAKU-t is jól eldugtam.
Én még tovább mentem a kéken az Öreg-kőig, 10km-es séta lett belőle, ebédre haza is értem.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Tovabbvittem. [Geoládák v2.2.5]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Averaged location:
N 47° 42,445'
E 18° 33,481'
? 0,7 m
Google Maps link:
https://maps.google.com/?q=47.70741,18.55801
Averaged altitude:
246,9 m
These coordinates were measured by Android app GPS Averaging created by Destil
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.destil.gpsaveraging [Geoládák v2.2.5]
OKT-11 Bánya-hegyi erdészház-Mogyorósbánya szakasz teljesítése közben meglett.
3 hónap után futottam bele ismét. Elszomorító, hogy a szabály ugyan az, hogy vinni kell tovább, mégis 2,5 hónapig senki nem volt hajlandó tovább vinni, de a "megtaláltam"-ot többen is belogolják különböző kifogásokkal... Elgondolkodtató.
ÚJRAREJTÉS:
2019.03.10. 12:15
Ha már ennyi ideig nem mocorgott, most vittem km 3 km-t előre. Hátha itt több hajlandóság mutatkozik majd rá :)) No, meg itt untam meg szatyorban cipelni.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rejtekhely: N 47°41.691' E018°31.575' mag: 353m
A rejtek az út mentén egy fatuskóban, ágakkal takarva.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Valahogy ez a láda ennyi év alatt még nem került utamba, pedig nyomjuk a Kék Túrát is. Mivel már régen nem mozdult, gondoltam, hogy egy kicsit lendítek rajta, de sajnos annyira nem volt a NET-hez térerő, hogy inkább hagytam a nagyon szuper helyén. A továbbvitel enyhítésén elvittem vissza a Gerecse üdülőhöz bepecsételni a hiányzó pecsétet. A következő pecsét Pusztamaróton lesz, remélem a következő továbbvivő nem felejti. Ezt csak azért írom, mert elég sok pecsét hiányzik a füzetben.
Geoszilveszter utáni gerecsei kis kirándulások.
A Bánya-hegyhez jó emlékek fűznek: amikor 1982-ben és 1983-ban megcsináltam a Kinizsi 100-ast, itt mindkét évben nagyon jól jött a teáztató-pont, a folyadékpótlással már lazán ment az akkor Szárligetig tartó hátralévő szakasz.
Új rejtés: a láda 1,3 km-t haladt tovább, most a kék háromszög elágazásánál egy négytörzsű tölgy mögött várja a következő megtalálót, ágakkal és avarral álcázva.
OKT-11 Koldusszállás-Bánya-hegyi erdészház szakasz teljesítése közben meglett.
Sajnos rettentően sok pecsét hiányzik a füzetből, elszomorító, hiszen ennek ez is az egyik lényege... Nem tudom cél-e, de így nem lesz kitűző ebből...
ÚJRAREJTÉS:
2018.12.29. 14:08
Hogy a következő pecsét tuti ne maradjon ki, nem raktam már le 800 m-rel a pecsét előtt, ezért 1800 m-t haladt előre, a Bánya-hegyi erdészházhoz költözött.
A bocsi cetli kifogyóban, a következő vállalkozó feltétlenül pótolja!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rejtekhely: N 47°39.651' E018°28.634' mag: 455m
A rejtek a pecsét melletti út túloldalán lévő erdőrészben egy cserjecsoport közepén, ágakkal, levelekkel befedve.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
ballag tovább... [g:hu 1.6.1c]
23 km-es túra Alsógalla - Vértestolna - Tatabánya útvonalon.
A szép új doboz az út jobb oldalán, egy nagy fa egykori ikerfájának csonkjában lapul.
Néhány hónapja az ellenkező irányból hoztam ide GCKEM-t.
Visszafelé a Kappan-Bükk oldalában elrejtettem GCM002-t.
Köszönöm, megtaláltam. A láda továbbhaladt Vértestolna irányába.
Új rejtés: tölgy tövében avarral takarva, az út bal oldalán, kép segít.
47° 35.661'
18° 27.707'
212 m
3 m-es pontossággal mérve.
A láda megújult. A törött, lyukas dobozt lecseréltem egy újra. Valamint tartalék logbook is került a ládába.
Tájfutó évzáró előtt laza kis kirándulás keretében.
Pecsételtem Koldusszálláson és továbbvittem 1000 métert a ládát.
Új rejtek: úttól 2 méterre (keletre), tölgy tövében, avarral és ágakkal takarva, sok levágott faág, gally is van körülötte.
Egy rövid kis túra során 1600 métert vittük a ládát. Többet akartunk menni, de a felsővezeték leszakadt Kelenföldnél, így vihettük be Pestre az egyik gyereket, majd a ládát is nehezen találtuk meg, így ugrott ez eredeti túra.
Szerencsére a talaj jó fagyott volt, így nem kellett dagonyázni, illetve találkoztunk egy 30-40 fős muflon csordával, ez is élmény volt. Ennyit még sosem láttam egy helyen. Persze a hátizsákba volt a fényképezőgépem, mire előbányásztam, már csak a csapat végét sikerült elkapnom.
A ládát egy tölgyfa tövében keresd, lásd a képet.
Ezt elbénáztam. Nem gondoltam volna, hogy keleti irányba víve a ládát, az mégis így épp nyugatra halad. Próbáltam lekövetni a gps-en a kéktúra útvonalát, de az apró képernyőn az esőben mértékkel sikerült. Szóval ha csak egy kicsit is, de most visszafelé haladt a láda :( Bocsi !
58 km-es, bringás körtúrán, Vérteskozmáról, Maci barátommal.
Rejtés hármas facsoport egyik tagjának tövében, ágakkal és avarral takarva. Bocsi cetli már nincs, valamint egy láda és logbok csere is elférne.
Esős napon bicajjal Alsógalláról. Szerencsém volt, mert mire az autópályáig értem, elállt a csepegő eső, és egész nap nem áztam már meg. Változatos itt a OKT, hiszen a rejtekhely erdősávjából meredeken leereszkedve egy kaszálórétre jutunk, majd a sztráda melletti földúton kell tovább haladni. A nem nagyon kedvelt föld alatti rejteket itt egy farönk biztos belsejére cseréltem. A doboz továbbra is jól bírja a megpróbáltatásokat, viszont a 200 megtalálóra méretezett lista betelt. Legközelebb viszek újat, mert így jól követhető a mozgatók kiléte.
