Összesen: 6919 db hozzászólás
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.06 19:24:18 (6468) |
Ezeket teljesen törölni kell. Mivel az ikonjuk továbbra is megjelenik a térképen félrevezető lehet.
Felesleges az ilyesmit tárolni!
[ előzmény: (6467) Kisdecso, 2017.06.06 08:25:34] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.26 20:19:17 (6465) |
Kösz a jelzést, a COOP-os POI-t módosítottam.
Saját POI-jaiddal azt teszel, amit akarsz :-)
Előfordul, hogy egy erre jogosult szerkesztő másnak POI-ját módosítja vagy törli, lépését a POI leírásában vagy rejtett mezejében meg kell indokolnia.[ előzmény: (6464) Norbee97, 2017.05.26 19:03:47] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.26 19:03:47 (6464) |
Ez a bolt megszűnt, helyette valami állattartással kapcsolatos üzlet fog nyílni, illetve a háznak új tulajdonosa van, emiatt egy lovas tanyává alakították, ez mivel a sajátom, ezért átírtam, nem tudom kell-e ilyenkor jelenteni. |
|
hadidoki | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.23 11:07:53 (6463) |
Kérdésedre: ...de meg kéne szüntetni, viszont ha nem teszik, kár rugózni, bosszankodni rajta.
Jó munkát, sok szép túrát! [ előzmény: (6462) alnibell, 2017.05.23 10:58:45] |
|
alnibell | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.23 10:58:45 (6462) |
Részemről zárásként.
- A javasolt megoldást én magam leírtam az indító bejegyzésben. Nem kellett újra kitalálni.
- Ha szerinted sincs értelme, akkor nem megszüntetni kéne a bosszúságot okozó, a munkát nehezítő korlátozást? Amúgy nem fáj, csak bosszant az át nem gondolt korlátozó intézkedés, meg az, hogy többszöri jelzés ellenére is változatlanul megmaradt.[ előzmény: (6461) hadidoki, 2017.05.23 10:47:41] |
|
hadidoki | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.23 10:47:41 (6461) |
"1.) Ez nem válasz a kérdésre, csak kötekedő beszólás."
Ez nem kötekedő beszólás, hanem megoldási javaslat a problémára.
"2.) ...3.)"
Nincs értelme, de miért fáj ez neked? Dolgozni tudsz, tedd, ha tenni akarsz![ előzmény: (6460) alnibell, 2017.05.23 10:06:58] |
|
alnibell | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.23 10:06:58 (6460) |
1.) Ez nem válasz a kérdésre, csak kötekedő beszólás.
2.) Ha valami valakinek valahogy elérhető, módosítható, esetleg törölhető, akkor mi értelme van a részére más módon meg korlátozni ugyanezt?
3.) Ha valaki eddig korlátozás nélkül hozzáfért valamihez, akkor mi lehet az indok az előző pont szerinti korlátozást bevezetni, ha előzőleg nem tapasztaltak a minőségi átlagot rontó, túlzottan nagyvonalú vagy netán károkozó tevékenységet a munkája során?[ előzmény: (6459) hadidoki, 2017.05.23 09:52:56] |
|
alnibell | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.22 22:13:27 (6458) |
Magyarázza meg, legalább magának, valaki, hogy mi értelme van annak a POI-khoz való hozzáférési rendszernek, amelyben az összes tájegységre vonatkozó szerkesztési, feltöltési joggal bíró térképszerkesztő csak az általa szerkesztett vagy bejelentett POI-khoz kap közvetlen hozzáférési lehetőséget, a többihez nem, de ugyanakkor a tájegységben történő szerkesztéskor azokhoz is hozzáfér? |
|
Kenyez | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.19 09:50:29 (6455) |
Kedves Fórumozók!
Garmin etrex Vista C készüléket használok. Az a problémám, hogy a poi-k között nem találom a kutakat. A térképen természetesen látom, de a keresés menüben semelyik kategóriában és az összes poi között sem találom meg. Hiába googlizok vagy töröm a fejem, de sehogy sem jövök rá a megoldásra. Esetleg van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék, merre keresgélhetném tovább a megoldást?
Előre is köszönöm!
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.11 18:26:03 (6453) |
OKT ph (Bányi-nyereg)
Ez a nemlétező pecsételőhely változatlanul a félrevezető névvel és típussal minden térképen ott maradt ezt így egy a szövegbe beírt linkkel nem tekinteném hasznos módosításnak.
Nyilván nem is azért maradt meg, hogy a térképetek jobb legyen, hanem miért is...
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.11 12:06:39 (6449) |
A korábbi italbolt bezárásra került, ezért az állandó elérhetőséget szem előtt tartva a bélyegző doboz 2017. május 10-től a nyomvonalról való letérés nélkül a Rákóczi Ferenc utca Petőfi Sándor utca sarkán álló Országos Kékkör információs táblán érhető el.
Vagyis az otthagyott fotók és leírások jelenleg félrevezető, téves információt tartalmaznak.
Javaslom a törlésüket és a szöveg pontosítását.
[ előzmény: (6448) Güszi, 2017.05.11 11:23:14] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.27 09:03:02 (6446) |
1. Több térképkimenetünk van. A Garminra tölthetők csütörtökönként hajnalban frissülnek. Az új kísérleti raszteres perceken belül. A régi raszteres esetlegesen, két-három havonta.
A kimeneteken megjelenő POI készlet eltérő.
2. Minden olyan kütyü, amelybe GPS van beépítve, ritka kivétellel képesek útpontot rögzíteni és nevesíteni. Az ilyen útpontokból PC-re töltésük után WEB-es felületen vagy térképszerkesztéssel képezzük a térképeken megjelenő POI-kat.
