Aktuális:
2019.08.26: ládaellenőrzés: a dobozt valaki nagyon ftolta a csőben.. karbantartásig a laminált lapok alapján kereshető. (3 db a helyén van most is)
2019.06.03: Rögtönzött ládaellenőrzés - a palackba tettem újabb lapokat, kiegészítettem aminált jelszóhordozóval, és a rejtés helyén kitettem még 3 tartalékjelszót is (szintén laminált kivitelben)
2019.05.23: Ellenőrzésig betegre állítottam! A com-os doboz megvan, de nincsen benne jelszó...
2019.03.03. Előkerült a korábban elveszttnek hitt ZÖLD doboz. A tejtés jelszavát visszaváltoztattam az abban található 8+7 betűs (két szó) jelszóra. Ha a kék-kupakos fiolát találod meg, egyrészt tedd zsebre, másrészt keresd tovább, az érvényes doboz ZÖLD.
2018.06.01. Úgy látom a megtalálásokból, hogy a virtuális jelszóhordozókat ismét szükséges cserélni... addig is a kis doboz várja a keresőket a híd alatt. (a lépcső és a hídszerkezet találkozásánál)
2016.08.31. A legutóbbi rejtés egy hetet sem bírt ki, ismét nagyon kellett valakinek az a doboz... Majd alkalomadtán ismét láda lesz ezen a helyen, de most nem akarom tovább beteg státuszban tartani, ezért az eredeti rejtés helyén 3 különböző ponton 3 db laminált táblát tettem fel a jelszóval. A jelszó megváltozott.(ha szerencséd van megtalálhatod a fizikailag is megfogható (jelenleg zöld színű) kis dobozkát is :)
2016.07.23: capacsok újrarejtette - a híd vége alatt, a kőfal tetején kövekkel takarva. Kérlek légy körültekintő, ne törd össze magad a láda miatt...köszönöm!
Ha sokan mászkálnak, kérlek, ne erőltesd a keresést, nyugodtan felhívhatsz, vagy emailben elküldöm a jelszót. Köszönöm!

A láda elérhető a COM-on is, de nem javaslom a travelbug/geocoin belehelyezését...
A domonkos rendi apácakolostort IV. Béla alapította Szűz Mária tiszteletére. A Nyulak szigeti
Boldogasszony-zárda volt a középkorban a sziget legfontosabb intézménye, egyben legjelentősebb és leggazdagabb szerzetesi épülete is volt.
1259-ből ismerjük alapítólevelét, az épülete ekkorra már teljesen készen állt. IV. Béla a tatárjárás után tett fogadalma - miszerint,
ha elkerülik a pusztulást, születendő gyermekét az egyháznak ajánlja - ennek értelmében lánya, Margit lakhelyeként jelölte ki. Ő építtette a szigeten az apácakolostort és a kolostor melletti királyi házat is. Margit először a veszprémi ágostonos kolostorba került, majd 1252-ben 12 másik apácával együtt érkezett meg ide a szigetre.
A Szűz Mária tiszteletére szentelt zárdát először az ágostonosok, majd a domonkos rendiek irányították.
IV. László testvére, Erzsébet is a zárda lakója volt. A közelben férfi szerzetesházat is építettek, és ez a királyi ház jelentős országos eseménynek is színhelye volt: 1266-ban itt kötött békét IV. Béla király a fiával, és itt is halt meg 1270-ben.
Az apácák véglegesen a török megszállás alatt hagyták el a kolostort. A török hódoltság óta a terület romterületként ismert. A látogatható romkertben lévő maradványok több korszak építkezéseit bemutatják. A terület fő elemei: a templom, Szent Margit sírja és az apáca kolostor.
A kolostor jelentősége Margit halála után még tovább növekedett, szentté avatása kapcsán. Már életében több csodás eseményről tudósítottak, életéről, sírjáról és az apácakolostorról sok részletet megőrzött az 1276-ban kezdődött vizsgálat és annak jegyzőkönyvei. Ezek szövegére épült a Margit-legenda is, mely több változatban készült el, és egyik magyar fordítását Ráskai Lea készítette el, aki a kolostor lakójaként több kódexet is leírt az 1510-es években.
Szent Margit sírja a templom szentélyében, a diadalív vonalában volt elhelyezve és fallal körülvéve. A síremlék 1271-ben készült el, lombardiai szobrászok készítették vörös márványból. 1335-ben új, fehér márvány emlékmű készült, melyet a szentély mögé, a zarándokoktól védett helyre építettek.
Margit hercegnő legendája szerint, holtteste halála után három hétig nem indult oszlásnak, ráadásul rózsaillatot árasztott.
Boldoggá avatása már 1276-ban megtörtént, szentté avatására azonban évszázadokat kellett várni. Tiszteletét 1789-ben hivatalosan is engedélyezték, végül XII. Piusz pápa 1943-ban avatta szentté, mégpedig atyjának húga, Magyarországi Szent Erzsébet ünnepnapján, november 19-én.
Archív:
Kilátó alatti kőszoba dél-nyugati sarkában, kicsivel 2m magasság fölött keresd a 8*4*4cm-es, villanyos hangulatú dobozt!
-----Az eredeti leírás:-----
(FIGYELEM! Az ebben olvasható rejtekhely-leírás is archív, az aktuális igazság a wapos bevezetőben olvasható!)
Ismét egy városi láda, de ez itt Magyarország első mikro-cache-e!
Budapest egyik szigetén :) található, igazán nem kopmlikált. Szent Margit sírjától pár méterre, a falban van a pici doboz. Nem volt könnyű a rejtés: a doboz megíródott, eltettem a helyére, ám ekkor feltűnt egy párocska, akik mintegy 20 percen át voltak egymásba bonyolódva, pár méterre tőlem. Kénytelen voltam óráját nézegető, békésen várakozó japán kerékpáros túristának álcázni magam, aki leszakadt a csoportjától, és boldogan fényképezget. Szóval a környéken szoktak lenni emberek, készüljetek mindenféle színészi mutatványokkal, nehogy kifigyeljék a dobozt! (Ezért 1.5 a nehézség!) Javaslom, hogy inkább este-éjjel keressétek fel, hátha kisebb a forgalom. Előbb-utóbb biztos rábukkan egy civil, de ez lesz a magyar társadalom tesztje: "lopjam, vagy ne?"
Most kicsi ajándék van benne, te se számíts sok helyre, mikor cserét viszel!
Autóval: az említett szigetre nem szabad behajtani. Séta!
Biciklivel: egészen a dobozig tudsz menni.