wap:
A láda a hegy NY-i oldalán közel a hegytetőhöz egy háromágú fatönk üregében található.
------------------------------------------------------------------------- A geoládába TravelBug nem helyezhető.
!!! A hegygerincen egy vadkerítés fut végig. Ha nem akarsz kerítést mászni, és meg akarod tudni, miért is került oda a láda ahol van; akkor olvasd végig az alábbiakat és a leírtak szerint közelítsd meg! Indulás előtt vedd figyelembe a hó- és időjárási viszonyokat, a felszereltséged és a saját kondíciódat; és azt is, hogy az erdőben vannak fák, bokrok és bogarak is! !!!
Kellemes kirándulásra csábít ez a geoláda, ami Diósjenő falu felett, a Börzsöny-hegység keleti szélének egyik legmagasabb csúcsán lett elrejtve. Ez a láda lehet akár kezdő-, vagy záró ládája is egy vadászat sorozatnak a csehvári (GCsehv) ládával. A geokessereknek a csodálatos kilátásért és a természet szépségeiért ajánlom. A hegy Ny-i, ÉNy-i oldaláról, látható a Börzsöny legmagasabb pontja, a Csóványos (939m) és a láda is itt van elrejtve. A kilátóból (starthelyről), ami a hegy keleti oldalán terül el, N 47° 56,609' E 19° 0,089' 631 m [GCBarB+starthely,kilátó] ÉK-től D-ig jó látási viszonyoknál belátni a Mátra- és az egész Cserhát-hegységet, Diósjenőt a - horgásztóval, a nógrádi várromot, a Naszály-hegyet (Cserhát-hegység legmagasabb pontja), a Dunakanyar és a Pilis-hegység egy részét.
A starthelyről (631m) már évekkel ezelőtt (9 éve) repültem magam is siklóernyővel és a levegőből még pompásabb a panoráma. Ideális széliránynál és szélerősségnél elképzelhető, hogy a területet, akár egész napra birtokba veszik a sporttársaim; de a láda kb. 150-200 méterre a hegy Ny-i oldalán az erdőben várja a keresőit. A keresést és a logolást biztosan nem fogják zavarni, mivel ők egészen mással lesznek akkor elfoglalva. A kilátóból (starthely) a hegytetőre vezető ösvény elég meredek, ezért fokozott figyelmet igényel.
Részletek:
Ha a Börzsöny-hegység története, történelme, kincsei, várai, települései, mohaflorája, bogárfaunája és más egyéb adatai is részletesen érdekelnek, akkor kattints ide! --> !!!-- Click --!!!
Megközelíthetőség:
gyalog és kerékpárral:
A diósjenői vasútállomástól N 47° 56,408' E 19° 2,978' 235 m [GCBarB+diósjenői vasútállomás ] indul a Piros X és a Zöld sáv jelzések, amik a falun mennek keresztül. Nagy kaptatók után a nyereg előtt leágazik róla a Piros rom jelzés a Csehvár irányába; itt kutatható a GCsehv láda, majd a nyergen a Zöld sáv , ami közvetlenül a Csóványosra vezet (kerékpárral nem ajánlott). A Piros X a gerincélen megy egy darabig, de a csúcsot kikerüli és a hegy Ny-i oldalán vezet tovább. A jelzésről leágazik N 47° 56,614' E 18° 59,836' 599 m [GCBarB+leágazás] egy erdészeti út (földút), ami a kilátónál (starthelyen) N 47° 56,609' E 19° 0,089' 631 m [GCBarB+starthely,kilátó] ér véget, a kerékpározási lehetőséggel együtt. A hegytetőre és a rejtekhez vezető 150-200 métert már gyalog kell megtenned.
A sok téli találat miatt úgy gondoltam, felmerült az igény, hogy télállóvá kellene tenni a láda rejtését. Ezt a mai napon megtettem. A koordináták már az új helyre mutatnak, ami kb. 150-200 méterre van a kilátótól.
A megközelítés és a nagy hó miatt a 'terep nehézséget' is átállítottam ennek megfelelően.
Csodálatos időben egy nagyszerű túrán. Diósjenőn parkoltunk, majd egy körtúra keretében kerestük a ládákat. A csúcson vízburokban megfagyott hecsedli volt, ami a panoramával együtt páratlan látványt nyújtott. Lefelé lelcache elmesélte a homoktövis lekvár készítés csinját-bínját. Maradunk a hecsedlinél. Köszönöm lelcache-nek a szervezést, a rejtőnek pedig a rejtést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Bővebben később. Tamás [Geoládák v3.9.0]
Hagyományos téli Csóványos túránk során ezt a pontot is felkerestem. Egy kis kitérőt tettem, amíg a többiek gyalogoltak a közeli pihenőig. Az ajánlott útvonalon közelítettem meg a rejtést. Az emlegetett starthelynél kilátásban idén sajnos nem volt részem, mindent köd lepett be. Innen tovább folytatva az utamat egy kerítésen is át kellett jutnom, de az nem nehéz, mert egy kisebb elefánt méretű luk van rajta. A háromágú fatönk innen viszont már gyorsan meg is lett.
A ládát először 2006.09.17-én találtuk meg. 9-en voltunk anno, 5 gyerek és 4 felnőtt. Az út nagy részére nem is emlékeztem, hiszen az 5 gyerek lekötötte a figyelmemet rendesen. Ma a közeli új láda megtalálása után újból felsétáltunk erre a remek starthelyre. Szép téli időnk volt 0°C körüli hőmérséklettel és napos-felhős váltakozó felhőzettel. A ládához egy csapáson kell menni, majd egy kerítésen átlépni és látni a csodát... egy 2005 óta vezetett teljesen ép, száraz, rendezett logbookot. Ez teljesen lenyűgözött. 2006-ban ugyan ezt a dobozt vettük a kezünkbe? Ugyan ebbe a füzetbe írtunk? Igen! Ezek szerint ez a hely egy tökéletes ládahelynek bizonyult annak ellenére, hogy nem is nagyon védett felülről. Ez lett a mai nap fénypontja. Tul.képp anno ezek fel sem tűntek, mert a legtöbb láda szép nagy volt, rendes logbookkal és csak néhány bejegyzéssel. Ezt így 15 év után lehet nagyon értékelni... Kedves csizo! Nagyon köszönjük az élményt.