Elhelyezés időpontja: 2004.05.15 19:25
Utolsó lényeges változás: 2019.04.07 23:18
Rejtés típusa: Multi geoláda (3H)
Elrejtők: Geobébi és Gasp
Felhasználó: geobebi Nehézség / Terep: 3.5 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 7000 m
Megtalálások száma: 276 + 8 sikertelen + 22 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
Rövidített leírás:
A Dömösről Dobogókőre vezető piros jelzésű turista útvonal mentén elhelyezett 3 állomásos ládasor. Az első "ládát" a körtvélyesi réten, ágvillába ültettem; a másodikat a Tost-szikláknál, élő "V" alakú fa tövének üregébe helyeztem; a záróládát a Szerkövek sziklafalába rejtettem. A három jelszórészletet a megtalálás sorrendjében, egybeírva, ékezet nélkül kell megadni.
Részletes leírás:
A Visegrádi-hegység legmagasabb pontja eddig csak egy virtuális ládával büszkélkedhetett. Úgy éreztem, hogy ez a hely méltó arra, hogy egy komolyabb túrázást igénylő valódi láda is legyen a közelében.
Dömösről a piros jelzésű turista útvonal Dobogókőre visz föl. Ezt az utat Dr. Téry Ödönről, a magyar természetjáró mozgalom egyik alapítójáról, neves magyar Tátra-kutatóról nevezték el. Egyik kedvenc helyén, a dobogókői kilátónál találjuk a róla formázott bronz domborművet (1. kép).
Az említett út bejárására invitállak benneteket megfűszerezve egy kis ládakereséssel. Kiindulópontként tehát Dömöst javaslom. A piros jelzés egy darabon együtt fut a 11-es főúttal. Ahol a hegyek irányába letér, ott egy kis téren remek, ingyenes parkolási lehetőség van. Kis séta után, a település szélén a prépostsági romok mellett vezet el az út. Valamikor királyi palota és háromhajós templom állt e helyen. A föld feletti romok ugyan nem túl látványosak, azonban a főszentély alatti altemplom egyik jelentős Árpád-kori emlékünk, és nagyon szépen restaurálták. Érdemes egy pár percet szánni a megtekintésére. Nyitva tartás május 1-től október 31-ig 11-től 16h 50-ig, hétfő szünnap; belépő 100 Ft. Alternatív megoldásként az épület végén lévő kis ablakon is egészen jól be lehet kukucskálni (2.kép).
A füves tisztásokat elhagyva árnyas gyertyános-tölgyesben folytatjuk túránkat. Az út egyenletesen emelkedik, jobbról a Vörös-hegyi-árok vízmosásos területe látható (3. kép). Itt az első szakaszon majdnem 500 méterre megközelítjük a Prépost nevű ládát, de a mi utunk aztán másmerre vezet.
Az első üvegtégelyt (kb. 3x3x8 cm) (jelenleg orvosságos doboz) a Körtvélyesnek nevezett területen találjátok. Valamikor erdészlak is állt itt, most már csak egy pár kiöregedett gyümölcsfa utal erre. A hangulatos réteken nagy eséllyel találkozhattok őzekkel (4. kép), erre utal sajnos a sok magasles is.
Az eddigi bemelegítés után vethettek egy pillantást a végpont felé, majd jöhet a keményebb szakasz. Az út több helyen erősen meredek lesz; a Szakó-nyergen át a Tost-sziklákhoz vezet. Az egyik sziklán Hegyi Szent Bernát domborművét láthatjuk, följebb egy andezitből faragott obeliszket. Kis pihenő padokat is találunk itt, meg panorámát. A fák ugyan részben takarnak, mégis nagyszerű élmény egy kicsit elidőzni a sziklák tetején (5. kép). A közelben, de kilátással Visegrád felé (6. kép) helyeztem el a második "ládát".
