Összesen: 79294 db hozzászólás
Medves | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.27 18:45:48 (78905) |
Szia!
használt burkolat is érdekelhet, ennyiért is akár, attól függ milyen állapotú.
mail címet hol lehet megnézni?[ előzmény: (78904) vrobert82, 2022.02.27 11:35:23] |
|
vrobert82 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.27 11:35:23 (78904) |
Meg lehet, hogy van D20 hasznalt burkolatom, vagy Approch G3, amit ki kell vagni az SD kartya
helyenel ... viszont ezek ~10 eFt magasaga (+ posta), ami mar a Gazdasagi Total Kar hatarat
surolja az adott tipusnal ...
e-mail -ben keress, ha megis erdekel, es megnezem, hogy mi van ...[ előzmény: (78903) Medves, 2022.02.25 23:58:55] |
|
Medves | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.25 23:58:55 (78903) |
Üdv mindenkinek!
Dakota 20 dummy (ház) nincs véletlenül valakinek? Áron felül is megvenném.
Üdv! |
|
koszta | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.17 15:46:47 (78902) |
Bocsi, mellé nyúltam. Tehát: Megkímélt állapotú Garmin GPSMAP 64S es eladó, típusváltás miatt. Ára 40e. |
|
vrobert82 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.13 22:20:43 (78900) |
Elkepzelheto, hogy mindkettohoz lenne, de 15~20 korul vannak (darabja) ...
Illetve tobb verzio is letezik beloluk (700-asoknal) igy celszerubb, ha
a keszuleket eljuttatod, mert akkor bele tudom probalni ...[ előzmény: (78899) Bojsza család, 2022.02.12 17:44:38] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.12 17:44:38 (78899) |
Sziasztok!
Garmin OREGON 450 és 700-as szériához keresek csere-kijelzőt. Tudtok ajánlani helyeket, ahonnan ezek egyszerűen beszerezhetők? |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.06 20:11:11 (78897) |
Heuréka
Nálad a pont.Kihagytam a mapsource progit és ugy tettem ahogy ajánlottad.Elöször a groundspeak gpx formátumot választottam de csak az uj groundspeak gpx formátummal jo de azzal nagyon.Hozza a teljes leirást minden infoval.
Köszönöm mindenkinek.
joededy[ előzmény: (78895) scele, 2022.02.06 11:59:48] |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.06 19:33:28 (78896) |
Szia!
Köszönöm ki fogom probálni,mert az eddigi probálkozások sikertelenek voltak.Az utvonalpont menager alatt megjelentek a ládák kijelölhetöen de a láda fül alatt semi.[ előzmény: (78895) scele, 2022.02.06 11:59:48] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.06 11:59:48 (78895) |
Hagyd ki a mapsource programot a képletből!
Letöltöd innen a groundspeak gpx-et és rámásolod a fájlt a készülékeden lévő garmin mappába. Mikor bekapcsolod az etrexet akkor ő értelmezni fogja a gpx-ben lévő dolgokat és a helyükre teszi. A ládák bekerülnek a geocaching funkció alá, a segédpontok pedig a waypontok alá.[ előzmény: (78887) joededy, 2022.02.04 19:17:37] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.05 00:02:27 (78893) |
A válaszok nem teljesen pontosak, az itteni ládákat is be lehet a garmin készülékekbe tölteni. Ehhez a letöltéskor a groundspeak (gpx) formátumot kell választani, amit a google térképen, vagy a területeknél (Budapest, Pilis, stb.) tudsz beállítani, és valamiért nem működik az alapbeállítás mentése, utánanézünk.[ előzmény: (78891) joededy, 2022.02.04 20:16:31] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 23:59:48 (78892) |
Letöltésnél a Groundspeak új gpx formátumot kell választani. Nem tudom, hogy az etrex20 ezt tudja-e fogadni...
Viszont az okostelefonos app-ok pompásak ehhez.
FAQ (link jobbra, fent): keress rá a g:hu+, vagy a Geoládák appokra![ előzmény: (78891) joededy, 2022.02.04 20:16:31] |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 20:16:31 (78891) |
Igen erre gondoltam.
