Összesen: 222 db hozzászólás
Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | következő
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.05 23:07:27 (58793) |
nagy kutatás után meglett a vonatos... már majdnem feladtuk.. és az utolsó percben rátaláltunk.. kétszer is... találtunk fél méteren belül kettő filmes dobozt.. mindkettőbe loggoltunk.... és visszatettük...[ előzmény: (58791) halaszkiraly, 2011.09.05 22:46:36] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.05 22:24:08 (58788) |
angolszásznál nem jött be mert 0.06km et írt ki utána.. de van itt olyan, hogy yard
ha beállítom 4,00 yard-ra akkor 0000.00 km-t ír ki így jó??[ előzmény: (58787) LionDaddy, 2011.09.05 22:14:55] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.05 22:06:51 (58785) |
sziasztok!
hogyan tudom az Oregon 450-ben beállítani a track-rögzítés gyakoriságát kb. 4 méteres pontosságra?
nekem 0000.01 km-t enged legkisebb távolságra... ezt elfogadják a versenyen??
vagy ha nem akkor mi a jó beállítás??
kösz... |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.30 19:59:56 (57053) |
már bocsánat, de ez az első ilyen kütyüm és ismerkedek vele... ezért dobtam fel ezt a témát, mert a tapasztalat más mint a gyári ömlengés... és itt tapasztalatból van elég... (remélem)
szóval kösz az építő jellegű hozzászólásokat.. levontam a következtetéseket, kikapcsoltam az EGNOST...
és szerencsére azt nyújtja a kütyüm amit vártam tőle...[ előzmény: (57049) Csuhás, 2011.05.30 11:08:19] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.29 22:16:19 (57043) |
azt nem tudom, hogy a Károly kilátónak mi a száma..
én Sopronhoz legközelebbi pontot a neten csak ezt találtam (71-4407) sajnos minden infó pénzbe kerül..
de ezek szerint akkor pontos a kütyü ..[ előzmény: (57041) Old Fairy, 2011.05.29 21:21:23] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.29 19:40:57 (57037) |
Hali!
Kipróbáltam normál és WAAS/EGNOS módban is (Sopron Károly magaslat)mindkét módban 3m pontosságot írt ki. Visszanéztem a track-et és fél órán keresztül egy pontba mutat:N47 39.989 E16 34.143 magasság 435m ami passzol az általam ismert koordinátákhoz...
ebből most nem tudom, hogy mi a levonható következtetés...
de ha valaki tud szolgálni alappont koordinátával, akkor nekem a 71-4407 számú pont koordinátája kellene... |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.29 12:48:56 (57017) |
diego
nem akarlak kiábrándítani, de a WAAS az az amerikai részre szól..az EGNOS meg az európai lefedés... ha mindent jól értelmeztem...
a pontos bemérést én meg úgy gondoltam, hogy felmegyek a hegyre a kilátóba és mindkét beállítással csinálok egy bemérést, amit elmentek. Itthon pedig megnézem az eltérést a Google alapján. De ha tud valaki a Google Earth nél pontosabb viszonyítási alapot az szóljon..[ előzmény: (57014) diego, 2011.05.29 12:00:19] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.28 21:39:36 (57007) |
na holnap kimegyek az ég alá és kipróbálom... de most, hogy kicsit utánaolvastam, nem várok valami nagy eredményt. Mintha a kezdeti lelkesedés, vagy a pénz egy kicsit megcsappant volna.. Nem sok földi állomás van telepítve... ami van az meg távol van tőlem... a budai hegyekben lehet, hogy több eredménye lenne, mert ott van egy állomás a közelben...[ előzmény: (57005) diego, 2011.05.28 20:02:58] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.28 19:47:05 (57004) |
okés...köszi... szóval ettől pontosabb lesz...azt hittem valaki már használ ilyet... na ezt ki kell próbálni
....ja és én voltam az 57000-dik hozzászóló... |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.28 18:28:52 (57000) |
vettem végre egy jó GPS-t.... (Oregon 450) és leakadtam, hogy mennyire jó... pedig féltem, hogy nem lesz olyan amilyennek gondoltam... Ausztriában vettem és alapból magyar menü(!!!)... a harmadikon, az asztalomnál közepes jel..
ráraktam az összes térképemet: autós európát és magyart, topo magyar és osztrák, TUHU, tengeri, plusz az alap térkép... minden profilhoz rendelve.. ládák feltöltve...
már csak a jó idő hiányzik ... azt honnan lehet letölteni??? |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.05 21:13:43 (52160) |
Nos amit én csináltam.....
... symbianra töb szoftver is létezik, én mindet kipróbáltam nem mind túl pontos, de meg lehet találni velük amit keresel....
ilyen pl.:
NDrive navigator
Sygic Mobile 10
Garmin Mobile XT
én a Sygic-ot használom ha kocsival utazom
és a Garmint ha ládákat keresek.... a túristautak.hu oldalról letölthető térképet feltettem a telóra és gyalogos módban megtervezi nekem az utat a ládáig... túrista utak, földutak minden....
ha kell segítek.....[ előzmény: (52158) SSoma, 2010.10.05 18:48:21] |
|
|
|