Utunkat a Jász-hegy gerincén folytatjuk fölfelé. Balról a bükkfák között egyre gyakrabban tárul elénk remek panoráma (7. kép). Útközben kb. 240 méterre haladunk el a Rám-szakadék záróládájától, amelynek helyére kitűnő rálátás van. Nemsokára balról a sárga jelzésű út csatlakozik hozzánk, s a túra végső szakaszába érünk. Az út bal oldalán húzódik a Szerkövek láncolata, de megtekintésükhöz le kell térni a turistaösvényről (vigyázat: 20-30 méteres, függőleges sziklafalak!). Fáradozásunk jutalmául a Szerkövek feletti kilátóponthoz, a Rezső kilátóhoz érünk. Ez a Visegrádi-hegység talán legszebb kilátóhelye. Kivételesen tiszta időben állítólag még a Magas-Tátra csúcsai is látszanak. (Ehhez sajnos még nem volt szerencsém.) A nem messze lévő és talán mindenki által ismert dobogókői kilátóval szemben előnye, hogy a Prédikálószék gerince fölött ellátunk Visegrád irányába (8-9 kép).
Befejezésül már csak az első ládámnál (Asztal-kő) bevezetett és megideológizált, majd később máshol is tetszést kiváltott (Templomok városa, Gömbölyű-kő) bio-geoládát kell megtalálnotok. A záróládát a Szerkövek tövébe helyeztem, hogy e rendkívüli látványt nyújtó vulkanikus eredetű sziklafalakat is megcsodálhassátok (10. kép, nem a doboz helye!). Legkönnyebben egy kis kerülővel, a kilátótól továbbmenve, a pár száz méterre található Táltoskapunál (N 47° 43.198' E 18° 53.720') lefelé induló ösvényen juthattok a közelébe. A ládánál nincsen vétel, de figyeld a leírást és hagyatkozz a megérzésedre!
Az út összesen kb. 7 km annak, aki Dobogókőn buszra száll. Autósoknak a duplája. Végül a gyalogosoknak az útvonal tervezéséhez álljon itt egy kis segítség: Volánbusz menetrend.
Mindenkinek jó túrázást és eredményes kincsvadászatot kívánok!'
Kedves Rejtő. A 2-es ponton a ládát nem találtuk, fel is hivtunk ma téged, de térerő hiányában nem tudtunk beszélni. Annyit sikerült megtudni, hogy jó helyen járunk, a fát megtaláltuk, de láda nem volt benne. A kilátásről csináltunk is képet, pontosan ugyanaz, mint a ládához feltöltött. Azt is megbeszéltük, hogy a 3. pont valahol a Rezső kilátónál van, de ennél többet sajnos nem tudtunk meg. Igy ott is készitettünk képet. Kérlek hagyd jóvá a találatunkat. Csak egy javaslat a rejtéshez: ha ennyire gyakran eltűnik a láda, érdemes a pontokhoz közel lévő maradandó tárgyakon pótjelszó lehetősget biztositani, mint pl a ketten ponton a Tost szikla oszlopán és a 3-as ponton a Rezső kilátónál. Ez az út gyönyörű, érdemes végigmenni rajta, jó lenne, ha a játék része is megmaradhatna. Köszi.