3. A g:hu-t nem ismerem. A 'saját pontok' alatt valszeg olyan pontokat kell érteni, amelyeket magad töltöd a kütyüre PC-dről, melyek nincsenek a térképeden, pl megkeresendő geoládák koo-i. Ha tévedek, helyre fognak igazítani.
[ előzmény: (6444) 2016PZ, 2017.04.26 16:18:59] |
|
2016PZ | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.26 16:18:59 (6444) |
Sziasztok !
2 kérdésem lenne POI-val kapcsolatban :
1, Ha viszek fel fényképes POI-t , az hol ( melyik térképen ) és mikor jeleneik meg ? Én felvittem 2 Db POI-t de nem lelem egyik térképen sem. Lehet azért mert azt a pontot már valaki feldolgozta?
2, Milyen programmal ( Ti mit használtok erre ? ) tudom én a leggyorsabban rögzíteni az aktuális GPS helyzetemet ?
Ha jól láttam a G:HU ezt nem tudja. Vagy ha a saját pontok menü ezt takarná, akkor nálam ez nem működik .
Köszi ! |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.16 22:52:08 (6443) |
A Waypointer ugyan nem írja, de nagyon úgy tűnik, hogy OSM-ből veszi az adatokat. Az OSM pedig azt állítja, hogy turistautak.hu-ról származnak az említett forrás adatai: http://www.openstreetmap.org/node/3008772680/history Ez tehát eddig körkörös hivatkozás.
A második link ugyancsak turistautak.hu térképrészletet mellékel, valószínűleg a nevet is innen vette.
Szóval nem jutottunk közelebb a megfejtéshez :)[ előzmény: (6441) Old Eye, 2017.04.16 13:56:37] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.16 13:56:37 (6441) |
Elhiszem, hogy 'Rakottyás-forrás'-t láttál kiírva, de megjegyzéseden kívül nem találtam utalást arra, hogy Bükk eme DNy részén található forrásnak ez lenne a neve Palánkos-forrás helyett.
Autentikusnak tekinthető forrás-anyagok első blikkre a guglival -
Waypointer POI database - hatodik sor
A bükkaljai Piros-túra
Plecs túranaplója, Kaptárkövek 30
OFF
Vagy tíz éve a Török-úton jöttem le Bánkútról Noszvajra. Útba esett a Sáfár-kút. Közelben állt egy hatalmas hársfa, gyönyörű példány, ismétlem, hársfa; jó magasan, derekára kötve egy tábla: 'Ez nem tőlgyfa, hanem bükk'.
ON[ előzmény: (6440) perempe, 2017.04.16 12:47:09] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.31 19:29:12 (6436) |
Ha az adott koo környékén nincs más POI, jó lenne, ha feltöltenéd, kiváló tájékozódási pont.[ előzmény: (6435) Toth417, 2017.03.31 19:12:28] |
|
Toth417 | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.31 19:12:28 (6435) |
Az "Országos Kékkör tábla" és hasonló nevű, de egyedi névvel (pl. Csókás iránytábla) rendelkező sárga designú táblák (korábban már volt róla kérdésem) mi legyen? Töltsem fel új, mostmár egyedi nevű POI-ként, és majd a térképszerkesztő törli? |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.24 09:38:13 (6432) |
Kapcsolatban vagyok Zergivel más témában. Alkalomadtán szóba fogom hozni. Keresünk valami megoldást.[ előzmény: (6428) olahtamas, 2017.03.24 05:52:33] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.24 09:36:50 (6431) |
MGKE-n a POI-k kezelése sajátságosan alakult.
Először a geocaching.hu-n jelent meg, csak tíz POI típus volt, akkor - 2002-ben és a következő néhány évben - elég is volt, most is elegendő, ha csak a geocachinget nézzük.
A turistautak.hu később jelent meg. Több, jelenleg 206 POI típust használ. A POI-k adatbázisa a geocaching.hu-n maradt, csak a turistautak.hu-ról lehetett minden adatához jutni.
Kolesár 2011 elején tette hozzáférhetővé a geocaching.hu-n is a teljes POI készletet.
A POI- kezelésének további fejlesztése, módosítása a turistautak.hu-n történik, a VP jelezte hibajelenség nem lépett fel. Előfordul, hogy a változásokat nem vezettük át a geocaching.hu-n...
Mea culpa!
[ előzmény: (6430) pockok, 2017.03.24 08:50:11] |
|
pockok | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.24 08:50:11 (6430) |
Én, vagy én is írtam egy "Megszűnt" logot, próbaként, hogy hátha ismerős a hiba. Aztán vissza is töröltem. Kb. egy percig volt ott. Csak a mobil volt nálam, amin nem túl kényelmes írni és akkor időm sem volt tovább figyelni a fórumot.
Örülök, hogy gyorsan megoldódott![ előzmény: (6425) VP, 2017.03.23 20:38:32] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.23 20:38:32 (6425) |
Kösz.
Valószínűleg ez lehetett a baj, mert azóta egy érthetetlen (mert önmagát tagadó) nevű felhasználó már ' nélkül már beírt egy logot.
A lényeg, hogy az egykor McDonald's helyén előbb egy Louis nevű szörnyű étkezde lett, ma meg már bank.[ előzmény: (6424) Old Eye, 2017.03.23 20:15:45] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.20 17:55:26 (6420) |
Ugye-ugye jó pap is holtig tanul :)
Én is sokat küzdöttem a geocaching poi szűrővel, a field name lehetséges értékeivel, de végül nem jutottam a végére.[ előzmény: (6419) Hev, 2017.03.20 11:59:03] |
|
|
|