Kb. 1,3 km haladt a láda. Szuper kis rejteket találtam neki :)
A műútról letérve haladj kb. 100 m-t az erdei úton. Egy környezetéből némiképp kimagasodó tölgyfánál térj le jobbra az erdőbe, pár lépés után forduljl újra jobbra, akkor már látni fogod.
Kirándulásokból hazafelé kerültem egy kicsit Tornyópuszta felé, és felsétáltam a ládáért. Volt ebben egy kis nosztalgia is: 1982-ben és 1983-ban, amikor végigmentem a Kinizsi 100-ason, még erre vitt az útvonal. Akkoriban valami baromfitelep volt itt, különös hangokkal az éjszakában.
Továbbvittem légvonalban 1,1 km-t. Új rejtés felemás (vastag-vékony) kéttörzsű fa mögött, ágakkal, avarral takarva.
Kanyarban, (déli) lentebbi átfolyó melletti fa tövében. A láda 1020 métert haladt. N 47° 34,403' Hosszúság E 18° 30,962' 375 m
Spontán találkozó anettx-el. Még a bringáját is megemelgettük, úgy megnéztük (és megismerhettük a váltó határait az emelkedőkön). Mónika hasonló biciklit szeretett volna régebben.
Nos, GCSom ajánlott parkolójából indultunk. Mivel ez a láda útba esett, ezért próbáltuk megkeresni odafelé. A pontos koo. és a leírás ellenére sem volt sehol (bocsi cetlit sem találtunk). Szomorúan, de továbbhaladtunk. Talán elvitte valaki (és felsétált vele, hogy majd visszafelé elrejti)?
Útközben pár embert (sokan voltak fent) kérdezgettünk a geocaching felől. Senki nem játszotta a játékot, "csak" kéktúráztak. Ááá, nem volt vicces néha. :)
A környék hamar feledtette a "csalódottságunkat", csodás volt fent az idő és a panoráma is pazar volt. Néhol volt térerő is, így szorgosan frissítgettem g:hu-val a láda adatait.
Szerencsére a multi és a sok szép kilátás után, visszafelé is ránéztem a ládára. Kb. 20-30 méterrel odébb volt egy gödörben, felfordítva, egyik - már ragasztott - sarka megrágva. Fura gusztusa volt ennek az állatnak.
Szomorú, hogy a Somlyóvár pecsét (is) kimaradt a füzetből!
:(
Családi túrázás a kéken a ládáig, majd vissza. Az érintett két kőfejtő nagy attrakciónak bizonyult, de az útközben talált ágak, kövek, fatörzsek is. Végül kibukkanó, majd lenyugvó nap fényében térhettünk vissza a mk.i. behajtani tilos tábláig. A doboz szerintem még mindig jó állapotban egy kidőlt fatörzs alá került az útelágazás közelében.
Most látom, hogy a sok apró csoda között a pecsét elsikkadt, annyi más érdekességet láttunk. Szerintem is sajnálatos, bár lényegesebb, hogy a láda túlélte a támadást. Furcsa, hogy kijuthatott, még egy nagy fatönköt is görgettünk a törzs elé ...
Szélesség N 47° 34,225' Hosszúság E 18° 31,496' Magasság: 365 m
ballag tovább... [g:hu 1.6.0e]
Felköltözött a Somlyó közelébe, a kék-piros jelzés találkozásához.
Egy nagy fa mellett fekvő kidőlt fánál érdemes kutakodni.
Visszafelé a Hársas-hegy füves oldalában egy sor kilátópont mellett mentünk el, és bekukkantottunk a felhagyott bányába is, mindkettő elbírna egy ládát.
A doboz megviselt, az egyik füle félig letörött, a többinek sincs sok hátra, cserélni kellene!
Sajnos a normál méretű doboz nem jó a nagy füzet miatt, legalább A5 méret kell
1004 métert halad biciklivel a láda. Úttól 10 lépésre, két tönk között.
Helye: N 47° 33,354' E 18° 31,894' 329 m
Nagyegyháza szélétől indultam. A nap csodálatos őszi színeket varázsolt elém. Öröm volt itt tekerni. A láda is azonnal előkerült, egy bocsi cetlit azért hagytam (nagy forgalomra számítottam GC36FV miatt). Ezután egy meredek részen felvittem és egy könnyen megközelíthető helyen rejtettem el. Sok vad nyomát látni erre, remélem nem bántják a ládát.
Vissza ugyanezen az útvonalon gurultam, élveztem minden méterét! :)
Ez a mesés élmény még mindenképp hiányzott a nap végére! A rejtektől tovább vezető, erdőbe futó OKT szakaszon szinte tükörsima földúton a friss, sárga avar susogása a kerekek alatt, alacsonyan járó, őszi nap fényében. De ugyanúgy emlékezetes marad Tornyópusztától a gerincen vezető panorámás homok- majd füves szekérút bejárása, az ügyesen javított kék doboz keresgélése. Errefelé még sosem jártam, így örültem, hogy ide vetődtem. Visszaúton Szárliget felé már főleg kényelmes aszfalton fogytak a méterek, közben jól esett a Körösi-Csoma-forrás hűs vize is.
A cache most élő és holt törzsek között dekkol az erdőben.
Több mint 6 évvel ezelőtt vittem utoljára ezt a mozgót, már nagyon ideje volt egy kis közös sétának.
Rejtve fa tövében, ágakkal, lombbal álcázva. Az útról nyílik egy kis csapás az erdőbe a rejtekadó fához.
Megvan, részletesen késöbb... Üdv Mr Zerge. Tovább vittem, új koordináta:
N47 32,051, E 18 32,317, 195m. [wapon beküldött szöveg]
A láda az út mellett jobbról, jókora gazos csomóban, a földön van.
A láda új helye:
N 47° 30,920' E 18° 31,141' 346 m
Közvetlenül az út mellett, egy korhadt facsonk mögött.
