Összesen: 6919 db hozzászólás
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.10.10 20:52:46 (6567) |
Gondolom, a raszteressel van gondod. Nehezeket kérdezel.
POI-kkal még nem foglalkoztam érdemben, csak vonalakkal és felületekkel.
Más gondok is vannak a POI-kkal, teendőim listáján előkelő helyen állnak, de kapacitásom véges.
[ előzmény: (6566) Ajtony, 2018.10.10 19:03:42] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2018.10.10 19:03:42 (6566) |
Nem találom a rendszert a POI-k megjelenítése terén a TuHu térképen. Mikor régebben sokáig nem jelentek meg bizonyos POI-k, azt az infót kaptam, hogy a POI-k feldolgozása nem naprakész, hanem időnként csokrosan történik, és ha az illetékes(ek) nagyon el van(nak) havazva, bizonyos idő eltelik. És valóban, az akkor reklamáltak később meg is jelentek a térképen. A mostani helyzet azonban ilyen alapon nem érthető. Nézve az újabb időszakban bejelentett POI-kat, a meg-nem-jelenő POI-k ízlésesen el vannak szórva a megjelentek között. A kisebb sorszám értelemszerűen régebbit jelent. Megjelent a térképen a 187771, 187899, 190584, 191492. Viszont nem jelent meg a 187776 és a 187900. Esetleg lehet arról szó, hogy ezek valamilyen oknál fogva érdektelenek? (A felsoroltaknál nagyobb sorszámúak se jelentek meg, de azok nyilván túl újak, ez érthető.) |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.16 18:44:26 (6565) |
Ha GPS-szel rögzítetted a hely pozícióját, magad is felviheted.
Ebből a listából kiválasztod a megfelelőnek tartott POI típust, a megjelenő lap fejsorában találsz 'Új pont bejelentéséhez ide kattints!' linket, azzal lehet.
Helyedben az épített tereptárgyak között található 'kapu' POI típust választanám ilyesmi szöveggel: 'Villanypásztor!'
Ha nincs pozíció, nem tudunk mit tenni.[ előzmény: (6564) hajdukb, 2018.09.16 18:32:37] |
|
hajdukb | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.16 18:32:37 (6564) |
Bocsánat, de nem találom, hogy hol jelezhetem, ha egy meglévő ösvényre keresztbe villanypásztort telepített a gazda. |
|
kifli csapat | hozzászólásai | válasz erre | 2018.07.22 21:54:38 (6562) |
Üdv mindenkinek!
Párommal Szept.1-én egybekelünk,szeretnénk a szertartás után egy geo fát ültetni. Kíváncsi lennék, hogy mit kell tennünk és mi a módja az ültetésnek. :) |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2018.07.13 18:14:51 (6561) |
Szia Old Eye!
Egy hete megint írtam neked, és most sem tudom hogy megkaptad-e.
Utánajárnál, hogy miért kell fórumokon jeleznem ha levelet küldök?
[ előzmény: (6557) Kokó, 2018.06.30 13:29:50] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2018.07.06 17:17:32 (6559) |
Az egyszerű válasz: ez a szabály. Az már egy komplexebb kérdés, hogy miért van ilyen szabály. Gondolom azért mert akkor tudod kivitelezni a szabályoknak, elvárásoknak és a saját szád ízének megfelelő rejtést, ha már elég ládát megkerestél és ez által láttál jó, kiváló, esetleg rossz rejtéseket. Merthogy a neked nem tetszőből is lehet tanulni. Nekem például volt olyan tapasztalatom, hogy "Na ilyet nem szeretnék!" És máig van olyan, hogy "De jó, erre nem is gondoltam!" Ezek a tapasztalatok aztán beépülhetnek egy leendő rejtésembe. A virtuális "rejtéseknél" nincs valódi rejtés, így nincs ilyen jellegű tapasztalat sem. Szerintem ez egy jó szabály. (Persze a 149 megtalálásommal én sem vagyok egy nagy spíler, de majd leszek! ;-) )[ előzmény: (6558) almine, 2018.07.06 16:56:00] |
|
almine | hozzászólásai | válasz erre | 2018.07.06 16:56:00 (6558) |
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ha én is szeretnék ládát elhelyezni, ahhoz kell 75 megtalálás. Nekem a virtuálisokat nem számolja bele. Miért nem? 🙁 |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2018.06.30 13:29:50 (6557) |
Szia Old Eye! Megint írtam neked néhány napja és most sem tudom hogy megkaptad-e. Utánajárnál?
