Összesen: 37 db hozzászólás
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.29 09:32:51 (4169) |
Vagy track-ként feltöltöd és valamely rajzoló beszerkeszti,
vagy a "poi" menüpont alatt (tuhu.hu-n legördülő menü) egyesével bejelenteted te is.[ előzmény: (4168) KataJani, 2011.09.29 09:20:37] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.12 15:58:41 (4151) |
...más hivatalos térkép felé is vsz. pontosan ez a koo van leadva.
A a koo pl. egy szórólapon/reklámon van, illetve nyilvános/szabadon használható, akkor szerintem semmi akadálya hogy ide is be legyen jelentve,
Viszont a másik térképről átkopizni adatokat csúnya dolog lenne.
más:
Ha csak nagyjából (néhány 10 méteres pontossággal) tudja az ember egy adott pont helyét illik felvinni úgy, hogy a neve után írja a ".." ? Láttam már 1-2 ilyen poit is.[ előzmény: (4150) Old Eye, 2011.09.11 21:51:27] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.01 14:06:59 (4118) |
A Bartók Béla emlékház 2-szer van felvéve Budapesten. 1 2
Az újabban van némi elírás, a régi meg régi. :)
Általában a régit szoktuk megtartani, de ha már az új felvevője szánt rá némi időt, hogy leírást készítsen és weben bejelentse én inkább azt tartanám meg, megtisztelve ezzel munkáját.
Emlékezve a régebben folyt poi törléses vitára inkább kikérem a véleményeteket.
|
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.24 18:51:32 (4037) |
Visszaállítottam buszmegállóra.
Tényleg van ott cukrászda? Ha igen akkor rakok oda 1 új poit.[ előzmény: (4022) Old Fairy, 2011.06.22 15:41:22] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.26 11:34:31 (3890) |
Ha jól sejtem ez a térképbe fordítható infó elég korlátozott mennyiségű karaktert tartalmazhat a régi GPS-ek miatt.
Az ötletet mostanában jutott nekem is eszembe. Akár lehetne 1 plusz tulajdonsága is ez a poiknak. Boltok/kocsmák nyitva tartása, szobrok készítője, stb. stb.
összegezve:
+1[ előzmény: (3889) filemaneger, 2011.03.25 15:21:59] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.19 13:35:57 (3822) |
"nyomós kút", "kékkút", "kút", "közkút", "utcai kút" -->> közkút
(érdemes a (fali) ivókutakat megkülönböztetni a nyomós utcai közkutaktól?)
benzinkút:
hogy kellene egységesen jelölni, ha kapható LPG, E85 a kúton?[ előzmény: (3819) urbalazs, 2011.03.19 12:38:37] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2010.11.23 10:18:00 (3387) |
Az egy leszálló. Gondolom jól jön, ha egy turista ernyősöket szeretne nézni, és nem akar felmászni a hegyre. :)[ előzmény: (3386) Old Eye, 2010.11.15 18:52:35] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.31 10:33:45 (3286) |
Valami olyasmiről volt szó régebben, hogy a "parkoló járművek veszélyben (0xa60d, pont)" oda kerül ahol már 1 vagy több autófeltörés/rongálás történt, ill. igen nagy az esély rá. pl.: faluszélére ahol a "helyiek" előszeretettel bányásszák ki a rádiót a kocsidból.
A másik 2 kérdésedre elég szubjektív megoldásokkal lehet találkozni.
Én ahogy írtad is a "turistainformáció (0xa718, pont)" POI-t a Turinform szoktam rakni, a tábla meg információs tábla.[ előzmény: (3285) baggio, 2010.07.31 08:35:40] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.21 21:09:28 (2768) |
Én csak a menetrendig mennék el.
Különben szép Várpalota, megér 1 nap sétát![ előzmény: (2767) Arti (junior), 2009.08.21 20:54:18] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.13 12:40:14 (2100) |
Szerintem ez technikai probléma, inkább a kütyük fórumon próblákozz. Ott inkább értenek az ilyesmihez.[ előzmény: (2099) soka9001, 2008.10.12 21:30:17] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.03 18:32:44 (2072) |
Esetleg 1 külön réteget fordítani belőle? Mapsource-ban nem lehetne rendesen használni, de műszerbe feltöltve bekapcsolhatná aki akarja.
