Összesen: 478 db hozzászólás
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.07 16:21:39 (6154) |
Miért, talán kaptunk visszajelzést a kéktúra módosításokról?
Mondhatnánk arra is, hogy lósz*rt...
Kicsit higgadtabban kellene fogalmazni...[ előzmény: (6151) Lipták Roland, 2015.04.07 14:08:35] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.07 12:40:58 (6150) |
Ha ott van a _ akkor teljesen rendben van, hiszen az csak azt jelenti, hogy tervezett, így legalább azt tudni, hogy merre tervezték.[ előzmény: (6149) Lipták Roland, 2015.04.07 11:05:46] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.23 20:55:57 (5862) |
Azt én nem tudhatom pontosan, mert még pajzán gondolat sem voltam akkor, de attól tartok, hogy Te is :)
[ előzmény: (5859) Old Eye, 2014.01.23 12:41:14] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.23 20:48:00 (5861) |
Ahány helyen nézed, annyi féle az írásmód.
Még olyan is van, ahol a turistát hosszú Ú-val irják...
Én pedig nem írom le, a biztosan helytelen elnevezést szándékosan :)
[ előzmény: (5860) Pilis50, 2014.01.23 17:40:19] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.23 02:21:55 (5852) |
A kohegyihaz.hu alapján:
A "HÓD" Honismereti Túraegylet /MTE Szentendrei Osztálya/ 1993. márciusa óta üzemelteti a Szentendre Kő-hegy "Czibulka János" Menedékházat.
Akkor most erre varrjunk gombot :)[ előzmény: (5848) cseremoha, 2014.01.22 15:58:46] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.17 16:07:52 (5819) |
Az info kukacka turabázis ponty hú címen szerintem FeLaZso szívesen veszi a pontosításokat, és egyéb segítő információkat.[ előzmény: (5818) Csuhás, 2014.01.17 16:03:19] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.17 12:39:33 (5816) |
Nekem sem megy a Börzsönyi Várakat próbáltam letölteni, mert azt régen le tudtam venni.
Lehet a garmin korlátoz be valami konverziós korláttal?
Én sajnos nem értem a kódfejtést.[ előzmény: (5815) Csuhás, 2014.01.17 09:25:52] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.16 13:22:54 (5811) |
A turabazis.hu -ról letölthetőek szoktak leni a koordináták, most azt hiszem valamiért nem működik.
[ előzmény: (5810) Csuhás, 2014.01.16 11:09:52] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.21 20:39:03 (5782) |
Nem törölni kellett volna, hanem javítani...
Ill. megbeszélni a plénummal, hogy mi legyen.
De ugyebár mindenki...[ előzmény: (5779) Bryan, 2013.10.21 18:57:29] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 17:15:10 (5701) |
A klasszikus értelemben vett POI adatbázist nem ad ki, de a buszok útvonalát és a megállók helyeit már egy ideje megmutatja a térképen![ előzmény: (5700) Old Eye, 2013.08.20 16:37:22] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 21:33:51 (5665) |
A probléma ismert, a megoldás csak barkács.
Én MapEdittel leválogattam ami nekem kellett.
Aztán konvertálgattam, és amikor elkészült, örültem :)[ előzmény: (5663) -Atys-, 2013.08.17 21:09:47] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 21:31:35 (5664) |
1. Kategória, Ajtony számára érdekes
2. Kategória, Ajtony számára nem érdekes.
Megoldás, saját kimenet készítése, ami egy saját szűrőn keresztül megszűri, hogy mely POI-k nem kellenek neked.
[ előzmény: (5651) Ajtony, 2013.08.17 17:02:01] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 13:14:12 (5647) |
A kocsmahivatal az egyik legérdekesebb pont, pláne ilyen melegben :)
De a tréfát félretéve, ez nagyon szubjektív, hogy kinek mi a "valódi" így csak vitát szülne.
Viszont bárki válogathat kedve szerint a látnivalók közül, és csak ahhoz megy oda, amihez kedve tartja.
[ előzmény: (5646) Ajtony, 2013.08.17 12:15:13] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.22 09:52:27 (5564) |
A felhőtlen viszony alappillére a kommunikáció!
Szerencsére javulóban van, mert kezdenek az internet segítségével összetalálni a megfelelő emberek.