Kellemes séta a nap utolsó sugaraiban. Rejtés előtt találkoztam két vadásszal, akik autóval igyekeztek a lesükhöz. Megkérdezték, hogy merre megyek. Ezután úgy döntöttem, hogy hamarabb visszafordulok a kéken Zuppa tető felé, így remélem nem zavartam őket. Még autóban lehettek, amikor én már visszafelé sétáltam.
[g:hu 1.6.0g]-vel közvetlenül az app-ból fel tudtam hívni Dodó és Malvinka-t, akik nagyon készségesen segítettek az új koordinátákkal. Köszi nekik innen is! :)
Újrarejtve Szárliget keleti oldalán, a turistaúttól 10 méterre, két szikla közötti mélyedésben, ágakkal és avarral betakarva.
2,5 kilométert haladt a láda a Kék mentén.
(Mivel Szárligeten már egyszer eltűnt ez a láda, és más problémás eset is akadt a geocaching miatt, úgy döntöttem hogy a megszokott 1-2 kilométernél tovább teszem le.)
A fényképek alapján egyértelmű volt a rejtés. A gps-t be sem kapcsoltam.
Sajnos nem kaptam ma a füzetnek megfelelő szélességű dobozt,de hengerbe hajtva ebbe is simán belefér a logfüzet. Bocsicetlit vinni kell. Sajnos elég sok pecsét hiányzik pld.a Gesztesvár th. is
Tovább vittem az 1-es útig. Az utolsó két fotó segít. A környezet állapotáról nem tehetek.
A láda tovább mozdult. Kissé túlhaladt Csákányos pusztán. Az adott koordinátán még aszfaltos út kanyarulatában, sorompó után, kék jelzéses fa tövében, avarral takarva.
Képek segítenek.
A ládát kobcikrajci logja alapján próbáltam javítani, vittem csereládát de sajnos kicsit, úgyhogy csak nejlonzacskóba került. A minimum méret A5, az igazolófüzet mérete.
47'30'671
18'28'190
287 m
Mérve 2,5 méteres pontossággal.
A Vértesbe bicajjal Szárligetről, végig jól tekerhető úton. A láda megtette az újabb 1000 m-t, majd a patakvölgy kidőlt fájának törzsei közé került.
Figyelem! A kék láda sarka be van törve, így jó lenne, ha a következő megtalálók valahogy gondoskodni tudnának a tartalom épségéről. (ragasztás, zacskózás, dobozcsere?)
Szmájlira cserélve, mától ez is rámvigyorog. [g:hu 1.6.0g]
Láda karbantartás a Vértesben, valamint GCFENT kihelyezése volt a mai nap célja. A tervezett útvonalunkba ez a mozgó is beleesett, így toltunk rajta egyet.
Nyugis kék túrázásra indultam ma bicajjal a Vértesbe, ám mielőtt leszálltam volna a vonatról, frissítettem az adatokat, így észrevettem, hogy az egyik mobil-kommandó erre járt, ezért némi kitérővel tértem be az erdőbe 2 másik mozgó találat után. Várgesztesről emelkedni kellett a példás, felújított jelzések között. A kis távolság miatt gyorsan elértem a láda rejtekét, ahonnan az erdei úton tovább gurultam vele kb. 1300 métert. A következő pihenő mellett rejtettem el, egy dupla törzsű fa tövénél készített fészekbe. Innen levágtatni Környére már gyerekjátéknak bizonyult...
(A várgesztesi pecsét kimaradt a sok bába között.)
ok [g:hu 1.6.0e]
Vértesboglárról indulva, Vérteskozmán keresztül értem a vár alá ahol már emiGrant és stmester meglehetősen nagy körben kereste a dobozt.
Megtalálás után rövid kessertalálkozó keretében a hölgyek rám bízták a ládát, így az áthaladt Várgesztesen, felkapaszkodott a Zsigmond-kőre, majd Zsigmond király képesfája közvetlen közelében megpihent.
Innen már csak 11 km volt Vértesboglár, a szép nyárias időben 30km lett a vége.
Közös találat stmesterrel. A hirtelen és véletlenül összehozott kesser találkozóból kifolyólag Becko vitte tovább. Ez a környék nekem nagyon ismerős volt, nem úgy mint azok ahol eddig megtaláltam ezt a mozgót. A Várgesztesi vár környékén sokat tájfutottam még régen és a vár ládájáért is itt jártam kb. másfél éve.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.4]
Kőhányásról indulva tettünk egy jó kis ládázós, kutyasétáltatós, gombázással összekötött túrát! Nagyon szeretem a Vértesnek ezt a részét, kedvenc gombászóhelyeim közé tartozik. És mivel itt van elrejve a "kék láda", így nem volt kérdés a mai délutáni program! Sirgalahad beletrafált a jelszavával, találtam belőle őzlábat, pöfeteget, és vargányát is, persze a képekhez nem adok koordinátát!
A ládát aki megtalálja a műút menetirány szerinti jobb oldalán egy tuskó belsejében, az logolhat a kiskutyám nevével! :)
A GCKEM sikeres megtalálása és továbbvitele után ezt a mozgót céloztam meg. Itt már neccesebb volt a helyzet, mert Sirgalahd elvitte, csak a bocsicetlit találtam meg. Térerő nulla, ~1 km-t mentem előre a kéken, ott lett kis térerő, felhívtam Sirgalahad-et, megadta a koordinátát, amitől akkor éppen 39 méterre voltam.
Maradt a helyén.
Mazsolával, útonállót játszottunk, az OKT-n ládafelmutatás fejében lehetett csak továbbhaladni :)
Jó volt ennyi év után, újra találkozni Bigmick-ékkel!
Szmájlira cserélve, mától ez is rámvigyorog. [g:hu 1.6.0e]
Nincs is annál szebb, mikor egy mozgó láda szembejön.Mai túránkat GCKEKL tovább mozgatására terveztük. Úgy 500 méterre lehettünk a ládától,mikor bigmick szemből kezében a lábával megérkezett. Logoltunk , beszélgettünk majd mindenki folytatta a saját túráját.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.4]
Családi nyárvégi kiruccanás!