Két hét után az első két pont megtalálása után jöttünk ide... Az új Ördöglyuk barlangi láda után sétáltunk fel Dobogókő felé a Disznósárki-barlang (ami két lyuk a földben, de megtaláltam) felé kerülve. Majd a Rezső-kilátóhoz érkezvén megcsodáltuk a kilátást. Szerencsére itt már tisztább volt az idő és átláttunk a Börzsönybe és a Visegrádi várra. Érdekes volt számunkra, hogy a Szentmihály-hegy innen milyen alacsonynak tűnik. Pedig amikor ott vagyunk a lábánál, akkor meg milyen nagy alulról... :) Majd meg akartuk keresni a harmadik pontot... Arra nem számítottam, hogy eléggé le kell menni a kilátó alá a Thirring körút irányába, így az idő is egy kicsit elment. Az odajutásért meg kell küzdeni, de megéri. Keresgéltük a ládát egy darabig, majd hívtuk a rejtőt, aki később tudott visszahívni, amit köszönök, de a ládát nem tudtuk megtalálni, mert addigra eljöttünk... Éppen egy jó kis bográcsgulyást vettünk Dobogókőn a bánat enyhítésére... :)
A Dobogókőről vezető út az első két pontig is nagyon szép volt, amit nem olyan rég jártunk be. A Tost-sziklánál gyönyörködtünk a tájban, de nem túl sokáig, mert akkor elég hűvös szél járt arra, ami a hegy tetején át is járt minket.
Köszönöm ezt a túrát és multi ládát! Jó tudni, hogy Dömösnél nem csak a Rám-szakadék van... :)
A képek alapján szeretném kérni a találat elfogadását!
Köszi a rejtést!
Az első pontot még tavaly találtam meg, most begyűjtöttem hozzá a maradék kettőt is. A Szer-kövek felett jó párszor elmentem már, de nem is gondoltam volna, hogy ez mekkora sziklafal. Köszönet, hogy megmutattad!
A szép idő kicsalogatott a természetbe, a környéken meg volt pár láda, amit fel tudtam fűzni egy kellemes túrára.
A prépostsági romnál parkoltam, onnan indultam felfelé a -on. A napsütés ellenére -5°C volt, de a folyamatos emelkedés miatt nem fáztam. Szerencsére épp emiatt csont kemény volt az út, ami láthatóan nemrég még jó kis dagonyás-saras lehetett, így jól lehetett haladni. A 2. pont előtt útba ejtettem a GCAFF1 ládát is. A Tost-szikla nagyon tetszett a kialakított pihenő-kilátó ponttal. Innen aztán a Tirts Rezső kilátó, Dobogókő és a Thirring-körút érintésével jelzetlen úton jutottam el a 3. pontra. Lefelé elballagtam még a Ferenczy-sziklához és végül a Lukács-árkon mentem vissza Dömösre, természetesen begyűjtve a GCLUKI ládát is.
Szezonkezdésnek kicsit erősre sikerült a túra, de nagyon szép volt. A vége 20,5 km és ~850 m szint lett.
Két korábbi túra alkalmával kerestük fel az első két pontot, most csak az utolsóért jöttünk el. Szép helyekre kalauzol el a sorozat, igazi pilises láda. Én a 3. pontot távolabb vinném a látnivalótól, mert így pont azt nem látni onnan, amit be akar mutatni. A 3. pont környéke egy két éven belül nem lesz járható :(
Köszi a rejtést!
Hat hónappal az első két pont megtalálása után sikerült végre eljutni a ládához is. Szuper, hogy a 15 éves eredeti faláda még megvan. A végládához vezető ösvény a térkép szerint jelöletlen, de egy fán két régi jelzés nyomait is láttam.
Köszönet Attibatinak az első két pont gyógyításáért és Pogánypetinek a végláda gondos visszarejtéséért! :)
Ez volt a legutolsó találatom a Pilisben, így 100%-os lettem a nekem legkedvesebb hegységemben. :)
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról... :) [g:hu 1.6.2]
Minden április első hetét Szentendre felett, a Kő-hegyi Menedékházban töltöm, onnan szoktam reggelente kiindulni túrázni, ládázni. Ennek a multinak az első két pontját még tavaly tavasszal kerestem meg, viszont akkor a 3. pontért már nem volt időm lemenni. Habár a láda betegre van állítva, de a koo-k megvannak, gondoltam most megkeresem, na meg aztán a szerkövekre is kíváncsi voltam.
