WAP: A 14x3 cm-es hengert, egy borostyánnal benőtt fa törzsére akasztva, vállmagasságban találod!
A sorozatos eltűnések miatt a ládát egy kicsi hengerre cseréltem, ajándékot nem tud fogadni!
A tanyamúzeum területén kívül lett elhelyezve, így bármikor kereshető. A láda forgalmas helyen található, ezért kérlek gondosan rejtsétek vissza.
Ajánlott parkoló koordináta: N 46° 40,730' E 21° 7,242' 82 m [GCTAGA+GCTAGA+Park]
A múzeumról:
Békés megye az elmúlt évszázadokban mindig vezető szerepet játszott a magyar gabonatermesztésben és feldolgozásban. Magyarországon ezen a tájon termett a legjobb minőségű búza. Itt működtek a jelentős eredményeket elért búzanemesítők közül Mokry Sámuel és Baross László. A megye száraz- és szélmalmai, majd később gőzmalmai - első helyen is a békéscsabai István-malom - az ország legnagyobb és legkorszerűbb malmai közé tartoztak.
Békés megye élelmiszer-gazdasági feladatainak jelentősége ma sem csökkent és a jövőben is megmarad. Az élelmiszer-gazdaság tudományos és módszertani bemutatására határozták el Békéscsabán, 1974-ben, a Gabonamúzeum létrehozását.
A Gabonatröszt, a Békés Megyei Gabonaforgalmi és Malomipari Vállalat, valamint a megye mezőgazdasági üzemeinek támogatásával jött létre a jelenleg is látható múzeumi együttes. Az intézmény létrehozását javasoló határozat után, városi tanácsi költségvetésből került sor a Csabai-tanya megvételére. A tanya az Országos Műemléki Felügyelőség szakmai tanácsadása mellett hamarosan visszanyerte eredeti alakját.
A következő lépés a békéssámsoni Csókási szélmalom áttelepítése volt a múzeum területére. A szélmalom az Országos Műemléki Felügyelőség által nyilvántartott és gondozott műemlék, a hajdani makói határhoz tartozó Csókás-pusztán állott.
Békéscsabát a 44-es számú úton Gyula felé elhagyva, rövid idő alatt a Gabonamúzeumba juthatunk.
Csókási szélmalomról:
A szélmalmot egy Dobsa nevű parasztember építette 1855-1860 között. Helyben égetett nagyméretű téglákból épült, a Maroson és a Száraz-éren úsztatott faanyag felasználásával. Két pár malomkövét az országos hírű sárospataki malomkőbányból szállították Csókáspusztára. A malomnak 1890-től számos tulajdonosa volt. A malmos gazda a malom melletti tanyában lakott családjával együtt és 12 katasztrális hold földet (kb. 4 hektár) művelt, mert a malomban szedett tized sovány kereset volt.
Száz körül volt azoknak a tanyáknak a száma, ahonnan az őrölni valót idehordták. A malom évi teljesítménye 150-160 tonna termény feldolgozása volt. Az őrlési főidény szeptembertől márciusig tartott. Az arányos szél szeptemberben és októberben érkezett, ez alatt azt értették, hogy egyenletes szél forgatta a vitorlákat. Májustól augusztusig csak darálásra alkalmas szél fújt.
A háború idején, így az 1944-1945-ös években kenyérnek való lisztet is őröltek a malomban. A búzát előbb kirostálták, majd megszívósították, azaz megnedvesítették. Sima vagy parasztőrlést végeztek, ami azt jelenti, hogy a kész korpás lisztet az asszonyok szitálták ki otthon. A malomnak ugyanis nem volt szitarendszere.
A szélmalmot 1978-ban telepítették át az Országos Műemléki Felügyelőség szakmai irányítása mellett a békéscsabai Gabonamúzeum területére.
(Részlet Cs. Szabó István: Békéscsaba, Gabonamúzeum - TKM 308. c. kiadványból)
Csaba tanya:
Jellegzetes, 14 öl hosszú, háromosztatú, 1824-ben épült kisparaszti tanya. Az 1888. évi csabai nagy árvíz után bővült színnel, istállóval és melléképületekkel.
Az épület vert falú. A pitvart cigányfal (20 cm széles, tapasztott vályogfal) választja el a szabadkéményes, füstös-konyhától. A szobában rőzsevázra tapasztott kemence látható padkával, suttal. A szoba, a konyha és a kamra padlózata döngölt agyag és mázolt felületű. A tető náddal fedett.
A századforduló táján szokásos berendezési tárgyak mellett a házban találhatók a kenyérsütés eszközei is. A konyhában kapott helyet egy kézi malom. A kamrában láthatók a tej-, a káposzta- és a kenderfeldolgozás eszközei. Mellettük a szalonnatartó állvány, valamint a háztartás több korabeli, nélkülözhetetlen eszköze.
A melléképületek (tyúkól, disznóól, gépszín) a régi tetőszerkezetet őrzik. A fából készült hombár 1871-ben épült, eredetileg a Réti család újkígyósi udvarán.
A gabonatermesztésre berendezkedett kisparaszti gazdaság felszerelését, a család életének színterét - a tanyát - ez a múzeumi egység állítja a látogató elé.
(Részlet Cs. Szabó István: Békéscsaba, Gabonamúzeum - TKM 308. c. kiadványból)
A gabona tárolásának és feldolgozásának története az őskortól napjainkig:
A gabonafélék termesztését, hozzávetőleges számítások szerint 8000 évvel ezelőtt, a Körös-kultúra népe honosította meg ezen a vidéken. Az őket követő szkíták, kelták, szarmaták, germán és avar törzsek az állattartás mellett - kisebb-nagyobb mértékben - gabonafélék termesztésével is foglalkoztak. Gabonatároló edényeik és őrlőeszközeik hiteles régészeti ásatásokból is ismertek.
A honfoglaló magyar törzsek a Kárpát-medencébe jövetelükkor már rendelkeztek gabonatermesztési tapasztalatokkal. Anjou királyaink alatt jelentősen fejlődött a kalászos gabonák termesztése. A középkori viszonyok közötti békésebb évszázadok nagyarányú gabonatermesztésére utal a sok malom és malomhely okleveles említése a XIII-XVI. században.
Egy 1560-ban elvégzett összeírás, mely az egyházi tized beszedésének alapjául szolgált volna, már mutatja a török hódoltság okozta bizonytalan termesztési viszonyokat. Békésen és Mezőberényben még csak összeírtak egy-egy gyenge gabonatermést, de Csabán semmit, és máshol is nagyon keveset. A magyar és a török földesúrnak is történő adózás, a tizenöt éves háború hadműveletei elszegényítették a vidéket, és menekülésre késztették a lakosságot. A felszabadító háborúk Gyula várának visszavételével, 1694-ben zárultak le. A termelést elvadult szántóföldeken kellett újra kezdeni. A megye újjáalakulásakor, 1715-ben még csak néhány helység települt be.
