Szeptemberben a Villányi-hegységbe várunk titeket egy közös bringázásra. 2 naposra tervezzük a túrát - ha már ilyen messze eljöttök, legyen értelme is. :) Első nap a Villányi borvidéken tennénk egy kört, másnap a Dráva vidéken és Horvátországban tennénk egy túrát.
(Természetesen a GCTOUR ládajelszó bármelyik nap teljesítésével megszerezhető.)
Mind a két nap több távot terveztünk, lehet "családi" bringázásra és nagyobb távra is menni. Az 1. napi hosszú táv a terepbringásoknak készült, a 2. napra aszfaltos útvonalakat tereztünk.
Bázis
A bázis a kisharsányi óvoda, innen indulnak a túrák, itt lehet sátrazni és vacsorázni is. Autóval parkolni az út szélén lehet.
Szállás
Sátrazás: Jevica jóvoltából az óvoda udvarán lehet sátrazni. Rossz idő esetén a tornateremben is lehet aludni. Ez az opció teljesen ingyenes. Lehet szalonnát sütni, vagy bográcsozni is!
A tornaterem öltözőjében lehet majd zuhanyozni és tisztálkodni.
Vendégszállás: A közelben több szálláslehetőség is van. Ismert borházak is adnak ki szobákat, de a faluban - köszönhetően az Ördögkatlan fesztiválnak - többen foglalkoznak szobakiadással. Jevica ebben szívesen segít.
Elérhetőség: Jevica és Gyuszi
Étkezés
Mivel Kisharsányban a beérkezés után nincs nyitva olyan hely, ahol meleg ételt lehetne kapni, ezért szombatra szerveztünk meleg étel főzést az óvoda konyháján. A túránkat követően, 17:00-től kb. 18:00-ig lesz lehetőség étkezésre.
Menü: GULYÁSLEVES + BUKTA
Az ételt ára 1000 Ft/adag lesz, és csak előzetes rendelés esetén tudjuk biztosítani. Kérünk mindenkit, hogy jelezze itt a POI oldalon hozzászólásban vagy a GCTOUR ládaoldalon egyéb hozzászólásban, hogy hány adagot kér. A megfelelő összeget, a közleménybe nicknév megjelenítéssel, legkésőbb 2016. 09. 20-áig az alábbi számlaszámra kérjük utalni: Néczin Katalin / Unicredit Bank / 10918001-00000031-78440005
Az alábbi táblázatban láthatóak a beérkezett rendelések: Ebéd rendelések
Mindkét nap, az MGKE támogatásával, lesz frissítőpont. Szombaton a Vylyan pincészet előtti parkolóban, Vasárnap Drávaszabolcson, a parkban lévő kerékpáros pihenőnél. Kulacsot, poharat mindenki hozzon magával, műanyagpoharat környezetvédelmi okokból nem biztosítunk. Kérjük, hogy előre jelezzétek ha jöttök, hogy tudjuk, hány főre számítsunk vasárnap!
Útvonalak
1. nap Villányi-hegység
Indulás 2016. 09. 24. 8:59-kor.
A megadott koordinátáról pontos időben szeretnénk indulni! A menüt 17-től 18-óráig az étkezdében kapjuk. Aki később érkezik vissza műanyagtányérban műanyag evőeszközökkel tudja elfogyasztani az óvoda tornatermében felállított asztaloknál.
Első nap a Villányi-hegyvidék a cél. A két táv Nagyharsányig együtt halad, utána a rövid táv Beremend-Magyarbóly útvonalon visszatér Kisharsányba. A hosszú táv Palkonya után nagyrészt földutakon bejárja a hegyeket. A hosszú táv útvonala trekkingel teljesíthetőek, de MTB ajánlott.
A Tenkesről lefele, a Csodabogyó-tanösvényen kérünk mindenkit az óvatosságra, sziklák, benyúló ágak nehezítik a bringázást. Itt gyalogos turistákkal is gyakrabban találkozhatsz!
A rövid táv a Dráva folyó mentén teker egyet, míg a hosszú táv kastély nézésre indul déli szomszédunkhoz. Mindkét távot Drávaszabolcson frissítőpont várja! (A bejárás során Horvátországban nem találtunk csapot, erre mindenki figyeljen!)
A hosszú távon a határ átlépésnél szükség lesz személyi igazolványra vagy útlevélre!
Harkányban az Amadeus cukrászdánál terveztünk szombaton egy megállót. Ennek oka, hogy kiváló fagylaltjuk van, és közvetlenül a GCHARK egyik pontja mellett található.
Az Éva cukrászdába azért nem tervezzük a csapatot elvinni, mert igen kieső helyen van, ahogy nézem (Petőfi u 43.), és mire Harkányba érünk szombat délután, már valószínűleg sietnünk kell, hogy visszaérjünk a tervezett gulyáslevesre.
Biztos vagyok benne, hogy lesznek olyanok, akik felmerészkednek a Tenkesre, és ezzel túlvállalják magukat. Ezek után eszükbe sem fog jutni Harkányba menni, hanem a hegyről lejövet egyenesen Kisharsányba tekernek.