Kőhányásról gyalogosan indultunk, és oda is értünk vissza a ládával, amit egy kidőlt vastag fa belsejében rejtettünk el!
N47°26.688'
E18°23.371'
Tovább gurítottam, áthoztam a hegy túloldalára. Farakás alatt keresd.
Hoztam tollat, mikor utoljára láttam még kettő is volt benne....
Szélesség N 47° 25,362'
Hosszúság E 18° 20,715'
Biciklivel vittem, letért az ösvényre a szekérútról.
Végre találkozhattam a g:hu alkotójával, bigmick-ék épp lefelé sétáltak, bár előtte fel is hívott az új rejtek instrukcióval. Ezúton is köszönöm!
Az új koo. 1450 méter megtétele után (szikla mögött):
N47 24,962 E18 21,347
TOLL NINCS a ládában, nálam pedig nem volt, így a jelszó változatlan.
Megtaláltam, köszi a rejtést! Érdekes, hogy 7 éve én ugyanitt rejtettem el, csak az út másik felén, igaz akkor keletről nyugatra haladt! :) Továbbvittem kerékpárral, Gánton Märy Néni vendéglőjénél bélyegeztem, majd Gántot elhagyva Mindszetpuszta irányába a villanypásztorral szegélyezett úton, útszéli sűrű bokorba rejtettem! Most kicsit többet haladt, mert nem akartam belterületen hagyni!
(A következő megtaláló legyen szíves írja be a mai dátumot a Gánti bélyegzéshez! Köszönöm!)
sajnálatos technikai okokból elveszett az a térkép - ill. az adatbázis -, ami a megtalálálásokat felrajzolta. Nem tudjuk, mennyire volt ez érdekes számotokra - mi örömmel csináltuk, igaz, egyre szakadozottabban.
Reméljük, enélkül is örömet okoz a kéktúrázás - jó kesselést, jó nyarat!
Vittem, kilátó hely közelében derékba tört fa alatt, korhadt fákkal takarva. Nem néztem meg a leírást csak a koordinátákat. Nem is találtam meg, mentem térerőt keresni. Gondoltam majd a Géza pihenőnél. Ott sem volt, mivel itt vagyok megnézem a gctv1 pontját, rendben volt. Míg feküdt a bringa volt térerő, felállítottam ott már nem volt, így megint feküdnie kellett, hogy elolvassam a leírást. Szép rejtés volt, csillagos ötös, a fatörzs belsejében sose kerestem volna.
18 napja egy helyben állt ez a mozgó, ezért egy délutáni bringázással megmozgattam!
Új helye: egy kiszáradt fatörzsben még a Géza pihenő előtt az út bal oldalán, rövid kezűek hátrányban! :)
Szinte véletlenül szúrtam ki előző este, hogy pont arra jár ez mozgó, amerre terveztük mai kékünk szakaszát.
Mivel időre kellett hazaérnünk, sietősre vettük a teljesítést, emiatt a ládát nem vittem tovább, maradt a korábbi koordináta és jelszó.
Biciklivel GCTV1 közben.
A koo. nem volt túl pontos, de a leírás alapján rögtön meglett. Hagytam bocsi cetlit is, mert nem volt fent net. Így csak Csákberénybe visszaérve tudtam beírni az adatokat.
1100 mérettel odébb, egy fa tövében rejtettem el. Vele majdnem szemben van egy vadászles.
megy [g:hu 1.5.4]
Csákberényből indulva a Gémförtés-völgyön keresztül kutyagoltunk Macival, a doboz haladt 2km-t a Vén-Cser elágazásig, az Ugró-völgyön keresztül visszatérve16km lett a vége.
2011-ben találkoztam vele utoljára a Cserhátban.
Az információs táblával átellenben, egy tuskó tövében.
TFTC!
Vittük tovább ha2-vel és Hörcsöggel néhány kilométert, kb. fejenként volt meg az 1 km. [Geoládák v2.2.4]
Elvittük a csókakői vár aljához, így már újra terepen halad a láda.
Nagy fa mögött nagy sziklánál.
Élménytekerés a ládától. Bár a vonat elvitt Bodajkra, vissza már nem jött, így a lemenő nap fényénél, esőszagban tempózhattam vissza Fehérvárra. Csodás!
A dobozzal az első rejtési opcióm az 1.3 km múlva elért játszótér lett volna, ahol nagyon-nagyon szemeztem egy trükkös rejtekkel. Végül - nehogy valakit sopánkodásra ösztökéljek - végigvittem a városon, és az elhagyott állomásépület sarkában dugtam el. Indulásnál még eszemben volt a bélyegzés, de a dilemmám miatt végül elfelejtettem. Csókakőn is megejthető, ha az illető jobban észnél lesz, mint én! :)
Esti edzésen, egy nagyon rossz állapotú bringával. GCALBA tisztességes ládával ellátása most elmaradt, logbook hiányában. Pont 1 km-t vittem tovább a dobozt.
Ekkora méretű dobozt csak biztos helyre mertem rejteni, azaz csalánmentes keresésre ne számíts :)
Fa, patak felőli oldalán, a gyökér mögé beszorítva.
Nagyjából ismerős környéken toltunk rajta egy kilométert macikupaccal. Kellemes volt még az idő reggel, bár a páratartalom elég magas. Hamarosan pont ez a szakasz következik a kéktúrában. A Vértest befejeztem és a Bakony a következő nyugat felé. Már várom ennek a szakasznak a bejárását! Köszönet! Innen Hörcsöghöz indultunk, Veszprémbe, azzal a céllal, hogy beszedjük a megszűntetett multiját, a GCSMSZ-t. Nagyon szép környéket ismertünk meg általa, remek rejtések, profi kivitelezés. Sajnálatos, hogy a kötési időn kívül sem tudjuk visszahozni kereshetőre a ládát. Nem értek egyet ezzel, de elfogadom. Pont nélkül is remek volt. Az egész herce-hurca kiváncsivá tett. Pontot kellett tenni a végére :-)
Ha nem is sokat, de azért tanakodtunk Mikulással, hogy még a Hörcsöggel való találkozás előtt vagy utánra tervezzük-e ennek a mozgónak a továbbvitelét. Végül úgy döntöttünk, hogy igyekezzünk biztosra menni. Nem túl messze álltunk meg a ládától, de mint kiderült, sokkal közelebb is tudtunk volna, de nem ez volt a cél. Ez a konkrét szakasz nem a legszebb, legmozgalmasabb vagy még csak izgalmasnak sem nevezhető. Egyik részében hétvégi házak között jártunk, másik részében fiatal és nem igazán kézben tartott erdőben. A ládát gyorsan megtaláltuk, segítettek a kessernyomok. A rejtés tipikusan az a fajta volt, ami nem hosszútávra készült. Gyorsan felkaptuk és indultunk is vele tovább. A távot nem figyeltük, de az eltelt időből (és a tempónkból) adódóan biztosan megvolt az 1 km. Hasonló helyen rejtettük el, mint ahol találtuk, de távolabb az úttól és - akár - hosszabb időre is biztos helyen. Macó medvém találta meg ma velem a ládákat.
