Wap: A Csömörön lévő kálvária közelében található 20x10x5cm-es láda, talajszinten gallyakkal takarva.
A ládába TravelBug helyezhető.
Ha megtalálsz egy geoládát, a visszarejtéskor Te magad leszel a láda új rejtője. Te vagy a felelős a ládáért, és a következő megtaláló élményéért. Emiatt kérlek úgy rejtsd vissza, ahogy Te is megtaláltad.
Csömörön a Kálvária dombon fel lett szentelve az újonnan elkészült Keresztút. Köszönetüket fejezték ki azoknak, akik a földtulajdonukat erre a célra az egyházközségünknek ajándékozták. A Kálvária-hegyen, ahol állnak a keresztek, ott találták meg a régészek csömör település középkori maradványait és akkori templomának helyét.
Megközelítés: Budapest felől autóval érkezőknek Csömörön a temető előtt kell lekanyarodni jobbra a Emlékmű közbe, és nem egész 100 méterre meg is fogjátok találni. Hévvel az Őrs Vezér Teréről Csömör végállomásig kell menni, onnan gyalog 3 perc alatt megközelíthető.
A jelszót megtaláljátok a ládában, ami egy akácfa tövében van, 50 méterre a keresztektől.
Jó sétálgatást.
Ha megtalálsz egy geoládát, a visszarejtéskor Te magad leszel a láda új rejtője,
Te vagy a felelős a ládáért, és a következő megtaláló élményéért! Ezt ne feledd!!!
2008.07.22 Átépítettem a rejtés módját
2008.08.19 Feltöltöttem a ládát új dolgokkal egy kicsit
2008.09.22 Ládafeltöltés történt
2009.01.17 Ládaellenőrzés, sok ajándékkal várja keresőit
2013.01.06 Új logfüzet kihelyezve
2013.08.05 A ládát átvettem viragk-tól
2015.05.05 Karbantartás, ládacsere, ajándékfeltöltés
2016.01.11 Karbantartás, ládacsere, új logfüzet kihelyezve
2020.08.28 Karbantartás, ládacsere, új logfüzet kihelyezve, nagy köszönet országoskék-nek
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Csömör-Kistarcsa-Kerepes túra első állomásaként...
A láda látott már jobb napokat is. Az aljából hiányzik egy nagy darab, így potyognak ki belőle dolgok. plusz a láda egyik füle is elveszett, megérdemelne egy cserét s doboz.
Sosem jártam még erre, köszi, hogy megmutattad a helyet
Tavaly többször kerestem a ládát sikertelenül....Most kb. fél perc volt! Köszi!:-) Az út túloldalán nagyon sok madáretető van, jó képeket lehet csinálni...vagy csak ott ácsorogni és nézni őket! :-D
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést!
Mikor felértünk a kálváriához, Jézus keresztjének a tövébe volt lerakva a láda, mindenféle álcázás nélkül...
Láttam, hogy a koordináta szerint nem itt kellene lennie, ezért arrébb vittem, ahol jelölve van. Ott viszont találtunk még egy ládát kék tetővel (rosszabb állapotban ugyan, de abba volt írva az utolsó aktuális log), ugyanaz a jelszó van a logbookba beleírva...
nem tudtam mire vélni a dolgot, a rejtekbe mind a két ládát beleraktan, és gondosan betakartam fagallyakkal.[Geoládák v3.8.3]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.8.3] A láda kis karbantartást igényelne, mert eltört és így befolyik a víz, eláztatta a papírt és nincs toll sem. A doboz kilátszott, visszatettük a földben kialakított helyére és letakartuk rendesen.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (1190 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.