Elhelyezés időpontja: 2008.01.13 14:00
Megjelenés időpontja: 2005.08.23 14:20
Utolsó lényeges változás: 2018.12.02 20:09
Utolsó változás: 2020.04.18 20:54
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Kisházi family, Vincenzo65
Felhasználó: Vincenzo65 Nehézség / Terep: 1.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 500 m
Megtalálások száma: 493 + 6 sikertelen + 11 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.6 megtalálás hetente
wap: 8x8x5 cm kis dobozt keres talajszinten (ÚJ HELYEN). Láda eltűnése esetén a közeli, középső kemence hátsó talapzatán találod a pótjelszót.
Nem kell, hogy járj a Tó vizén,
Nem kell a vízből bort csinálj!
A kicsikben, ha velem vagy, sokkal többet ér!
Miután egyszer már meggyógyítottam, és tetszett a hely: Örökbe fogadtam. Édesapám annak idején Jaminában ilyen bányagödörnél dolgozott, mint kotrógépkezelő. Az Ő emlékére és tiszteletére leszek jó gazdája ennek a ládának. Tisztelve az előző láda tulajok munkáját a leíráson minimálisat változtattam. Ha többet akarsz egy szimpla találatnál tényleg járd végig a tanösvényt és olvasd el a tájékoztatókat! Egy órára kisiskolás lehetsz! A mindenkori aljnövényzet karbantartását sajnos nem tudom ellátni, de az új ládahelynél törekedtem arra, hogy ne háborúzz!
2018.08.12 Vincenzo65
Kisházi family eredeti leírása:
Egy könnyű és érdekes láda Vásárhely határában. A téglagyári kubikgödrök Hódmezővásárhely északkeleti részén, közvetlenül a város határában találhatók. A terület kerékpáron és közúton is megközelíthető, az alábbi módon: a 45-ös utat a 47-essel összekötő Jókai utcán félúton északra lekanyarodva a Rárósi útra, azon a város határáig kell menni. Itt már tábla jelzi a kubikgödröket, vagy hagyatkozz a gps-re. Az aszfaltút végén célszerű a kocsit letenni, kerékpárral a ládáig lehet gurulni.
Helyszín:
Téglagyári kubik volt a Bábicki-gödör, a körülbelül 30 hektáros, szikes jellegű agyagbánya-tavakat ezüstfaligetek teszik változatossá. Madarai: barna rétihéja, kis lile, gólyatöcs, gulipán, tavi cankó, kis őrgébics, stb...
A mintegy 20 hektár kiterjedésű természetes élőhelyet 2,4 kilométer hosszú tanösvény ismerteti meg. A látogatók a 14 állomást 1,5 -2 óra járhatják be.
A vizes élőhely mellől a város XIX. századi képe tárul elénk: a tanösvény közvetlen szomszédságában a XIX-XX. század fordulóján készült téglagyári épületek láthatók.
A láda:
Kezdő kesselők révén, már alig vártuk, hogy rejthessünk, és ennek révén megmutathassunk olyan helyeket, melyek bemutatják városunkat és annak környékét. Hódmezővásárhely sajnos nem bővelkedik hegyekben és sokszor a helyiek által látványos, érdekes helyek bizony a vándort csak óvatos hümmögésre késztetik. Sokáig kerestünk egy megfelelő helyet első ládánknak, amit szerettünk volna egy kényelmesen, akár babakocsival is megközelíthető helyre rakni, de mégis valami érdekességhez kötni. Segítségünkre sietett a véletlen, mivel az utolsó tulajdonosáról Bábicki-féle tavaknak nevezett téglagyári kubikok közvetlen szomszédságában avatták fel a Zöld Kapocs Környezeti Nevelés Munkaközösség és a Szent István Általános Iskola és Halmay Zoltán Sportiskola tanösvényét. Az egykori agyagbánya területén a nagy kiterjedésű kubikgödrökben tavak alakultak ki, ezek közt kígyózik a 2400 méteres ösvény. Innen jól megfigyelhető a Dél-Alföldre jellemző szikes tavi élőhely.