Éppen meg akartam nézni a telefonomon, hogy hol is van ez a láda, hátha utunkba esik, amikor jött Kobcikrajci megtalálásáról az e-mail. Nagy segítség volt, hogy beírta a logba a koordinátákat. Bepötyögtem és kiderült, légvonalban 4,5 km-re vagyunk, így nem volt kétséges, merre vesszük az irányt. Újrarejtettük a Gaja-völgyi tájcentrum területén, úton 2 100 méterre az előző ponttól. Örültünk a találatnak. A könyvet nézve annak viszont nem, hogy a legutóbbi, a felirata szerint fehérvárcsurgói (ténylegesen kincsesbányai) bélyegzőjét nem kapta meg a láda. Visszaautóztunk érte és utána foglalkoztunk csak a továbbvitellel.
Sajnos nagyon sok bélyegző hiányzik. :-( Igy nem fogjuk megkapni a jelvényt. :-( Talán meg lehetne kérni a játékostársakat, hogy ha hiányzó bélyegzős helyeken járnak, egy papírra nyomjanak egy pecsétet és küldjék el a ládagazdának, ő majd beragasztja a könyvbe.
A GCDKEK gazdája mindig gondosan felhívja a ládaoldalon a következő néhány bélyegzőhelyre a figyelmet, így ott nincs ilyen nagy trehányság. Nagyon sajnálom, hogy itt igen.
Az alábbi helyek bélyegzői hiányoznak:
- Kab-hegy
- Nagyvázsony
- Városlőd-Kislőd vá.
- Németbánya
- Zirc vá.
- Jásd
- Szeleste
- Bögöt
- Rezi
- Keszthely (vá.)
- Lesenceistvánd
- Tapolca (vá.)
- Balatonhenye
Bicajos ládatovábbítás az aktuális zápor feloszlása után. Jó fél órát fedett helyen vártam a lehetőségre. :) A segítség alapján lett meg a doboz a víztározó partján, onnan Fehérvárcsurgó széléig tekertem vele a tócsás földúton. Itt kiszállt, és a szélső tuja tövébe letáborozott. N 47° 17,459' E 18° 15,234'
Költözött 1300 métert tovább.
Új helye: útkereszteződés közelében, sok (3-4) tövű facsoport ölelésében, avarral takarva.
Ha nem barátod a csalán, ki is kerülheted...
BigMick, Iza
Vittem, megmentettem a ládát a nehéz kövektől. Az alját szétnyomta, de víz nem ment bele. 1100 métert haladt a kéken. A Bogács-hegyi csúcstól nem túl mersze. Egy fa tövében, amin két kéktúra jelzés is van.
Rejtés után találkoztam egy nagy csapattal akik éppen a műúttól kapaszkodtak fel. Jó fáradtnak látszottak.
Bakonykútipusztáról továbbvittük.
A kék jelzés és a szekérút találkozásánál - a találkozás előtt, a haladási irány szerinti bal oldalt, az erdősáv utolsó fái közül egy kéttörzsű fa ölelésében, avarral takarva találod.
Szélesség N 47° 15,066'
Hosszúság E 18° 13,147'
Magasság: 255 m
Pontosság: kütyü szerint +/- 8 m
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget.
Költözött tovább 1090 métert.
Új rejtés a kéktúrát keresztező úttal szemben, többágú fa (cserje) tövénél, száraz ágakkal takarva.
Jelszó maradt.
BigMick, Iza [g:hu 1.5.5a]
Továbbvittem 1 km-t, rejtés a Burok-völgy peremén, száraz, kidőlt fenyő alatt, ágakkal takarva, az ösveénytől pár méterre.
A mai utolsó bakonyi kör, nagy villámlásban-dörgésben, egy kis esővel, jó vizes lombokkal, a végén újra napsütéssel.
Hétházpusztáról eredtem a láda után, továbbvittem 1 km-t, így egy kellemes, 16 km-es túra lett belőle. Az új rejtek az ösvény jobb oldalán, attól kb.7 m-re van, egy kidőlt fatörzs alatt. N 47° 16,087' E 18° 10,138'
Elvittem.
Isztimérről szemerkélő esőben sétáltam ki a ládáért. A rejtés tetszett, jó kis "fészekben" lapult a doboz. Továbbvittem 1km-t, most egy kidőlt öreg vadles mellett találod fakéreggel takarva.
Köszönet.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y]
Szerencsénk volt, reggelizés közben lestoppoltam V Gábor-t, akitől megkaptuk az új koordinátát.
A ládát tovább vittük 1100 métert, kisgyóni állomásnál pecsételtünk.
Nagy nyárfa tövében keresd.
Nagyon sokszor jártam már itt. Gyalog, biciklivel, hidegben, melegben. Jó rejtek, pontos koo., azonnal meglett. Picit nedves volt a táblázatos papír, azt séta közben a szélben szárítgattam picit.
Lehoztam a sáros szakaszról. Új koo. N47 17,526 E18 6,862 (1,2 km-t haladt). Öles fa tövében, a kék mutatja az utat.
Kisgyónnál találkoztam Ásványvadásszal és családjával. Éppen a ládáért indultak. Szóval fél óra múlva újra úton lesz a mozgó.