Van e lehetőség a ládaleirásokat a GPS-re tenni,hogy ne kelljen külön tárolni?[ előzmény: (78890) V_Gabor, 2022.02.04 19:58:34] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 19:30:56 (78888) |
Minden oké, nem fogod ott látni az innen leszedett geoládákat. A Garmin kütyükben a "geoládák" a .com-os ládákra van kitalálva. Azokat láthatod, ha leszeded őket.[ előzmény: (78887) joededy, 2022.02.04 19:17:37] |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 19:17:37 (78887) |
Szevasztok fórumtársak!
ETREX20 szakértőktől szeretném megkérdezni,hogy miért nem látom a ládákat a készülék "geoládák" fül alatt,holott a térképen láthatók.
A Geomap térkép alapján kijelölöm a ládákat-letölt-MapSource progiba betölt-küldés készülékre.Az átvitel sikeres és a készülék térképén a ládák láthatóak de a fül alatt az üzenet"Nem található láda,látogasd meg a garmin.com/geocache oldalt a geoládák letöltéséhez."
Mit csinálok rosszul.
Mi nincs jól beállitva.
Hogyan tovább. |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.02 20:29:04 (78885) |
Nézd meg a linket is :D
Vagy ne csodálkozz, ha trek a tengeren vezet majd[ előzmény: (78884) Mathau, 2022.02.02 20:22:45] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.02 20:22:45 (78884) |
A trekkelés miatt gondoltam, meg jól bírja az aksija (mondjuk az extrém hideggel nem tudom, hogy fog megbirkózni)...[ előzmény: (78883) VP, 2022.02.01 14:22:35] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 12:45:56 (78881) |
Próbáld meg ezt:
Katt.: Asia (legördülő) > Russian Federation
Balra lent egy rakás .img link jelenik meg:
Selected tiles: 2004 MB
Russian Federation
6
7
TR-Ordu
RU-Sochi
RU-Mostovskoy
RU-Adler
...
Katt. azokra, ami kell. Macerás, de legalább valami.[ előzmény: (78877) Mathau, 2022.02.01 09:17:48] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:28:12 (78880) |
Valóban, ezt irja, én mapsource alatt nem tudtam használni:
Telepítés
Garmin
Másolja a *.img-t a microSD-kártya /Garmin/ mappájába. A beépített memóriába való telepítés nem ajánlott.
Basecamp
Csomagolja ki a *.zip a C:/ProgramData/Garmin/Maps/ mappába, és indítsa el a Basecamp programot. Nincs szükség további telepítésre[ előzmény: (78879) scele, 2022.02.01 09:24:39] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:24:39 (78879) |
Meg a basecampban. Ha felrakod az IMG-t a készülékre, akkor a basecamp visszaolvassa onnan és megjeleníti. Tény, hogy elég lassú, de működik.[ előzmény: (78878) Hev, 2022.02.01 09:21:57] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:17:48 (78877) |
http://garmin.openstreetmap.nl
Ez nekem már egy ideje nem működik ha olyan területről van szó, amit kérvényezni kell és e-mailben küldik a linket ha elkészült. Régen jó volt, szerettem is, most viszont hiába a kérvény, kiírja, hogy a várakozási idő vagy 500 nap és valüban a hónapokja kérvényezettet sem készítétték el.[ előzmény: (78874) V_Gabor, 2022.01.31 19:37:11] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:14:57 (78876) |
Hogy lehet egy ilyen IMG-t működésre bírni mapsourceban? Nem akarok és nem is tudom az egészet a kütyüre másolni :([ előzmény: (78875) Mr Zerge, 2022.01.31 22:03:51] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.31 22:03:51 (78875) |
Az opentopomap Mapsouce alatt működött, a leírás szerint bemásolva a megfelelő könyvtárba. Viszont a GPS kártyára írás közben hibaüzenetet dobottt a Mapsource és elszállt. [ előzmény: (78874) V_Gabor, 2022.01.31 19:37:11] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.31 18:20:38 (78873) |
Elképesztő csúnya és sajnos cirilbetűs, de ha nem lesz más, ez is megteszi. Köszönöm![ előzmény: (78872) R.Guszty, 2022.01.31 10:51:33] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.31 09:26:46 (78870) |
Esetleg tudna valai ajánlani, vagy küldeni Kelet-Szibéria (Yakutföld) térképet? Vagy méginkább egész Oroszországot? |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.16 22:00:21 (78869) |
Örülnék, ha eljutnánk odáig, de némi segítség ebben jól jönne. Bővebben az FB oldalon.[ előzmény: (78867) adalbert1977, 2022.01.14 17:08:14] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.14 17:08:14 (78867) |
Gratulálok. Egyetlen megjegyzés (ha lehet úgymond kívánságlistával előrukkolni, bár csak egyetlen igényről van szó): Tekintettel arra, hogy egyre népszerűbbek a térképet megjelenítő Garmin Fenix gps-órák, s mivel a Garmin Fenix kijelzője kevesebb színt képes megjeleníteni (64 színet), jól fogna egy külön fenix-specifikus TYP stílusfájl, amely kizárólag a Fenix megjelenített színeit haszálja.