A termelés fellendítésére sokat tettek a XVIII. században megyénkben dolgozó gyakorlati gazdák, nevelők, lelkészek, így Tessedik Sámuel szarvasi evangélikus lelkész, aki mezőgazdasági tanintézetet szervezett. A XIX. században Mokry Sámuel, Trefort Ágoston, Eötvös József és sokan mások igyekeztek a megye mezőgazdaságát vízrendezéssel, gépek behozatalával, vasútépítéssel, egyesületek szervezésével és alapításával előmozdítani.
Nyitva tartás: április 1-től október 31-ig
vasárnap, hétfő kivételével naponta 9-17 óráig
A Tanya és Gabonamúzeum tőszomszédságában 2014.09.19-én átadták a CsabaPark nevű komplexumot, ami az immár hungarikummá nyilvánított csabai kolbász temetikája köré épült. A rengeteg szórakozási, kikapcsolódási lehetőséget kínáló CsabaParkban megtalálható az Óriások konyhája kreatív, egyedi játékelemekkel felszerelt terület, melyben mindenki, de főként a gyermekek, játékos formában ismerkedhetnek meg a kolbász készítéséhez kapcsolódó hagyományos népi eszközökkel. A "Babatanya" az apróságokhoz méretezett épületeivel mutatja be a hajdani gazdálkodás mindennapjait. A kolbászudvar három részre tagolódik: a kolbászmúzeumra, a kolbászműhelyre és az étteremre. Az épületek külső megjelenésükben az úgynevezett podsztyenás stílust, bútorzatukban pedig a csabai szlovák néphagyományok jegyeit viselik magukon.
A játszótér mögött egy szépen kialakított "több utcás" tanösvény, szánkódomb és egy tó található.
A ládakereséshez sok sikert, kellemes kirándulást és jó időt kívánunk!'
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nagyon jó hely a CsabaPark. Gyerek- és családbarát, tematikus játszótérrel és étteremmel. Sajnos a Gabonamúzeum zárva volt, de megcsodáltuk kívülről a felújított szélmalmot. Köszi a rejtést.
Ezt is felkutattuk. Köszönjük a rejtő fáradozását! Bővebben otthonról, fényképek később. [g:hu 1.6.4]
Ma meggyűlt a bajunk a közmunkásokkal. Ennél a ládánál is pihent egy kaszálógép kezelő. Szerencsére Vé a takarásomban sikeresen magához vette a ládát. Logolni arrébb próbáltunk, de a csuromvizes papírra lehetetlen volt még bélyegezni is. Logfüzetet cserélni értelmetlenség lenne, mert ugyanígy elázna, ugyanis ez a fajta kupak lyukas, ahol befolyik a víz. Mi az ilyen ládánk kupakját ragasztóval tömítettük, azóta nem nedvesedik. Logolás után megnéztük a múzeumot, ami jelenleg igen szegényes. Az őr/pénztáros úr szerint májusra felújítják. Lesznek új ismertető táblák. Most folyik a szélmalom felújítása is. A mesteremberek olyan port csináltak, hogy a malom közelébe sem lehetett menni, egyébként is körbe van kerítve. Majd májusban visszajövünk egy jó ökörsütésre.
Nyár végi vakáció /19.
Hello Csaba!
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést!
Sajnos sötétben érkeztünk, nem volt nyitva a múzeum. A négy napos gyulai nyaralás alkalmával már nem volt időnk bejutni, azért a ládát megkerestük. Ha visszatérünk biztosan be fogunk nézni ide is.
A logfüzet szét van ázva.
Közös találat Ribizli9-el.
-MEGVAN!- [Geoládák v2.2.5]
Meglett. Köszönöm. Az elmúlt napok esőzései megtették a hatásukat. A láda beázott, a logfüzet szintén áldozatul esett. Sajnos nem úgy készültem hogy vigyek pótfüzetet így csak a szárítás maradt, kevés sikerrel.
Sajnos a múzeum technikai okok miatt zárva volt.
A rejtés éppen annyira rejtélyes amennyire kell. Tetszik.
A mai nap már néhány láda megtalálása kudarcba fulladt. A dzsindzsás győzött. Most végre sikerélményünk volt. Köszi.
Korábban megtalált láda, viszont sajnos akkor nem volt megfelelő állapotban beázás miatt, azonban most visszatértem a jelszóért. Köszönöm a rejtést! :)
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.0]
Közös ládatúra Griss-sel és Ha2-vel.
Sajnos, a múzeum zárva volt, így azt megnézni nem volt lehetőségünk.
Úton voltunk a városközpont felé, amikor észrevettem, hogy van még egy ládaikon a gps kijelzőjén. S mivel hagyományos volt, hát megkerestük. A múzeum vasárnap lévén zárva volt, ami kissé érthetetlen, hiszen - én legalább is - azt gondolom, hogy az embereknek ilyenkor van idejük és indíttatásuk az ilyen helyek felkeresésére. Kívülről egy vitorláitól megfosztott szélmalmot láttunk, illetve néhány régi lakóházat. Belülről biztosan érdekesebb látványt nyújt, ezért majd egyszer vissza fogok jönni és megnézem (s ekkor a városi multikat is meg fogom keresni). Macek tartott velem a mai kalandra.
MTU-s ládák nyomában 9/17.
Nem tervezett megálló, de kell néha egy kis improvizálás. A múzeumot zárva találtuk, ami furcsa, hiszen az emberek ekkor érnek rá ide-oda mászkálni. Így maradt a kerítésen kívüli bámészkodás.
Köszi
Kellemes zeneben keresgelve.
Vallmagassag szabadon ertelmezett. Mind a ketten 180 cm felett fej magassag felett twlaltuk a ladat. Letettuk a ladat valoban vallmagassagig.
Koszonjuk.
Hali79 es Cler
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y]
Sajnos csak kívülről csodáltuk meg a múzeumot.
:) Mivel rögtön utánunk karbantartást tartott a rejtő, nem is írom le, hogy beázott a láda, vizes a füzet. :)
10/4. Volt sok borostyánnal benőtt fa és a GPS-em, valami okból kifolyólag, sokat ugrált, de azért meglett. A múzeum portása nagyon figyelte, hogy mit csinálok és amikor próbáltam mellébeszélni, akkor készségesen mondta, hogy a kis dobozka már régen nincs meg. Nem világosítottam fel a remek rejtésről, ami reméljük sokáig fog élni még. Köszi a rejtést!
