[ digitális log beírása kötelező ]
Röviden: 15x15x8 cm méretű, nem szokványos mozgó geoláda; mivel nincs benne füzet, számítógép szükséges a jelszó kiolvasásához; mielőtt keresed olvasd el a részleteket és előzetesen teszteld, hogy tudod-e futtatni; csak PC-vel juthatsz a jelszóhoz! Akkor jár a pont, ha a digitális füzetbe beírtad magad, ellenkező esetben megtaláltam logod érvénytelenítve lesz.

Figyelem!
Tekintettel a koronavírus miatti fertőzésveszélyre, nem javaslom a mozgó ládák keresését!
Ha mégis megkeresed a ládát, akkor kérlek, hogy fertőtlenísd le a ládát!
Inkább
maradj otthon, a geoládák megvárnak!
Fontos:
- ez egy mozgó geoláda
-
számítógép szükséges a jelszó kiolvasásához
- tehát a ládát haza kell vinned
-
java-t tudnod kell futtatni (teszteld keresés előtt)
- a ládában nincs füzet jelszóval, csak a GCPC eszköz
- ha elrejted, Te leszel a láda gazdája
- nagyon körültekintően rejtsd el, nehogy eltűnjön
- ha eltűnik, megkérlek, hogy segíts a pótlásban
- ezt a leírást ne módosítsd
- részleteket, segítséget lentebb találod
olvasd el előre, fontos
- csak az itt leírtakat elfogadva, kipróbálva és tudomásul véve indulj a mozgó keresésére
Jó szórakozást!

A ládába TravelBug
nem helyezhető, mert nincs fent a geocaching.com oldalon! Leginkább azért, mert a .com nem ismeri a mozgó ládákat!
Bevezető
Figyelem! Ez egy HiTech geoláda, egy sorozat második tagja. A jelszó megszerzéséhez PC-re és
java-ra lesz szükséged, ha ezekkel nem rendelkezel, akkor nem fogod tudni a jelszót megszerezni, mivel nincs a ládában hagyományos füzet jelszóval! Az új, aktuális jelszó megszerzéséhez a dobozban található eszközt USB-n csatlakoztatni kell egy számítógéphez és az alább leírtak szerint kiolvasni a legújabb jelszót az adatbázisból.
Mielőtt elindulsz, ellenőrizd, hogy tudod-e majd futtatni a programot! [TESZT]
Töltsd le ezt a ZIP tömörített állományt (ez a valódi GCPC eszközön nem lesz betömörítve), és azt a gépeden csomagolod ki, majd futtasd a lent leírtak szerint (az alkalmazás használatához nincs szükség internetre, offline működik). A használati útmutatót pdf formátumban mellékelten megtalálod. Ebben a programban nem találsz érvényes jelszót, csak tesztelési céllal van fent, de működése megegyezik a valódival.
[TESZT vége]
Mi szükséges a sikeres találathoz (és rejtéshez)?
- egy személyi számítógép (a program Windows/Linux és Mac rendszereken is fut)
-
java környezet, amit le kell töltened és telepítened, ha nincs a gépeden (online
itt próbálhatod ki, hogy van-e a gépeden)
- a geoláda, amiben a GCPC eszköz van
- a futtatott alkalmazáshoz nincs szükség internetre, offline működik
- a lenti leírás, ami segít a teendőkben. Kicsit más, mint a szokásos mozgók esetében, így érdemes alaposan elolvasni!
Hová rejtsd el (és hogyan)?
A láda Magyarország területén bárhová rejthető, mely 0-24h között szabadon hozzáférhető és
minden tekintetben biztonságos (a rejtés, a keresés és a láda eltűnése szempontjából is)! Mielőtt elindulnál rejteni,
ellenőrizd le, hogy nem esik-e védett területre a kiszemelt pont. Ne rejtsd forgalmas helyre, ahol illetéktelenek felfedezhetik! Fokozottan ügyelj rá, hogy ne legyen vizes a doboz. A víz (pára, eső, hó, patak, stb.) nem barátja a GCPC eszköznek.
Fontos! A rejtésnél vegyétek figyelembe a geocaching.hu rejtésre vonatkozó
szabályait!