Sártaposó túra Csőszpusztától. Fát is szállítottak, úgyhogy friss dagonya is akadt. Cserébe szinte sík terepen haladtam a medvehagyma-erdőben! :) A láda egy keresztben álló méretes farönk alatt lapul.
Bringával Csókakőről. Első érintés az idei évben, még párat tervezek, nem a pontgyűjtés miatt, hanem mert jó uticél bringázáshoz. Most 30 km-re van tőlem nyugatra, keleten is legalább ennyit követem majd. Kicsit sáros lettem, de ez ilyenkor természetes. Új helye Tés határában, egy kidőlt fa alatt a tövéhez közel, kéreggel takarva. A koordináta remélem pontos,most mértem először telefonnal, locussal.
N 47° 16,000'
E 18° 02,638'
Szánkózás közben Zenobios és Zala társaságában.
A láda egy fa tövénél található.
N 47° 16,609'
E 18° 2,061'
==========
Kb. 1,1 km-t vittük tovább a néhol térdig érő hóban. Különleges volt a havas erdő.
A falu szélén remek domboldalt találtunk, ahol nem volt egyszerű a lecsúszás... :-D
Köszönjük!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Továbbvittem 540 méterrel, a Gaja partján keresd egy kétágú fa alatti kis üregben.
N 47° 16,612' E 18° 1,016'
A nagy hóban kellett egy kis segítség a megtaláláshoz, hálás köszönet griffsnek! Gyönyörű behavazott tájon haladt tovább a láda 1.8 km-t. A Gaja patakon át kidőlt nagy fa vége alatt pihent meg. N 47°16.519' , E 018°00.600'
Köszönöm!
980 métert vittük a babámmal, a kedvenc fánk mögé, becsatlakozó út jobb oldalán, kidőlt fa alatt koo: 47.16.124
017.59.340
A nagy forgalom miatt a füzetbe nem logoltam, utóbb segítséget is kellett kérnem hiniától :) KÖSZI!!
Megtaláltuk, Bakonynánán pecsételtünk a füzetbe, majd elgyalogoltunk a Római-fürdőig. Útközben elrejtettük a ládát egy kidőlt fa alá, így 1,7 kilométert utazott tovább.
Új rejtek: 47° 16,365 17° 58,779
Kellemes 6 km-es túra keretében mozgattuk tovább a ládát. Főként ropogó hóban sétáltunk. Azért a fagypont környéki időben néhol puha volt a talaj. Csak két-három helyen kellett jobban figyelni a lábunk alá az erdőben autóval közlekedők miatt.
Nagyszerű helyen volt a láda. Melegben voltam itt legutóbb, most más arcát mutatta a táj.
A láda új helye: egy kivágott fadarab mögött, pár lépésre az ösvényről. 1,59 km-t mért a műszer a régi és az új helye között.
Azt hiszem ezt nevezik "lyukra futásnak". Mikor Nagyesztergár felől elindultunk a ládához, még ott volt a helyén, de mire odaértünk, már csak hűlt helyét találtuk. Bocsicetli nem volt, de kupec már posztolta, hogy továbbvitte. Hát ez ilyen, mindig bent van a pakliban mozgó ládák esetén. Legalább itt is gyalogoltunk egy jóleső hat kilométert. :)
Annyira drukkoltam, hogy ne vigye még tovább senki!!!És rém boldog voltam, hogy meglett! Maradt a helyén, mert mi is a másik irányba tartunk. Köszi a rejtést!
Gyönyörű idő volt ma is. Régóta figyeltem a láda közeledését. Nagy öröm volt, hogy én vihettem át Zircen. Volt pecsételés is, meg minden. Az új helye a főúttól kb. 8 méterre a fasor mögött a bozótos mélyén... Jó keresgélést!
Séta Zircről a kéken. A láda nehezen lett meg, mert rossz volt a műholdvétel, illetve a rejtő félrevezető leírást közölt. A tuskó a fának azon része, mely annak levágása után a föld fölött megmarad, volt is belőle bőven. Ezzel szemben a doboz egy kidőlt facsemete gyökérzete alatt foglalt helyet. A bosszantó tévedéstől eltekintve kellemes volt az erdőben, a sár a megfelelő öltözetnek hála nem zavart. Visszaúton rögtön az ösvény mellett lévő vastag törzsű bükk tövébe tettem 1,33 km utaztatás után.
Ez érdekes találat volt :-) Először a GCRTEK ládát kerestem, de megelőzött Dr. Lada 30 perccel. Akkor továbbmentem ehhez a ládához, de ennek is hűlt helye volt. Viszont addigra ott termett a RTEK :-). Aztán a kék láda újrarejtésénél utolértem Dr Ladáékat, és rögtön tovább is vittem. Jó kis találkozás volt!! Továbbvittem légvonalban kb. 1,2 km-t, majd a menetirány szerinti bal oldalon, az úttól 25-30 méterre, egy kisebb tuskó alatti kis üregbe rejtettem.
Nagyon klassz rejtek volt, de nem sokat időzött itt a doboz. A show folytatódik, az új rejtek egy letört ágú, öreg vadcseresznyefa tövében van. Tettem a dobozba új Bocsicetliket, hamarosan a tollat is cserélni kell.
.....csak egy "Bocsi cetlit" hagytunk! Mióta kergetjük már! Most végre megfogtuk!
..............................................................................................................
Utak kereszteződésénél ahol a , a és a murvás út találkozik egy hatalmas fehér nyírfa található. Annak tövében lett kialakítva a láda kuckója. Sikeres megtalálást!
N: 47°17,536
E: 17°47,089
Megtaláltuk és továbbvittük.
Az év első ládázása, téli 12 fokban, 10 kilométer gyaloglással. Szépalma-pusztáról indultunk és felgyalogoltunk a Kőris-hegyre, majd visszafelé megkerestük a ládát és továbbvittük kb. 1,5 kilométert. A rejtek könnyen meglett, tetszett a jelszó. :)
A láda lekerült a hegyről, és egy erdei pihenőhely közelében várja a következő megtalálót.
Költözik. Volt fenn a Kőris-hegyen, a kiáltóba is feljött velünk. Megkapta az OKT bélyegzést.
