Elhelyezés időpontja: 2004.04.12 16:00
Utolsó lényeges változás: 2018.08.06 11:57
Utolsó változás: 2021.01.06 13:38
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Panka,Ildi,Szabolcs,Robi
Felhasználó: büfés Nehézség / Terep: 5.0 / 5.0
Úthossz a kiindulóponttól: 2000 m
Megtalálások száma: 243 + 8 sikertelen + 7 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
WAP: A ládát a sűrű növényzet miatt, csak kajakkal vagy kenuval lehet megközelíteni, csak mindenre elszánt kesserek induljanak neki!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A ládát eredetileg daikini, rejtette, tőle adoptáltam 2012. augusztusában.
A láda megközelítése csak kajakkal vagy kenuval lehetséges, a növényzet teljesen benőtte az öblöt.
Tisza-tó
A Kisköre és Tiszavalk közötti folyószakasz felduzzasztásával a Tisza hullámterében létesült a Tisza-tó, amely 127 km2-nyi kiterjedésével a Kárpát-medence második legnagyobb kiterjedésű állóvize lett. A duzzasztást a Kiskörei vízlépcső 1973-as üzembe helyezése tette lehetővé. A Tisza-tó mai képének kialakulása hosszabb folyamat eredménye, aminek következtében egymástól habituálisan, hidrológiai, hidrobiológiai jellemzőikben markánsan eltérő vízterek jöttek létre. A Tisza-tó egészét tekintve ökológiai szempontból a sekély-tó típusú tározók közé sorolható, de a nagyfokú mozaikosságot jól jelzi, hogy található a területen mocsár, sekély-tó, kopolya, dévér-szinttájú nagy-, közepes és kisvízfolyás. A duzzasztás hatására a terület mederviszonyai jelentősen átalakultak; nagymértékű a feltöltődés és megváltozott a mederanyag is. A tározótérben az árasztás óta a makrofita növényzet aránya a nyílt vízfelülethez viszonyítva fokozatosan növekszik. Jelenleg a tározó összfelületének kb.55 %-a borított növényzettel. A tározó hinarasaiban állományalkotó a sulyom (Trapa natans), a mocsári növényállományokban pedig a nád (Phragmites australis). A mocsári növények közül jellemző ezen kívül a keskeny- és széleslevelű gyékény (Typha angustifolia, T. latifolia) és a harmatkása (Glyceria maxima). A hínárnövények esetében a sulyom mellet más hínárfajok kiterjedése nem meghatározó, azonban a tározóra jellemző tündérfátylas (Nymphoidetum peltatae) és tündérrózsás (Nymphaeetum albo-luteae) állományok figyelmet érdemelnek.
A Tisza-tó sekélyvizű, vagy időszakos vízborítású területei igazi kétéltű élőhelyek, igen nagy számban élnek itt a tavi-, kistavi-, kecskebéka fajkomplex egyedei (Rana spp), barna varangy (Bufo bufo), leveli béka (Hyla arborea), vöröshasú unka (Bombina bombina). A hüllők közül jelentős állományai vannak a vízisiklónak (Natrix natrix) és mocsári teknősnek (Emys orbicularis).
forrás: tiszato.hu
Első rejtés, 2004
A ládát csak csónakkal lehet felkutatni. Mi egy motoros halászcsónakból rejtettük, de nem vagyok biztos benne, hogy apadás után is vissza tudnánk menni.A ládát főleg kenusoknak ajánljuk. Ha valakinek nincs kenuja, akkor Tiszafüreden tud kölcsönözni több helyen is.Mi a N 47° 37,464' E 20° 43,904' 90 m [GCTISA+kölcsönző]
kölcsönzőböl kölcsönöztünk.A láda is a közelben van. Ettől a ponttól kb. 2km-re található.
Mivel a láda egy nagyobb tó szélén van, de erre a vízfelületre nehéz odatalálni, adok három koordinátát segítségül, amely a kölcsönzőtöl kiindulva segít megtalálni a ládát.
1. N 47° 37,592' E 20° 43,915' 90 m [GCTISA+1.útpont]
2. N 47° 37,830' E 20° 43,879' 90 m [GCTISA+2.útpont]
A láda egy sokágú sűrű fa tövében van, a vízszint fölött kb.1 méterrel.