Mindenki el tudja mondani gondját-baját és vannak páran, akik hajlandóak is elfogadni a másik véleményét.
Ha mindenkinek rendelkezésére állna az információ, hogy mikor hol és mit lehet vagy nem, akkor sokkal kevesebb lenne a konfliktus is.
Nyilván az nem kezelhető le, ha valaki ad-hoc szerűen megy túrázni, az könnyen találkozhat, egy ad-hoc jellegűen cserkelő vadásszal, viszont az erdőírtások, hajtóvadászatok, teljesítménytúrák, nagyobb szervezett túrák időpontjai és helyszínei egyeztethetőek.
A TTIR pont ennek is a deklarált felülete lenne, ahol a természetjárók (turisták,erdészek,vadászok) egyaránt láthatnák egymás adatait, és egységes formában, átlagember számára s emészthetően szolgáltatná az adatokat mindenki számára.[ előzmény: (5562) Old Eye, 2013.06.22 08:57:48] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.06 17:50:04 (5528) |
Azt zavarhatja, akinek a honlapjára linkelve van az adott ID-jű POI.
Úgyhogy nincs jó megoldás.
A Kivi által említett wikis módszer az viszont tetszik, hogy nyomon követhető legyen, ki és mit változtatott.[ előzmény: (5523) Old Eye, 2013.06.06 15:52:10] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.15 10:41:38 (5477) |
Köszi a felmérést!
Ha nincs kedved feltölteni a poi-khoz, vagy track adatlapra az eredményeket, akkor küldjed nyugodtan akár nekem is, és lerendezem.[ előzmény: (5475) totzoli65, 2013.05.15 09:24:33] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.15 05:56:26 (5474) |
Én sem szeretem, ha a saját POI-jaimat valaki törli, nem hiszem, hogy nem várhatott volna 2 napot, míg a létrehozója lerendezi.
Addig is be lehet írni a nevébe esetleg, hogy megszűnt, az könnyen javítható, míg a megszűnt státust, csak András tudja visszaállítani.
[ előzmény: (5473) KiVi, 2013.05.15 01:08:09] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.18 06:29:46 (5411) |
+1
Jó volna erre is kitalálni valamit.
Én sok helyen csavargok az országban, és eddig eszembe nem jutott, hogy olyan POI-kat is felmérjek, amik már megvannak.
Viszont sokszor magam is ki szoktam egészíteni nyitva tartással, vagy fényképpel.
Ha netán valaki mondjuk hirtelen felindulásból törölné az összes saját POI-ját, bizony nekem is sok munkám menne a lecsóba...[ előzmény: (5410) -bj-, 2013.03.17 22:32:17] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.23 10:49:28 (5330) |
A mi részünkről hadidoki járt arrafelé utoljára 2011 októberében, hogy mit látott és mit nem, azt én sem tudom.
[ előzmény: (5329) Old Eye, 2013.01.23 10:10:47] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.23 05:50:04 (5323) |
Na ezek azok az esetek, amivel a turistautak.hu sem nagyon tud megbírkózni.
Van 2 csoport, akik másfele vezetnék a jelzést, és ez a terepen felváltva jelenik meg.
Tehát mindkét útvonal hivatalos, az egyik az MTSZ szerint, a másik az eredeti útvonalhoz ragaszkodó szervezet szerint.
És persze mindkét csoport ragaszkodik az igazához.
Régebben az AK-n még olyan is volt, hogy Hajós és Császártöltés között két útvonalon is vezetett a kék az időjárásnak és vízállásnak megfelelően mindenki választhatott:
[ előzmény: (5319) Pilis50, 2013.01.22 21:28:30] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 19:39:31 (5309) |
Valahogy csak le kell írni a szegény turistának, hogy mi is a szituáció.
Ha kilóg a POI felirata, akkor rá kell vinni a kurzort, és az adatmezős ablakban több sorra tördeli a leírást.
[ előzmény: (5305) Old Eye, 2013.01.22 18:07:59] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:50:00 (5304) |
Az a kérdés, hogy egyedi legyen, vagy szabványos az elnevezés.
Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.
[ előzmény: (5303) Old Fairy, 2013.01.22 16:25:02] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 14:10:09 (5301) |
Nem baj, hogy előhoztad!