Mint ládadoki a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján betegre állítottam. Ha van rá lehetőséged, kérlek javítsd. További tudnivalók a beteg ládákról. Üdv: ládadoki
Email-t küldtem a rejtőnek.
A ládának csak a helye volt meg. Sajnos nem volt nálam a pótláshoz láda. Telefonon beszéltem a rejtővel, neki felajánlottam, hogy később kiviszek ládát, de azt mondta, majd ő visz egyet. A jelszőt telefonon ő mondta meg ezért kérem megtaláltnak elfogadni.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról... :) [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Ez volt a mai békéscsabai gyalogos-városnézős ládavadászatom 5. találata a hatból... :)
Sajnos a gps. a 2. pont megtalálása után, a geokarácsonyfa felé menet felmondta a szolgálatot. Innentől kezdve csak térkép alapján jártam a várost és kerestem a ládákat, a pontos helyzetemet nem láttam, csak sejtettem. De még így is sikerült megcsinálnom, amit beterveztem... :D
A GCBKOL végládájához gyalogoltam, és szerencsémre ez a láda is útba esett. A találat könnyű volt, köszönhetően a rejtekhely jó leírásának. Gyors logolás és visszarejtés után siettem tovább a "kolbászos" végládához.
Köszönöm a rejtést, BÚÉK!!! :)
Ma 3 békéscsabai ládából csak 1-et találtunk meg, másik 2-nek hűlt helyét találtuk csak. Sajnos ez a láda sem volt meg. A kéregdarabok szétszórva ott voltak, valószínű, hogy a láda is ott volt nemrég még.
Békéscsaba - Gyula - Borosjenő - Menyháza - Dézna - Világos - Solymos - Máriaradna útvonalon Gyurival és Gyulával/2.
A megadott koordinátán megtaláltuk a rejtekadó fát, ágacskákkal és kéregdarabokkal, de sajnos láda nélkül. A megtalálást kérnénk a képek alapján elfogadni.
Köszönjük.
A logfüzet teljesen elázott, lapozni se nagyon mertem így nem is irtunk bele. A dobozt egy új zacskóba is beletettük, hogy ne ázzon tovább (így viszont nehezen fog kiszáradni). A ládát feltöltöttük apróságokkal.
Köszönjük a rejtést.
Ezt is megtaláltam! Köszönöm a rejtést. Nem volt hiába eljönni ide. :)
Részletek és képek hamarosan.
Ötletes a rejtés, csak tényleg láthatja mindenki. Főleg hogy ma (is) volt a kolbászfesztivál, még többen jártak arra. A múzeumot most nem néztem meg, jobban izgatott az, hogy a következő a 350. találatom lesz. :) [g:hu 1.5.2g] [wapon beküldött szöveg] 349.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.1w] [wapon beküldött szöveg] A kerékpárút épitése miatt kikerült a muglik elé. Nem sok vasarnapot jósolok neki. Pedig szép láda.
Sajnos csak a láda meglátogatására volt időnk, a múzeum kimaradt most.
Mondhatnám, drive-in
Az álcázás ordítóan szembetűnő, csodálom, hogy a láda még él.
Köszönöm a lehetőséget.
TFTC
Cicapapa51
Megtaláltam! :) Merész rejtés, eléggé szem előtt van. Remélhetőleg sokáig fogja bírni, de talán érdemes lenne közelebb vinni a múzeumhoz egy biztosabb helyre. A kiállítást most nem néztük meg, de a szélmalom tetszett kívülről. Köszi a lehetőséget.
Immár szokásos céges sportnap keretében, most Békéscsabán lelkesedtünk be az éjszaka közepén, hogy pár méterre bulizunk egy ládától. Sajnos a többi békéscsabai ládára nem maradt időnk, de ez is értékes trófea. :-)
Bezárt szálloda, kihalt parkoló. A csabai kolbász körül volt egy kis mozgolódás:) A tanyamúzeumba két igen harcos kutya nem engedett be :) Köszi a rejtést.
Nagyon tetszik a ládaoldal, sok érdekes információval lettem gazdagabb. A szélmalom kicsit viharvert állapotban van, de a látnivalók így is hangulatosak voltak. Megnéztem a szomszédban levő Csaba parkot is, ahol a kerítés ugyan nincs kolbászból, de a padok, a mászókák és a hinták mókás kolbászra és a kolbászkészítés eszközeire utaló faragásokkal vannak díszítve. A kolbász múzeum nyitva volt, ahol láthattam a hagyományos csabai kolbászkészítés minden mozzanatát. Köszönöm a rejtést és Tanya és Gabonamúzeum bemutatását.
Köszi szépen!! Sokáig kerestem,-nagyon szépen megoldodtad,-azt hittem közelebb lesz,-a Trófea kár, hogy ilyen állapotban van. Annak ellenére, hogy évek óta naponta többször is elmegyek ezen az útvonalon ,-gyalogszerrel most kellemes élményben volt részem. Kereső nélkül cca 3 órát töltöttem el,- de megérte.
A gabonamúzeumban rendszeressen tart bemutatókat, a Békéscsabai Történelmi Íjászkör csapata.
A képek is egy ilyen alkaommal készültek.
A múzeum működik, nem látom okát annak, hogy a láda továbbra is virtuális legyen. Remélem mielőbb lesz idő, szándék egy ötletes és tartós rejtek létrehozására.
Nagyon szeretem a malmokat, érdeklődéssel olvastam a Csókási malom történetét. Sajnos jelenleg a malom vitorlái meglehetősen viharvertek, nem olyan mint a fotón. Remélem, meggyógyítják hamar.
Nyaralás közbeni geocaching túra első ládája. Sajnos zárva volt, de azért az élet ilyenkor sem áll meg, úgyhogy a kerítés mögött láttunk így kintről is állatokat. :)
Nagyon komoly gyűjtemény. Örömmel fedeztem fel néhány tárgyat ami még az én nagymamámnak is volt. Természetesen a malomba is felmásztunk. Köszönöm a rejtést!
Mivel Márknak dolga volt a környéken, így Szolnok felé menet útba ejtettük BCsabát is. Én addig játszottam egy kicsit a városban. :)
Szeretem a szélmalmokat.
Köszi!
A nagy építési területen egy lélek sem dolgozott, így nehezen készül majd el. A múzeumot most idő hiányában nem tudtam megnézni, de remélem egyszer még lesz rá időm
Ok! [g:hu 1.4.27] [wapon beküldött szöveg]
Autómentes napon csabai bicajtúra. Érdekes lehet egy szakavatott túra a múzeumban, vasárnap lévén csak kívülről lehetett nézelődni.