A csúcsról lefelé, az első elágazás előtt rejtettük el. Jelenlegi menetirány szerinti bal oldalon (ösvénytől északra). Három lépésre az úttól. Két nagyobb korhadt fatörzs között várja a következő játékosost. N 47° 17,709' E 17° 45,423' kb. 1500 métert haladt előre.
Ma erre kéktúráztam ,a ládát megnéztem jól van ,köszöni szépen. Már harmadszor találkoztunk . Kőszeg koronaőrző bunker,Sümegi bazaltbánya és ma. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Kisszépalma-pusztáról indultam és felfűztem egy 14 km-es túrára a megtalálást. A dobozt továbbvittem 1,7 km-el, most egy fa tövében lapul, az ösvénytől balra, 15 m-re. Érdekes, hogy tegnap, innen alig 10 km-re túráztam, ott 5-6 centis hó volt, itt meg csak nyomokban.
Időjárásváltozás előtt még verőfényes, késő őszi napon kis séta Bakonybél közelében. A terep könnyű, az erdő mesés, a láda is könnyen meglett. Bő 1 km után az ösvénytől kicsit beljebb, egy nagy, letört törzsű bükk földön fekvő darabjai közé szállt le a láda. (A kép is segít.)
Szélesség N 47° 15,590' Hosszúság E 17° 44,573' Magasság: 340 m
A mészégetőtől már csak pár méterre voltunk, amikor érkezett az email a láda új helyéről. Klasszikus! :)
Fent kisütött a nap, így kicsit élveztük a jó időt és a panorámát, majd indulunk vissza a hídhoz. Ekkor hívott Liberty a ládával kapcsolatban. A pontatlan koo-t is tőle tudtam meg. Mivel ismerem a helyet, így rá se néztem volna a koordinátákra, illetve a térképre. Talán fel se tűnt volna nekem, hogy rossz adat van fent, mivel a leírás annyira egyértelmű volt. :)
Nagyon jó kis rejtekben volt. GPS nélkül is könnyen meg lehetett találni. A ládaoldalon a koordináta 500 mérettel odébb mutatott, de erre a leírást olvasva nem is volt szükségem.
A ládát egy pihenőnél kitakarítottam a szeméttől és falevelektől. Szomorúan láttam, hogy sok bélyegzés kimaradt... :( (Balatonhenye, Kab-hegy, Nagyvázsony, Kislőd pl. hiányzik)
Ahonnan vittem: N47 15.618 E17 43.039
Ahová vittem: N47 15.661 E17 43.974
1,7 km-t haladt a kis hídtól.
Új helye az út bal oldalán, egy szilánkosra tört tuskó ölelésében. Ld. utolsó pár fotó.
Már csak 1 db BOCSI CETLI maradt a ládában. Én elfelejtettem pótolni. :(
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Továbbmozgattam 1600 méterrel, egy mészégető bemutatóhely, kiépített pihenő közelében keresd. Nagyon szép a kilátás innen a nemsokára meghódítandó Kőris-hegyre. Egy fa tövében keresd, egy kis fakuglival takartam oldalról, felülről pedig ágakkal és avarral.
A Hideg-völgynél parkoltam, gyakorlatilag drive-in lehetett volna a láda, de inkább gyalogoltam, mert már hiányoztak a hegyek. Múlt héten nyíregyházi pontvadászatot tartottam és nagyon meguntam a lapos tájat. A doboz gyorsan meglett, továbbvittem 2,5 km-t és most a Gyökér-kúti-árok közelében, egy régi fatuskóban pihen, levelek alatt. Kellemes, 10 km-es túra kerekedett a dologból.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. Idő hiányában maradt. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Németbányai szállásunkról rohantunk fel a vadászat miatti "záróra" előtt, így továbbvinni sem tudtuk, pedig ezen az útján már másodszor találkozunk a ládával. Sajnálkozva láttuk, hogy a Városlőd-Kislőd vasútállomás és a németbányai pecsét is kimaradt a füzetből. Bakonybélben figyeljetek a pecsételésre! Tartsuk tiszteletben a Ládagazda által előírt szabályokat!
Továbbvittem bringával, 1.9 km-t légvonalban. Egy szép őszi edzőfutam, szakadó esőben és némi szélben :)
Rejtés a dagonya melletti, legkiterjedtebb gyökérzettel rendelkező fa tövénél.
Rohadt nagy ez a doboz, tiszta szerencse, hogy hátizsák volt nálam. Legközelebb kicserélem kisebbre.
[:1068:]
Sereszakival és Ackcsabával kerestük fel (nameg Kati, Mariann, Luca). Továbbvittük Németbánya elé egy jó másfél kilométert, a láda két egymástól egy méterre lévő fa egyikének tövében lapul.
Szélesség N 47° 12,503'
Hosszúság E 17° 39,740'
HEURÉKA!
Megtaláltuk, köszönjük.
... ha már Veszprémben akadt dolgom.
Tovább vittem kb. 1100 m-t.
Új rejtek a kék turistaút bal oldalán, kb. 8 m-re egy kiszáradt fa mögött, annak tövében faágakkal takarva.
Innen vittem N 47° 10,442' E 17° 40,435'
ide N 47° 10,702' E 17° 40,127
Képek később.
Alig pihent meg a doboz, máris indult tovább. A K itt egy nagy rét mellett halad, ami korábban szántó volt, mostanra lekerítették. Az ösvény keskeny lett, sztem hamarosan felveri a csalán, egy helyen a villanypásztoron is át kell kelni, szerencsére kiakasztható a vezeték. Az új rejtek a Torna-patakon átvezető híd Ny-i "hídfője" alatt van.
2017.10.01 14:00 új rejtés: Vasúti felüljáró után, balra, lent a kis lépcső alján, fa tövében. Kb. 2 km-t ment a láda, vasúti aluljárótól vasúti felüljáróig, végig aszfalton. :-(
2017.10.01 13:30 megtalálás: Sokat kerestem, pedig pontos volt a koordináta, de nagyon jól volt álcázva.
A GC34FV versenyről hazafelé, lustán, kis gyaloglásokkal.