GCPC rejtése rendezvény, esemény keretében
Semmi akadálya, megjelenhet a láda rendezvény, esemény, stb. kapcsán ennek a mozgónak a rejtési szabályai szerint. A ládát a rendezvény előtt kellő idővel kell elrejteni és a láda szabályainak megfelelően bejelenteni, hogy mindenki megfelelő módon értesülhessen róla. A rendezvény idejére kérhetitek a játékosokat, hogy ne vigyék tovább (ha valaki mégis elviszi, akkor se legyen sértődés).
Rendezvényre elvinni (pl. az asztalra kitenni) csak abban az esetben szabad, ha biztosított a java program folyamatos futtatása egy számítógépen, mely minden játékos számára hozzáférhető az előre meghatározott időtartam alatt!
Eltűnt geoláda pótlása
Sajnos a geoládák, így a mozgó ládák is eltűnnek időről-időre. Így pótlásukra is szükség van. Mozgó ládánál - bár csak átmenetileg - de az utolsó rejtő lesz a láda gazdája, így különösen fontos a megfelelő, biztonságos rejtek kiválasztása. Ha ennek ellenére is eltűnik, akkor - mint a láda aktuális rejtőjét - kérlek, hogy segíts az eltűnt láda pótlásában! Előtte kérlek keress meg telefonon, vagy emailben, segítek! Köszönöm a megértést és a segítőkész hozzáállást!
Megtalálás menete
A láda
többször is megtalálható, és továbbvihető, de nem egymást követően.
Mielőtt elindulsz a ládát megkeresni, próbáld ki, hogy fogod-e tudni futtatni számítógépeden GCPC programját (ld. fent)!
Terepen
1) Keresd meg és vidd haza a ládát!
2) Ha elvitted a ládát, hagyj egy "
bocsi cetlit", hogy az utánad érkező ládászok ne keressék feleslegesen (ha fogyóban van, kérlek pótold)! A cetlire írd rá az időpontot és neved (esetleg telefonszámodat is)!
Még a helyszínről jelezd egyéb logban, hogy elvitted (ha van rá lehetőséged). Így más nem keresi hiába.
Otthon
3) A programot megnyitni a "GCPC_futtatása.jar"-al (ha ezzel valamiért nem menne, akkor a "GCPC_ha_nem_indul.bat" fájlal próbálkozz), a megnyitási jelszó: "gcpc" (ezt a program indulásakor kéri, semmi köze a láda jelszavához, nem is módosítható)
Program használatának részletes leírása képekkel
4) Keresd ki az utolsó (legalsó) bejegyzésben található jelszót, ezzel tudod a megtalálást bejelenteni (sok bejegyzés esetén görgess legalulra)
5) A jelszó segítségével jelentsd be a megtalálásodat a geocaching.hu oldalon. Az utolsó megtaláló lesz a ládagazda, ekkor tudod az oldalt szerkeszteni.
6) Az "Adatok és fényképek szerkesztése"-re kattintva a láda állapotát állítsd át: "BETEG"-re!
7) GCPC programban
adj meg egy új jelszót az "Új bejegyzés" gombra kattintva (vagy Alt-j billentyűkombináció), "Felhasználó" célszerűen a saját gc felhasználóneved legyen (nem kötelező), megjegyzést is beírhatsz (másik fülön találod, ez sem kötelező)
8) Zárd be a programot, mentsd el a módosított adatbázist
Ha szeretnél segíteni biztonsági másolat készítésében, akkor a jelszavakat tartalmazó fájlt (jelszavak.pwm) küldd el nekem emailben.
Újra terepen
9) Rejtsd el a geoládát egy biztonságos, új helyre a fent leírt szabályoknak megfelelően!
Újra otthon
10) Az új adatokat a lehető leghamarabb add meg a láda oldalán! Ezek: szélesség, hosszúság, magasság, megye, elhelyezők (telefonszámod is), nehézség, terep nehézség, úthossz a kiindulóponttól, állapot (= kereshető), elhelyezés időpontja, geoláda jelszó (amit a program listájánál megadtál), valamint jobb oldalt pipák módosítása a ládára illő jellemzők szerint.
11) Egészítsd ki a megtalálásod logját a rejtésre vonatkozó információkkal, tanácsokkal a következő kessernek (hol keresse) és tölts fel néhány fotót is a bejegyzésedhez!
Nyomon követheted
GCPC állomásait térképen is.
Ezt a leírást ne módosítsd, köszönöm! (Mobilról a hosszú leírás nem szerkeszthető, levágja a szöveg végét.)