Gyalogosan kerestem a városban elhelyezett ládákat, a megtett út 36 km. Érkezésem után nem sokkal elkezdett esni az eső. Az előre összeállított útvonaltervem felborult, csak azt tartottam szem előtt, hogy a 18.13-kor Budapestre induló gyorsvonatot elérjem. Szerencsére az eső elöl bemenekültem a Csaba Centerbe és volt időm az ottani láda keresésére. Mivel sok időm elment a kereséssel, az eső közben elállt, folytattam a ládák keresését. Ekkor már kisütött a nap, kellemes meleg lett. Sokkal jobb érzés volt a belváros szépségeiben gyönyörködni.
Régen, még kezdő ládászként szerettük volna megkeresni, akkor azonban pont beteg volt a láda, mint utólag kiderült. Most pótoltuk a hiányosságot, igaz csak virtuálisan. Drive in volt...
Munkahelyi oktatás volt két nap Békéscsabán és Mezőtúron, és a kettő közötti időt geoládázással töltöttem. Így kerültek célkeresztembe a GCFATO, GCTAGA, GCELOV, GCBSLO, GCB101, GCCSAB, GCBCSA, GC47MT, GCMTUR geoládák.
A múzeum zárva volt, pedig nagyon érdekelt volna, főleg a területén található szélmalom. Köszönöm a rejtést!
Gyulai kirándulásunkról hazafelé szerettük volna megnézni a múzeumot, de nem volt szerencsénk a nyitvatartással és ráadásul a ládikával sem vigasztalódhattunk.
Sajnos csak itthon vettuk eszre, hogy a lada beteg. Csak a kutyakat talaltuk :)
A kepek alapjan kerjuk a megtalalas elfogadasat. [g:hu 1.4.16] [wapon beküldött szöveg]
A pont egy régebbi letöltés miatt bent maradt a kütyüben.
Sajnos, hiába kerestem, aztán a közeli házból kiszabadult 2 kutya, az egyik elég mérges volt, így jobbnak láttam feladni a keresést. Itthon láttam, hogy beteg lett a láda, ezt sajnos nem vettem eddig észre.
Esetleg, ha a képek meggyőzőek, kérnék egy elfogadást. Belátható időn belül nem hiszem, hogy a környékre vissza tudnék jönni.
Békéscsabai Vasutas Természetjáró Találkozó alkalmával a környéket jártuk.Zergivel és Bubukával jártunk itt . A múzeum zárva ,a láda beteg.
Kép alapján kérem a megtalálás elfogadását.
Sajnos nem voltam naprakész, így a "beteg" volta ellenére nekiálltam keresni. persze nem leltem.
Mivel igen ritkán járok erre, bátorkodom fotók alapján való elfogadást kérni.
Sajnos nem találtuk a ládát Peroval, a múzeum is zárva volt, viszont megetettünk két kismacskát, és madarakat fotóztunk a szélmalmon. Képek alapján kérnénk jóváhagyást!
Sajnos nem találtuk a ládát Akassával, a múzeum is zárva volt, viszont megetettünk két kismacskát, és madarakat fotóztunk a szélmalmon. Képek alapján kérnénk jóváhagyást!
Körösladányban volt ma dolgunk és miután elvégeztük, amiért jöttünk, elindultunk pár ládát felkeresni a Viharsarokban.
Hazafelé még átmentünk Békéscsabán, és ha már ott voltunk, nem jöhettünk el Csabáról üres kézzel. Korábban olvastam, hogy a személyzettől kell elkérni a ládát, így mikor kimondtuk, hogy miért jöttünk, már hozta is az úr a ládát. Logolás közben mi pedig jól összehaverkodtunk a kis vérebbel.
A múzeum portáján van egy kedves fickó, aki messziről mutogatott, kérdezte, a dobozt keressük-e? mondtuk igen, erre szólt, hogy nála van.. boldogan rohantam hozzá ( Oldfox is jött :-) mert egy tüneményes kiskutya ugrált körülötte, aztán előkerült két kicsi cirmos is.. a nagy simogatásban csak a jelszót írtuk fel, logolni elfelejtettünk :-) nem tudtuk, hogy betegre van állítva.. bár, igazándiból nincs elveszve.. van pár ilyen doboz, ami átmenetileg egy kedves ember őrizetében van, és elkérhető :-)
A ládát az igazgatótól lehet elkérni, mert a munkálatok miatt előkerült, és nála lett leadva. Kéretik a rejtőt átvenni a ládát, esetleg új helyre telepíteni.
úton Gyula felé...
Ha nincs a gc biztosan soha nem jutunk el erre a helyre, pedig érdemes bemenni a múzeumba. Nagyon kedvesen kalauzoltak minket körbe, sokat megtudhattunk a tanyáról, a malomról. Köszönjük, hogy ládáddal ide is elkalauzoltál minket!
Gyula - Debrecen felé kis kitérővel. Megérte. A múzeumban dolgozó úr sok új információt mondott és készségesen körbevezetett minket, cse4rébe mi megmutattuk a ládát neki, mivel még nem tudott róla. Köszönjük
115 km kerékpár edzés Békéscsaba körül 12 régi ládával. Békéscsabára mindig szívesen jöttem ládázni, ma egy menetben újra felkerestem a település ládáit.
GCELOV után az emlékeimben meglévő szélmalom felé húztam. A kiserdő rendezett lett, a láda azonnal előkerült. Megnéztem a szélmalmot, majd GCCSAB következett.
Csabai kerekezés alatt ezt is megkerestük. Mivel még szerettünk volna meglátogatni 2 kastélyromot és az időnk is véges volt, a múzeumba most nem tértünk be. A malom szép volt. Köszönjük a rejtést.
Most már, hogy nincs meg a láda, bátorkodom feliratkozni azok közzé, akik jelszó nélkül logoltak.
Bár én sosem kerestem, mert amíg állt a tábla, meg sem fordult a fejemben a geocaching.
Az új törvény szerint, a városon kívül álló reklámtábákkal együtt, ezt is elbontották!
De mivel többször lefotóztam a táblát mint ahányan valaha megtalálták, kérem az elfogadást!
Gyalogosan kerestem fel a Gabonamúzeumot, hát jó nagyot sétáltam mire az állomásról odaérkeztem. A ládát sajna nem találtam, bár az előttem arra járók logjai alapján sejthettem volna. A Tanya és Gabonamúzeum érdekes és a gondnok bácsi is nagyon készséges volt. A ládát illetően azt mondta, úgy tudja nincs már ott. Így tovább ballagtam a GCBCSA ládához.