Nem is beszélve arról, hogy, amikor mi bejártuk az útvonalat, száraz körülmények voltak, és éppen belefértünk az időlimitbe. Most hétfőn pedig jelentős csapadékot kapott a hegység, ami várhatóan lassítani fogja a csapatot.
Vasárnap pedig annyira korán érünk Harkányba, hogy akkor még korai lenne egy cukrászda kitérőt tenni.
Ettől függetlenül mint minden GCTOUR, ez is kötetlen.
Frissítőpontnak javasolhatom Harkányban az Éva cukrászdát (Petőfi u. 43.)? Kicsi hely finom sütikkel, fagyival, sörrel, üditővel olcsó árakkal.
Ha van rá érdeklődés, hajlam, hogy itt megálljunk, kérlek jelezzétek, mert akkor várnak minket megduplázott személyzettel (ketten lesznek úgy), több sütivel. :-)
Apró változások:
- Frissítőpont mindkét napon lesz.
- A menüt 17-től 18-óráig az étkezdében kapjuk. Aki később érkezik vissza műanyagtányérban műanyag evőeszközökkel tudja elfogyasztani az óvoda tornatermében felállított asztaloknál.
GCozu-t a rejtő nem javasolta a TOUR keretein belüli felkeresésre. Nem országúti bringának való terepviszonyok miatt. És a teljes multi felkeresése megér egy külön (fél)napot. Ha itt leszel 1 hétig, érdemes lesz hétköznap felkeresned. :)
Mindkét napra tervezem, 1 menü rendel. Szállás egy hétre már 1 hónapja lefoglalva. Egyébként mi volt a gond az eredeti vasárnapi hosszú távval? Az nekem jobban tetszett, GCOZu miatt. Azért így is tetszik, már nagyon várom.
GCosdr és GCDIO-1 engem is érdekelne, bár azt tudom magamról, hogy közepes tempót fogok majd tudni menni. Tehát majd a horvát szakaszon is csak a közepes csoportban szeretnék lenni.
Update 09.09 12:05: Szerintetek van esély arra, hogy a GCHUN mozgóláda - amely jelenleg Udvar közelében a magyar-horvát határ mellett van (15-20 km légvonalban a TOUR által érintett útvonaltól) - elérkezzen Beremend környékére, hogy könnyen meglelhető legyen? :)
Úgy gondolom, hogy Drávaszabolcsig a frissítőpontig, esetleg a Majláth-kastélyig egyben lehet tartani a csapatot kb 20-25km/h-s mozgási sebességgel. A sok ládamegálló és egy jókora rövidítési lehetőség miatt a lassabbak beérik a gyorsabbakat. Bízom benne, hogy 1-2 kivétellel ellentétben a többség csoportosan szeretne végighaladni az útvonalon. Azonban a kastély és Valpó vára között biztos vagyok benne, hogy a gyorsabbaknak nagyon vonzó lesz a pálya és akik sietnek haza azok sem várnak majd a többiekre. Egy közepes tempóval azért együtt lehet majd maradni.
Jó idő esetén mindkét nap tervezem, vagyis Péter60-nal tervezzük a részvételt.
A vasárnapi országúti gondolom nem valódi országúti bringás tempót feltételez. Vagy legalábbis a többségnek nem, ugye?
Mindkét nap tervezem a részvételt, szállás igényemet jeleztem Jevicának. 1 geomenü rendel, pénzt utalom. Nargoth, a második napon mely plusz ládákra gondoltál, amelyekhez nem vezet aszfaltos út?
Második nap én leszednék pár olyan ládát is, ami nem aszfaltos, ha már MTB-vel megyek. Van valakinek kedve csatlakozni? Drávaszabolcson bevárhatjuk egymást.
Fejvédő használatának fontosságát had ne ecseteljem. Kérem, hogy hozzon mindenki. Egyéb nálunk nem kötelező kiegészítő szükségességéről nem tudok. A vasárnapi országúti napon a déli szomszédnál a városok között a főút szélén vezet a jelzett kerékpárút. Jó minőségű aszfaltra, kevés és figyelmes autósokra lehet számítani. Ettől függetlenül jó lenne egyben maradni. Nem tudom hányan leszünk, de egy bolyban max 5-10 kerékpár haladjon lehetőleg, aztán hagyjunk egy kis szünetet, hogy az autósnak legyen lehetősége előzés közben besorolni a csoportok közé szükség esetén.
Az első napi terepszakasz adatai alapján nem látszik olyan veszedelmesnek a túra. Nem is az! De lesznek benne jó értelemben vett meglepetések is, erre készüljön mindenki! :D
Szeretnék menni!
Jó lenne, ha esetleg beírnátok a távokat legalább nagyságrendileg, mert szívesen vinném a kislányomat is.
Kisbusszunk van, rajtunk kívül 3 főt bringával együtt el tudnánk szállítani.
BP 18. kerületből