Jó kalandozást és kellemes kikapcsolódást kíván:
Mónika és Gábor
Régi leírás szövege az utókor számára:
Új HiTech geoláda a Hobbytronics & Csigabiga & Kokó csapattól!
A ládát csak Magyarország határain belül, védett természeti területen kívül szabad elhelyezni!
Továbbvinni nem kötelező, de akkor nem tudod meg, hogy mit üzent Neked az előző megtaláló, mert az üzenetet csak számítógépen tudod megnézni!
Ha a gépházban valamiért nem tudod átírni a jelszót (nem vagy számítógép-közelben, nem értesz hozzá, stb...)
, abban az esetben kérlek ne módosítsd se a logbookban, sem az internetes oldalon! Lehetőleg ugyanaz a jelszó szerepeljen mindhárom helyen.
Instrukció:
1. Megkeresed a ládát. :o)
Amennyiben vállalkozol a költöztetésre, otthagysz egy "Bocsi!" cetlit a GCPC hűlt helyén, hogy az esetlegesen utánad érkező, ám hoppon maradó játékostárs legalább értesüljön a dologról (A ládában találsz elkészített cédulákat).
2. Otthon csatlakoztatod a GCPC-t az alább leírtak szerint a PC-dhez és kiolvasod belőle a jelszót majd átírod.
3. A megtalálást a saját nevedben bejelented a szokásos módon.
4. Ha Te vagy az utolsó megtaláló és be vagy jelentkezve a www.geocaching.hu oldalra, akkor a fejlécben megjelenő "Adatok és fényképek szerkesztése" pontra kattintva megadod a doboz új helyét.
A láda leírásának elején mihamarabb megváltoztatod az állapotot: "NEM KERESHETŐ, áthelyezés alatt, és a kihelyezés várható idejét."
5. Kihelyezed az új helyére. Ez lehet egy állandó láda szomszédsága, de lehet önálló hely is. Ha messzebbre viszed, könnyen lehet, hogy több nap múlva lesz csak új pozíció. Lehetőleg néhány napnál tovább azért ne tartsd magadnál. Ügyelj arra, hogy a láda ne kerüljön védett természeti területre.
6. Módosítod a láda adatait a logfüzetben és a geocaching.hu lapon is (új pozíció, jelszó, leírás aktualizálása: állapot ("KERESHETŐ, stb."),
AKTUÁLIS INFORMÁCIÓ, jobb oldali tulajdonságok). Az aktuális adatokkal (koordinátákkal okvetlenül!), esetleg fényképekkel kiegészíted a megtaláláskor írt internetes logot, miután a leírás később módosulni fog; gyakorlatilag a saját nevedben elhelyezett log lesz a te fejezeted a láda életében.
7. Kíváncsian figyeled a GCPC további sorsát. ;o)
A HiTech geoládák töretlen népszerűségnek örvendenek gyermekbetegségeik ellenére.
Van akit az éppen lemerült elem tréfál meg, másoknak a számítógépük nem hajlandó a geoláda gépházával szóba állni. Abban reménykedünk, hogy egy-egy ilyen technikai kudarc senkinek sem veszi el a kedvét HiTech ládáinktól.
Mi minden esetre arra törekszünk, hogy egyre üzembiztosabb
és lehetőleg mindenki által használható gépháza(ka)t gyártsunk.
(a fenyőtolvajok enyves keze és a kábelégető hajléktalanok esztelen rombolása ellen sajnos semmit sem lehet tenni... lásd: GCKVIZ, GCPC)
Ez a "régi - új" láda a csúfos véget ért GCPC pótlására jött létre. Az első GCPC gyenge pontja a soros port volt, amely vagy nem volt kéznél a "dzsindzsásban" :-) vagy eleve nem volt a notebook-on, esetleg nem adott elég tápfeszültséget az áramkörnek és volt ládavadász aki a terminálprogramot nem tudta kezelni.
A GCPC-2 valamivel nagyobbra sikeredett mint az elődje, ellenben LCD kijelzővel és billentyűzettel láttuk el, így nem kell hozzá számítógép és informatikus végzettség :-).
Úgy tűnik sikerült megoldani a lemerülő elemek problémáját is ! Tudni illik nem raktunk bele elemeket :-))
Mozgó ládáról lévén szó, amennyiben haza viszi a megtalálója, egyszerűen csatlakoztathatja a számítógépe USB portjára és a láda máris működni fog.