Kérem a rejtőt a fényképek alapján a megtalálás elfogadására.
Koszi.
A láda sehol nincs, az óriás plakát sincs már ott, lehet, hogy a nagy rendrakásban eltünt!? Kérném a képek alapján, fogadjátok el a találatot! Köszönöm szépen! Jártam már itt a barátnömmel és a kislányával gyógylovagolni.
Sajnos a ládát nem sikerült megtalálnunk, pedig az összes óriásplakátot megkerestük a környéken. Telefonos segítséget kértünk a rejtőtől, amit ismételten köszönünk! Reméljük, hogy a ládának sikerül biztonságosabb helyet találni!
14/7
A Ferences templom...-tól érkeztünk Békéscsabára a Tanya és Gabonamúzeumhoz.
Sajnos nem volt szerencsénk, mert zárva volt, így csak kicsit "belóghattunk" (engedéllyel)...
A ládikát azonban hiába kerestük...
Kérnénk a rejtőt, a képek alapján, a találat elfogadására.
Tovább indultunk a Csaba Centerbe.
Lehet, hogy én leszek ennek a mikroládának az utolsó megtalálója, mert ma arra vitt az utam, és megdöbbenve láttam, hogy olyan tereprendezés folyik a láda helyén, hogy még a multiplakátot is eltávolították.
A rágós doboz nem zár légmentesen, nyirkos minden benne. Lehetne jobb helyen is, de a biztonság kedvéért egy féltéglával letakartam nagyjából. a múzeum szerintem vasárnap lévén zárva volt, legközelebb megnézem. Köszönöm a rejtést. Kiss Árpád
A "láda" nem volt a helyén, a tábla mellett hevert szabadon.
Az üres papírszalag van benne és a kis ceruza.
Mi sem tettük vissza az oszlopra, ott már foglalt a hely.
A tábla lábánál helyeztük el avarral letakarva, hogy ne virítson a fehér doboz!
Sötétben értem oda, így a múzeumból és a malomból nem sokat láttam, csak kívülről, a szemben lévő autószalon és a fejlámpám fényében tudtam valamennyire megnézni
A ládához nem kellett GPS, adta magát a rágós doboz.
Köszönet a rejtésért, legközelebb nappal is megnézem, amikor arra járok.
Elsősegélynyújtás Békéscsabán / 1.
Ha már beteg, egy rágógumis doboz, némi nyomtatópapír-tekercs és pár megkurtított ceruza részvételével kreáltam tartalékdobozt, amit az eredeti rejtekhelytől kb. 15 méterre lévő óriásplakát hátoldalánál helyeztem el. Amíg jobb nincs, megteszi... (a tájba beillik, a muglik talán ugyanolyan szemétnek nézik, mint amilyenek amúgy is heverésznek ott szerteszét).
Békéscsabára vitt az utunk. Az Igo PRIMO navigációt használom és feltöltöttem a geoládákat. A láda mellett elhaladva jelzett a masina, hogy geoláda van a környéken. Szerintünk a képen jelzett helyen lehetett, de nem találtuk. Most nézem a neten, hogy betegre van állítva. De, ha már ott voltunk megnéztük a múzeumot, mely nagy élményt nyújtott. Ha elfogadja a rejtő a képek alapján a megtalálást, köszönet érte!
Ahogy most látom, a keresésem idején a láda már éppen 8 órája volt betegre állítva, de mivel én reggel 8-kor indultam Budapestről, erről már nem értesülhettem. Sajnos a sok többtörzsű fa időközben egytörzsűvé vált, ráadasul a múzeum is már bezárt, úgyhogy néhány percig még csalódottan poroszkáltam a fák között, de a ládát nem találtam. Ha lehetséges, kérem a megtalálás elfogadását a mellékelt képek alapján. Köszönöm!
Nagyon szeretjük a tűzijátékot és kedveljük a Csík Zenekar zenéjét is. Mivel Gyulán az Augusztus 20-i ünnepen mindkettővel találkozhattunk, így nem is volt kérdés, hogy hol töltjük a hét egy részét. :-)
A mai napon Békést illetve Békéscsabát vettük célba, hogy megismerkedjünk e két város nevezetességeivel.
Békéscsabán egyidőben kerestük a GCB101, a GCBCSA, a GCB101 és a GCJAMI multik pontjait, illetve a GCELOV és a GCTAGA hagyományos ládákat. Minden ponttal időben végeztünk különösebb gond nélkül, így időben visszaértünk még Gyulára, és a koncerten is jól éreztük magunkat. A nap megkoronázása pedig a tüzijáték volt!
A láda környékén nagy irtás volt, a láda a helyén van, de igencsak feltűnő így a logolás!
Elkezdték az erdőt irtani, de egy helybélitől megtudtam, hogy teljesen kiirtják, mert építkezés lesz a területen. Üzeni a rejtőnek, hogy a láda veszélyben van, új rejteket kéne keresni.
Sajnos a gallyazást tovább folytatták, a láda fája köré kb 4 méter magas és több méter vastag kupacot raktak. A mellékelt képek alapján kérem a gazda jóindulatát. "Mert kell a pont" :)
Gyuláról hazafelé. A rejte közelében erdőirtás volt, és az összes levágott ágat pont a ládát rejtő fa köré halmozták. Kénytelenek voltunk elhúzni! A láda él és egészséges, de nehezen hozzáférhető!
A kis erdőt ritkítják, tisztítják. Örülök annak, hogy a favágók kulturáltan viselkedtek, és annak ellenére megvan a láda, hogy a többtörzsű fát is munkába vették, így a ládát is megtalálták és visszarejtették.
A múzeumot nem néztük meg (hétfőn zárva), de biztos jó. A kis erdős részben vágják a fákat, a ládát rejtő többtörzsű fa egyik törzsét is levágták (maradt még kettő), de a ládát szerencsére meghagyták.
Gyulai nyaralás kapcsán városnézés Békéscsabán. Jóval a nyitás előtt értünk oda, visszafelé meg már a kánikula miatt elfogyott a lelkesedés, így csak a láda felderítése és a szélmalom megszemlélése maradt. A láda alja repedt.
Nagyon könnyen meglett a láda, GPS nélkül is simán meg lehet találni, a leírás és a kesser ösvény nyomán. A logoláshoz is kényelmes hely alakult már ki. :)
Nagyon tetszett a szélmalom, viszont a múzeum a kiírással ellentétben vasárnap nincs nyitva. Szerencsére bejutottunk, mert más sem tudta és valaki külföldieket hozott oda, beszéltek ott valakivel aki végül beengedte őket meg minket.