Önként jelenkező a fordításhoz? ;)[ előzmény: (2054) hegezoli, 2008.09.01 13:08:19] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2008.04.24 23:24:04 (1924) |
Még egy rakat koo nélküli poi:
név: "0000 Kőlyuki betérő (étterem)"
4351 4497 4556 4612 4761 4792 4943 5067 5123 5123 5178 5207 5349
név: "0002 kereszteződés (zöld kör)"
4325 4471 4530 4586 4735 4766 4920 5041 5097 5152 5181 5323
[ előzmény: (1922) Fgg, 2008.04.24 23:17:02] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2008.04.24 23:17:02 (1922) |
Legyen szives törölni az arra jogosult kolega a következő korrdináta nélküli(?) "0000 Kőlyuk buszmegálló Pécs felé" nevű poikat:
4353, 4499, 4558, 4763, 4614, 4794, 4945, 5069, 5125, 5180, 5209, 5351 |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.18 19:41:37 (1719) |
Másik trükk a menetrendek.hu-n hogy ott vannak a megállók közötti km-ek. Nem mindig pontosak, de kb 100-200 méter lehet az eltérésük a valósághoz (felmérthez) képest. Ez alapján már akkor is be tudod lőni a megállót, ha kimaradt 1-2 a pötty-felvétből.[ előzmény: (1718) padler, 2007.09.18 18:00:36] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.11 15:50:47 (1678) |
Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, de a POI-REFORM többek közt az ilyen problémákat is hivatott lesz megoldani.[ előzmény: (1677) utolsolevel, 2007.09.11 09:38:56] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.08.05 10:42:36 (1640) |
Nekem múltkor csak 1 db IMG-t volt hajlandó egyszerre megenni. Ezen a szinten már túlléptek? [ előzmény: (1639) sza2king, 2007.08.04 11:21:18] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.17 18:09:52 (1617) |
Utólag jobban belegondolva, honnan tudod, hogy iható-e van sem?
Attól még hogy úgy van kiépítve, hogy a kifolyó cső alá fér a bögréd, még nem biztos, hogy iható is a vize. Találkoztam már régebben olyannal hogy régen iható volt és igy is volt kiépítve, de az idők alatt elszennyeződőtt.
Van erről valami hivatosan is fellelhető lista a valahol? Gondolom időnként csak beméretik ezeket. Vagy nem???[ előzmény: (1616) Fgg, 2007.07.17 18:04:54] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.17 18:04:54 (1616) |
Az egyébbe való átpakolást nem javaslom. Ha forrás akkor legyen a források között, főleg a netes/wappos keresés miatt. A poi-reformig tényleg a névbe való beleírás lenne a legcélszerübb. [ előzmény: (1615) Szab, 2007.07.17 17:10:13] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.16 23:56:27 (1612) |
A mapeditbe van Spring (0x6511, pont) forrás-ikon, de az ms-be ez csak a szokásos kis négyzetnek jelenik meg. :([ előzmény: (1611) Szab, 2007.07.16 16:17:44] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.26 09:03:44 (1565) |
Nem látom jó dolognak ezt a poi törlés-újralétrehozás dolgot. Megvárom a reformot, és utánna majd visszatérünk rá. (Ha a reform után még egyáltalán lesz ilyen probléma) [ előzmény: (1564) tibbi, 2007.05.26 07:00:08] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.26 06:28:24 (1563) |
Miért van az, hogy ha MP-ben a POI-nak adok egy ikont és visszatöltöm szerverre, a következő letöltésnél megint az eredeti ikonja van.
Konkrétan Zalaegerszegen lévő 3 benzinkútnak az Infó ikonját állítottam át Auto-fuel-re, de most megint infó.
|
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.08 19:41:07 (1531) |
Most hogy irjátok én is megnéztem a (22953)-omat. Keresésnél tényleg nem jön ki, de a listában látszik. Majd megnézem az MP-ben is. (és ha benne lezs akkor majd ott törlöm)[ előzmény: (1528) izsolt, 2007.05.08 12:01:06] |
|
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2007.02.17 12:01:01 (1279) |
Idézet a wikipédia templom szócikkéből:
"A templom kifejezés olyan építményt jelöl, amely a különböző vallásokban istentiszteletre vagy áldozatbemutatásra szolgál."
Szerintem a sztupa és az imaház nyugottan mehet a templomba. A minareteket én (lehet hogy hibásan?) a toronyhoz sorolnám. (3 db-ért érdemes külön típust létrehozni?)
[ előzmény: (1278) zem, 2007.02.17 11:18:51] |
|
|
|