A Thirring körútról egy gyalogösvény vezet le a sziklafal felé, ahonnan már a láda könnyen megközelíthető. A "kincses ládikó" kiváló állapotban van, köszönhetően a jó rejteknek nincs kitéve az időjárás viszontagságainak. A ládában lévő tobozt, kavicsokat, széttört csigaházat kidobáltam, az alján lévő avart kiöntöttem, majd logolás után teljesen tiszta állapotban rejtettem vissza.
Miután végeztem, készítettem pár fotót, majd visszagyalogoltam fel a Menedékházhoz, ahonnan felhívtam a rejtőt, és beszámoltam Neki tapasztalataimról. Az Ő engedélyével logoltam a beteg ládát, amit ezúton is nagyon köszönök! :)
Dobogókőről busszal mentem le Pomázra, majd onnan gyalogoltam fel a Kő-hegyen lévő szállásomra.
Köszönöm a rejtést, nagyon tetszett! :)
Újabb kincs a tarsolyban. Köszönöm. Gyönyörű helyek, kiváló rejtés!
A második ponton valóban csak az elődöm által beírt koordináták voltak, a második jelszórészlet hiányzott. A jelszót egy kis kutatómunkával fejtettem meg.
Dömösről indultunk, az autót a Duna parton a csárda parkolójában hagytuk. Majd a piros jelzésen kapaszkodtunk egyre feljebb. Végig parádés őszi időben. Október végéhez képest nagyon meleg, közel 20 fok volt. Az erdő gyönyörű. Dobogókőig senki sem zavarta meg az élményt, teljesen egyedül voltunk ezen az ösvényen. A tömeg inkább a népszerűbb Rám-szakadék megközelítést választja, amit nagyon nem bántunk. Fent Dobogókőn egy bambit akartunk inni a menedékházban, de kellemes meglepetésre éppen bográcsozás volt folyamatban, így 'kénytelenek' voltunk belapátolni egy hatalmas adag vaddisznó pörköltet. Majd kis pihenő után a Thiring-körút érintésével a Lukács árkon keresztül mentünk vissza Dömösre. Egy remek napot töltöttünk el kettesben, minden percét élveztük.
A Téry út láda már többször szembejött, de valahogy soha nem jártam végig a pontjait. Az első pontja mondhatni könnyen meglett. Valaki már kivágta előttem a tüskés bokrot, így a palackhoz kevés vérveszteséggel hozzáfértem. A második ponton hiányzott a palack. Ezt csak ott realizáltam, így telefonos segítséget kértem és a 3. pont koordinátáit egy vízzáró kis zacskóban betettem az odúba (sajnos láda nem volt nálam). A 3. pont parádés. Nagyon jó rejtés és a láda is nagyon jó állapotban van.
Viszont a jelszó nem működött. Mint kiderült az első és a második ponton is lett volna jelszórészlet, de azt már az elsőben sem láttam (lehet csak figyelmetlen voltam), a másodikba meg nem írtam fel csak a koordinátát.
Összességében egy nagyon jó rejtés, sajnos az első két jelszó hiányában a láda betegnek tekinthető.
Szép útvonal, nagyon bosszantó rejtések. Kicsit gyanús volt, hogy ezen a népszerű útvonalon fél évvel ezelőtti az utolsó találat.
Az első pontnál a koordináták egy szép egészséges gesztenyefához vezetnek, ettől 20 méterre van a korhadt fa, de ez a kisebb probléma. A fatörzs a csalántól és az áthatolhatatlan vadrózsa bokroktól gyakorlatilag kis balta nélkül megközelíthetetlen. Egy husánggal próbáltam utat vágni, de így is több sebből véreztem, mire kezemben tarthattam a palackot.
A második pontnál a V alakú fát viszonylag gyorsan megtaláltam, de annak ürege üres volt, így se jelszórészletet, se a harmadik pont koordinátáját nem tudtam meg.
Harmadik ponthoz fentiek miatt nem jutottam el.
A láda többszintű karbantartást is igényel!
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (306 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.