Békési bringás ládavadászatunk 11. ládája Nightwishpityivel. brutaliti volt. Villámok cikáztak, meg mi is, eső esett, mi is, nap sütött, mi is, szél fújt, de mi nem fújtuk le.
Megvan, az 52. találásom, ma Békéscsabán a harmadik. Busszal érkeztem Debrecenből. A GCBCSA ládája után indultam neki a gabonamúzeumnak. Kerítéseken, majd elöntött, sáros erdőn keresztül vergődtem, hogy aztán az úttesten kössek ki, és ismét fölöslegesen kutyagoljak több kilométert. Ha már kutya: az erdőben meg is ugatott két harci dög, szerencsére a kerítés másik oldaláról. Szép hely a múzeum és a környéke, de sajnos az idő szűke miatt nem mentem be. Tetszik a rejtés, ami ront egy kicsit az összképen, az a nagy forgalmú főút közvetlen közelsége. Eléggé át volt ázva a láda, így tettem rá egy zacskót. Köszönöm a rejtést!
Hangulatos kis malom, kár, hogy a múzeum zárva volt, bár a fent leírt nyitvatartási időben jártunk arra. Pocseusz családdal együtt kesseltünk, a gyerkőcök nagyon örültek a megtalálásának.
A logbookot időszerű lenne cserélni, megtelt.
A múzemum sajnos már nem volt nyitva, így csak kívülről leskelődtünk. A ládika igen huncut helyen található, ugyanis a közelben csak soktörzsű fák vannak :) Már arra gondoltunk, hogy a helyi -több képen is szereplő cirmos macsekkal igazoljuk a kutatást- majd pontosan bemérve a helyet megtaláltuk!
Hatalmas kutya rohant felém mikor megjelentem az úton. Ráparancsoltam, hogy menj vissza, rögtön visszafordult, lehet persze, hogy a gazdája is hívta, Őt nem láttam. A múzeum már zárva volt, így most csak a ládakeresés maradt.
Elvittünk egy buborékfújót, cserébe otthagytunk egy fém öngyújtót. A múzeumban a jegyszedő bácsi meglátta a kezembe a GPS-t és kérdezte: -maguk a kincset keresik? :D Köszönjük a rejtést!
Niki és Peti
Nem nagyon van kitáblázva ez a múzeum, így geokessereken kívül nem hiszem, hogy más is idetalál. Pedig érdemes! Szép a szélmalom, a kiállított tárgyak, és városi gyerekeknek izgalmasak a lovak is. Szóval köszönjük a lehetőséget.
A rejtő érdekes ismertetője és a múzeumi kísérő érdekes magyarázata maradandó élménnyé tették ezt a kiruccanást.Mindenkinek ajánljuk,úgy időzítsen, hogy nyitva találja!!AA
Nagyszülők, és három unoka, a mai napunkat Békéscsabán töltöttük.
Mivel nagyon fáradt volt a csapat, nem volt kedvük bemenni a múzeumba, de ott már jártunk máskor is, ezért most csak megkerestük a ládát.
Egész napos tanulás ill. munka utáni sportolás keretében gyűjtöttük be a ládát, uis gyorsan átbicikliztünk Csabára érte. Könnyű találat, gyors logolás után már tekertünk is haza.
Köszönjük!
Szegedi továbbképzés és ládavadászat totzoli65-el ésTöri-vel.
Szép pacikon lovagoltak a múzeumnál. A barik a malom mellett békésen legelésztek, de nem rajongtak a fényképezésért, sértődötten elvonultak. Szép hely.
Fater vadászta le GPS nélkül a leírás alapján. Elmondása szerint alig töltött 3 percet a ládánál a logolással együtt, de már két kb. 0,5-1 cm-es kullancs igyekezett bebújni a hosszúnadrág alá...:(
Nagyon szép kis múzeum, nem is gondoltuk, hogy ünnepnap is nyitva van. Ehhez hasonló szélmalmot és tanyát sokat láttunk már, de a gabonamúzeum tényleg nagyon különleges volt. A lovacskákat is megnéztük, éppen ebédeltek.
Nagyon jó rejtés volt, köszönjük szépen.
Meg volt a melegváltás! Sok sikert kívántak, a megtaláláshoz! :)
Ez volt a 3. "gevládánk".
Képzeljétek, vittünk búzát, de zárva volt a MALOM! ( a változatosság kedvéért)
Tanács: múzeumot is nézzétek meg, mert megéri!
Jó "kecsingelést" !!!
Üdv: zsolty" & marty"
Békéscsabára érve drive in szedtük le ezt a ládát, mindenki csak a vacsira gondolt már. pedig biztosan nagyon érdekes lenne belülről, de majd legközelebb!
Békési ládázás 4/4 - "Munka előtt/után (helyett...) édes a ládázás" mozgalom újabb állomásai
A helyszínre érkezvén kissé zavarban voltam, mert a lombhullással nagyon kitett lett a rejtekhely, s az út felől eléggé rá lehetett látni a találásomra. Remélem, eléggé körültekintő voltam és nem lesz baja a ládikónak!
A múzeumot majd máskor, családostul még megnézném...
Békéscsabai családlátogatás alkalmából az első ládánk!
Az ünnep miatt a múzeum zárva volt, de sebaj.
Viszont az ösz miatt a fák kopárak és már az főútra is simán kilátni, vagy onnan belátni.
Sajnos, különféle fák keresésével elment az időnk, és ide a tervezettnél lényegesen később, sötétedéskor érkeztünk. Már csak a láda megkeresésére volt lehetőségünk. De hát amúgy is vissza kell még jönnünk Csabára, és akkor a múzeumba is benézünk.
Köszi:
Ildi és Gyuri
Celebrin cimborám most is megelőzött, pont úgy, mint a láda megtalálásnál, míg én a bozóttal harcoltam Ő addig rácsapott a rejtekre.
Azért megvárt és egyszerre bontottuk fel a ládát.:)
Első ládánk volt ezen a napon. Igyeleffel bevetettük magunkat a bozótba, csak utána vettük észre, hogy lett volna egy kevésbé ágas-bogas megoldás. Végül is meglett. Szép a szélmalom, különleges látvány, kár, hogy belülről nem láttuk. A múzeumba, nem mentünk be, siettünk...
Gyulai üdülés alatt vadásztam le a közeli ládákat. Bár a múzeum be volt zárva, kívülről is sokat lehetett ládni a szép udvarból. A ládát könnyen megtaláltam.
Megtaláltuk!
