WAP ON
Kétpontos multi geoláda Szálkán:
GCSZVK-1: N46 16,497 E18 38,150 márványtáblán 2. évszám,
GCSZVK-2: N46 16,111 E18 38,446 nagy rönk alatt rejtőzik a 0,14 literes (kb. 9 * 9 * 5,5 cm külső méret) négyfülű geoláda.
WAP OFF
Bevezető
A Tolnai-dombság kedvelt üdülőfalujának legforgalmasabb és legeldugottabb helyeihez vezet el ez a láda, ide hívlak ezzel a rejtéssel.
Szálka
Szálka ősi, Honfoglalás-kori település: első írásos említése 1015-ből, temploma az 1300-as évek elejéről származik. A török időkben a falu elnéptelenedett, utóbb rácok népesítették be újra. 1776-tól német telepesek érkeztek, hamar tiszta "sváb" falu lett. A 2. világháború után a lakosság zömét (759 főt) kitelepítették, házaikba többnyire Heves megyéből érkezők költöztek be. Alig harmic sváb család maradhatott a községben, akik hagyományaikat, nyelvüket híven őrzik.
Szálkai szarvasok N 46° 16,497' E 18° 38,150' 143 m [GCSZVK-1] A falu központjában, az első ponton áll az ún. Szálkai bika. Az 1891-ben elejtett gímszarvas trófeája közel hatvan évig vezette a világranglistát. Az elbeszélések szerint Reinspach János szálkai vadász hozta terítékre.
Az agancs súlya kiskoponyával együtt 13,65 kg (egyes adatok szerint 14,5) volt, ami a nemzetközi pontrendszer szerint 243.89 pontot ért. A világrekord trófeát a Magyar Mezőgazdasági Múzeum állandó vadászati kiállításán tekinthetjük meg, a szálkai faluházban a másolata található. N 46° 16,111' E 18° 38,446' 193 m [GCSZVK-2] A falu déli szélén, a második pont közelében találjuk a Szarvas-kút N 46° 16,176' E 18° 38,417' 165 m [GCSZVK+FORRAS] forrást és erdei pihenőhelyet, amely már a szálkai földesúrnak, Batthyány Fülöp hercegnek is kedves pihenőhelye az 1800-as évek első felében. A jelen közkedvelt kirándulóhelyét 1979-ben felújították, de lassan benőtte a bozót és feledésbe merült. Most újra látogatható, rönkpadok, -asztalok várnak a forrás mellett.
Ládatörténet
2018.02.24 14:55 Az ellopott ládát új helyen pótoltam.
2018.02.19 A Kesserterror Napján a hatalmas ládát ellopják.
2012.07.26 11:57:16 A ládát adoptálom vtsp&tav-tól. Köszönöm a rejtést és az öt évnyi gondoskodást.
2008.03.29 A 2. Dél-Dunántúli Kessertalálkozó és a GC2000 keretében a környező területet alaposan felmérik a turistautak.hu térkép számára.
2007.08.20 A tervet a moderátorok a második körben egyhangúlag (+2/-0) jóváhagyják. Még aznap késő este megjelenik.
2007.08.14 Vtsp&tav elrejtik a ládát és benyújtják moderációra a ládatervet.
Forrás
Eredeti ládaleírás.
Sikeres kincskeresést!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
+
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Köszönjük a rejtést.Régen találkoztunk ilyen rossz ládával. Látnivaló semmi, gaz, csalán annál inkább. A környék elhanyagolt. A láda domboldalra helyezése enyhén szólva is értelmetlen.