Ez is mutatja, hogy fontos lehet a POI-k rövid, de tömör, egyben jól kifejező megnevezése.
pl. ennek a táblának inkább olyasmi nevet adtam volna, hogy Magyarszék környéke.
És persze olvasható minőségű képet tettem volna az autó és a villanyoszlop nélkül :)[ előzmény: (5300) Bryan, 2013.01.22 14:00:43] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 10:48:24 (5290) |
Az FVTT tábla határeset, régen nem állt rendelkezésre más információ, hogy hol vannak e területek határai. Ezen felül esetleg ha nincs más jellemző a közelben, akkor tájékozódási pontnak még el tudom fogadni.[ előzmény: (5288) Old Eye, 2013.01.22 10:42:44] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 10:44:49 (5289) |
Az első az egy érdekesség, az alapján lehet kutatgatni a többi jelzést, és talán fel is lehet deríteni, hogy milyen út ment arra.
A második az szerintem sem igazán különleges dolog, amit érdemes volna térképen jelölni.
A harmadik esetben inkább csak akkor érdekes, ha valóban információkat is tartalmaz a tábla.
(szálláshelyek, éttermek, látnivalók, településismertető, stb...)
Jó lett volna egy fotót látni róla.[ előzmény: (5287) Bryan, 2013.01.22 10:25:55] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.21 18:57:58 (5277) |
Ha földes telepölés 5 km-es körzetében az összes "bunkert" tartalmazó találatot nézed, akkor csak 1 POI-t kell átnyálazni :)[ előzmény: (5276) Old Fairy, 2013.01.21 18:47:35] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.24 12:35:50 (5260) |
A név az a következő kérdés lesz :)
Az első az az a POI típusa.
Mivel az autópálya emelkedik mesterséges töltéssel a talajszint felé, így alagút nem lehet.
Hacsak el nem fogadjuk, hogy a mesterséges töltések is a domborzat elemének számítanak.
Most a névbe direkt azért írtam ellentmondó információt, hogy elgondolkodtató legyen a felirat, és akkor talán rájön a térkép használója, hogy mire számítson.[ előzmény: (5259) Bryan, 2012.12.24 12:28:04] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.07 12:56:27 (5250) |
Itt az a kérdés, hogy honnan tudják a processzek, hogy egy POI hova tartozik?
Ill. melyik processz honnan tudja, és vajon egységes e?
[ előzmény: (5249) Old Eye, 2012.12.07 12:17:07] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.07 11:30:04 (5248) |
Mert valamelyik tájegységhez kapcsolódóan került fel az adatbázisba, és ha kívül helyezed a kontúrokon, akkor akármi előfordulhat.[ előzmény: (5247) Old Eye, 2012.12.07 10:58:37] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.07 09:49:01 (5246) |
Én ezt a 0,0 módszert még nem teszteltem teljes körűen, így nem tudom a magam részéről javasolni.
Olyan nincs, hogy egy tájegységbe ne tudnék találni legalább egy új POI-t :)[ előzmény: (5245) Old Eye, 2012.12.07 09:45:02] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.07 09:42:17 (5244) |
Ez a POI törlés egyik hibája, ezért nem szoktam én POI-t törölni, hanem inkább felhasználom máshol.
Az a helyzet, hogy a törölt POI-k megmaradnak archívumban, csak a legtöbb kimeneten nem látszódnak.[ előzmény: (5243) Ajtony, 2012.12.07 09:13:24] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.06 14:07:08 (5241) |
Ha kötekedni akarnék, akkor azt mondanám, hogy az nem történelem, hogy zárva van, hanem az a mai valóság :P
Pl. sok csárda, ami a mai nap már nyomokban sincs meg, a mai napig rajta van papírtérképeken, ill. buszmegállók neveiben.
Ha meg átnevezték, akkor simán csak át kell írni a nevét, oszt kész.[ előzmény: (5237) pgyp, 2012.12.06 13:29:20] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.06 13:13:26 (5235) |
De ha nekem Józsibácsi azt mondja, hogy találkozzunk a Templárius előtt, akkor még is csak tudni fogom, hogy hol akar találkozni![ előzmény: (5233) Old Eye, 2012.12.06 12:54:59] |
|
|
|