Miért pont ez a múzeum van ilyen rosszul kitáblázva az elhaladó autósok számára? Mi sem tudtunk róla eddig, pedig a malmot mindig láttuk a fák között.
Bár nyitvatartási időn belül érkeztünk, de már sehol senki nem volt. Teljesen véletlenül a Lovas Egyesület kapuján sétáltunk be, és hiánytalanul meg tudtunk mindent nézni. Igazi színfolt a város szélén.
Köszönjük a rejtést!
Geotrio twenty-four tour. 24 ora alatt 40 ládamegtalálás - 860 km autóval. Elfogyott egy karton energiaital, mi mégis jol elfáradtunk :) Míg az ország többi részén tombolt a vihar, itt kellemes volt az időjárás, csak estefelé ért el bennünket az eső, ami miatt néhol rögtönöznünk kellett az utolsó órákban. Rengeteg szép helyen jártunk, mert a látszat ellenére mégsem vettük rohanósra a figurát, szépen megfontoltan, fotózgatva haladtunk ládától-ládáig.
Geomaraton a GeoTrió-val Délkelet Magyarországon, avagy új record beállítása a 24 óra alatt megtalált ládák számával.
40 láda hely, 39 megtalálással. /24.
Zárás után érkeztünk néhány perccel, de még gyorsan körbeszaladtunk. A ládához természetesen a bozótoson keresztül mentem, pedig körbe nyugisabb lett volna. A rejteket hangyák és meztelencsigák védik. Az erdőben a kőrakás kicsit feltűnő álca.
Köszönjük a rejtést.
Ügyes rejtés pontos koordinátákkal.
Valamilyen oknál fogva a múzeum kapuja be volt csukva, lélek sem a környékén szóval nem erőltettük a bejutást. A malom viszont tetszett így kívülről is!
:))
Az első találatunk Békéscsabán. A rejtek megkeresését követően (a bácsi meg is kérdezte, hogy "geokecsing?") bementünk a tanyára. A bácsi igen kedves volt, végigvezetett minket. CsillagVirág is jól tűrte a gyűrődést. Lilla felmászott a szélmalomba is.
Szép hely! Kár, hogy látogatók hiányában az ilyen helyek is előbb-utóbb pusztulásra vannak ítélve. Jó lenne, ha az emberekbe kialakulna az ilyes iránti vágy is! Reméljük, hogy a geocaching is elősegíti ezt.
A nehézségre és a terepre is valamivel magasabb értéket kellene adni. Nem egy öltönyös hely, és nem is 5 másodpercig tart a keresés. A ládtá egyébként nem kesser is találta már meg, logolt is:-)
Békéscsabai séta - közben regisztráció a konferencián, és GCTAGA - majd a zöldön gyalog ki Póstelekre és át a Wenckheim kastélyhoz. Onnan 20-as busszal vissza a városba.
Péntek reggel előadást tartok (a ládától 500 méterre) Békéscsabán. Előtte-utána séta a környéken. Vonattal, gyalog.
Hétvégi kirándulás Békés megyében
11/12
gyors találat, és gyors logolás+visszarejtés, mert egyből utánunk jöttek kesserek, de nem sikerült jól elrejteni :-(
jó a hely,köszönjük a rejtést!
Békés-kess 8/31
Hétfő lévén a múzeum sajna zárva volt, maradt a kerítésen át kukucskálás és a ládakeresés. Ez utóbbiban Krisz' volt a nyerő, elsőre kiszúrta, melyik geoösvény végén leledzik a láda.
Viki, Geri, Krisz', TZ
Becserkelve! [wapon beküldött szöveg]
Békéscsabára jöttem dolgozni, így kerültem ide.
Nem mentem be, kevés volt az időm, de azért a malmot megvizsgáltam kívülről. Tetszett.
Gyuláról Szarvasra visszafelé tartván tökéletesen útba esett. Igaz zárva volt, de a három nap alatt szerencsére sikerült hasonló helyekre eljutnunk és némileg közvetlenebbül is belekostólni az itt láthatókhoz hasonlókba.
Békési ládázás Zsuval. Szőke-Kiss felségterületén elszaporodtak a ládák, így egy szép csokornyi doboz jött össze egy kellemes naphoz. Másodikként a gabonamúzeumhoz jöttünk. Nagyon jó kis hely, mivel kedvelem a szélmalmokat is. Egy újabb csodálatos példány! A múzeum persze zárva, így kis körbesétálás és fotózás után továbbálltunk. A ládát a békéscsabai séta során gyűjtöttük be. Köszönet a rejtésért!
Személyszerint rengetegszer elrobogtam előtte, de soha nem fordítottam időt a múzeum megtekintésére. Most mióta az egyesületünk is csatlakozott e "sportág"-hoz a welnes hétvége alkalmából menetbe a gyulai fürdő felé ragyogó szép időben a természetjárói tapasztalataink segítségével a láda "ösvény" sokat segített!
Ma esti sétánkat a Gabonamúzeumhoz szerveztük.Viszonylag könnyen gyorsan rajta voltunk a célon! Láttunk májusi cserebogarat márciusban!:-)))
Kellemes szórakozás ez a játék!
Matus
Mai nyolcadik ládánk, de Békés megyei körútunk tizenötödik+2 állomása GCBCSA után. Úgy is jövünk vissza a városba majd akkor megnézzük a múzeumot rendesen. :)
Web: A múlt télen jártam utoljára Békéscsaba térségében. Azóta keletkezett 6 új láda, amelyeket egy Mezőberény - Kondoros - Békéscsaba - Békés - Mezőberény 125 km-es kerékpáros edzéskörre fűztem fel. Délután 4-kor sötétedik, már 3-kor alig látni a ködszitálás miatt; nem akartam úgy járni, mint a múlt szombaton Tét és Enese között. Az aszfalt sok helyen a nyálkás felület miatt nagyon csúszott, fokozottan kellett figyelni.
A ládát GCBCSA 4. pontja felé haladva értem el. Már messziről látszott a jellegzetes alföldi szélmalom. A ládáig be tudtam gurulni a fák közé; egyből meglett.
Körbenéztem a tanya skanzenben: csak két kicsi, egy fekete és egy fehér lovacska legelészett, semmi más mozgás nem volt. Jó látni, hogy néhány régi épületet ilyen gondosan megőriztek. Az @david által jelzett természetes anyagból készült figurákat sajnos nem láttam :-(.
A láda végeztével nyomtam tovább GCBCSA 4. pontja felé.