A számítógéppel nem kommunikál a láda, csupán a tápfeszültségét kapja az USB portról, vagyis nem kell driver -t telepíteni, terminál programmal kínlódni stb...
Minden lebonyolítható a láda kijelzője és billentyűzete segítségével. Ha valaki a megtalálás helyszínén kívánja üzemeltetni a szerkentyűt (esetleg nincs USB port a gépén),
a ládában talál egy elemtartót USB kimenettel. Helyezzen bele 4db ceruza elemet vagy aksit és csatlakoztassa oda az áramkört.
Figyelem!A ceruza elemek tapasztalataink szerint nem szeretik a hideget illetve a meleget, jobb esetben lemerülnek, de volt már példa, hogy szétdurrantak.
Éppen ezért nem hagyunk elemeket a geoládában!
Legyen szíves Mindenki vigyen magával 4db-ot (vagy arra pár percre szedje ki a GPS-ből, PMR-rádióból stb...)
A már említett USB kimenettel felruházott elemtartó a láda tartozéka, nem ajándék, senki ne vigye magával, ne használja más célokra. (arról nem is beszélve, hogy csak a ládával kompatibilis, ha más USB-s eszközt csatlakoztatsz rá könnyen tönkre teheted azt.)
Röviden a működéséről:
Bekapcsolás után a ketyere üdvözöl és kiírja ki volt az előző
megtalálója, majd közli a jelszót.
Érdemes feljegyezni, mert késöbb már nem csalogatható elő. (felül írja az általad megadott.)
Hogy ne kelljen kapkodni a láda csak a jobb szélső gomb megnyomására lép tovább.
Utána meg kell adnod a nevedet és az új jelszót. Ez utóbbi kettő egy nem felejtő EEPROM memóriában tárolódik el, így a következő megtaláló már a Te nevedet és jelszavadat olvashatja.
A nevek illetve a jelszó beírása hasonlít a mobiltelefonoknál
megszokottakhoz. (egy kicsit...)
Az első karakter automatikusan egy "A" betű lesz. Ezt tudod változtatni abc sorrendben előre és hátra a bal oldalt található két nyomógombbal. A következő gomb megnyomásával tudod egy pozícióval jobbra léptetni a
kurzort, míg a jobb szélső gomb az ENTER vagyis a bevitel vége gomb.
Névnek és jelszónak egyaránt 16 - 16 karakter adható meg, nyugodtan ki lehet bontakozni! :o)
Jelenleg csak a nagy betűk használhatóak és az ékezetes karaktereket sem ismeri a készülék.
Nem túl elegáns így, de azért remélhetőleg senki sem fog kétségbe esni.
Elnézést kérünk a kényelmetlenségért!
Végül a szerkezet elköszön.
Ezután bátran kihúzható az USB portból.
Néhány technikai részlet az érdeklődőknek:
A ketyere lelke egy PIC 16F688 mikroproci, mely 4K memóriával bír és 4 MHz-es beépített RC oszcillátor hajtja. ( Ha egy mai számítógéppel hasonlítod össze akkor igen szerénynek tűnik, de ha például az első számítógépemmel egy ZX-81-essel akkor nem is olyan rossz :-) )
A belső nem-felejtő (EEPROM) memóriája 1.000.000-szor írható felül, tápfeszültség nélkül 40 évig megtartja a tartalmát (ez utóbbit mindenképpen vegyétek figyelembe a rejtekhely kiválasztásánál :-))) )
Az LCD kijelző érdekessége, hogy nem szabványos a bekötése (két napig tartott mire rájöttem :-) ) viszont ismeri a mandarin - kínai karakterkészletet.
Arra kérjük a megtalálókat, hogy a jelszót ne csak elektronikusan tároljátok el, hanem a logbookba is írjátok fel
(lásd a leírás elején), hogy technikai probléma esetén is bejelenthető legyen a ládamegtalálás!
Jó keresgélést és továbbrejtést kívánunk!
Hobbytronics & Csigabiga & Kokó
Ha egy kiadós ládavadászat után pihenésképpen egy ilyen, vagy hasonló jópofa szerkentyű megépítésére adnád a fejed, nézz körül a
hobbytronics.hu weboldalon.