Könnyűszerrel meglett a vasútállomás végpontja közelében a láda, ahonnan kényelmes sétával átpöcköltem Városlőd területére. A falu előtti nagy "likban" táborozott le. Sajnos a könyvet csak itt néztem meg, így az állomási bélyegzőn túlhaladt. Ha esetleg a következő megtalálónak belefér, főleg ha autóval viszi...
Ez durva volt.
Kihasználva az esőmentes délutánt, kiugrottam ide, egy kis ládázásra. Úrkúttól csak 700 m-re volt, gondoltam gyorsan végzek. A helyszínen a kütyü állandóan bevitt a dzsindzsába, láda sehol. Elolvastam az előző logot, de se domb, se jellegzetes fa, sőt, még jelzéses oszlop sem volt 100 m-en belül. Gyors telefon a rejtőnek, sajnos nem vette fel. Sebaj gondoltam, talán az 1000 m-es mozgatás igaz, elballagtam 1 km-t és elkezdtem az összes jelzett fa környékén keresgélni a ládát, de sajnos sikertelenül. Nem adhattam fel ilyen könnyen, hát visszaballagtam Úrkút felé és ahol már volt annyi mobilnet, ott letöltöttem a rejtésről készült fotókat. A fotókkal aztán már sikerült beazonosítani a környéket és végül meglett a doboz is, 720 m-re a jelzett koo-tól!! Ez talán már kicsit több, mint az átlagos hibahatár. A nagy akció közben aztán sötétedni és szemerkélni kezdett, így most kivételesen nem vittem tovább, de legalább a koo-t pontosítottam. Végül is egy 10 km-es séta keveredett a dologból :D
Tovabb vittuk Piroskanape-val, frissitem ahogy hazaerunk.
Frissítés:
A ládát az útvonalon kb 1000m-t vittük előre. A megadott koordinátákon (N 47° 5,819' E 17° 38,873') egy domboldalban, jellegzetes fa törzsénél, ágakkal és avarral takarva találod a ládát.
A kék jelzéses oszlopnál jobbra fel, és kb. 10m előre, enyhén jobbra.
Odaúton már konzultáltam Nemi91-el, hiszen a láda épp reggel ment odébb, de vajon hová? Mire odaértem, kiderült, így kereshettem. Nem volt könnyű, de képek alapján azért 10 percen belül előkerült.
A szép késő nyári időben aztán sétáltam vele 1100 m-t egy bükkfoltos, sötét erdőrészig, ahol 2 m magasra kéredzkedett fel a kékség a képen látható fa ölelésébe. Aztán én még megsétáltattam magam tovább a jelzésen, egészen a kislődi állomásig. Szép szakasz!
Szélesség N 47° 5,682' Hosszúság E 17° 38,878' Magasság: 427 m
A pecsétek sajnos henyéltek Tapolcán, illetve Henyétől Úrkútig. Kár hogy ilyen sokan figyelmetlenek. :(
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. elvittem. pár db bocsi cetlit raktam bele.
Nituszal újra rejtettük 6,5 km ment tovább Úrkútra az Őszkarsztban avarral ágakkal takarva képen az elágazásnál balra, 2db 1m-es fa mutatja a láda helyét.
47°05,058'
17°38,925'
[g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Megtaláltuk és felvittük a Kab-hegyre. 2,4 km-t utazott a láda, most a turistaút és a betonút találkozásától pár méterre egy fatönk mögött található. A ládában nincs bocsicetli.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg] közös találat és újrarejtés Libertyékkel. Gcto utáni találat. Ma mozgós nap volt :) az álca nagyon tetszett!
Az új álca sem rossz. Három fa ölelésében a kereszteződésben.
Továbbvittem a Kab-hegy felé.
Sajnos csak telefon volt nálam, nem sikerült a koo-t pontosan bemérnem. Az új rejtek könnyen megtalálható: ahol 90°-t elfordul a túristaút, a kereszteződésben bal oldalt álló és K jelzést viselő fa tövében, kövekkel takarva.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. Továbbment.
Új rejtek: Nagyvázsonyt elhagyva, a főúton túl, a szennyvíztelep utáni elágazás után, az első kékjelzéses fa tövében (háromtörzsű fa, jobboldalt). Irány Kab-hegy! :)
Bringával mentem érte, útközben GCTALO és az OKT-pecsételés a várpénztárnál.
A Nagyvázsony-Vigántpetend úton, az erdei iskola leágazónál támasztottam le a kocsit és onnan bicajjal mentem a ládáért. Az erdei iskolánál pecsételtem. Az új rejtek egy nyiladék sarkán, fa tövében van.
Kora reggeli úszás után reggeli séta Balatonhenyéről. Nagyon szeretem ezt a borókás, ligeterdős Balaton-felvidéki tájat.
Körülbelül 1,2 km-t vittem tovább. Új rejtés: vadföld sarkánál, jelzett vadalmafa tövénél, ágakkal takarva.
(Most látom, hogy 2012-ben, amikor a láda nyugat felé mozgott, majdnem ugyanitt találtam meg, ahol most elrejtettem.)
Országúti biciklivel az Ábrahámhegy - Badacsonytomaj - Nemsgulács - Tapolca - Diszel - GCKEKL - Szentbékállai kőtenger - Szentbékálla - Öreg-hegy-dűlő - Öreg-hegyi kút - Szentbékálla - Salföld - Ábrahámhegy útvonalon.
A ládát egy kis kerülővel aszfalton 600 méterre közelítettem meg, onnan pedig feltoltam a biciklit. A susnyás erdőből, amin az új útvonal áthalad, elhoztam. Szép volt kiérni a legelőkre. A Sátormapuszta és Mindszentkálla közötti homokos úton kicsit küzdöttem a keskeny gumikkal. Az új útvonalról csak madártávlatból látszott a Köves-hegy csodás kőfolyása. A régről jól ismert és kedvelt szentbékállai kőtenger meglátogatása után Szentbékállán pecsételtem (nagyon sok korábbi pecsét hiányzik!), majd kibicikliztem a faluból a Fekete-hegy irányába.
Új rejtés a szentbékállai Öreg-hegy-dűlőben, a feszület mögötti sarokban, a kerítés és az orgonabokrok töve közé rejtve.