Ha esetleg éjszaka zárva van a várudvar, a jelszót felírtam a hátsó kapunál (5 m DK felé) a falon kívül álló villanyoszlopra, úgy 3 m magasan egy vízszintes csőre is, de érdemesebb nappal menni, és a toronyból megcsodálni a panorámát.
A jelszó második fele: keresd meg a N 46° 48,391' E 18° 55,926' [GCDFOL-2] koordinátákon, a Kálvária-hegyen (148m) található kőbe vésett felirat utolsó szavát. Ha megvan, érdemes még pár méterrel feljebb sétálni, páratlan a panoráma.
Történet:
A gótikus Csonka-toronyban ma állandó helytörténeti, régészeti és fegyverkiállítás látható. Hat börtöncellájának nevezetessége a betyárfreskó, amely egy halálraítélt elfogatásának történetét ábrázolja.
A Duna fölé magasodó erődöt az egykori Eszék-Budai hadút mentén a dunai átkelőhely védelmére emelték. Felújítása és restaurálása (1976) óta működik múzeumként. Az ásatások során előkerült leletek és régi fegyverek mellett a II. emeleten Dunaföldvár mezőváros a mesterségek tükrében címmel helytörténeti anyagot mutatnak be.
Nyitva hétfő kivételével naponta 10:00-től 18:00-ig.
Autós ládázás Tolnában, ott folytattuk, ahol két hete abbahagytuk. Mára 23 találat jutott, ez volt a második. A reggeli párás, ködös idő erősen korlátozta a kilátást.
Egyik családi karácsonyról a másikra menet az autópálya helyett inkább kisebb utakat választottunk, hogy néhány láda útba essen: GCMIG, GCKIGY, GCDFOL, GCPSIT.
Őszintén megvallva, korábban semmit sem tudtam Dunaföldvárról, de nagyon tetszett a hely. Élveztük az éjszakai panorámát és a rövid sétát a belvárosban. Szentendrére vagy Ráckevére emlékeztetett, nagyon jó volt! Azt hiszem, ide még vissza kell jönni egy olyan alkalommal, amikor be lehet ülni egy cukrászdába vagy étterembe, és jól körbe lehet sétálni. Tényleg nagyon hangulatos, köszi!