[ előzmény: (6556) Old Eye, 2018.06.30 12:06:17] |
|
ha5lv | hozzászólásai | válasz erre | 2018.06.30 11:46:14 (6555) |
Sziasztok!
Várgesztesen a "Várgesztes Iskola" buszmegállót a menetrendek "Várgesztes, autóbusz-forduló"-nak ismerik, ezért jobb lenne így feltüntetni a térképen.
|
|
Andrusa | hozzászólásai | válasz erre | 2018.06.28 06:09:47 (6552) |
Sziasztok! Miért nem tudok letölteni pecsételőhelyeket POI-ként? Szűrésre nem talál pontot! :-) Hogy kell beállítani? Garmin etrx30-ra szeretném tölteni!Köszi! |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.15 16:07:13 (6550) |
Legegyszerűbb, ha húzol egy track-et, amit ide, a turistautak.hu-ra töltesz fel, a track lapján van leírásmező, amit fontosnak tartasz, megírod.
Berajzolja az, aki éppen ráér és -a legjobb esetben - ismeri is e helyszínt. Itt már elmúltak azok az idők, amikor egyeseknek rajzolásaik számának növelése volt fontos ;-)
A track az ami fontos. Bemondásra nem módosítjuk, nem egészítjük ki útjainkat.
De ha bonyinak találod, simán elküldheted a track-edet olyan szerkesztőnek, akit akár csak hallomásból ismersz.
[ előzmény: (6549) Pongi, 2018.05.15 14:42:00] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.15 14:42:00 (6549) |
Nincs mit, van még egy: http://turistautak.hu/poi.php?id=89730 Ez már nem Shell, hanem Burger King (Drive) illetve ettől délre épült egy Aldi néhány éve. A hétvégén el tudnék menni, felvenni egy tracket a parkoló bejáratról és az autóutakról. Ha ezt megteszem, akkor utána mit tegyek vele? Küldjem el valaki hozzáértőnek e-mail-en? Vagy elég, ha rajzolok egy vázlatot a térképrészlet kimentett printscreenjére és azt rajzoljátok át? A Google Mapson már látszik az új helyzet, de gondolom azt jogsértő lenne egy az egyben átrajzolni. (A Google műholdképen még az eggyel ez előtti állapot látszik: már látszik az Aldi, de még a Shell kút van rajta.)[ előzmény: (6548) Old Eye, 2018.05.15 14:26:25] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.02 22:54:02 (6543) |
Kedves Old Eye! Kritikám nem Neked és a többi térképszerkesztőnek szólt, hanem gordogok kessertársnak. Elnézést a prüszkölésért, de az elmúlt hetekben semmi mást nem találtam sok állítólagosan létező forrás helyén, mint nagy semmit vagy teljes romlást. Kicsit már kezdem unni a sok gyaloglást minden élmény nélkül. OK? :)
Az emlékmű is elég romos, de ha Neked kellenek a fényképek és a koordináta, azokat ki tudom bütykölni a fényképezőgépemből meg a GPS-emből, semmi probléma. Azt viszont még mindig nem értem, hogy hogy lehet POI-t csinálni egy táblából? Minden egyéb látvány és forrás nélkül? Elég nívótlan a helyzet, nem?
Neked küldjem a fényképeket meg a koordinátát? Vagy csak csináljam meg a POI-t a szokásos módon? Maga a POI kénytelen lesz emlékmű lenni, mert abban nem vagyok biztos, hogy ott egyáltalán volt-e forrás. Egy romos cső van az emlékmű alatt, de nem forrás méretű, hanem legalább 20 cm átmérőjű. És sehol semmi írott utalás forrásra nincs.[ előzmény: (6542) Old Eye, 2018.05.02 08:48:36] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.02 08:48:36 (6542) |
Ne prüszkölj, kedves emiGrant! :-)
Másfél évtizede rögzítjük a POI-kat, adatbázisuk a geocaching.hu-n van, tartalma java részét ti, kesserek vittétek fel.
Mi, térképszerkesztők szűrjük, javítjuk, ha kell (a földrajzi neveknek saját helyesírásuk van), néha töröljük, ha érdektelen vagy már fel van véve.
Adott esetben csak azt láttuk, gordogok játékostársunk egy 'Malom-forrás' POI-t rögzített.