Ok [wapon beküldött szöveg]
Békési kalandozás szülinap és névnap jegyében. 2 nap, 960 km, 30 láda, rengeteg élmény. Indulás 6.30-kor, hazaérkezés másnap este 8-kor. Köszönet minden békési rejtőnek, különösképpen Szőke-Kiss ládáinak!
30/15
Sajnos a múzeumból nem láttunk semmit, mert már besötétedett. A láda viszont hamar meglett még így a sötétben is.
Ezt a pontot is beleszőttem a békéscsabai sétámba (GCBCSA) így egy csapásra három legyet ütöttem. Nem voltam teljesen sportszerű, a múzeumot ki kellett hagynom mert zárva volt, de ritkán járok erre felé.
A jelszó jó nagy!
Egy céges összejövetelről elszökve vadásztuk le a ládát. Itt voltunk elszállásolva a Fenyves Hotelben a Székely kapuk közelében. Onnan gyalog küzdöttük le az 1,3 km távolságot. :-) Olyan sötét volt, hogy a telefonok fényénél kerestük, vagy 5 percig a dobozt. A helyből nem sokat láttunk, de visszatérünk.....
Köszi a rejtést.
Csabai vagyok, régen az általános iskolával voltam kinn itt osztálykiránduláson. :) Nagyon nagy volt a forgalom, egymást érték a kocsik, hozták a gyerekeket lovalgolni. Érdemes megnézni!
Megvan. A múzeumot is érdemes megnézni ám! A múzeum vezetője szívesen megmutat mindent, grátisz idegenvezetéssel. Felmentünk a malom "szeles" padlásába is, és onnan lefelé jövet bemutatta a korabeli technika működési elvét. A múzeum területe évről évre csökken, mert eladogatják a fenntartás érdekében. Így lótartók lettek a szomszédok, ami mindkét fél számára előnnyel jár. (Akik kimennek lovagolni, lovas terápiára, általában megtekintik a múzeumot is.)
A múzeum már zárva volt, de kívülről megnéztük.
(A leírásban teljesen felesleges - és talán zavaró -, hogy ismét szerepel a láda koordinátája, "geo" kiegészítéssel. GPS-be letöltve mindkét pontot külön jelzi, és mindkettő ugyanoda mutat.)
Megvan. Villámot tartottunk karban zsadányban. Mindig eszembe jut hogy itt lakik két unokatesóm is, de sohase tudom hol. Hol van az evangélikus (szlovák nyelvű) templom? A malom nagyon tetszett. Ha valaki arra jár megtenné, hogy lefotózza nekem a bejáratnál, középen vannak természetes anyagból készült állatokat? : zsiráf, nyuszi. NAgyon megtetszettek. Szóval kérnék egy fotót
Forrócsokit akarok!!! :)
Mai utolsó láda. Már csak egy extraduplasajtosgigamegahamburgernyire voltam az éhhaláltól, de az utolsó pillanatban megoldódott ez a probléma is :)
És még a malom körvonalait is láttam a sötétben! Ide még talán visszatérek a múzeum felkeresése céljából...
Dél-alföldi kerékpározás ládázással (335 km)
A Bandikafa után ez a helyszín már valahogy jobban tetszett: többet nyújt a látogatónak, a ládát is könnyen, egyszerűen meg lehet találni, így a bóklászás nem vesz el sok időt a lényegtől.
Sajnos én túl korán érkeztem ahhoz, hogy belülről is meglátogassam a múzeumot, de majd legközelebb... Kívülről viszont nagyon tetszett a szélmalom (ez volt az első a szélmalomsorozatból, amit errefelé láttam), és a múzeum hangulatos épületei is.
A láda rejtése jó, környezete forgalmas ugyan (sajnos itt is volt körülötte szemét is), hiszen a főút 20-30 métere van tőle, odébb bárányokat terelgettek, jártak-keltek a lovasiskolában is, mégsem láttuk egymást senkivel.
A ládából likvidáltam egy pezsgőtablettás multivitamin-csomagot, bár nem volt nálam csereajándék :(( Persze az ajándékozó jó szándékához nem férhet kétség!
Jóval zárás után, a Wenckheim-kastélytól érkeztünk ide, így sajnos a múzeumot már nem tudtuk megnézni. A bekerített pályán egyébként mindenfelé lovasok voltak, ezért is érthetetlen, hogy miért volt minden zárva (vagy van másik bejárat is?).
A kerítés mellett vezető utat a lovak teljesen szétjárták az akkoris esős-sáros időben (nem elég nagy a belső rész?), úgyhogy kerülgettünk. Szerencsére a malom mellől már a füves részen mentünk a ládához, ami 2 másodperc alatt meg is lett. A rejtekhez nem lehet belátni a közeli nyaralóktól, de kérdés, hogy ez lombhullás után is így marad-e. Ettől eltekintve jó a rejtés, nincs túlbonyolítva, pont azt mutatja meg, amit akar. Az már a mi hibánk, hogy későn érkeztünk. :(
tetszett a múzeum. a gyerekek még lovagoltak is [wapon beküldött szöveg]
Már régóta nézegetem ezt a szélmalmot, épp itt volt az ideje közelebbről is megnézni. Kedves hely, nagyon tetszett. A kapus bácsi a ketyeréket látva mosolygott, mostanában sokat láthatott:)
Köszönet a rejtőnek
DBotond, Kamilla, Réka, Előd
Évekkel ezelőtt ide jártak kézműves táborba a gyerekeim.
Ellentétben Mirex-szel, én nem láttam szemetet a rejtés helyén. Sőt! Nekem kifejezetten tettszett a rejtés!
Megtaláltuk!
A rejtés nagyon tetszett!Végre nem egy pocsék helyen eldugott, ramaty állapotban lévő pókcsata helyen találtunk rá a ládára!
A hely szép, a malom tetszett!
nóra és jános
Éppen szülőlátogatásra mentem Csabára és pénteken megláttam ezt az új ládát a weboldalon. Magát a helyet ismertem, hiszen éveken keresztül íjásztam itt, mielőtt Székesfehérvárra költöztem. Jó hogy itt is van egy láda (és örülök a bronzéremnek). Köszi. Erik
Kötelezőnek éreztem a dobogós helyet, hisz régóta a városban dolgozom. A malom lapátjait is többször láttam, most legalább az egész komplexumot. Nagy öröm, hogy a csabaiak látogatják a lovasiskolát is!
Megpróbáltuk még ma este, Imi sógorral pillanat alatt megtaláltuk.
A múzeum már zárva volt, de lekközelebb megtekintjük.
2008.05.09-én újra erre vetődtem és pár képet végre mellékelek, bár a múzeum most reggel is zárva volt.
Kösz, üdv, Imi&Maya&Yunie