2020.07.22 Láda betegeskedik ismét, helyén van, de a logbook szakadt.
Ez egy 2 állomásos multi. Az első pontján egy márványtáblát találsz a falon, jegyezd fel a táblán lévő nagyobb évszámot. N 46° 51,958' E 17° 54,920' 136 m [GCSZPT-1]
A második fele a láda, a benne talált jelszórészletet írd az első ponton talált évszám után. N 46° 51,925' E 17° 55,005' 122 m [GCSZPT-2] A láda egy facsoport tövénél van, az erdősáv pereménél. Megleled?
1. a "hivatalos", de nyári szezonban belépős bejárathoz parkoló a N 46° 52,080' E 17° 54,835' 110 m [GCSZPT+parkolo] ponton, eltéveszteni nem nagyon lehet. A szezonban működő kiállításokra (népművészeti, helytörténeti, akvárium) is érvényes belépő felnőtteknek 900, diákoknak 450 Ft/fő. Innen megközelítve több a látnivaló, körbejárhatod az egészet, érdemes!
2: a multi mindkét pontja megközelíthető legálisan belépődíj nélkül, ehhez használd a hátsó kaput a N 46° 52,004' E 17° 55,126' 115 m [GCSZPT+bejarat], és menj el a N 46° 51,883' E 17° 54,968' 120 m [GCSZPT+elagazas] pontig, ott fodulj jobbra. Útközben közel lesz a láda, de célszerűbb követni az ajánlott sorrendet :)
Ha ezen az útvonalon közelíted meg, a skanzen nem esik útba, de a kápolnától le lehet sétálni és körülnézni.
Szántódpuszta: védett majorsági épületegyüttes XIX. századi kápolnával, kúriával, csárdával, cselédházakkal és gazdasági épületekkel. A pusztát I. András király adományozta a tihanyi bencés monostornak, amely kisebb megszakítással a XX. század közepéig birtokolta. A modern gazdaság és a ma is látható épületegyüttes a reformkorból való. Az 1970-es évek végétől lett idegenforgalmi központ, múzeumi kiállítóhelyekkel, szálláshelyekkel, vendéglőkkel, lovasiskolával. A cselédházakban berendezett kiállítások a régi pusztai életet, a cselédek kultúráját, a tihanyi rév történetét és Pálóczi Horváth Ádám költő munkásságát mutatják be, aki 1787 és 1790 között a puszta bérlője volt. A kúria dísztermében képzőművészeti tárlatokat rendeznek, pincéjében a Kő-hegy szőlészeti-borászati eszközei láthatók. Szántódpuszta 1995-ben Európa Nostra díjat kapott. A szántódi rév útjának becsatlakozásánál áll az 1840-ben épített révcsárda, falán Csokonai Vitéz Mihály emléktáblájával. A község bejáratánál emelték Botfai Hűvös László 1939-es alkotását, a gyermek Krisztust hátán hordozó Szent Kristóf szobrát, aki az úton járók védőszentje.
Jó keresgélést!
2017.08.26 - A láda pozíciója megváltozott
Állapot: beteg
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Köszönjük a rejtést!
Nagyon tetszett a láda design-ja! Szép a környék és csodálatos a panoráma. Hangulatos a közeli kis temető.
Üdv: Bálnaprojekt - VLGY313
Mint a vándorok védőszentjét, mi is, természetjárók, nagy tisztelettel övezzük Szent Kristófot. Ezért kifejezetten megnyugtató és felemelő volt a kápolnánál hálát adni. Kár, hogy egy árva kulcslyukon sem lehetett bekukkantani. köszönöm a rejtést!