Ezt látni kell felkiáltással megnéztük, és megállapítottuk, hogy ez mindenben megfelel az elvárásainknak.
A séta:
Az autót az aszfaltút végén hagyva 200 m-re kezdődik a tanösvény. Innen a GPS által mutatott irányt követve úszva, az úton továbbmenve száraz lábbal lehet a ládához közelebb jutni. Érdemes útközben a táblákat olvasgatni, akár meglepő információk vagy érdekes tények is találhatók rajtuk. (Nem mellékesen egy komplett iskola dolgozott vele). A ládától nem messze van a kilátó, ahonnan jó irányba nézve megfigyelhető a vízparti élővilág, távcsövet jó ha visztek magatokkal. Ne akarjon senki hős lenni, nem kell bemenni a szúrós bokrok, a nád közé! Sajnos a tanösvény eddigi tapasztalataink szerint nemigen látogatott a természetkedvelők által, a hely sajátosságából akadóan jó időben előfordulhatnak unatkozó fiatalkorúak, viszont a kubikgödrökben horgászok lógatják a kukacukat rendszeresen, így a doboz megtalálásakor és visszarejtésekor legyetek körültekintőek!
Jó vadászatot!
Vincenzo65
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Gyakran szoktunk kirándulni ide a családdal helybeliként egyébként is, évek óta ismerem ezt a helyet. Azonban sajnos a szemetelés úgy tűnik nem akar kimenni a divatból errefelé sem.
Egyébként nagyon jól el van rejtve a láda, viszonylag sokáig kellett keresnem ami nem is csoda, hiszen csak az okostelefon viszonylag pontatlan GPS-ét tudom egyelőre használni a kincskereséshez.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A környezet szép, de nagy kár, hogy a tanösvény táblái már az enyészeté. Rengeteg fantázia lenne a helyben, ha nem lenne lepusztítva. :( Kemencék valaha szebb életet is láttak, mára azok is inkább szomorú látványt nyújtanak.
Az 1193-as tanya felől jöttünk be a halastavakhoz, majd az alapos "felmérés" után a Vámház utcánál vergődtünk ki. Néha az volt az érzésem a nádasba bóklászva, hogy itt forgatták a Tüskevárat. Néhány fiatallal találkozunk akik ismeretlen szerelékeket szállítottak, mások a nádasba bungit építettek. Néhol a töltés tetején még a kisvasút sínek is kilátszanak.
Ez egy igazi ládaérdemes hely, mely méltatlanul háttérbe van szorítva a város peremén. Sajnos a központ felől nehézkes megközelíteni is.
A láda rendben, köszönjük a rejtést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Ha nem -5 fok hideg lenne, ide gyalog sem tudok bejönni a sár miatt. Nyáron biztos könnyebb és szebb a terep. [Geoládák v3.9.6]
Most eléggé elhagyatott volt a környék, jobb időben biztosan népesebb. Jó volt ez így. A ládát nem egyszerű nem megtalálni ... pl. úgy, hogy kinyomtatott régi leírás szerint keressük. Egyszer így találtuk meg GCINGO közel egy éve eltűnt ládáját ... :)
Láda ellenőrzés! A láda amelyet 2018.12.02.-én helyeztem ki, köszöni jól érzi magát!!!! Két éve van ott, mégis ősszel többen nem találták. Kitaposott ösvény mentén kesser szemmel virít a ládahely!!!!!!
Biciklivel jöttem Szegedről. Szép a környék, köszönöm, hogy megmutattad. A jelszó a kemencén halvany de sikerült olvasni. A ládát is kerestem de én sem találtam meg. A térképet nézve, azt hittem tovább mehetek dél felé, hogy kijussak a Lukoilnél de egyre sűrűbb lett a nővényzet és végül vissza kellett fordulnom. Tetszett a hely, elolvastam a táblákat.