Figyelem! A jelszó, és a koordináta megváltozott. A koordináták, már az új helyre a ...okra kihelyezett táblákra mutatnak.
Waposoknak:
A jelszó, és a koordináta megváltozott. A koordináták már az új helyre mutatnak.
A láda, virtuális mini-multivá alakult. (A táv: 190m) A teljes jelszóhoz, az első rész netcache. A hely neve, "i" kiegészítéssel (Egy turista, vagy Budapest térkép sokat segíthet ebben! ;), a második, és a harmadik pedig a koordinátákon megadott, tárgyakon szereplő jól felsmerhető táblán szereplő jelszórészlet (P.W.:) kisbetűvel egybeírva. (15 betű) Ha levadásztad, és újra net közelben vagy, mindenképp nézd meg a láda oldalát! Jó keresgélést! Emerzee
Még egy apró segítség, ha nem boldogulsz, de csak vész esetén olvasd el: Ótahsavlo si nálbát tlődik lántnop kidamrah a ,ezsér ősle ózslej a.
A jelszó második része: N 47° 31,664' E 18° 58,815' 198 m [GCkast-1]
A jelszó harmadik része: N 47° 31,597' E 18° 58,879' 202 m [GCkast-2]
Kevés ilyen hely van Budapesten, ahol egymás mellett több középkori rom is található (sajnos csak alapfalak, és azok sem közelíthetők meg, csak a kerítésen keresztül lehet megszemlélni azokat, ezért virtuális a láda). Az egyik rom (2. pont) egy Árpád-kori (XIII. sz.) templom maradványa. A jelszó első része az egykori falu neve, ahol a templom állt. A falu, az Ördög árok szélén állt. Neve egybeforrt, az őt körülvevő királyi vadaskerttel. Nevét, valószínűleg a honfoglaló magyarok, egyik vezérétől származtathatjuk. A templom rom, valószínűleg királyi kápolna volt. A terület, II. Ulászlóig, királyi vadaskert volt, ahol királyaink, szívesen vadásztak. Mátyás idejében épült a kertet körülvevő fal, melynek hossza meghaladta az 5 kilométert. A falról, még 1536-ban, Oláh Miklós püspök beszámolt. A falak, ekkor még álltak. A másik pont, ami a másik rom, Zsigmond királytól, Mátyáson át, Ulászló királyig, a király vidéki vadászkastélya volt. Amikor a király ott tartózkodott, akkor a templomot is látogatta. Az épületegyüttes feltárása a múlt század harmincas éveiben történt. A Mátyás által megkezdett és II. Ulászló által folytatott buda-nyéki villák építését az 1500 körüli évekre lehet datálni. A fogadó palota szerkezetében és koncepciójában a Poggio Caiano-i Medici villa mintája alapján készült, a prágai Belvedere építésénél a buda-nyéki fogadó palota szolgálhatott példaként. Bővebben Horler Miklós régészprofesszor összegző írásából lehet megtudni (Ars Hungarica, 1986/1). A pénzhiány miatt sajnos abbamaradt rekonstrukciós munkák európai mércével is igen érdekes építészeti ritkaságot tudnának feltárni.
Még egy kis érdekes olvasni való, a hellyel, és környékével kapcsolatban Jókai tollából.
Ajánljuk a ládát azoknak, akik még nem jártak erre és érdeklik őket a történelem nyomai, nemcsak a ládák és a pontvadászat.
A láda útjába esik több kirándulási, és "vadászati" lehetőségnek. A második pontról, fellátni például a GCZTTR-re is. A városból jövet, Hűvösvölgybe jutsz, ahonnan, több ládát is levadászhatsz. (Tani-Bábi, Sötétség szája, Kis Hárs Hegy...)
Ez az első örökbe fogadott ládám. Köszönetből lelcache-nek, a mentoromnak dedikálom, a támogatásért, és hogy bevezetett a ládázók csodálatos életébe. Mindenkinek ilyen tanárt kívánok! :)
Sajnos, csak egy gps-em van. Kérlek benneteket, hogy ha nem stimmel a pontok helye, jelezzétek nekem, a koordinátákkal együtt. Köszönöm!
----
A keresendő pontok táblácskát kaptak. Most már könnyebben megtalálhatók a jelszórészletek.
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megvan, köszi!
Mai nyolcadik láda
Kár, hogy ezek a látnivalók csak kerítésen kívülről szemlélhetőek..
A jelszó első részletével kicsit bajlódtunk, aztán sikerült végül kitalálni
Az első pontnál csatornáztak, nagy gépekkel dolgoztak, védőszalaggal lezárva a terület. Elmentem a második ponthoz, látva a jelszóhordozót, visszamentem az első pontra. Kis szünetet tartott a markológép, addig átfutottam leolvasni a jelszót. Újra vissza a 2. ponthoz fotózni, a kerítés kisajtóján be lehetett menni a romokig. (lehet, hogy csak véletlenül volt nyitva?)
Köszönöm a rejtést!
"Vár állott, most kőhalom,
Kedv s öröm röpkedtek,
Halálhörgés, siralom
Zajlik már helyettek."(...)
-Kölcsey Ferenc ~ Himnusz-
A "várkertben' munkások imitálták a melót, óvatosan megkerestem a táblácskákat. Nehezebb találatra gondoltam a leírás alapján, viszonylag könnyen meglettek.