Bigmick, Iza
[g:hu+ 2.4.0 teszt]
Tolnai-baranyai csavargás kópé1993 és Pliptai társaságában az év talán legmelegebb napján. Az első pont közelében parkoltunk, majd elindultunk a Szarvas-kút felé. Nemcsak a terep nehéz, de a flóra elburjánzása is fokozott. Kétméteres csalánok és szúrós, tüskés bokrok nehezítik a kesserek dolgát. A rejtek ráadásul nem a forrásnál, hanem attól vagy 100 méterre van. A doboz új, és fatönkben keresd. Csak hosszúnadrágban, zárt felsőben és szúnyogriasztóval keresd!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Nem értem ezt a rejtest sem. Itt egyáltalán semmi látnivaló sincs, maga a kút sem és a lada nagyon távol esik tőle, borzalmas megközelíteni. A kis dobozt betettem a farönkbe, mert a nagy sár majdnem elnyelte a földön.
Ignis9cel újra Tolnában barangoltunk, Szálka tényleg egy szép kis falu, a Trófeában ebédeltünk, begyűjtöttük az első jelszórészletet és indultunk a másodikért. Sajnos nem találtuk meg, valószínűleg ott volt, csak őszintén szólva kb. negyed órás keresés után elment a kedvünk a nehezített körülmények miatt. Egyetértve sok előttem logolóval és különösen Emerich63 kessertárssal, nem értjük miért kell ennyire messzire rakni a forrástól, amit be akar mutatni.
Ha esetleg áthelyezésre kerül, később újra megpróbáljuk megkeresni.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.6.4]
A vízmű felől indultunk a ládához. Alig mentünk néhány métert, leszakadt az ég. A köldökig érő vizes, gazos réten nem volt kedvünk átkelni. Ezért visszamentünk az ajánlott parkolóhoz. De az innen vezető út is azon a réten vitt volna keresztül.
Mi inkább elindultunk a kék háromszögön, majd rátértünk egy jelöletlen útra. Csakhogy ez az út a rejtektől kb kétszázméterre átjárhatatlanná vált. Ekkor toronyiránt lementünk a másik útra ami a rét felől jön. Ezen eljutottunk a forrásig (persze az aljnövényet magassága és nedvessége itt sem kedvezett), majd onnan a meredek domboldalon fel a rejtekig.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget.
Kitettem a rejtekbe egy kicsi, négy oldalon záruló dobozkát a rejtekbe, a naplót és a tartalmat beletettem :). [g:hu 1.6.4]
Régebben már próbáltunk elmenni a ládához, de akkor árvíz volt és nem jutottunk közel. Most simán elmentünk a kúthoz, de onnan jött a szenvedés. A GPS össze vissza ugrált és a ládaoldalon lévő "rejtek" kép se segít mert nem ott van. Kb az összes fatönköt átnéztem a meredek részen, mire leesett, hogy lehet, hogy a feljebb van. Csak logfüzetet találtam a rejtekben. Láda nem volt nálam így nem tudtam belerakni. Próbáltam beázásbiztosan visszarejteni.
Kis segítség a későbbi keresőknek: - A láda a meredek rész tetején van, teljesen fel kell mászni és akkor már könnyen lehet látni.
- Esős időben szerintem nem lehet felmászni.
- Talán a kút utántól is fel lehet menni jobbra, de ott nincs út.
A szarvas szobor tetszett.
Köszönjük a rejtést! [g:hu 1.6.4]
Az első pont ugyan sima ügy volt. Szálkán szálltunk meg, így még az első nap "begyűjtöttük".
A második pontra a hazautazásunk napján reggel szakítottunk időt! A korábbi logokat olvasgatva sejtettük mire számítsunk, ám a Szarvas-forrásra bukkanva értelmet kapott miért kell ide bejönni! A konkrét rejtés helyét persze ez sem igazolta, de hát ízlések és pofonok!
A geoláda nem volt a helyén! Mars3696 megtalálta a szokásos önreklámozó logfüzetet, külön a tartó nejlont és valami csokipapírt! A füzetet a nejlonba visszacsomagolva elrejtettük a rönkbe, ahol az eredeti rejteket sejtettük. Próbáltuk olyan helyre tenni, hogy ne érje víz, de az időjárási jóslatokat elnézegetve ehhez ez kevés lesz!
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (361 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.