Az elviselhetetlen mennyiségű szúnyog garantált, ez ellen védekezzetek!!!!! :)
Mindenkinek kellemes kenuzást, és ládakeresést kívánunk, az elrejtők: Panka, Ildi, Szabolcs, seregr
Második rejtés, 2012
A növényzet teljesen benőtte az öblöt, már a bejáratnál sűrű, sás és nádfal állja útját a bátor kincskeresőnek. Ha sikerül átjutni az első akadályon, a nyílt víz helyett, összefüggő sulyom és tündérrózsa mező várja a lelkes evezőst.
A bejutás motoros járművel lehetetlen.
Ha tetszett a hely és kíváncsi vagy a többi ládámra, akkor itt megtalálod őket.
Béla azt mondta, hogy már 2 hete is nehezen jutott be ide ha2 kessertárs csapatával, kellett egy jót evezniük. Én most csak egyedül jöttem, evezni sem volt kedvem, így abban maradtunk, hogy majd visszajövök télen, amikor leeresztik a vizet és akkor megpróbálom becserkészni a Tisza híd felől.Időm még volt, így elindultam felderíteni a terepet, amiről télen elég jó leírást kaptam Hey-ho-tól. Szóval bementem kocsival a hídlábig, onnan indul egy klassz földút a zsilip felé és kb.félúton balra ismét indul egy még kivehető kocsinyom a láda felé, aztán 50 m után anak vége, viszont innen már csak 300 m a láda. Na de az a 300 m.... Mondjuk tavasszal voltam a Maros-delta (GCMRDL) ládánál, nos ez se rosszabb. Hosszúgatya, gumicsizma, kapucnis póló fel, szúnyogirtóval befújtam magam, aztán uccu neki. Félúton van egy nagyobb tó (jelzi az app), azt meg kell kerülni és ügyesen elszambázni a régi morotvák között, át kell mászni néhány kidőlt fatörzsön és hipp-hopp ott is van az ember. A gumicsizma jól jött, kétszer bokáig besüppedtem az iszapba, de ez kezelhető volt. Gyors logolás, szerencsére szúnyog nem volt, aztán vissza. Nyilván húztam magam után csiganyálat, de még így is elvétettem a visszautat. Jó móka volt.
Ezt a ládát nem írtam be a mai tervbe. Olvastam a korábbi megtalálók logjait és inkább egy téli, jeges megkeresést terveztem a 33-as út felöl. Béla, a kapitány viszont jelezte, hogy ha az időbe belefér akkor elmegyünk érte. Elmentünk eddig a pontig: N 47° 37,951' E 20 43,555' és innen közelítettük a vadregényesebb, benőtt részt. 150 m-re a ládától Béla kikapcsolta a motort és evezni kezdtünk. A többi már történelem :) Köszönet a rejtésért, ide tuti nem jutunk el GC nélkül.
Sok évig szenvedtük ezzel a ládával, sosem sikerült, de most teljesen könnyen be tudtunk menni... persze viszonylag... :-D nem tudom ennek mi lehet az oka... ??? Kitisztította volna valaki az "ösvényt"? Idáig mindig elakadtunk valahol... :-/ Most viszonylag simán be lehetett evezni a sűrű növényzeten, ketten a feleségemmel... Nagyon szép hely! Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! :-) [Geoládák v3.5.3]
22 km-es evezés a Tisza-tavon és környékén. Az Albatrosznál béreltünk egy szó szerint szakadt kenut (kicsit lyukas volt az alja, időnként meregetni kellett belőle a vizet :). Az első állomás ez az eldugott kis szépség volt. Nagyon kellemes, csendes hely, ide nem jönnek be az ipari turistákat szállító motorosok. A láda tökéletes állapotban van, ritka alkalom az ilyen. :) Köszi a rejtést.
Levadászva a XI., immár Zemplén-Bükki Geocaching túrán BPeterDV és vaj+zs kollégákkal. Köszönjük! [g:hu 1.6.4]
--
Nem sokon múlott, hogy ne egyből egy borulással kezdjük az evezős ládakeresést, de szerencsére BPeterDV lélekjelenléte miatt megúsztuk szárazon. A kenunk sajnos szánalmasan béna, könnyű, majdnem használhatatlan volt hármunknak. Ettől eltekintve a gyönyörű volt a táj, kimondhatatlanul tetszett az egész evezés - idén már harmadszor ültem kenuba!! :) Visszajövünk még!!