Nagy valószínűséggel ott volt, tudomásul vettük.
Jöttél Te.
Nos, köszönjük a helyreigazítást!
A gond az, hogy elmentél a Malom-forrás valószínű helyére, láttál egy érdekesnek tűnő objektumot, egy emlékművet ... egy rozoga malomkerékkel, omladozó státuszban. Jó lett volna a hely koordinátáját rögzíteni és felrakni POI-ként, már csináltál ilyet. Hátha ki tudod bogarászni a track-edből, ha kütyüd húzott nyomvonalat. Ha ez nehezen megy, küldd el nekem a tracket, kiszedem, különben nem tudunk mit tenni, nem tudjuk javítani, áttenni megfelelő helyre a problémás POI-t. Nagy plusz lenne, ha le is fényképezted az emlékművet, a romokat.[ előzmény: (6541) emiGrant, 2018.04.30 17:24:19] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.30 17:24:19 (6541) |
Ma voltam a https://geocaching.hu/poi.geo?id=186344 Malom-forrásnál. Azaz, hogy lettem volna ha még meglenne szegény, de már nyoma nincs. A rejtély az az volt, hogy a koordinátán soha nem is volt forrás, csak egy mostanra már alig olvasható irányító tábla ami azt közli, hogy onnan 200 méterre van a forrás. Azon a helyen, viszont inkább egy emlékművet találtam egy rozoga malomkerékkel, omladozó státuszban, így az esetleg lehetett egy forrással kombinálva valamikor, de most már nyoma sincs. Az nagyon érdekelne, hogy mivel gordogok kessertárs tavaly nyáron rakta ezt fel POI-nak, hol látta ő a forrást alig egy éve, és ha csak a jelzés koordinátáját adta meg, annak mi értelme? Pláne ha le se ellenőrizte, hogy van-e 200 méterre onnan egy forrás? |
|
ha5lv | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.14 21:40:23 (6539) |
Sziasztok, nem tudom, jó helyre írom-e a megjegyzést:
Tardos keleti részén, a Kossuth Lajos utca és a Jókai utca sarkán a buszmegálló neve a TUHU térképen Tardos, Szövetkezeti bolt.
A megálló új neve Tardos Autóbusz váróterem, ezt ismeri minden menetrend és tervező, jobb lenne ezt feltüntetni a térképen.
https://goo.gl/dW2e44
Üdv. Viktor
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.10 15:31:41 (6538) |
Azon is érdemes lenne az illetékeseknek elgondolkodni, hogy a Jáki erdőben jó helyen van-e a kék jelzés, ha az év kb. felében járhatatlan az átkelés a Bolygó pataknál. A megyei szövetség is az aszfalton kerülést javasolja "hivatalból". Mást nem tud tenni.[ előzmény: (6536) olahtamas, 2018.04.10 12:38:24] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.10 15:18:44 (6537) |
Gyalog sem. Nincs átjárás. Az erdészeti útnál lakattal zárt stabil kapu van. Az erdőben viszont akkora a víz az "úton" és az erdőben mint jobb időkben Gemencen. [ előzmény: (6536) olahtamas, 2018.04.10 12:38:24] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.10 11:40:00 (6535) |
A 86-os út mindkét oldalán a jelzett pontok között magas, átjárhatatlan és az erdészeti útnál is lezárt vadkerítés található. Ezen az erdei szakaszon nem lehet kijönni a térképen szereplő utakon az országútra és a kerítés mellett sincs út, és a keresztező árkok miatt sem ajánlott.
N47 04.681 E16 37.099
N47 01.910 E16 36.764
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.02 11:47:35 (6526) |
Én nem gondolnám, hogy sír lenne ott, inkább egy emlékoszlop. Mellette a kicsi szikla is az de másoké. Nem tudom ki a Gizi, talán a baranyai túrázók ismerik a történetét.[ előzmény: (6525) Old Eye, 2018.03.02 09:08:31] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.02.26 10:00:56 (6523) |
Fairy!
Új sír típusú POI-d hiányos.
A leírást csak bennfentesek értik. A térképadatbázis használóit korrekt tájékoztatás illet. Elég egy link is.
Kimenetfüggő a POI típusnak megfelelő ikon megjelenése. Sír esetén ajánlatos a POI nevét kiegészíteni típusával.
Kérlek, pótold a hiányosságokat.
Köszönet! |
|
|
|