
A ládába TravelBug helyezhető.
Figyelem! A végláda környezetében jelenleg (2018. június) a növényzet annyira elburjánzott, hogy a ládához gyakorlatilag lehetetlen hozzáférni! Amíg ez a helyzet fennáll, a jelszó a végláda koordinátáiban (melyeket a 3. ponton találtok) lévő számjegyek összege betűvel kiírva. Tehát ideiglenesen elég az első 3 pontot megkeresni. Aki mégis megpróbálkozik a végládával és megtalálja, kérem, emailben értesítsen!
Négy pontból álló multiláda, hagyományos megoldású, azaz csak az első pont koordinátái vannak megadva:
N 47° 23,125' E 19° 3,237' 103 m [GCCSRI-1], s mindegyik ponton a következő pont koordinátáit kell keresni, kivéve az utolsó pontot, ahol maga a láda van a naplóval és a jelszóval. A láda egy közepes méretű műanyag doboz. .com-on is bejelentett, TB mehet bele!
A rejtések nem mind könnyűek, és a megtalálás is a feladat része, ezért a rejtekhelyekről, rejtési módokról nem adok információt ebben a leírásban (azért egy kevés útmutatást találhattok a szöveg végén, arra az esetre, ha végképp elakadtok).
Kérem a megtalálókat, hogy az utánuk jövőket se fosszák meg a keresgélés örömétől, ezért itteni bejegyzéseikben se áruljanak el semmit a rejtekhelyekről, s természetesen fényképet se töltsenek fel róluk! Mivel tehát ennél a multinál a megtalálás is a kihívás része, előre jelzem, hogy jelszó nélküli megtalálásokat nem fogok jóváhagyni. (A multinak korábban még két (összesen tehát hat) pontja volt, egy különlegesen nehéz rejtésű ponttal, melyet azonban sajnos az adott terület magánkézbe kerülése miatt meg kellett szüntetni, így a multi nehézsége már nem olyan, mint régen.)
A pontok bejárása elég hosszú út megtételét igényli. Egy irányban a teljes út mintegy 3,5 km, oda-vissza tehát 7. Az út egy része autóval is megtehető, de a gidres-gödrös földutak csavarjaira rázzák szét a kocsit, ezt tehát nem ajánlom. Bicikli viszont használható, bár inkább csak a 1. és az 3. pont közötti szakaszokon. Aki autóval érkezik, az első pont közelében parkolhat.
Egy-két helyen elég különleges terepviszonyokra is számítani lehet, legyetek óvatosak! Nem ajánlom ezt a ládát gyerekekkel felkeresni, nem ajánlom sötétben, és valószínűleg télen sem szerencsés nekiindulni (főleg az utolsó pont helye miatt), bár ezt még nem próbáltam.
Ha a negyedik pont megközelítése során elakadtok, nézzétek meg a segítséget (lásd lejjebb)!
Az út során szabadon kószáló kutyák előfordulhatnak!
A területen egyes utcaszakaszok kapuval vannak elzárva, melyek hol nyitva vannak, hol nem. Ez nem jelenti azt, hogy a kapu mögötti rész magánterület, csupán a telektulajdonosok igyekeznek a betörőket, idegeneket távol tartani ezen a módon. A kapuk mögött folytatódnak az utcák és további, bekerített ingatlanok vannak.
Előfordulhat, hogy többször is el kell mennetek, mire az összes pontot megtaláljátok. Segítséget szívesen adok e-mailben.
És most a helyszínről: a multi a Csepel és Szigetszentmiklós határában elhelyezkedő Kavicsos-tóhoz, annak legérdekesebb, legszebb részeire kalauzol el benneteket. Ez a csaknem 2 km átmérőjű, egykori bányató számos szigettel, félszigettel tagolt, és távolabbról nézve igazán impozáns látványt nyújt. A bányászati tevékenység mintegy 40 éve fejeződött be, azóta nagyrészt spontán folyamatok határozzák meg a tó sorsát. A természet birtokba vette a tavat, gazdag élővilággal találkozhatunk a tóban és környékén. A tó körüli sétáim során különféle vízimadarakkal, siklókkal, gyíkokkal, békákkal találkoztam, a víz pedig halakban gazdag, hiszen ez egy horgászparadicsom. De birtokba vették a tavat az emberek is: a tópart nagy része spontán módon beépült, nagyrészt horgásztanyákkal, hétvégi házakkal, de volt, aki lakásproblémáját oldotta meg az önkényes területfoglalással és építkezéssel. Bár az állam 1996 körül eladta a területet valamiféle konzorciumnak, különféle jogi bonyodalmak miatt a földhivatali bejegyzésre egészen 2009-ig nem került sor. Az igénytelenség, a nemtörődömség jeleit láthatjuk az elhanyagolt, rossz minőségű földutakban, a romos kalyibákban, limlommal teli telkekben és a környéken mindenfelé szétszórt szemétben. (A multi pontjait azért igyekeztem úgy elhelyezni, hogy ne a szeméten át kelljen közlekedni, de sajnos teljesen elkerülni nem lehet.) A tópart bejárása tehát nem csupán a természetbarátok számára jelent örömet, de egy szociológiai tanulmánnyal is felér.
A tópartnak a Csepeli út melletti részével kapcsolatban nagyszabású fejlesztési tervek voltak: terveztek ide lakóparkokat, szállodákat, sportközpontokat, stb., a válság azonban keresztbe tett a terveknek. (A multiláda első két pontja korábban a tervezett építkezés területén volt, de mivel már megkezdődött a tereprendezés, ezeket áthelyeztem.)
És akkor most egy kis segítség a pontok megtalálásához. (Megjegyzés: aki ezeket igénybe veszi, annak számára a multi nehézsége nem 3,5-es, hanem csak 2-es!) A szöveget megfordítva, szóközök és ékezetek nélkül írtam le:
1. pont: !dajjuzadlanzsaH
2. pont: .nogazalledloZ
3. pont: ?eygugestluzsefakidozokoF
4. pont: !ikdlurekupakaavrazaH
Jó ládavadászatot!