1) A probléma részletei: https://www.pinns.co.uk/osm/fenix.html
2) Példa eme szempont figyelembevételére: https://openmtbmap.org/garmin/new-fenix-layout/[ előzmény: (78866) mgpx, 2022.01.14 11:21:49] |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.14 11:21:49 (78866) |
Egyszemélyes hobby projectnek indult, de hamar kiderült, hogy az Erdélyi Kárpát Egyesülettel (EKE) hasonlóak az elképzeléseink, így a szerverhátteret ők biztosítják, és a térkép fejlesztéséhez is aktívan hozzájárulnak.
Az alapcélkitűzés Közép-Európa térségéről a helyi turistajelzéseket ismerő, magyar nyelvű elnevezéseket is feltüntető minőségi közösségi turistatérképek készítése, kezdetben Garminra, később Androidra is. A gyártási lánc minimális kiegészítésével mód van újabb földrajzi területek lefedésére is, ahol erre igény jelentkezik.
Jelenleg a domborzati modell finomításán dologozunk, a kint levő térképek még az OMP-vel megegyező SRTM3-as modellt használják, de ennél már sokkal pontosabb modellek is hozzáférhetőek.
Az OMP-nek van egy bringatérképes vonala, ami túlélte az OMP leállítását. Abból az irányból komoly érdeklődés mutatkozott a szoftverlánc korszerűsítésére, így egyesítettük erőinket, hogy átállítsuk OpenHiking alapokra. A turista és a kerékpáros térkép jelkulcsa részben átfedő, részben eltérő lesz, és a két térkép eltérő névvel fog futni.
Az OpenHiking mögötti csapatot legkönnyebben a Facebookon tudjátok elérni: https://www.facebook.com/openhiking.eu
[ előzmény: (78864) bigmick, 2022.01.13 22:39:26] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 22:39:26 (78864) |
Lehet tudni közelebbit a háttérben dolgozó csapatról is?
Mint a megboldogult openmaps.eu létrehozásában, majd néha-néha a működtetésében is közreműködő egyént érdekelne az is, kik vagytok, mik a terveitek.[ előzmény: (78863) mgpx, 2022.01.13 22:23:03] |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 22:23:03 (78863) |
A Grossglockner valóban már kiesik az OHK Közép-Európa térképről. Napirenden van az OHK térképkészlet bővítése, rövidesen készülni fog teljes Ausztriát is lefedő térkép, ráadásul a mostaninál sokkal finomabb felbontású domborzati modellel.[ előzmény: (78862) Mathau, 2022.01.13 15:37:14] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 15:37:14 (78862) |
Grossglockner környékét kerestem, de igazából VP már elküldte a régi verziót, amin rajta van, szóval miattam ne strapáld magad :)[ előzmény: (78861) mgpx, 2022.01.13 10:41:04] |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 10:41:04 (78861) |
Pontosan melyik részt keresed Ausztriában ?
Az OpenHiking-on kb ott vágtuk el a térképet észak-déli irányban, ahol korábban az OpenMaps is, nagyjából Salzburg vonalánál. A német határ környékét viszont valóban kiszedtük, mert az nem tűnt turisztikailag fő célpontnak[ előzmény: (78858) Mathau, 2022.01.13 10:01:32] |
|
|
|